Izrael

Chrześcijanie, muzułmanie i żydzi w jednym kraju. Od północnej granicy z Libanem i Syrią po południowe krańce państwa. Od Morza Śródziemnego po Morze Martwe i dolinę Jordanu. Od ruin rzymskich miast, miejsca narodzin i ukrzyżowania Chrystusa, po perełki przyrody – zapraszamy na prawdziwie przekrojową wycieczkę po Izraelu!

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły Opinie

Jest tak wiele cennych turystycznie miejsc, do których pragniemy Państwa zabrać… Zapraszamy na dwie wycieczki po Izraelu – w trakcie jednej z nich ujrzymy najważniejsze miejsca w Izraelu oraz Jordanii, a podczas drugiej poznamy jego mniej znane oblicze.

Wyprawy do Izraela – poznaj kraj zabytków

Wśród najważniejszych atrakcji Izraela znajdują się ruiny starożytnego miasta Banias, zwanego także Cezarea Filipowa, na cześć Filipa, któremu ofiarował to miejsce jego ojciec – Herod Wielki. Wspólnie wypłyniemy również na wody największego w kraju, przepięknego i jakże mistycznego jeziora Galilejskiego, które miał przemierzać Jezus – prawdopodobnie to właśnie nad tym jeziorem spotkał rybaków, którzy stali się jego apostołami, tam też wygłaszał swoje kazania oraz uzdrawiał chorych.

Wycieczki po Izraelu Wyprawy do Izreala Wycieczki objazdowe

Wakacje w Izraelu – podróż pełna kontrastów

W czasie wycieczki do Izraela odwiedzimy też wioskę Daliyat el Karmel, zamieszkałą przez Druzów – przedstawicieli etnicznej i wyznaniowej grupy, której historia sięga XI wieku. Wybierzemy się również na spacer wśród strumieni Jordanu, do Nimrod, zamku krzyżowców, na zwiedzanie muzeum pionierów czy też kolejką linową do śnieżnobiałych grot kredowych, a także zwiedzimy ruiny miasta Avdad położonego na pustyni, dawnej stolicy Nabatejczyków.

Betlejem – miasto narodzin Jezusa

Podczas wyprawy nie może też zabraknąć pobytu w wyjątkowym miejscu – Betlejem nikomu nie trzeba przedstawiać. Ujrzymy Bazylikę i Grotę Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy, na którym stoi grota, w której anioł miał przekazać wieści pasterzom o narodzinach Jezusa. W Jerozolimie zaś wybierzemy się na spacer po Starym Mieście, ujrzymy Ścianę Płaczu, a także słynną dzielnicę żydowską oraz Bazylikę Grobu Pańskiego.

Targ w Betlejem - Wakacje w Izraelu Wycieczka po pustyni - Wakacje w Izraelu Krajobraz Izraelu

Góra Tabor – miejsce odwiedzin wszystkich pielgrzymek

Udamy się także na górę Tabor, która jest nie tylko atrakcją turystyczną zachwycającą przyrodą i pięknym krajobrazem roztaczającym się wokół, ale także miejscem kultu religijnego, jakich w Izraelu wiele. Znajduje się na niej Bazylika Przemienienia Pańskiego wybudowana na cześć ważnych wydarzeń, które zostały opisane w Ewangelii.

Góra ta, jako miejsce bardzo ważnych wydarzeń w dziejach Izraela, jest często wspominana w Starym Testamencie. Przez długie lata pełniła funkcje obronne – wznoszono tu mury, budowano fortyfikacje i rezydencje władców.

Wycieczka do Izraela mniej znanego

Polecamy także wyprawę po Izraelu mniej popularnym – ujrzymy m.in. Pustynię Judzką, największy krater na Bliskim Wschodzie – Maktesh Ramon czy też najniższe miejsce na świecie – Morze Martwe. Oczywiście także się w nim wykąpiemy! Odwiedzimy m.in. Beduinów oraz Samarytan, pojeździmy na dromaderach, wjedziemy kolejką na Górę Kuszenia itd. Przekonamy Państwa, że wycieczka do Izraela to nie tylko Jerozolima i Betlejem…

Wybierzemy się także do wioski beduińskiej Kfar Hanokdim położonej w sercu pustyni Judzkiej. Gościnni Beduini poczęstują nas lokalnymi przekąskami, a także posłuchamy o ich codziennym życiu. Czeka nas także emocjonująca przejażdżka na wielbłądach po bezkresnej pustyni!

Wycieczka do Jordani i Izraela Petra - Wakacje w Jordanii i Izraelu Izrael inaczej

Izrael i Jordania – sąsiednie, ale jakże inne kraje

Będąc w Izraelu, warto wybrać się także do pobliskiej Jordanii. Na jej terenie znajduje się Dekapol, czyli dziesięciogród mający swoje początki w I wieku naszej ery (greckie korzenie tego obszaru są jeszcze starsze). W czasie wspólnej wyprawy będziemy mieli przyjemność pokazać Państwu Pellę – jedną z tych dziesięciu miejscowości, która ponadto jest cennym stanowiskiem archeologicznym.

Goszcząc na jordańskiej ziemi, odwiedzimy także między innymi wysoko położone miasto Umm Qais, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na malownicze wzgórza Golan, na płynącą u ich podnóża rzekę Yarmouk czy też na jezioro Galilejskie będące największym izraelskim jeziorem słodkowodnym.

Oczywiście odwiedzimy również wykutą w skale słynną Petrę – pięknie zachowane miasto Nabatejczyków to niekwestionowany symbol Jordanii. Wybierzemy się także na wyprawę po pustyni Wadi Rum, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Wycieczka po Izraelu nie kończy się na tych atrakcjach. Jest ich bez liku, więc warto udać się z nami w tę wyjątkową podróż, która pozwoli poczuć ducha Izraela nowoczesnego, współczesnego, jak i pamiętającego najstarsze dzieje wyjątkowego narodu.

Jeśli wybierzecie Państwo podróż także do Jordanii, zyskacie dobry wgląd w historię i kulturę całego regionu.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Izrael

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test