Uzbekistan

Mówiąc o Azji Środkowej, mamy na myśli zabytki uzbeckich miast Buchara, Chiwa czy też Samarkanda, w których można podziwiać architektoniczną spuściznę rządów Timura Kulawego – zdobywcy tych terenów w XIII w. Ponadto region ten leży na Jedwabnym Szlaku, który już od III w p.n.e. był drogą handlową łączącą Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Od starożytności żyzna ziemia przyciągała tu ludzi. Nad międzyrzecze Amu-darii i Syr-darii nadciągały rozmaite ludy, a wraz z nimi kultura grecka, perska, chińska, aż w końcu stepowa turecka.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe

Po rozpadzie ZSRR, od ponad 20 lat, wymienione miasta znajdują się w granicach niepodległego Uzbekistanu. Na ulicach, obok języka rosyjskiego, znowu rozbrzmiewa uzbecki, tadżycki, turecki, chiński i perski. Wycieczka do Uzbekistanu to bogactwo kolorów, aromatów, towarów z najróżniejszych stron świata jest świadectwem tęsknoty za czasami, w których dzisiejszy Uzbekistan był „sercem Azji Środkowej”, a dla wielu wręcz „centrum świata”.

Uzbekistan – Wycieczki objazdowe po Azji Centralnej

Miło nam poinformować, że ofertę wycieczek do Azji Centralnej rozszerzyliśmy o Turkmenistan, Kirgistan, Chiny Zachodnie, Kazachstan oraz Uzbekistan w ramach programów „Perły Wschodu” a także „Starożytnym szlakiem karawan”. Wycieczka do Uzbekistanu to znacznie więcej niż jedynie zabytki… Odkryjcie z nami tajemnice Samarkandy, „perły Jedwabnego Szlaku”, i doświadczcie niezapomnianych przygód w sercu Azji, gdzie historia splata się z nowoczesnością.

Nasze wycieczki objazdowe po Uzbekistanie to wyjątkowy program – zachęcamy zapoznać się ze szczegółami. Wspólnie odwiedzimy miejsca, które każdy podróżujący wzdłuż dawnego Szlaku Jedwabnego planuje ujrzeć, w tym zjawiskowe Bucharę i Khivę, gdzie każdy zakątek opowiada własną historię.

Wycieczka objazdowa do Uzbekistanu. Tamanna Kala. Wycieczki do Uzbekistanu Podróż do Ubzekistanu Uzbekistan - wycieczka

Wycieczki do Uzbekistanu

Ten wyjątkowy kraj jest bez wątpienia godną polecenia atrakcją turystyczną, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć wypraw do Uzbekistanu. Wspólnie z Państwem odwiedzimy Taszkent, którego historia sięga II wieku p.n.e. Stolica państwa stanowi jednocześnie jedno z największych miast Azji Środkowej. Na turystów czeka w nim m.in. mauzoleum Abu Bakr – następcy Mahometa panującego w pierwszym wieku naszej ery, czy też pełna przepychu medresa Barak Khan, a także imponujący gmach medresy Kukeldasz, będącej największą szkołą koraniczną w Azji Środkowej.

Miasta Uzbekistanu pełne zabytków

Podróż do Uzbekistanu to także zwiedzanie innych interesujących miast. Zabierzemy Państwa m.in. do Samarkandy uznawanej za perłę Jedwabnego Szlaku, gdzie w mauzoleum Gur-i Mir – kompleksie architektonicznym z przepiękną lazurową kopułą – znajdują się grobowce Tamerlana, jego synów oraz wnuków, tętniąca życiem Chiwa – miasto „Tysiąca i jednego domu” słynące jako najpiękniejsze miasto Uzbekistanu, Szahrisabz, gdzie znajduje się czternastowieczny Pałac Biały oraz Meczet Kok Gumbaz, a także miasto Nurata, w którym dumnie stoi meczet Namazgah z X wieku, medresa Szejcha Hasana Nuriego, a także ruiny cytadeli pamiętające czasy Aleksandra Macedońskiego.

Nie tylko perły architektury…

Podczas wycieczki do Uzbekistanu czeka nas jednak dużo więcej atrakcji – nie tylko zwiedzanie i podróże do wspomnianych miast. Uzbekistan dla turystów to nie tylko perły architektoniczne ale i lokalne klimatyczne bazary, jeden z najstarszych ośrodków ceramicznych w Uzbekistanie, wytwórnia jedwabiu, bliskie natury noclegi w jurtach i wieczerze pod gołym niebem, relaks nad jeziorem pod szczytami Zarafszanu, trekking wzdłuż wąwozu Langar, spotkania z uzbeckimi pasterzami i góralami czy też występy ludowych pieśniarzy.

Uzbekistan – niezapomniana podróż

Oprócz klasycznych tras turystycznych, nasze wycieczki do Azji Centralnej wyróżniają się głębokim zanurzeniem w kulturę i historię regionu. Zwiedzanie Uzbekistanu z nami to nie tylko odhaczenie znanych zabytków na liście, ale przede wszystkim możliwość doświadczenia autentyczności życia lokalnego społeczeństwa. Oferujemy podróż do Uzbekistanu, która pozwoli Wam nie tylko podziwiać architektoniczne cuda takie jak Registan w Samarkandzie czy majestatyczne minarety w Buchara, ale także zakosztować lokalnych specjałów na tętniących życiem bazarach i w tradycyjnych uzbeckich domach. To szansa, by poczuć prawdziwy rytm życia w Uzbekistanie, od spokojnych poranków wśród zabytkowych medres, po wieczorne spacery pod rozgwieżdżonym niebem Azji Centralnej. Nasza podróż do Uzbekistanu to niezapomniana przygoda, która pozostaje w sercu na długo po powrocie do domu.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Uzbekistan

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test