Korea Południowa : wycieczki, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Korea Południowa

Korea Południowa to jeden z największych gospodarczych azjatyckich tygrysów i duży inwestor w Polsce. To kraj ludzi ambitnych, otwartych i dumnych ze swej wielowiekowej historii oraz złożonej kultury, która wcale nie jest ubogą siostrą kultur chińskiej czy japońskiej. Proponując Państwu przekrojowy program, zapraszamy do nowoczesnego państwa, w którym nie brakuje kilkusetletnich zabytków, a mentalność Koreańczyków kształtują pradawne zasady wywodzące się m.in. z konfucjanizmu i buddyzmu. Zapraszamy na kimchi do kraju „rzek i gór wyszytych na jedwabiu”.

Wybierając się do tego kraju warto odwiedzić jego stolicę – Seul. Znajduje się tam m.in. Gyeongbok – pałac królewski wybudowany w 1394 przez króla Taejo, założyciela dynastii Joseon. Jest to jeden z pięciu pałaców królewskich, uznawany za najpiękniejszy z nich, w którym na turystów czeka m.in. muzeum folkloru koreańskiego. Natomiast na pobliskim placu Gwanghwamun podziwiać można imponujący posąg króla Sejonga, uznawanego za najwybitniejszego władcę tego kraju, który przyczynił się znacząco do rozwoju Korei.  Inną atrakcją stolicy jest bez wątpienia radiowa wieża N Seoul. Zbudowano ją za 2,5 mln dolarów na górze Namsan, dzięki czemu stanowi najwyższy punkt miasta.

 

Zwiedzanie Korei Południowej powinno obejmować także Panmunjom – miejscowość położoną na granicy Korei Południowej i Północnej, w której w 1953 roku podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej. Ta zdemilitaryzowana strefa uznawana jest za jedną z ostatnich śladów zimnej wojny.

Jeśli mowa o stolicy Korei, to nie sposób nie wspomnieć o Gyeongju, mieście, które wiele stuleci temu pełniło funkcję stolicy kraju. Niektóre jego dzielnice znajdują się na liście UNESCO, a zabytkowe ruiny pałacowe czy też świątynie przyciągają tłumnie turystów.

Korea Południowa to nie tylko zabytki architektury, ale również dzieła przyrody, która w tej części świata urzeka swoim urokiem i wyjątkowością. Przykładem może być największa w Korei wyspa Jeju, powstała w wyniku erupcji wulkanu, którą także można znaleźć na liście UNESCO. Prawdziwa mekka turystów przyciąga ogromną ilością atrakcji, takich jak jaskinie, ogrody botaniczne, parki, kratery, wodospady oraz liczne muzea.

Wyprawa do Korei Południowej pozwala poznać kraj, w którym najnowsze technologie wspaniale współgrają z wielowiekową tradycją i dziedzictwem kulturowym godnym poznania, a sympatyczni i uczynni Koreańczycy sprawiają, że turyści czują się w tym kraju bezpiecznie i komfortowo.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?