Wakacje 2022 – podróżowanie w czasie pandemii

Proponujemy krótki przegląd informacji o tym, co zmienia się w regulacjach na kilku ważnych kierunkach

JAPONIA
Japonia znosi stan wyjątkowy. Ma to związek z mniejszą liczbą zarówno zakażeń, jak i pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19. Dalsza walka z epidemią polegać będzie głównie na szczepieniach. Obecnie nadal obowiązuje całkowity zakaz wjazdu dla obcokrajowców, którzy nie posiadają wizy. Wizy turystyczne nie są wydawane – do Japonii mogą podróżować tylko rezydenci. Spodziewamy się, że turystyka przyjazdowa powróci do Japonii na wiosnę 2022 😊

USA
Po kilku miesiącach oczekiwania rząd amerykański postanowił o otwarciu granic USA dla Europejczyków od listopada 2021. Warunkiem wjazdu będzie pełne zaszczepienie i negatywny wynik testu na COVID-19. Wizy nas już nie obowiązują, wymagana jest tylko rejestracja podróży. Ponieważ w listopadzie część parków narodowych jest zamknięta, zimno jest też w Nowym Jorku, na nasze wyprawy zapraszamy od kwietnia 2022!

INDIE
Rząd poinformował o najniższej od marca liczbie zgonów oraz nowych zakażeń COVID-19. W ciągu 2 tygodni spodziewane jest wznowienie wydawania wiz dla turystów z zagranicy. Pierwsze 500.000 ma być darmowych.

KOREA
Na początku września władze Republiki Korei przywróciły ruch bezwizowy dla Polaków. Nadal obowiązuje kwarantanna, z której zwolnieni są tymczasem tylko w pełni zaszczepione osoby wizytujące rodziny. Czekamy na zwolnienie z tego obowiązku pozostałych podróżnych, tak aby zaprosić Was do Korei wiosną 2022!

TAJLANDIA
Obowiązuje ruch bezwizowy. Od jutra, 1 października, kwarantanna dla osób w pełni zaszczepionych zostanie skrócona do 7 dni. W ramach pakietu „Phuket Sandbox” turyści mogą odbywając kwarantannę opuszczać hotel i swobodnie poruszać się po wyspie. Następnie, po wykonaniu testu, można poruszać się po innych regionach kraju.

INDONEZJA
Rząd obniżył poziom stanu wyjątkowego na Jawie i Bali oraz przywrócił wydawanie wiz biznesowych. Na temat otwarcia granic brak tymczasem pewnych informacji. Ma to nastąpić w formule podobnej do „Phuket Sandbox”, czyli dla osób w pełni zaszczepionych, z negatywnym wynikiem testu, po rejestracji w systemie i z kwarantanną w wybranych hotelach w Nusa Dua, Sanur lub Ubud, które będzie można opuszczać.

WIETNAM
Ruch turystyczny pozostaje tymczasem zawieszony, ale rząd Wietnamu pracuje nad jego przywróceniem na podobnych zasadach jak wyżej na wyspie Phu Quoc.

 

Z uwagi na wciąż dynamiczną sytuację związaną z pandemią, informacje mogą ulec zmianie. Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu uzyskania aktualnych informacji.


Szukasz czegoś konkretnego?