Szlakiem stolic Syjamu i plemion górskich

Bangkok Damnoen Saduak Ayutthaya P.N. Khao Yai Sukhothai Chiang Mai Mae Hong Son Pai Chiang Dao Chiang Rai

Tajlandia to kraj, gdzie piękno przyrody ustępuje tylko bogatej historii. A może jest na odwrót? Podróż, w którą chcielibyśmy Państwa zabrać, pozwoli samemu zdecydować, czy jest w ogóle sens wybierać pomiędzy jednym a drugim. Mamy nadzieję, że dwa tygodnie spędzone na intensywnym poznawaniu bogatej flory i fauny oraz fascynującej historii Tajlandii, a także zamieszkujących ją mniejszości etnicznych, pozbawią Państwa konieczności wyboru i pozwolą doświadczyć piękna tego kraju w harmonijnej całości. Największe skarby Syjamu na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy!
Zobacz program wycieczki

Szlakiem-stolic-Syjamu-i-plemion-górskich

Cena

2.100 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.800 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

26.02.2022 - 13.03.2022

15.10.2022 - 30.10.2022

12.11.2022 - 27.11.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie w hotelach 3 lub 4* (w pokojach dwuosobowych z łazienkami),
 • wyżywienie w formie śniadań, lunche w dniu 6 i 13,
 • wszystkie transfery (prywatny minivan),
 • przejazd pociągiem z Lampang do Chiang Mai,
 • opiekę tajskich przewodników,
 • opiekę polskiego lokalnego pilota,
 • bilety wstępu wg programu wycieczki,
 • ubezpieczenia KL, NNW, KR i bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa - od 2500 PLN,
 • biletów lotniczych na trasie Chiang Rai-Bangkok - ok. 80 USD,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przelot do Bangkoku.

Dzień 2

Przylot do Bangkoku, transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja w China Town, czyli doskonała szansa na to, by spróbować najlepszych owoców morza w całym Bangkoku. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 3

Zwiedzanie Bangkoku. Rejs kanałami Thonburi pozwoli zapoznać się z codziennym życiem mieszkańców ubogich dzielnic Bangkoku, z pokładu łodzi będzie można obserwować pływające sklepy i domy na palach. Wizyta w najważniejszych świątyniach i zarazem największych zabytkach Bangkoku: skrywającej pod swoim dachem 46 metrowego „kolosa” Świątyni Leżącego Buddy oraz znajdującej się w słynnym Pałacu Królewskim Świątyni Szmaragdowego Buddy. Po południu spacer po China Town. Powrót do hotelu, wieczorem czas wolny, który można przeznaczyć np. na masaż. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 4

Przejazd na południowy zachód od Bangkoku. Zwiedzanie słynnych w całej Azji południowo-wschodniej targów: targu wodnego i targu „na torach”. W obu miejscach nie zabraknie okazji do spróbowania egzotycznych owoców i miejscowych przysmaków. Następnie przejazd do Nakhon Pathom - najstarszego miasta w Tajlandii, gdzie można podziwiać najwyższą chedi w Tajlandii oraz zwiedzić Pałac Królewski Ramy VI. Przejazd w stronę Ayutthaya. Nocleg w Ayutthaya.

Dzień 5

Poznawanie historii starej stolicy Królestwa Tajlandii - miasta Ayutthaya wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie (na rowerach!) parku historycznego, w którym można poznać dzieje Syjamu aż do połowy XVIII wieku, kiedy stolica została przeniesiona w okolice dzisiejszego Bangkoku. Oglądanie Wat Mahatat, Wat Yai Chai, Wat Na Phra Men, tradycyjnego domu tajskiego... Przerwa na lunch, po którym będzie można odkryć roślinę pakwan, bardzo istotną w kuchni tajskiej i zapoznać się z potrawami przygotowanymi na jej bazie. Przejazd do Parku Narodowego Khao Yai. Nocleg w okolicy Parku.

Dzień 6

Trekking „w poszukiwaniu dzikich słoni”, w najstarszym i zdecydowanie jednym z najpiękniejszych parków narodowych Tajlandii - Khao Yai. W czasie wyprawy nie zabraknie okazji, by podziwiać dziką florę i faunę, wspaniałe wodospady oraz bajeczne, pocztówkowe krajobrazy. Nocleg w okolicy Khao Yai.

