Tybet : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Tybet

Tybet – nie bez powodu nazywany krajem na „Dachu Świata”, posiada na swoim terytorium najwyższy łańcuch górski na świecie – Himalaje, a na większej jego części znajduje się najbardziej rozległy płaskowyż świata  – Wyżyna Tybetańska. Z racji tego koneserzy ekstremalnych wypraw górskich chętnie odwiedzają ten wyjątkowy zakątek świata – stąd bowiem mają najbliżej do Mount Everest, najwyższego szczytu na naszym globie, nazywanego przez Tybetańczyków „Boginią Matka Ziemia”.

Tybet swoją oryginalną kulturę zawdzięcza skutecznej izolacji od reszty świata, trwającej tysiąclecia. Dzięki zachodzącym zmianom dziś obcokrajowcy mogą w końcu poznać i docenić dorobek kulturalny tego regionu świata. Zabierzemy Państwa w mistyczną podróż po Tybecie, aby umożliwić poznanie religii, historii i kultury tego wspaniałego kraju.

 

Zaprezentujemy najciekawsze atrakcje turystyczne, od starożytnych po współczesne, dzięki czemu będzie można w pełni poczuć tybetańskiego ducha. Odwiedzimy klimatyczne buddyjskie klasztory, spędzimy uroczy czas w przepięknie położonych okolicach, gdzie będą czekać na nas gorące źródła Dezong czy też Jangpachen, a także będziemy podziwiać najwyżej położone słone jezioro na świecie – „niebiańskie” Namtso. Prócz nas będą tam być może przebywać w tym czasie nomadzi tybetańscy, który niezmiennie prowadzą koczownicze życie.

Wyprawa do Tybetu nie może obyć się bez odwiedzenia miasta Tsedang, to właśnie w pobliżu niego znajduje się pierwszy murowany budynek w Tybecie – Pałac Yungbulakang, będący siedzibą pierwszego króla tego państwa. W programie wycieczki do Tybetu znajdzie się również zwiedzanie wytwórni mąki prażonej z ziarna jęczmienia czy też oddanie się szaleństwu zakupów na lokalnym bazarze obfitującym w tybetańskie wyroby, stanowiące wspaniałą pamiątkę z podróży.

Zapraszamy w podróż po Tybecie, pełną niezapomnianych wrażeń i kolorów, przepełnioną buddyjskim duchem i serdecznością Tybetańczyków, którzy zachwycają życzliwością i gościnnością w swoich progach.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?