Papua Nowa Gwinea : wycieczki, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea obejmuje m.in. wyspę Nowa Gwinea oraz około 2800 mniejszych wysepek. To jedno z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie na pograniczu cywilizacji w tradycyjnych strukturach społecznych żyją przedstawiciele wielu „dzikich” plemion. Podczas tej wyprawy będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwe wioski i przyjrzeć się biegnącemu bez pośpiechu codziennemu życiu, a także doświadczyć niezwykłej gościnności mieszkańców i poznać obyczaje tubylców.

Papuasi to przedstawiciele społeczności prawdopodobnie niewystępującej w tak tradycyjnej formie w żadnej innej części świata. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest festiwal Goroka – coroczne popisy ubranych w barwne stroje tancerzy koniecznie trzeba zobaczyć. Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wyprawę do Papui Nowej Gwinei. Podczas wycieczki umilimy Państwu czas niejedną interesującą opowieścią z krańców świata…

Kraina rajskiego ptaka
Wyjątkowa kultura, tradycyjne festiwale, gościnni mieszkańcy, a także rajskie plaże – oto, co przygotowaliśmy podczas wyprawy do Papui Nowej Gwinei. Na pewno kraj ten kojarzy się Państwu z soczystą zielenią, pięknymi plażami i ptactwem w każdym kolorze tęczy!
Zaczniemy od wizyty w słynnej stolicy prowincji Wschodnich Wyżyn, Goroka, gdzie w asyście lokalnego przewodnika wybierzemy się na zwiedzanie. Wstąpimy m.in. do fabryki kawy oraz na lokalne targowiska, gdzie zatraci się każdy – nie tylko zagorzały miłośnik zakupów.

Dolinę Asaro oraz Gorokę warto podziwiać z punktu widokowego, ale to nie koniec wrażeń dla spragnionych cudownych krajobrazów. Wyruszymy też trasą widokową Bena Bena, która kluczy pośród lasów deszczowych, wioseczek i wiszących mostów.

Festiwal Goroka – najsłynniejsza impreza w Papui
Wyobraźmy sobie barwny tłum, którego taniec porywa także turystów – aż chce się zanurzyć w papuaską kulturę! Organizowany w Goroce festiwal jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem dla mieszkańców kraju, a także najpopularniejszym, mimo że podobnych odbywa się w Papui więcej. Nic dziwnego, że można na nim spotkać przedstawicieli około 100 plemion! Każde z nich pragnie wypromować swoją kulturę poprzez muzykę, taniec, ozdoby na ciele, malunki i ludowe stroje.

Zapewniamy nie tylko uczestnictwo w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, ale także dobre miejsca, z których wszystko Państwo dostrzeżecie, opiekę przewodnika i przepustki. Dzięki nim można przywitać się z artystami, aby porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wyprawa do Papui Nowej Gwinei Wycieczka do Papui Nowej Gwinei Wyprawa do Papui Nowej Gwinei

Kuchnia na nowo odkryta
W trakcie naszej wyprawy zawitamy także do tradycyjnych wiosek, gdzie podpatrzymy codzienne życie ich mieszkańców. Wybierzemy się w rejs motorówką na wyspę Munuwata, gdzie przywitają nas tancerze, organizując wyjątkowy pokaz tańca tapioka o zabarwieniu seksualnym. Z kolei w Asaro spotkamy Błotnych Ludzi, którzy przygotują dla nas przedstawienie odtwarzające tradycyjną walkę papuaską wykonywaną przez wojowników. Przed walkami na ciało nakładali warstwy błota, a na głowę gliniane maski, aby odstraszyć rywala.

Goszcząc wśród tubylców, zjemy wspólnie z nimi posiłek. Kurczak oraz warzywa zawinięte w liście bananowca to tradycyjna i prosta potrawa, ale pozwoli nam odkryć na nowo smak drobiu! W kuchni papuaskiej odkryjemy smaki indyjskie, arabskie chińskie oraz europejskie.

Jeśli obawiacie się Państwo, że będzie to kulinarny miszmasz, nic bardziej mylnego! Zapewniamy, że te kulinarne kontrasty dają harmonijne efekty w postaci pełnego bogactwa smaków i aromatów. Wspaniałe owoce morza, omlet krabowy, pasta krewetkowa, wyjątkowe gęste sosy serwowane z mięsami lub warzywami, potrawy z dodatkiem mleczka kokosowego… czyż dania te nie pobudzają zmysłów?

Kilkanaście koralowych wysepek na morzu Salomona
Mowa oczywiście o Wyspach Trobrianda! Malowniczy archipelag obejmuje kilkanaście koralowych wysepek o łącznej powierzchni 440,3 km². Zabierzemy Państwa na wycieczkę w to tropikalne miejsce, gdzie prowadził swoje badania wybitny polski antropolog, Bronisław Malinowski.

Dla ciekawych świata i miłośników etnografii wyprawa do Papui Nowej Gwinei będzie prawdziwym rarytasem! Ponownie będziemy obserwować zwyczaje mieszkańców, ich rytuały, stroje i tańce, ale też zaznamy kąpieli w morzu Salomona. Dla zachęty dodamy, że to najcieplejsze morze na świecie.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?

Centrum Ustawień Prywatności

Analityka

Wykorzystujemy cookies do śledzenia statystyk strony, takich jak liczba osób odwiedzających, rodzaj systemu operacyjnego i przeglądarki internetowej wykorzystywanej do przeglądania strony, czas spędzony na stronie, odwiedzone podstrony etc. Korzystamy w tym zakresie z Google Analytics, co wiąże się z wykorzystaniem plików cookies firmy Google LLC.

_ga,_gid