Dzień 7

Khao Yai jest znane także z uprawy winogron. Rano zwiedzanie jednej z winnic i degustacja win.

Przejazd w kierunku północnym i dalsza część podróży poprzez dzieje Syjamu. Pod drodze Lopburi - słynne miasto małp. Odwiedziny w Phitsanulok, gdzie w świątyni Wat Nang Phaya znajduje się wizerunek buddy uważany za najpiękniejszy w całej Tajlandii. Przejazd do Sukhothai. Nocleg w Sukhothai.

Dzień 8

Zwiedzanie parku historycznego w Sukhothai, podobnie jak Ayutthaya wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sukhothai było pierwsza tajską stolicą. Aby mieć pełna swobodę w eksplorowaniu obszernego terenu tego wspaniałego miasta zwiedzanie będzie miało formę wycieczki rowerowej. Po południu transfer na stację kolejową w Lampang. Przejazd pociągiem przez piękne, górskie tereny północnej Tajlandii z Lampang do Chiang Mai. Transfer do hotelu. Wizyta na nocnym targu. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 9

Zwiedzanie Chiang Mai, w planie: stare miasto, wybudowane w XII-XIII wieku świątynie Wat Chedi Luang oraz Wat Chiang Man, Pomnik Trzech Króli oraz położona na szczycie góry świątynia Doi Suthep, skąd można podziwiać panoramę miasta. W czasie obiadu „spotkanie” z tradycyjną zupą z regionu Chiang Mai, czyli Khao Soi. Wieczorem czas na zakupy, masaże i samodzielne zwiedzanie miasta. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Doi Ithanon i wejście na szczyt o tej samej nazwie, najwyższy w Tajlandii. Podziwianie panoramy z punktu widokowego, później trekking szlakiem pośród dzikiej przyrody. Odwiedziny w wioskach plemion Shan i Meo oraz w górskiej wiosce Moo Ban Rak Thai. Przejazd do położonej w głębi górskiej dżungli, z dala od utartych szlaków wioski Mae Hong Son. Nocleg w Mae Hong Son.

Dzień 11

Odwiedziny w wiosce plemienia Karen zwanego potocznie „długie szyje”. Nazwa ta wywodzi się od charakterystycznych miedzianych obręczy noszonych przez kobiety należące do tego plemienia. Zwiedzanie pól ryżowych, birmańskiej świątyni Wat Hua Wiang, świątyni Wat Phra That Doi Kong Mu. Przejazd na punkt widokowy Kiew Lom. Transfer do Pai. Nocleg w Pai.

Dzień 12

Odwiedziny w wiosce plemienia Lisu, trekking do kanionu rzeki Pai, spacer po polach ryżowych i przerwa na kawę w pięknych okolicznościach przyrody. Odwiedziny w kolejnych wioskach, zamieszkałych przez plemiona Palong, Akha i Lisu. Przejazd do świątyni Wat Tham Pha Plong, położonej w górach Chiang Dao. Przejazd do otoczonego przez dzika przyrodę pensjonatu w regionie Chiang Dao. Nocleg w pensjonacie (homestay).

Dzień 13

Po śniadaniu wizyta w lokalnej szkole, następnie trekking. Będziemy wędrować przez kolejne 2 godz. do miejsca, gdzie zjemy lunch. Po obiedzie trasa rowerowa, która będzie przebiegać po stosunkowo płaskich ścieżkach i drogach w pobliżu rzeki Ping.  Oglądanie małych wiosek i poznawanie lokalnych społeczności - rower sprawdzi się tutaj doskonale. Transfer do hotelu, wieczór na odpoczynek, nocleg.

Dzień 14

Wczesnym rankiem transfer do Doi Mae Salong, zwiedzanie plantacji herbaty i degustacja tradycyjnych tajkich odmian. Przejazd do Chiang Rai. Zwiedzanie najważniejszych atrakcji w mieście. Po południu przejazd w okolice Mae Suai/Doi Chang. Odwiedziny w wiosce plemiona Akha i na plantacji kawy. Degustacja tajskiej kawy. Transfer do hotelu. Wieczorem wizyta na targu. Nocleg w Chiang Rai.

Dzień 15

Transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku, transfer do hotelu i czas wolny, np. na ostatnie zakupy. Nocleg.

Dzień 16

Transfer na lotnisko, wylot do Polski, dolot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?