Korea Południowa

Korea Południowa to jeden z największych gospodarczych azjatyckich tygrysów i duży inwestor w Polsce. To kraj ludzi ambitnych, otwartych i dumnych ze swej wielowiekowej historii oraz złożonej kultury, która wcale nie jest ubogą siostrą kultur chińskiej czy japońskiej. Proponując Państwu przekrojowy program, zapraszamy do nowoczesnego państwa, w którym nie brakuje kilkusetletnich zabytków, a mentalność Koreańczyków kształtują pradawne zasady wywodzące się m.in. z konfucjanizmu i buddyzmu. Zapraszamy na kimchi do kraju „rzek i gór wyszytych na jedwabiu”.

Wybierając się do tego kraju warto odwiedzić jego stolicę – Seul. Znajduje się tam m.in. Gyeongbok – pałac królewski wybudowany w 1394 przez króla Taejo, założyciela dynastii Joseon. Jest to jeden z pięciu pałaców królewskich, uznawany za najpiękniejszy z nich, w którym na turystów czeka m.in. muzeum folkloru koreańskiego. Natomiast na pobliskim placu Gwanghwamun podziwiać można imponujący posąg króla Sejonga, uznawanego za najwybitniejszego władcę tego kraju, który przyczynił się znacząco do rozwoju Korei.  Inną atrakcją stolicy jest bez wątpienia radiowa wieża N Seoul. Zbudowano ją za 2,5 mln dolarów na górze Namsan, dzięki czemu stanowi najwyższy punkt miasta.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły

Wycieczka do Korei Południowej z ExOrienteLux

Podróże dla prawdziwych Odkrywców. Poczuj magię Wschodu

Rozważasz niezapomnianą wycieczkę do Korei Południowej? Z naszym biurem podróży poznasz prawdziwą magię Wschodu, przenikając w głąb serca koreańskiej kultury. To nie tylko fascynujące metropolie pełne nowoczesności, ale i zabytkowe pałace, świątynie oraz malownicze krajobrazy. Nasz zespół składa się z doświadczonych przewodników, którzy z pasją i kompetencją poprowadzą Cię przez najciekawsze atrakcje tego kraju. Korea Południowa, znana z kultury K-pop oraz wyjątkowej kuchni, czeka, byś odkrył jej tajemnice.

Seul – miasto z marzeń?

W trakcie podróży do Korei Południowej, odwiedzimy też jej stolicę – Seul. Warto zobaczyć m.in. Gyeongbok – pałac królewski wybudowany w 1394 przez króla Taejo, założyciela dynastii Joseon. Jest to jeden z pięciu pałaców królewskich, ale uznano go za najpiękniejszy z nich. Będziemy świadkami zmiany warty przy pałacu, a następnie zwiedzimy tę ponad 600-letnią rezydencję władców Korei.

Ponadto przygotowano w nim jeszcze jedną atrakcję dla turystów – muzeum folklorystyczne Nat’l. Następnie wybierzemy się na spacer przy kanale Cheonggyecheon, dotrzemy na plac Gwanghwamun, na którym można zobaczyć m.in. posąg króla Sejonga, uznawanego za najwybitniejszego władcę tego kraju. Mieszkańcy szanują go za ogromny wkład w rozwój Korei.
Skręcimy też w ulicę Insadong, gdzie w niewielkich sklepikach obejrzymy tradycyjne rękodzieło oraz skosztujemy miejscowej herbaty. Podczas naszej wycieczki zabierzemy też Państwa na wieżę radiową N Seoul. Zbudowano ją na górze Namsan i stanowi najwyższy punkt miasta. Koszt budowy wyniósł aż 2,5 mln dolarów!
Trzeba też wstąpić do słynnej rozrywkowo-handlowej dzielnicy Gangnam oraz Yongsan – to tzw. „smocze wzgórze”. Znajduje się tu m.in. Muzeum Narodowe z kolekcją zabytków oraz Leeum – Samsung Museum of Art, pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki współczesnej.

korea poludniowa wycieczka seoulpodróż do Korei Południowejwycieczka Korea Południowa

Panmunjom – obowiązkowy punkt wyprawy do Korei Południowej

Zwiedzanie Korei Południowej powinno obejmować także Panmunjom – miejscowość położoną na granicy Korei Południowej i Północnej, w której w 1953 roku podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej. Ta zdemilitaryzowana strefa uznawana jest za jedną z ostatnich śladów zimnej wojny.

