Tybet – najświętsze miejsca

Lhasa Ganden Drikung Thil jezioro Namtso Jangpachen Tsedang Gjantse Szigatse

Zapraszamy na duchową podróż do Tybetu na „Dach Świata”,  po najważniejszych miejscach związanych z bogatą kulturą tybetańską. Wyprawa prowadzi przez główne ośrodki buddyjskie, najbardziej święte dla Tybetańczyków miejsca, pozwala także poznać starożytne stolice, fortece, rezydencje, ale także… lokalne targowiska. Zaznajomimy Państwa z historią i zwyczajami Tybetańczyków w rozmaitych odsłonach, odwiedzimy również przepiękne okolice Wyżyny Tybetańskiej z jeziorami, gorącymi źródłami i zapierającymi dech w piersiach widokami na Himalaje…
Zobacz program wycieczki

Tybet-–-najświętsze-miejsca

 

Cena

2.600 PLN + 2.200 EUR
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.600 PLN + 2.200 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

06.08.2023 - 19.08.2023

06.09.2023 - 19.09.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przelot na trasie Pekin ‒ Lhasa ‒ Pekin,
 • przejazdy na całej trasie,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje dwuosobowe) oraz w schroniskach o standardzie turystycznym (guest house),
 • wyżywienie: śniadania,
 • pozwolenie na wjazd do Tybetu i lokalne podatki,
 • bilety wstępu,
 • wizę chińską,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • opiekę pilota-orientalisty,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Pekin ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: 60 EUR,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 460 EUR.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Pekinu.

Dzień 2

Przylot na lotnisko w Lhasie. Tradycyjne tybetańskie przywitanie „Tashi delek” z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 3

Zwiedzanie Lhasy. Wizyta w pałacu Potala – najwyżej położonym na świecie, dawnej rezydencji Dalajlamy i świątyni Dżokhang, jednej z najstarszych w Tybecie, ufundowanej przez chińską księżniczkę Wenczeng, żonę tybetańskiego władcy Soncengampy. Odwiedziny starej ulicy handlowej Barkhor, gdzie można podziwiać tradycyjne tybetańskie wyroby. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Zwiedzanie XV-wiecznego klasztoru Drepung, niegdyś jednego z największych ośrodków buddyjskich w kraju. Po południu wizyta w klasztorze Sera i oglądanie debat mnichów. Fakultatywnie możliwość wycieczki wokół obydwu klasztorów. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Wczesnym rankiem przejazd do klasztoru Ganden, jednego z trzech głównych ośrodków szkoły Gelugpy. Następnie wizyta w gorących źródłach Dezong, położonych w przepięknej okolicy, w wąskim wąwozie u zbiegu dwóch strumieni. Nocleg w pobliskim schronisku.

Dzień 6

Wczesnym rankiem wypraw w wyższe partie Wyżyny Tybetańskiej, podziwianie widoku na dolinę Drikung, by ostatecznie dotrzeć do klasztoru Drikung Thil. Jest on jednym z najważniejszych ośrodków szkoły Kagjupa, obecnie zamieszkałym przez 270 mnichów. Na pobliskim wzgórzu znajduje się jedno z miejsc, gdzie wykonywany jest tradycyjny pochówek tybetański – zwłoki zostają rzucone sępom. Następnie podróż przez równiny Czangthangu do klasztoru Reting. Jest to nieduży klasztor, ale ważny ośrodek szkoły Gelugpa. Nocleg w lokalnym schronisku.

Dzień 7

Po śniadaniu podróz w stronę „niebiańskiego” jeziora Namtso, jednego z trzech świętych w Tybecie i najwyżej położonego słonego jeziora na świecie. Latem na jego brzegu okazja do spotkania nomadów koczujących w tradycyjnych namiotach i wypasających jaki. Fakultatywnie trekking wzdłuż brzegów jeziora i wyspy Tashi. W nocy możliwość podziwiania wspaniale rozgwieżdżonego nieba, które z „Dachu Świata” wydaje się na wyciągnięcie ręki. Nocleg w schronisku.

Dzień 8

Poranny spacer wzdłuż brzegu jeziora, ewentualnie trekking na wyspę Tashi. Przejazd do Damzhung, postój na lunch by dalej podążyć do gorących źródeł Jangpachen. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, pełne gorących źródeł, gejzerów i rzadko spotykanych gorących jezior. Podróż powrotna do Lhasy, nocleg w hotelu.

Dzień 9

Z rana przejazd do miasta Tsedang, w dolinie Jarlung, miejsca uważanego za kolebkę cywilizacji tybetańskiej. Odwiedziny w pierwszym pałacu tybetańskich władców Jambulakang oraz pierwszym buddyjskim klasztorze w Tybecie – Samje, którego początki datuje się na VIII wiek. Powrót na nocleg do Tsedang.

Dzień 10

Po śniadaniu wyprawa wzdłuż rzeki Jarlung Tsangpo do Chushul, następnie przejazd przez przełęcz Kamba-la (4794 m n.p.m), z której ujrzeć można kolejne święte jezioro Jamdrok tso. Zejście, by zjeść lunch w pobliżu jeziora w miasteczku Nangartse. Późnym popołudniem przejazd do Gjantse i zwiedzanie stupy Kumbum. Nocleg w hotelu w Gjantse.

Dzień 11

Po śniadaniu wizyta w fortecy Gjance Dzong, z której widać panoramę całego miasta i okolicy. Przejazd do Szigatse, po drodze odwiedziny w lokalnej wytwórni Tsampy – mąki prażonej z ziarna jęczmienia, używanej w kuchni tybetańskiej. Zakwaterowanie w hotelu w Szigatse. Późnym popołudniem zwiedzanie klasztoru Tashilunpo – rezydencji Panczen lamy oraz wycieczka wokół klasztoru. Nocleg.

Dzień 12

Wczesnym rankiem wyprawa na lokalny bazar w starej części miasta, gdzie będzie można zobaczyć albo zakupić tradycyjne wyroby tybetańskie. Podróż powrotna do Lhasy wzdłuż malowniczej rzeki Brahmaputry. Nocleg w Lhasie.

Dzień 13

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot do Pekinu. Wylot do Polski.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?