Chiny

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, licząca ponad 5000 lat. W trakcie podróży do Chin zobacz na własne oczy pradawne cesarstwo, którym niegdyś zachwycił się Marco Polo! Po wiekach stagnacji, początkowego odizolowania się od reszty świata i późniejszej zależności od Zachodu, Chiny znów stają się światowym mocarstwem.

Chiny słyną też jako kraj, w którym wynaleziono proch, kompas i papier. Jednak obecnie – ze starożytnej ojczyzny konfucjanizmu i taoizmu – w mgnieniu oka zmieniają się w nowoczesną potęgę gospodarczą, światowe centrum biznesu i finansów, także sportu i kultury. Wybierz się w podróż życia lub na wakacje do kraju smoka i odkryj nowoczesny ośrodek cywilizacyjny, jakim są współczesne Chiny.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe

Wielki Mur – symbol starożytnych Chin

Turyści z całego globu decydują się na wyprawę do Chin, aby na własne oczy zobaczyć wybitne arcydzieła. Do nich zalicza się m.in. Wielki Mur, symbol starożytnych Chin, a zarazem największa budowla wzniesiona kiedykolwiek przez człowieka! Niektórzy twierdzą, że widać go nawet z kosmosu. To jednak tylko kosmiczny mit spopularyzowany w 1932 roku przez podróżnika Richard Halliburton. Spacer po odrestaurowanym fragmencie w Badalingu, niedaleko Pekinu, to niemal obowiązkowy punkt każdej wycieczki objazdowej po Chinach.
Mur składa się z kilku odcinków – nie jest całością. Były one budowane w różnym czasie, a robotnicy stosowali różne techniki i materiały, nawet zaprawę z mączką ryżową. Z kolei na pustyni Gobi żwir oraz gałęzie czerwonej wierzby.

Chiny chiny-wakacje chiny-wielki-mur-wycieczka

Armia Terakotowa – pierwsza armia cesarza Chin

Wakacje w Chinach to również świetna okazja, aby zobaczyć słynną na całym świecie Armię Terakotową. Ten największy zabytek okolic Xi’an znajduje się na terenie dzisiejszej prowincji Shaanxi. Orszak składa się z ośmiu tysięcy naturalnej wielkości ceramicznych żołnierzy, oficerów oraz koni, którzy stróżują w szyku bojowym już od ponad 2200 lat przy grobie cesarza Qin Shi – armia powstała jeszcze w III w. p.n.e. Każdy z żołnierzy ma charakterystyczną rangę wojskową oraz właściwą dla swojej jednostki broń. Co więcej, została uznana za ósmy cud świata, widnieje na Liście światowego dziedzictwa UNESCO i do dziś stanowi symbol potęgi cesarskich Chin.

Skarby chińskiej przyrody

W trakcie wycieczki do Chin można podziwiać nie tylko dzieła człowieka, ale także natury. Wśród nich jest Przełęcz Skaczącego Tygrysa. Wybierzemy się na całodniową wycieczkę malowniczą trasą trekkingową, obfitującą w wodospady i zachwycające widoki ośnieżonych szczytów górskich czy też niepokornej rzeki Jangcy. Dotrzemy także do wioski Baisha znajdującej się w pobliżu Lijiangu, gdzie będziemy podziwiać wyjątkową kolekcję fresków z czasów dynastii Ming i Qing.

Równie imponujące są też bajeczne formy skalne o fantazyjnych kształtach. Aby je ujrzeć, wybierzemy się w podróż do Kamiennego Lasu. To prawdziwy geologiczny fenomen, nic dziwnego, że wpisany został na słynną listę UNESCO. Wakacje w Chinach nie byłyby pełne, gdybyśmy nie zobaczyli również ryżowych pól tarasowych oraz górskich osad, m.in. Zhuang czy Yao. Warto też wybrać się w rejs słynną i malowniczą rzeką Li, otoczoną pięknymi formami skalnymi kryjącymi niejedną lokalną legendę.

To jednak nie wszystko, gdyż Chiny kryją w sobie nieskończenie wiele skarbów – warto wybrać się też na zwiedzanie przybrzeżnych atrakcji Guilinu, tj. Parku Siedmiu Gwiazd czy Gór Fubo, kolorowych jaskiń czy charakterystycznej góry w kształcie słoniowej trąby. Wisienką na torcie będzie zaś wieczorny pokaz tradycyjnego połowu ryb, w którym pomogą… kormorany.

wycieczka-objazdowa-po-chinach wycieczka-do-chin chiny-wycieczka-objazdowa podroz-do-chin

Szanghaj – największe miasto Azji?

Podróż do Chin nie obędzie się bez wizyty w Szanghaju! W trakcie naszej wycieczki objazdowej przekonamy się, dlaczego jest on nazywany Paryżem Wschodu oraz… Ladacznicą Orientu. Czeka nas intensywne zwiedzanie – nie zapominajmy, że to jedno z największych miast w Chinach i całej Azji.

Ujrzymy jedną z najpiękniejszych świątyń – poświęconą Nefrytowemu Buddzie, gdzie znajdują się dwie rzeźby wykonane z tego kamienia. Kosmopolityczny charakter miasta wpłynął na to, że znajduje się tu wiele miejsc kultu różnych religii, m.in. pochodzące z III wieku buddyjskie świątynie Longhua i Jing’an, taoistyczna świątynia, katolickie katedry, sobór prawosławny, meczety i synagoga.
Zwiedzimy liryczne ogrody Yuyuan, pełne harmonii i spokoju, wybierzemy się na spacer po Starówce z tradycyjną zabudową, wreszcie wstąpimy do herbaciarni Huxingting, aby rozkoszować się smakiem różnych rodzajów zielonych herbat…

Czeka nas też wycieczka do Muzeum Planowania Miejskiego, gdzie robi wrażenie m.in. ogromna makieta Szanghaju. Wybierzemy się na spacer po głównym deptaku, a w biznesowej ulicy Nanjing przyjrzymy się twórcom najpotężniejszej gospodarki świata. Chętni wjadą na górę wieżowca Jinmao, jednego z najwyższych budynków świata, aby z 87. piętra móc zachwycić się przepiękną panoramą tego niezwykłego miasta.

Chiny to nie tylko symbol potęgi gospodarczej – to również wielobarwna, zachwycająca kultura, imponująca architektura oraz niewyobrażalne cuda natury, których próżno szukać w innych regionach świata. Zapewniamy podróże obfitujące w niezapomniane wrażenia!

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Chiny

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?