Cztery stolice, czyli Chiny z Tajwanem

Pekin Szanghaj Tajpej Hong Kong wraz z Hangzhou i Suzhou

Co roku tysiące obcokrajowców odwiedza Chiny, niewielu jednak spośród nich ma możliwość doświadczenia Chin i zrozumienia ich zawiłej historii w sposób, w jaki my pragniemy to Państwu zaoferować. Drogi naszej wycieczki wiodą przez „Cztery stolice”: Pekin, Szanghaj, Tajpej, Hong Kong. W „stolicach” tych na przestrzeni wieków kształtowały się skomplikowane losy narodu chińskiego wpływające między innymi na jego dzisiejszą różnorodność. Poznanie wspomnianych miast pozwoli Państwu przełamać stereotypy i zrozumieć całe współczesne Chiny.
Zobacz program wycieczki

cztery-stolice

Cena

2.800 PLN + 2.600 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.800 PLN + 2.600 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

28.03.2020 - 11.04.2020

27.06.2020 - 11.07.2020

07.11.2020 - 21.11.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty Szanghaj ‒ Tajpei, Tajpei ‒ Hongkong,
 • przejazd pociągami na trasach Pekin ‒ Hangzhou (miękkie leżanki w przedziałach 4-osobowych), Tajpej ‒ Hualian,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (2.dnia kolacja, 13. i 14. dnia śniadanie oraz lunch),
 • bilety wstępu,
 • wizę chińską,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Pekin, Hong Kong ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 90 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Pekinu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Pekinu. Spacer po jednym z głównych deptaków stolicy Chin ‒ Wang Fu Jin. Kolacja, a po niej kontynuacja spaceru po słynnej uliczce oryginalnych przekąsek Dong Hua Men, gdzie skosztować będzie można, m.in. grillowanego jedwabnika lub rajskich jabłuszek w karmelu.

Dzień 3

Podróż w czasie do cesarskich Chin. Po śniadaniu przejazd na Wielki Mur. Po powrocie do Pekinu zwiedzanie Placu Niebiańskiego Spokoju Tiananmen i pałacu cesarskiego. Z pobliskiej góry widokowej Jingshan podziwianie pięknej panoramy miasta. Wieczorem okazja do podzielenia się pierwszymi wrażeniami przy wspólnej degustacji znakomitej kaczki po pekińsku. Dzień zakończy spacer po jednej z głównych ulic spotkań mieszkańców stolicy, Qianmen Jie.

Dzień 4

Przed śniadaniem fakultatywne ćwiczenia Taijiquan, czyli poznawanie tajników chińskiej gimnastyki medytacyjnej. Po śniadaniu wycieczka do letniej rezydencji cesarskiej Yiheyuan. Następnie emocjonująca przejażdżka rikszami po labiryntach tradycyjnych osiedli chińskich Hutong oraz spacer po targu antyków Liuli Chang. Po kolacji nocny przejazd pociągiem do Hangzhou.

Dzień 5

Dojazd do Hangzhou w godzinach porannych. Wycieczka łodzią po jeziorze Xihu, następnie spacer i zwiedzanie pagody Leifeng. Lunch. Po południu zwiedzanie starej ulicy Hangzhou – Hefang, gdzie podziwiać można dzieła sztuki chińskiej, następnie wizyta w byłej rezydencji Hu Xueyana, XIX-wiecznego handlarza ziołami leczniczymi. Wieczorem fakultatywnie wyjątkowo spektakularne przedstawienie „Iluzje na wodzie”.

Dzień 6

W godzinach porannych wycieczka do Świątyni Ukrycia Duszy i spacer po jej okolicy. Po lunchu przejazd do Suzhou, "Wenecji Wschodu", przesiadka na łodzie i rejs po Wielkim Kanale, jednym z cudów inżynierii starożytnych Chin. Nastepnie wizyta w fabryce jedwabiu. Wieczorem spacer po ulicy Guanqian. Podczas tego dnia na własne oczy można będzie sięprzekonąć o prawdziwości chińskiego przysłowia: "W niebie jest raj, w Chinach zaś raj jest w Hangzhou i Suzhou".

