Australia

Zapraszamy na „drugi koniec świata”, gdzie nie tylko w przenośni wiele rzeczy jest do góry nogami. To, co kiedyś uchodziło za wybryki natury – dziobaki, torbacze, koala i eukaliptusy – dzisiaj stanowi o pięknie kraju i zachęca do podróży do Australii.

Wycieczka do Kraju Kangurów przestaje pozostawać wyłącznie w sferze marzeń. Australia to pradawny ląd, od milionów lat poddawany erozji, z wściekle pomarańczową ziemią, oryginalnymi formacjami skalnymi, rozległymi przestrzeniami oraz wspaniałymi parkami narodowymi na terenach, które porastają majestatyczne drzewa i lasy tropikalne.
Antypody, zanim zostały odkryte, od wieków pobudzały wyobraźnię. Dziś coraz chętniej wybieramy się w podróż życia, aby odkrywać atrakcje w Australii…

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły

Wielokulturowy kraj kontrastów

Ten najmniejszy kontynent świata, dość płaski, bo średnia wysokość wynosi zaledwie 330 metrów, składa się w głównej mierze z obszarów pustynnych, które zajmują aż dwie trzecie całej powierzchni kraju. Ale myli się ten, kto sądzi, że podróż po Australii jest monotonna jak pustynne piaski. To kraina kontrastów i wielkiego zróżnicowania – z jednej strony otacza ją dzika, fascynująca przyroda Parku Narodowego West Macdonnell, z drugiej wznoszą się ogromne budynki, a miasta tętnią niesłabnącym pulsem. Podczas wycieczki pokażemy Państwu wszystkie te atrakcje! Odległości między metropoliami są znaczne, mierzące nawet kilkaset kilometrów, ale to też ma swój urok.

Wycieczka do Australli - Opera w Sydney Wakacje w Australii - Wybrzeże Atrakcje Australii - Serfing

Zjawiskowy Ayers Rock

W programie każdej wycieczki do Australii oferowanej przez biura podróży jest Ayers Rock, największy monolit skalny na ziemi. W wyniku promieniowania słonecznego regularnie zmienia on swoją barwę – czerwonej na pomarańczową, następnie różową, a jeszcze później szarą, tworząc magiczne widowisko reżyserowane wyłącznie przez naturę. Nazywany jest świętą skałą Aborygenów, rdzennych mieszkańców kontynentu, którzy wierzą w prawdziwą i niezmienną harmonię, opartą o wzajemne połączenie i wzajemny wpływ wszystkiego, co żyje na Ziemi.

Sydney – największe miasto Australii

Sydney to kolejny punkt programu wycieczki po Czerwonym Lądzie. Mimo że nie jest stolicą Australii, stanowi największe i z pewnością najsłynniejsze jej miasto. Nie brakuje tu również znanych na całym świecie atrakcji – warto wymienić m.in. gmach opery Sydney Opera House, której główny architekt otrzymał za swój projekt Nagrodę Pritzkera, a budynek widnieje na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wraz z mostem Harbour Bridge stanowią jedne z najważniejszych atrakcji w Australii, a zarazem symbole Sydney.

Wybierzemy się także na spacer po ogrodzie botanicznym, oceanarium, a wreszcie starej części miasta, tzw. Rocks. Warto tu przysiąść wśród kolonialnych budynków i magazynów w kawiarni, restauracji serwującej owoce morza lub nocnym klubie na szklaneczce piwa. A ze szczytu Sydney Tower będziemy podziwiać najpiękniejszą panoramę miasta. W Sydney jest prawie 100 plaż, a wśród nich słynna na całym świecie Bondi Beach. Chwili relaksu podczas naszej wycieczki po Australii można zaś zaznać na plaży Manly.

Podróże do Australli - Pustynia Wycieczka do Australii Wyprawa do Australii - Skały na pustyni

Najpiękniejsza trasa Australii…

Zarówno turyści, jak i miejscowi często wybierają się na wycieczkę do parków narodowych– m.in. Kings Parku czy Wilson Promontory. Nic dziwnego, że wizyty w tych miejscach znajdują się w programie niemal każdego biura podróży. Półwysep Wilsons Promontory to najbardziej na południe wysunięta część lądu Australii, a cała jego powierzchnia od 1898 roku stanowi park narodowy. Co więcej, to największy dziki obszar wybrzeża w stanie Wiktoria! Mieści się tu zaledwie jedna ludzka osada – centrum turystyczne Tidal River.

Wyprawa ta oczaruje każdego, ale już czeka nas kolejna – zabierzemy Państwa w podróż także po Great Ocean Road. Zyskała ona sławę jako najpiękniejsza trasa Australii i jedna z najbardziej spektakularnych na świecie. Wycieczka po niemal 300-kilometrowej drodze prowadzącej wzdłuż oceanu wzburzonych fal, piaszczystych plaż i skalistego wybrzeża robi wrażenie! Wspaniałe widoki urozmaicą nam jeszcze swymi popisami delfiny oraz wieloryby. Wijące się odcinki, zaskakujące zakręty, strome klify, fale wymarzone dla surferów, wreszcie punkty widokowe – oto Great Ocean Road.

Nie tylko kangury

Podróż do Australii stanowi też niepowtarzalną okazję do podziwiania tutejszej fauny, tak odmiennej i często niespotykanej w innych regionach świata. Pustynie, lasy eukaliptusowe, olbrzymie moczary i łańcuchy górskie dają schronienie kangurom, krokodylom, strusiom emu, misiom koala, dziobakom, kolczatkom i różnorodnym gatunkom papug.

Czerwony Ląd zachwyca i zdumiewa jednocześnie. Atrakcje w Australii to nie tylko Sydney, gmach opery, kangury czy plaża. To także kultura „życia na plaży”, która jest jednym z elementów tożsamości jego mieszkańców. Australijczycy niemal dosłownie, na luzie i w klapkach, podążają przez życie. Przekonajcie się o tym, wybierając się w podróż do Australii z naszym biurem podróży!

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Australia

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?