Uzbekistan

Mówiąc o Azji Środkowej, mamy na myśli zabytki uzbeckich miast Buchara, Chiwa czy też Samarkanda, w których można podziwiać architektoniczną spuściznę rządów Timura Kulawego – zdobywcy tych terenów w XIII w. Ponadto region ten leży na Jedwabnym Szlaku, który już od III w p.n.e. był drogą handlową łączącą Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Od starożytności żyzna ziemia przyciągała tu ludzi. Nad międzyrzecze Amu-darii i Syr-darii nadciągały rozmaite ludy, a wraz z nimi kultura grecka, perska, chińska, aż w końcu stepowa turecka.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe

Po rozpadzie ZSRR, od ponad 20 lat, wymienione miasta znajdują się w granicach niepodległego Uzbekistanu. Na ulicach, obok języka rosyjskiego, znowu rozbrzmiewa uzbecki, tadżycki, turecki, chiński i perski. Wycieczka do Uzbekistanu to bogactwo kolorów, aromatów, towarów z najróżniejszych stron świata jest świadectwem tęsknoty za czasami, w których dzisiejszy Uzbekistan był „sercem Azji Środkowej”, a dla wielu wręcz „centrum świata”.

Wycieczki objazdowe po Azji Centralnej

Miło nam poinformować, że ofertę wycieczek do Azji Centralnej rozszerzyliśmy o Turkmenistan, Kirgistan, Chiny Zachodnie oraz Kazachstan w ramach programów „Perły Wschodu” oraz „Starożytnym szlakiem karawan”. Wycieczka do Uzbekistanu to znacznie więcej niż jedynie zabytki…

Nasze wycieczki objazdowe to wyjątkowy program – zachęcamy zapoznać się ze szczegółami. Wspólnie odwiedzimy miejsca, które każdy podróżujący w wzdłuż dawnego Szlaku Jedwabnego planuje ujrzeć…

Wycieczka objazdowa do Uzbekistanu. Tamanna Kala. Wycieczki do Uzbekistanu Podróż do Ubzekistanu Uzbekistan - wycieczka

Wycieczki do Uzbekistanu

Ten wyjątkowy kraj jest bez wątpienia godną polecenia atrakcją turystyczną, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć wypraw do Uzbekistanu. Wspólnie z Państwem odwiedzimy Taszkent, którego historia sięga II wieku p.n.e. Stolica państwa stanowi jednocześnie jedno z największych miast Azji Środkowej. Na turystów czeka w nim m.in. mauzoleum Abu Bakr – następcy Mahometa panującego w pierwszym wieku naszej ery, czy też pełna przepychu medresa Barak Khan, a także imponujący gmach medresy Kukeldasz, będącej największą szkołą koraniczną w Azji Środkowej.

Miasta Uzbekistanu pełne zabytków

Podróż do Uzbekistanu to także zwiedzanie innych interesujących miast. Zabierzemy Państwa m.in. do Samarkandy uznawanej za perłę Jedwabnego Szlaku, gdzie w mauzoleum Gur-i Mir – kompleksie architektonicznym z przepiękną lazurową kopułą – znajdują się grobowce Tamerlana, jego synów oraz wnuków, tętniąca życiem Chiwa – miasto „Tysiąca i jednego domu” słynące jako najpiękniejsze miasto Uzbekistanu, Szahrisabz, gdzie znajduje się czternastowieczny Pałac Biały oraz Meczet Kok Gumbaz, a także miasto Nurata, w którym dumnie stoi meczet Namazgah z X wieku, medresa Szejcha Hasana Nuriego, a także ruiny cytadeli pamiętające czasy Aleksandra Macedońskiego.

Nie tylko perły architektury…

Podczas wycieczki do Uzbekistanu czeka nas jednak dużo więcej atrakcji – nie tylko zwiedzanie i podróże do wspomnianych miast. Uzbekistan dla turystów to nie tylko perły architektoniczne ale i lokalne klimatyczne bazary, jeden z najstarszych ośrodków ceramicznych w Uzbekistanie, wytwórnia jedwabiu, bliskie natury noclegi w jurtach i wieczerze pod gołym niebem, relaks nad jeziorem pod szczytami Zarafszanu, trekking wzdłuż wąwozu Langar, spotkania z uzbeckimi pasterzami i góralami czy też występy ludowych pieśniarzy.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Uzbekistan

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?