Izrael : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Izrael

Chrześcijanie, muzułmanie i żydzi w jednym kraju. Od północnej granicy z Libanem i Syrią po południowe krańce państwa. Od Morza Śródziemnego po Morze Martwe i Dolinę Jordanu. Od ruin rzymskich miast, miejsca narodzin i ukrzyżowania Chrystusa, po perełki przyrody – zapraszamy na prawdziwie przekrojową wycieczkę po Izraelu!

Izrael to wiele cennych turystycznie miejsc, do których pragniemy Państwa zabrać. Wśród nich znajdują się ruiny starożytnego miasta Banias, zwanego także Cezarea Filipowa, na cześć Filipa, któremu ofiarował to miejsce jego ojciec – Herod Wielki.

Wspólnie wypłyniemy również na wody największego w kraju, przepięknego i jakże mistycznego jeziora Galilejskiego, które miał nie raz przemierzać Jezus i to właśnie nad tym jeziorem spotkać rybaków, którzy stali się jego apostołami, tam też wygłaszał swoje kazania oraz uzdrawiał chorych.

 

Udamy się także na górę Tabor, która jest nie tylko atrakcją turystyczną zachwycającą przyrodą i pięknym krajobrazem jaki roztacza się wokół, ale jest także miejscem kultu religijnego, jakich w Izraelu mnóstwo – znajduje się tam Bazylika Przemienienia Pańskiego, wybudowana na cześć ważnych wydarzeń, które zostały opisane w Ewangelii.

W czasie wycieczki do Izraela odwiedzimy też wioskę Daliyat el Karmel, zamieszkałą przez Druzów – przedstawicieli etnicznej i wyznaniowej grupy, której historia sięga XI wieku.

Nasza wyprawa oczywiście nie może ominąć wyjątkowego miejsca – Betlejem, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Tam zwiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy, na którym stoi grota, w której rzekomo anioł przekazał wieści pasterzom o narodzeniu Jezusa.

Będąc w Izraelu warto odwiedzić także Jordanię. Na jej terenie znajduje się Dekapol, czyli dziesięciogród mający swoje początki w I wieku naszej ery (greckie korzenie tego obszaru są jeszcze starsze). W czasie wspólnej wyprawy będziemy mieli przyjemność pokazać Państwu Pellę –  jedną z tych dziesięciu miejscowości, będącą również cennym stanowiskiem archeologicznym. Goszcząc na jordańskiej ziemi, odwiedzimy także między innymi wysoko położone miasto Umm Qais, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na malownicze wzgórza Golan, na płynącą u ich podnóża rzekę Yarmouk czy też na jezioro Galilejskie, będące największym izraelskim  jeziorem słodkowodnym. Oczywiście odwiedzimy również słynną wykutą w skale Petrę.

Wycieczka po Izraelu nie kończy się na tych atrakcjach. Jest ich bez liku, więc warto z nami udać się w tę wyjątkową podróż, która pozwoli poczuć ducha Izraela nowoczesnego, współczesnego, jak i pamiętającego najstarsze dzieje tego wyjątkowego narodu. Dołożywszy Jordanię zyskacie Państwo dobry wgląd w historię i kulturę całego regionu.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?