To specyficzne miejsce, znajduje się jednak w niemal każdym programie wycieczek po Korei Południowej. Zwiedzimy tu m.in. park Imjingak upamiętniający wojnę, teatr, halę wystawienniczą, Trzeci Tunel Stacji Kolejowej Dora oraz Most Wolności. Będzie to również niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć Koreę Północną z Wieży Obserwacyjnej Dora.

Gyeongju – z wizytą w dawnej stolicy

Zawitamy także Gyeongju, miasta, które wiele stuleci temu pełniło funkcję stolicy kraju. Wybrane dzielnice od 2000 roku znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, a zabytkowe ruiny pałacowe czy też świątynie przyciągają tłumy turystów. W trakcie naszej podróży przekonamy się na własne oczy, dlaczego nazywane jest starożytną stolicą Korei oraz „muzeum bez ścian”. Czekają tu zabytki budzące  podziw wśród turystó!

Gyeongju ma też ciekawą i bogatą historię – między VII a X wiekiem pełniło funkcję stolicy państwa Silla. Warto wstąpić do Muzeum Historycznego, a podróż ta będzie wspaniałą lekcją historii. Ponadto zachowały się tu m.in. fundamenty niegdyś wspaniałego pałacu, starożytne obserwatorium astronomiczne Cheomsungdae czy też VII-wieczna kamienna pagoda Punhwangsa, park Tumuli, grobowce z okresu Silla, pałac na wodzie Anabji.

Warto też wybrać się na wycieczkę nieco za miasto – niedaleko znajdują się dwa obiekty widniejące na liście UNESCO – świątynia buddyjska Pulguksa oraz świątynia skalna Seokguram.

Wyspa Jeju i inne wspaniałości przyrody

Korea Południowa to jednak nie tylko zabytki architektury, ale także imponujące dzieła przyrody, która w tej części świata urzeka swoim urokiem i wyjątkowością. Przykładem może być największa w Korei wyspa Jeju, powstała w wyniku erupcji wulkanu, którą także wpisano na listę UNESCO.

Prawdziwa mekka turystów przyciąga ogromną ilością atrakcji, m.in. jaskiniami, ogrodami botanicznymi, parkami, kraterami, wodospadami czy muzeami. Oferujemy poznawanie jej uroków – śliczne wybrzeże Yongmeori przypomina kamienne kolumny klifu Jusangjeolli, a Jeongbang to jedyny w całej Azji wodospad wpadający wprost do oceanu!

widok na wyspę jeju  wodospad Jeongbang na wyspie Jeju  zachód słońca na wyspie jeju

Nasza wycieczka do Korei Południowej będzie obfitować w podziwianie okoliczności przyrody – wybierzemy się też do granitowych grot Seokguram znajdujących się na zboczu góry Toham. Nie zabraknie wizyty w Busan – największym portowym mieście w kraju, gdzie znajduje się także ogromny targ rybny, wyprawy na wygasły krater Seongsan Ilchulbong czy do jaskini Manjanggul, gdzie można podziwiać bajkowe formy utworzone przez zastygłą lawę. Zapraszamy na wyprawę „Góry i rzeki wyszyte na jedwabiu„.

Gościna w tradycyjnych koreańskich wioskach

Podróż do Korei Południowej to wyjątkowa okazja, aby obserwować także jej mieszkańców i ich codzienne życie w niewielkich wioskach. Zawitamy m.in. do Bukchon Hanok z centrum kulturalnym, muzeum i warsztatami rzemiosła, a także Hahoe, gdzie przyjrzymy się lokalnej architekturze i tradycyjnemu trybowi życia. Będąc tutaj, grzechem byłoby nie wejść na 60-metrowy klif Buyeongdae, skąd roztacza się doprawdy wyjątkowa panorama. Zwieńczeniem naszej podróży będzie zaś zwiedzanie wioski etnograficznej Seongeup.

Wycieczka do Korei Południowej pozwala poznać kraj, w którym najnowsze technologie wspaniale współgrają z wielowiekową tradycją i dziedzictwem kulturowym godnym poznania, a sympatyczni i uczynni Koreańczycy sprawiają, że turyści czują się w tym kraju bezpiecznie.

fot. pixabay

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Korea Południowa

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test