Laos

Laos położony w Azji Południowo-Wschodniej jest krajem rzadko wybieranym przez turystów. To właśnie stanowi o jego niepowtarzalnym uroku. Równiny, wzgórza i góry tego państwa prawie w całości porośnięte są lasem tropikalnym, poprzecinanym przez dzikie rzeki – w tym ogromnym Mekongiem z jego dorzeczami, będącymi istotnymi szlakami transportowymi Laosu.

Wyjątkowo przyjaźni Laotańczycy, których przodkowie przybyli w tej rejon świata w VII w. p.n.e. z południowych Chin, dziś żyją spokojnie w skromnych warunkach, niekiedy jeszcze niezmiennych od setek lat. Ubogi Laos o niewielkiej ilości miast i licznych wioskach, jest ojczyzną zróżnicowanych etnicznie grup, które wnoszą w dziedzictwo kulturowe Laosu odrębne zwyczaje, tradycje, a nawet język.

Wiodącą od kilku wieków religią Laotańczyków jest buddyzm. Co interesujące, na trudno dostępnych terenach żyją również wyznawcy animalizmu – religii pierwotnej wyznającej kult zwierząt.

Wycieczki tematyczne Artykuły

Wyprawa do Laosu, na którą Państwa zapraszamy, obejmuje między innymi zwiedzenie miejsc kultu buddyjskiego. Możliwość taką daje leżące nad rzeką Mekong miasto Luang Prabang, będące jeszcze 40 lat temu stolicą Laosu, zaliczane do jednego z najpiękniejszych azjatyckich miast. O tym, jak jest ono istotne dla buddystów, świadczyć może legenda mówiąca o Buddzie, który odpoczywając nad Mekongiem, miał oznajmić, iż okolica ta stanie się kiedyś stolicą państwa. Dziś możemy podziwiać w tym mieście powstałą w 1560 roku Wat Xieng Thong, czyli Świątynię Złotego Miasta, będącą jedną z najważniejszych klasztorów Laosu. Odwiedzimy również najstarszą świątynię miasta – Wat Wisunalat, w której znajduje się cenna kolekcja starożytnych wizerunków Buddy. Pokażemy Państwu również Than Ting – jaskinię, w której prawie dwa i pół tysiąca posągów Buddy przez stulecia pozostawili pielgrzymi oraz tubylcy.

Wycieczka do Laosu Wakacje w Laosie Wyprawa do Laosu

Zwiedzając miasto Luang Prabang, figurujące na liście światowego dziedzictwa UNESCO, nie omieszkamy pokazać Państwu pięknego Pałacu Królewskiego zbudowanego w roku 1904 jako siedziba króla Sisavangvonga, a dziś pełniącego funkcję muzeum.

W czasie wycieczki po Laosie zapewnimy Państwu także kontakt z egzotyczną naturą, odwiedzając między innymi usytuowany w dżungli urokliwy wodospad Kuang Si, umożliwiając przejażdżkę na słoniach oraz wyruszając w rejs po rzece Mekong, z której rozpościerają się przepiękne, malownicze widoki dziewiczej przyrody.

Jeśli chcecie Państwo wyrwać się ze zgiełku miast i poczuć atmosferę niczym z rejsu w głąb dżungli z „Czasu apokalipsy”, koniecznie wybierzcie się z nami do Laosu!


Szukasz czegoś konkretnego?