Birma

Mamy ogromną przyjemność zaoferować Państwu wyprawy do Birmy, czyli jednego z najciekawszych, choć jednocześnie najmniej poznanych i najbardziej niedostępnych państw Azji.

Wycieczki objazdowe łączone z Kambodżą i Laosem, a przede wszystkim unikatowa na polskim rynku dwutygodniowa trasa poświęcona wyłącznie Birmie to świetna okazja, by zwiedzić porównywalne z Angkorem monumentalne Bagan czy przepiękne jezioro Inle. To także szansa, aby dotrzeć tam, gdzie docierają tylko nieliczni. I naprawdę zbliżyć się do ludzi, kultury i przyrody tego niesamowitego kraju.

Wycieczki tematyczne Artykuły Opinie

Birma – najciekawszy kraj dla turystów
Do niedawna Birma stanowiła jeden z najbardziej odizolowanych krajów Azji i rzadko wybierany cel podróży. Dziś wreszcie wychodzi z cienia, coraz śmielej zapraszając turystów pragnących ujrzeć malownicze wybrzeża, lasy deszczowe i zapierające dech w piersiach zabytki oraz inne atrakcje.

Europejska Rada Turystyczna przyznała Birmie tytuł „Najciekawszego kraju dla turystów w 2014”. Birma uznawana jest za jeden z najpiękniejszych państw w Azji i stała się szalenie atrakcyjnym miejscem. Nic dziwnego, że pragnie ją poznać coraz więcej turystów obierających ją za cel swojej wyprawy. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w Birmie dynamicznie rozbudowywana jest infrastruktura turystyczna, powstają nowe drogi, połączenia kolejowe oraz kilka tysięcy miejsc hotelowych rocznie.

Pagoda Szwedagon
Wśród licznych atrakcji tego kraju na szczególną uwagę zasługuje wspaniała świątynia Pagoda Szwedagon na wzgórzu miasta Rangun. Powstała w VI w. p.n.e. budowla słynie jako najważniejsze miejsce kultu buddyjskiego w Birmie. To główny cel wypraw do Birmy, a także stały element programu wycieczki objazdowej organizowanej przez każde biuro podróży.

Warto zwrócić uwagę na imponujące rozmiary świątyni, ale także stożkowatą stupę pokrytą złotem, niewielkie kaplice, świątynie, rzeźby i posągi Buddy, słoni czy modlących się ludzi. Przechowuje się tu również osiem włosów samego Buddy oraz dziewięć ton złota i innych kosztowności. Lokalny przewodnik opowie zaś o ukrytych we wnętrzach świątyni tunelach i związanych z nimi tajemniczych legendach.

Podróż do Birmy Wakacje w Birmie Wycieczka do Birmy

Mandalaj, czyli historyczna stolica Birmy
Mandalaj – miasto w środkowej Birmie, położone nad rzeką Irawadi – słynie też jako historyczna stolica tego kraju. Warto zwiedzać tutejsze atrakcje w ramach biletu Combo Ticket, ale także skierować się na wyprawę w niezwykle malownicze okolice miasta – m.in. po wspaniałe widoki na mierzące 240 m wzgórze Mandalaj. Miejscowi długo czcili je jako świętą górę. Legenda głosi, że Budda przepowiedział na nim, iż u stóp wzgórza powstanie wielkie miasto.

Następnie wybierzemy się w rejs najdłuższą rzeką Birmy, Irawadi, aby w Mingun zobaczyć największą niedokończoną na świecie stupę oraz imponujących rozmiarów wiszący dzwon. Stąd zaś zabierzemy Państwa na wycieczkę do Amarapury, gdzie każdy bez wyjątku zaniemówi na widok zachodu słońca podziwianego przy najdłuższym na świecie moście tekowym.

Bagan – birmański Angkor
Warto też poświęcić cały dzień na intensywne zwiedzanie starożytnego kompleksu Bagan, czyli najpiękniejszych stup i światyni spośród ponad dwóch tysięcy zachowanych. Ich budowę rozpoczęto jeszcze w IX wieku! Bez wątpienia kompleks ten zasługuje na miano jednej z największych atrakcji archeologicznych Azji i najpiękniejszych miejsc na świecie. Porównuje się go ponadto do kompleksu Angkor Wat w Kambodży, a dodatkową rekomendacją jest fakt, że UNESCO okrzyknęło go zabytkiem światowej klasy. Wspaniały wieczór na zakończenie naszej całodniowej wycieczki zwieńczy zaś romantyczny zachód słońca – na stupy warto się wspiąć, aby podziwiać okolicę lub zachować wspaniałe widoki w kadrze aparatu.

Tu zrozumiesz, czym jest spokój
Niezależnie od tego, czy wyruszamy na wakacyjną wycieczkę do Birmy, czy w podróż życia, warto poza zwiedzaniem imponujących budowli i perełek architektonicznych regionu poznać panujący tu klimat. W tej części Azji żyje się spokojniej i aż chce się poświęcić chwilę na kontemplację urody dziewiczych zakątków kraju, gdzie czas płynie wolniej, a ludzie od lat żyją tym samym, spokojnym i uporządkowanym rytmem.

W trakcie naszej wycieczki objazdowej po Birmie zabierzemy Państwa także w okolice niezwykle malowniczego jeziora Inle. Zachwyca już samo jego położenie – w malowniczej dolinie, wśród birmańskich szczytów, na których wybudowano kilkanaście wiosek na palach. Wodę jeziora przecinają wąskie czółna, na których Birmańczycy, balansując zgrabnie na rufach, wiosłują jedną nogą i zarzucają sieci.
Warto wybrać się na wycieczkę do Birmy, zanim wyruszą tam tłumnie turyści z całego świata.


Szukasz czegoś konkretnego?