Dzień 7

Rano spacer po Ogrodzie Mistrza Sieci, jednym z najpiękniejszych w całych Chinach. Następnie przejazd do Szanghaju. Po przybyciu do "stolicy biznesu" wizyta w znakomitym Muzeum Planowania Miejskiego. Zobaczyć można w nim m.in. ogromną makietę Szanghaju. Po kolacji spacer po głównym deptaku, biznesowej ulicy Nanjing rozświetlonej wieczorami tysiącem neonów.

Dzień 8

Rano wizyta w rzadko odwiedzanym przez zagranicznych turystów szanghajskim Muzeum Plakatów Propagandowych. Następnie odwiedziny w Muzeum Sztuki i Rzemiosła Chińskiego. Później spacer po dzielnicy kolonialnej i lunch. Następnie wizyta na ulicy artystów Taikang. Wieczorem spacer po reprezentacyjnej promenadzie miasta, Bundzie. Fakultatywny wjazd na jeden z najwyższych budynków świata, wieżowiec Jinmao. Z kawiarni zlokalizowanej na 87 piętrze podziwianie przepięknej panoramy miasta.

Dzień 9

Rano zwiedzanie nastrojowego ogrodu Yuyuan, gdzie kamień i woda – obowiązkowy element ogrodów chińskich – tworzą niepowtarzalne wrażenie harmonii i spokoju. Następnie spacer po pobliskiej starówce Szanghaju z tradycyjną zabudową oraz wizyta w herbaciarni Huxingting. Po południu wyprawa na targ warzywny, rozpoznawanie składników kolacji. Wieczorem święto kulinariów: wspólne gotowanie (pod czujnym okiem chińskiego szefa kuchni) czterech potraw: pierogów, mięsa z ananasem w słodko-kwaśnym sosie, domowego tofu i kurczaka w orzeszkach ziemnych. Degustacja własnoręcznie przyrządzonego posiłku oraz chińskich trunków.

Dzień 10

Rano przejazd na lotnisko najszybszą kolejką świata MAGLEV, rozpędzającą się do 440km/h. Przelot do Tajpej, początek odkrywania „starych Chin”, które ostały się już tylko na Tajwanie. Po wylądowaniu zwiedzanie portu Jilong. Następnie przejazd autokarem w kierunku północno-zachodnim do urokliwego, historycznego miasteczka Jiufen. Powrót do Tajpej na nocleg.

Dzień 11

Od rana zwiedzanie Tajpej: Muzeum Pałacu Cesarskiego, Świątyni Smoczej Góry, muzeum Chiang Kai-Sheka, Sun Jatsena, wieżowca Tajpej 101. Wieczorem wizyta na największym nocnym targu Tajpej, Shilin, z bogatym wyborem egzotycznych owoców i tajwańskich przekąsek.

Dzień 12

Rano przejazd pociągiem do miejscowości Hualian, skąd rozpocznie się podróż do przepięknego Parku Narodowego Taroko. Można będzie podziwiać nie tylko bogactwo przyrody strefy zwrotnikowej, ale też odwiedzić Świątynię Długiej Wiosny, Jaskółczą Grotę, Tunele Dziewięciu Zakrętów oraz taras widokowy Tianxiang. Wieczorem powrót pociągiem do Tajpej.

Dzień 13

Rano przejazd na lotnisko i przelot do Hong Kongu. Z lotniska dawnej kolonii brytyjskiej przejażdżka kolejką linową do klasztoru Po Lin, gdzie znajduje się największy na świecie odlew Buddy. Następnie zwiedzanie portu i wybrzeża Aberdeen oraz wizyta na plaży Stanley z chińskim targiem. Wieczorem dla chętnych wycieczka na Victoria Peak, główny punkt widokowy miasta.

Dzień 14

Ostatni dzień podróży rozpocznie się od zwiedzania uroczej świątyni Man Mo poświęconej bogom literatury i wojny. Następnie spacer ulicą Ladder, która zachowała architektura i atmosferę starego Hong Kongu. Wieczorem przelot do Polski.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?