Szlakiem stolic Syjamu i plemion górskich

Bangkok Damnoen Saduak Ayutthaya P.N. Khao Yai Sukhothai Chiang Mai Mae Hong Son Pai Chiang Dao Chiang Rai

Tajlandia to kraj, gdzie piękno przyrody ustępuje tylko bogatej historii. A może jest na odwrót? Podróż, w którą chcielibyśmy Państwa zabrać, pozwoli samemu zdecydować, czy jest w ogóle sens wybierać pomiędzy jednym a drugim. Mamy nadzieję, że dwa tygodnie spędzone na intensywnym poznawaniu bogatej flory i fauny oraz fascynującej historii Tajlandii, a także zamieszkujących ją mniejszości etnicznych, pozbawią Państwa konieczności wyboru i pozwolą doświadczyć piękna tego kraju w harmonijnej całości. Największe skarby Syjamu na wyciągnięcie ręki. Zapraszamy!
Zobacz program wycieczki

Cena

2.600 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2.300 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

25.02.2024 - 10.03.2024

16.10.2024 - 30.10.2024

13.11.2024 - 27.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie w hotelach 3 lub 4* (w pokojach dwuosobowych z łazienkami),
 • wyżywienie w formie śniadań, lunche w dniu 6 i 13,
 • wszystkie transfery (prywatny minivan),
 • przejazd pociągiem z Lampang do Chiang Mai,
 • opiekę tajskich przewodników,
 • opiekę polskiego lokalnego pilota,
 • bilety wstępu wg programu wycieczki,
 • ubezpieczenia KL, NNW, KR i bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa-Bangkok-Warszawa,
 • biletów lotniczych na trasie Chiang Rai-Bangkok - ok. 80 USD,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przelot do Bangkoku.

Dzień 2

Przylot do Bangkoku, na lotnisku spotkanie z polskim pilotem, transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja w China Town, czyli doskonała okazja do tego, by spróbować najlepszych owoców morza w całym Bangkoku. Po kolacji fakultatywnie masaż.

Dzień 3

Zwiedzanie Bangkoku. Rejs kanałami Thonburi pozwoli zapoznać się z codziennym życiem mieszkańców ubogich dzielnic. Z pokładu łodzi będzie można obserwować pływające sklepy i domy na palach. Wizyta w najważniejszych świątyniach i zarazem największych zabytkach Bangkoku: skrywającej pod swoim dachem 46-metrowego kolosa świątyni Leżącego Buddy oraz znajdującej się w słynnym Pałacu Królewskim świątyni Szmaragdowego Buddy. Po południu spacer po China Town. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Przejazd na południowy zachód od Bangkoku (ok. 1,5 godz.). Zwiedzanie słynnych w całej Azji południowowschodnich targów: targu wodnego i targu “na torach”. Rejs kanałami. W obu miejscach nie zabraknie okazji do spróbowania egzotycznych owoców i miejscowych przysmaków. Następnie przejazd do Nakhon Pathom (ok. 1 godz.) - najstarszego miasta w Tajlandii, gdzie można podziwiać najwyższą chedi w kraju. Przejazd w stronę Ayutthaya (ok. 2 godz.), nocleg.

Dzień 5

Poznawanie historii starej stolicy Królestwa Tajlandii - miasta Ayutthaya wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie parku historycznego na rowerach, w którym można poznać dzieje Syjamu aż do połowy XVIII wieku, kiedy stolica została przeniesiona w okolice dzisiejszego Bangkoku. Oglądanie Wat Mahatat, Wat Na Phra Men, tradycyjnego domu tajskiego. Przerwa na lunch, po którym będzie można odkryć roślinę pakwan, bardzo istotną w kuchni tajskiej i zapoznać się z potrawami przygotowanymi na jej bazie. Przejazd do Parku Narodowego Khao Yai (ok. 3 godz.).

Dzień 6

Trekking “w poszukiwaniu dzikich słoni”, w najstarszym i zdecydowanie jednym z najpiękniejszych parków narodowych Tajlandii - Khao Yai. W czasie wyprawy nie zabraknie okazji, by podziwiać dziką florę i faunę, wspaniałe wodospady oraz bajeczne, pocztówkowe krajobrazy.

Dzień 7

Khao Yai jest znane także z uprawy winogron. Rano zwiedzanie jednej z wielu winnic w tej części Tajlandii i testowanie tajskich win. Następnie przejazd w kierunku północnym (ok. 5-6 godz.) i dalsza część podróży poprzez dzieje Syjamu. Po drodze Lopburi - słynne miasto małp. Następnie Phitsanulok, gdzie w świątyni Wat Nang Phaya znajduje się wizerunek Buddy uważany za najpiękniejszy w całej Tajlandii. Nocleg w Sukhothai.

