O nas : Ex Oriente Lux
o nas

O nas

Jesteśmy organizatorem tematycznych wycieczek do Azji. Nasze biuro powstało z pasji i miłości do tego zakątka globu. Wykorzystujemy naszą wiedzę do pokazania Państwu azjatyckich krajów w tym m.in. Japonii, Birmy, Laosu, Kambodży, Tajlandii, Wietnamu, Filipin, Chin, Indii, Nepalu, Indonezji, Turcji, Iranu, Rosji czy Mongolii jakich jeszcze nie znacie i jakich nie poznalibyście, wybierając inne oferty. Organizowane przez nas wyprawy dalekie są od standardowych turystycznych wycieczek.

Naszą ofertę kierujemy do osób aktywnych, chętnie podążających nieutartymi ścieżkami, chcących poznać Azję z innej, niebanalnej strony. Bazując na własnych, bogatych doświadczeniach pomagamy naszym Klientom zbliżyć się do kultury i tradycji tych niesamowitych krajów, skosztować ich smaków i zapachów.

Naszym celem jest zarażać pasją ludzi, chcących zanurzyć się na chwilę we wschodniej mentalności i spojrzeć na świat oczami tubylca. Takich, którzy marząc, aby uciec od zachodniego pośpiechu, tęsknym wzrokiem spoglądają na Wschód. Z naszych wycieczek przywiozą Państwo nowe umiejętności i doświadczenia, a także mnóstwo przeżyć i niezwykłych wspomnień.

Pragniemy stale się rozwijać i poszerzać naszą ofertę o coraz to inne dalekowschodnie atrakcje, a także proponować Państwu kolejne ciekawe azjatyckie kierunki.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Niepowtarzalność oferty

Różnorodność atrakcji

Bogate doświadczenie w rowadzeniu grup wyjazdowych

Wycieczki prowadzone przez specjalistów

Możliwość uczestniczenia w lokalnych festiwalach i uroczystościach

Nie ma specjalistów od wszystkiego. My znamy się na Dalekim Wschodzie. Dlatego też proponujemy Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek do Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. 
Nasze urozmaicone programy obejmują zarówno wszystkie najbardziej znane zabytki regionu, jak i atrakcje etnograficzne oraz przyrodnicze. Z nami odwiedzicie Kioto i Narę, Pekin, Hong-Kong i Szanghaj, Kuala Lumpur i Singapur, wejdziecie na Fuji, zobaczycie Angkor Vat i Bagan, odbędziecie rejs po Mekongu, rzece Li, zatoce Ha Long i wśród Małych Wysp Sundajskich, poznacie przeróżne mniejszości etniczne, niezwykłą florę i faunę regionu, wreszcie wypoczniecie na rajskich wyspach…

Celem naszych wypraw jest umożliwienie Państwu osobistego doświadczenia różnych aspektów kultury azjatyckiej w zależności od Państwa zainteresowań i temperamentu. W obrębie wielu kierunków proponujemy wycieczki o różnym charakterze. W Japonii możecie Państwo nauczyć się przyrządzania np. sushi (pod okiem japońskich mistrzów), wziąć udział w sesjach medytacyjnych lub poćwiczyć aikido. W Chinach możecie odwiedzić „cztery stolice” lub poznać tamtejsze atrakcje przyrodnicze. W Indochinach zwiedzicie z nami wszystkie kraje regionu podczas czterech wycieczek tematycznych, urozmaiconych np. pobytem w klasztorze buddyjskim Indein, czy poznawaniem zabytków UNESCO.

Dodatkowym atutem naszych programów jest duży wybór atrakcji sezonowych. Szczególne pod tym względem są Filipiny i Japonia, gdzie uczestnictwo w wycieczce w dowolnym terminie gwarantuje wzięcie udziału np. w obchodach różnych świąt lub w obserwowaniu delfinów, rekinów wielorybich itd.

Wszystkie nasze programy zostały starannie opracowane. Poza gwarancją bogactwa atrakcji zapewniamy komfortowe noclegi oraz bezpieczne i wygodne przejazdy.

opinia-o-nas

Elżbieta Dzikowska

„Mikołaju, chciałam Ci podziękować za perfekcyjnie zorganizowaną wycieczkę do Etiopii, ciekawą, różnorodną i bezpieczną. Na północy zabytki, na południu plemiona, uważam że to jedna z najbardziej interesujących i poznawczych tras turystycznych. Może ją jeszcze z Tobą powtórzę…?”

O NASZYCH WYPRAWACH

Naszym celem jest pokazanie Państwu Azji, a w szczególności Japonii, Birmy, Laosu, Kambodży, Tajlandii,WietnamuFilipin, Chin, Indii, Nepalu, Indonezji, Iranu, Rosji czy Mongolii nie z perspektywy widza-turysty, lecz uczestnika wszystkiego tego, czym te kraje żyją i co mają do zaoferowania swoim mieszkańcom. Naszą ofertę przygotowujemy samodzielnie, dbając o jej niepowtarzalność. Jednocześnie staramy się, aby nasza oferta trafiała w różne gusta podróżników. Proponując rozmaite trasy, nie zapominamy o najważniejszych i powszechnie znanych miejscach i zabytkach.

Organizujemy wycieczki w małych, około 10-osobowych, grupach. Pozwala to lepiej się poznać, a także ułatwia przemieszczanie i dotarcie do miejsc mniej znanych.

Dodatkowym atutem naszych wypraw jest często możliwość uczestniczenia wraz z mieszkańcami w lokalnych festiwalach i uroczystościach. Terminy naszych wycieczek ustalamy tak, aby móc takie atrakcje wpleść w program naszego pobytu.

Jesteśmy jedyną firmą na polskim rynku, której wycieczki prowadzą japoniści, sinologowie oraz inni specjaliści doskonale znający rozmaite aspekty kultury krajów azjatyckich. Nasi piloci dysponują bogatym doświadczeniem w prowadzeniu grup wyjazdowych.

O tym, że jesteśmy godnym zaufania partnerem świadczy otrzymany przez nas Certyfikat Rzetelna Firma wystawiony przez Krajowy Rejestr Długów. Naszą rzetelność oraz terminowe regulowanie należności na bieżąco można sprawdzić, klikając ikonę Rzetelna Firma umieszczoną w prawym dolnym rogu naszej strony internetowej.

 


Szukasz czegoś konkretnego?