Papua Nowa Gwinea

Papua Nowa Gwinea obejmuje m.in. wyspę Nowa Gwinea oraz około 2800 mniejszych wysepek. To jedno z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie na pograniczu cywilizacji w tradycyjnych strukturach społecznych żyją przedstawiciele wielu „dzikich” plemion. Podczas tej wyprawy będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwe wioski i przyjrzeć się biegnącemu bez pośpiechu codziennemu życiu, a także doświadczyć niezwykłej gościnności mieszkańców i poznać obyczaje tubylców.

Papuasi to przedstawiciele społeczności prawdopodobnie niewystępującej w tak tradycyjnej formie w żadnej innej części świata. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest festiwal Goroka – coroczne popisy ubranych w barwne stroje tancerzy koniecznie trzeba zobaczyć. Serdecznie zapraszamy na wyjątkową wyprawę do Papui Nowej Gwinei. Podczas wycieczki umilimy Państwu czas niejedną interesującą opowieścią z krańców świata…

Kraina rajskiego ptaka

Wyjątkowa kultura, tradycyjne festiwale, gościnni mieszkańcy, a także rajskie plaże – oto, co przygotowaliśmy podczas wyprawy do Papui Nowej Gwinei. Na pewno kraj ten kojarzy się Państwu z soczystą zielenią, pięknymi plażami i ptactwem w każdym kolorze tęczy!
Zaczniemy od wizyty w słynnej stolicy prowincji Wschodnich Wyżyn, Goroka, gdzie w asyście lokalnego przewodnika wybierzemy się na zwiedzanie. Wstąpimy m.in. do fabryki kawy oraz na lokalne targowiska, gdzie zatraci się każdy – nie tylko zagorzały miłośnik zakupów.

Dolinę Asaro oraz Gorokę warto podziwiać z punktu widokowego, ale to nie koniec wrażeń dla spragnionych cudownych krajobrazów. Wyruszymy też trasą widokową Bena Bena, która kluczy pośród lasów deszczowych, wioseczek i wiszących mostów.

Festiwal Goroka – najsłynniejsza impreza w Papui

Wyobraźmy sobie barwny tłum, którego taniec porywa także turystów – aż chce się zanurzyć w papuaską kulturę! Organizowany w Goroce festiwal jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem dla mieszkańców kraju, a także najpopularniejszym, mimo że podobnych odbywa się w Papui więcej. Nic dziwnego, że można na nim spotkać przedstawicieli około 100 plemion! Każde z nich pragnie wypromować swoją kulturę poprzez muzykę, taniec, ozdoby na ciele, malunki i ludowe stroje.

Zapewniamy nie tylko uczestnictwo w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, ale także dobre miejsca, z których wszystko Państwo dostrzeżecie, opiekę przewodnika i przepustki. Dzięki nim można przywitać się z artystami, aby porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wyprawa do Papui Nowej Gwinei Wycieczka do Papui Nowej Gwinei Wyprawa do Papui Nowej Gwinei

Kuchnia na nowo odkryta

W trakcie naszej wyprawy zawitamy także do tradycyjnych wiosek, gdzie podpatrzymy codzienne życie ich mieszkańców. Wybierzemy się w rejs motorówką na wyspę Munuwata, gdzie przywitają nas tancerze, organizując wyjątkowy pokaz tańca tapioka o zabarwieniu seksualnym. Z kolei w Asaro spotkamy Błotnych Ludzi, którzy przygotują dla nas przedstawienie odtwarzające tradycyjną walkę papuaską wykonywaną przez wojowników. Przed walkami na ciało nakładali warstwy błota, a na głowę gliniane maski, aby odstraszyć rywala.

Goszcząc wśród tubylców, zjemy wspólnie z nimi posiłek. Kurczak oraz warzywa zawinięte w liście bananowca to tradycyjna i prosta potrawa, ale pozwoli nam odkryć na nowo smak drobiu! W kuchni papuaskiej odkryjemy smaki indyjskie, arabskie chińskie oraz europejskie.

Jeśli obawiacie się Państwo, że będzie to kulinarny miszmasz, nic bardziej mylnego! Zapewniamy, że te kulinarne kontrasty dają harmonijne efekty w postaci pełnego bogactwa smaków i aromatów. Wspaniałe owoce morza, omlet krabowy, pasta krewetkowa, wyjątkowe gęste sosy serwowane z mięsami lub warzywami, potrawy z dodatkiem mleczka kokosowego… czyż dania te nie pobudzają zmysłów?

Kilkanaście koralowych wysepek na morzu Salomona

Mowa oczywiście o Wyspach Trobrianda! Malowniczy archipelag obejmuje kilkanaście koralowych wysepek o łącznej powierzchni 440,3 km². Zabierzemy Państwa na wycieczkę w to tropikalne miejsce, gdzie prowadził swoje badania wybitny polski antropolog, Bronisław Malinowski.

Dla ciekawych świata i miłośników etnografii wyprawa do Papui Nowej Gwinei będzie prawdziwym rarytasem! Ponownie będziemy obserwować zwyczaje mieszkańców, ich rytuały, stroje i tańce, ale też zaznamy kąpieli w morzu Salomona. Dla zachęty dodamy, że to najcieplejsze morze na świecie.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?