Dzień 8

Zwiedzanie parku historycznego w Sukhothai, podobnie jak Ayutthaya wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sukhothai było pierwsza tajską stolicą. Aby mieć pełna swobodę w eksplorowaniu obszernego terenu tego wspaniałego miasta zwiedzanie będzie miało formę wycieczki rowerowej. Po południu transfer na stację kolejową w Lampang (ok. 3 godz.). Przejazd pociągiem przez piękne, górskie tereny północnej Tajlandii z Lampang do Chiang Mai (ok. 2 godz.). Transfer do hotelu. Wizyta na nocnym targu.

Dzień 9

Zwiedzanie Chiang Mai, w planie: stare miasto, wybudowane w XII-XIII wieku świątynie Wat Chedi Luang oraz Wat Chiang Man, Pomnik Trzech Króli oraz położona na szczycie góry świątynia Doi Suthep, skąd można podziwiać panoramę miasta. W czasie obiadu „spotkanie” z tradycyjną zupą z regionu Chiang Mai, czyli Khao Soi. Wieczorem czas na zakupy, masaże i samodzielne zwiedzanie miasta.

Dzień 10

Wcześnie rano po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Doi Inthanon (ok. 2 godz.). Wejście na szczyt o tej samej nazwie – najwyższa góra w Tajlandii, 2565 m n.p.m. Podziwianie panoramy z punktu widokowego, później krótki trekking szlakiem pośród dzikiej bujnej przyrody. Po drodze do Mae Hong Son, wioski górskie plemion Shan i Meo oraz kaskadowe pola ryżowe, które są soczyście zielone w zależności od pory roku. Przejazd do położonej w głębi górskiej dżungli, z dala od utartych szlaków, miasteczka Mae Hong Son (ok. 4 godz.).

Dzień 11

Rano po śniadaniu podążymy do granicy z Birmą, gdzie znajduje się wioska plemienia Karen, zwanego potocznie „długie szyje”. Nazwa ta wywodzi się od charakterystycznych miedzianych obręczy noszonych przez kobiety. Plemię wywodzi się z Birmy. Następnie zwiedzanie pól ryżowych, lokalnych świątyń w różnych stylach – m.in. świątynia Wat Phra That Doi Kong Mu, skąd rozciąga się panorama na senne Mae Hong Son. Odwiedzimy chińską wioskę Ban Rak Thai oraz jaskinię „Lod Cave”, gdzie mieszka tysiące nietoperzy. Przejazd do punktu widokowego Kiew Lom View albo kąpiel w gorących źródłach (jeśli tylko czas pozwoli). Transfer do Pai (ok. 2 godz.). W Pai odwiedzimy nocny bazar. Nocleg.

Dzień 12

Rano wejdziemy na szczyt świątyni Wat Phrathat Mae Yen, skąd rozciąga się panorama na miasteczko Pai. 3-4-godzinny przejazd do Chiang Dao. Po drodze odwiedzimy kilka wiosek różnych plemion. Lekki trekking do kanionu rzeki Pai, poznawanie historii „żelaznego mostu”. Spacer po polach ryżowych i przerwa na kawę na łonie natury. Odwiedzimy kolejne wioski zamieszkałe przez plemiona, tj. Palong, Akha, Lisu. Przejazd do świątyni Wat Tham Pha Plong, położonej w górach Chiang Dao, a następnie przejazd do otoczonego przez dziką przyrodę homestay w regionie Chiang Dao.

Dzień 13

Po śniadaniu odwiedzimy lokalną szkołę (pn-pt), a następnie kontynuujemy wędrówkę. Będziemy spacerować przez kolejne 2 godz. do miejsca lunchu. Po obiedzie trasa rowerowa, która przebiega po stosunkowo płaskich ścieżkach i drogach w pobliżu rzeki Ping. Tutejsza okolica składa się głównie ze społeczności rolniczych zamieszkujących małe wioski. Rower to idealny sposób na poznanie tej pięknej części północnej Tajlandii. Transfer do hotelu w Chiang Mai.

Dzień 14

Śniadanie i wymeldowanie. Transfer na lotnisko w Chiang Rai, wylot, przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu, czas wolny na basen i chwilę odpoczynku.

Dzień 15

Rano śniadanie, transfer na lotnisko w Bangkoku i wylot do Polski. Przylot na lotnisko Okęcie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test