Birma

Mamy ogromną przyjemność zaproponować Państwu wspólną podróż do Birmy, jednego z najciekawszych, mimo że najmniej poznanych i najbardziej niedostępnych państw Azji.

Dziś Birma jest coraz częstszym celem podróży i wychodzi z cienia, coraz śmielej zapraszając turystów pragnących zobaczyć malownicze wybrzeża, lasy deszczowe oraz inne atrakcje. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi wycieczkami tematycznymi i wybrania się w tę niezwykłą podróż po dziewiczym zakątku Azji Południowo-Wschodniej.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły Opinie

Birma – jeden z najbardziej odizolowanych krajów Azji

Do niedawna Birma stanowiła jeden z najbardziej odizolowanych krajów Azji i nie była tak popularna jak na przykład Tajlandia. Europejska Rada Turystyczna przyznała Birmie tytuł „Najciekawszego kraju dla turystów w 2014”.
Kraj w pełni zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych w Azji i coraz więcej podróżników obiera go za cel swoich podróży. Birma zmienia się dynamicznie, rozbudowywana jest infrastruktura turystyczna, powstaje kilka tysięcy miejsc hotelowych rocznie, nowe drogi i połączenia kolejowe. Podczas podróży po Birmie warto też skosztować lokalnych potraw i odwiedzić lokalne targowiska po lokalne owoce.

Wycieczki objazdowe po Birmie

Nasza oferta obejmuje kilka wypraw do Birmy – ciekawą propozycją jest wycieczka łączona, podczas której będziemy poznawać także Kambodżę i Laos, a także unikatowa na polskim rynku dwutygodniowa trasa poświęcona wyłącznie Birmie, nie do końca odkrytej i nadal tajemniczej krainie.
To najlepsza okazja, by zwiedzić porównywalne z Angkorem monumentalne Bagan, słynne Manadalaj czy przepiękne jezioro Inle. To także szansa, aby dotrzeć tam, gdzie docierają tylko nieliczni i naprawdę zbliżyć się do ludzi, kultury i przyrody tego niezwykłego miejsca.

Podróż do Birmy Wakacje w Birmie Wycieczka do Birmy

Bagan – birmański Angkor

Cały dzień spędzimy na zwiedzaniu starożytnego kompleksu Bagan, najwspanialszych stup, klasztorów i świątyń spośród ponad dwóch tysięcy zachowanych. Do najpiękniejszych zaliczamy m.in. świątynię Sulamani czy Thatbyinnyu, która wygląda niczym… zamek.
Jest to jedna z najważniejszych atrakcji archeologicznych Azji i jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Patrząc na Bagan, można odnieść wrażenie, że to niezwykły plan zdjęciowy lub kraina ze snów. Tymczasem niegdyś stanowiły one miasto – stolicę Pierwszego Królestwa Birmańskiego.
Bagan jest często porównywany do słynnego kompleksu Angkor Wat w Kambodży, a UNESCO uznało go za zabytek światowej klasy. Zwieńczeniem całodniowej wycieczki będzie niezwykle romantyczny zachód słońca.

Mandalaj – historyczna stolica Birmy

Mandalaj – miasto w środkowej Birmie, położone nad rzeką Irawadi – słynie jako historyczna stolica tego kraju. Warto zdecydować się na zakup biletu Combo Ticket, aby zwiedzić jak najwięcej zabytków i atrakcji, ale także wybrać się w malownicze okolice miasta, aby podziwiać widok na wzgórze Mandalaj mające aż 240 m – długo było ono czczone jako święta góra. Według lokalnej legendy Budda przepowiedział na wzgórzu, że u jego stóp powstanie wielkie miasto.
Wybierzemy się także w rejs najdłuższą rzeką Birmy, Irawadi, aby zobaczyć największą na świecie, mimo że niedokończoną, stupę w Mingun, a także ogromny dzwon wiszący. Stąd wyruszymy na wycieczkę do Amarapury, gdzie wszyscy zaniemówimy na widok zachodu słońca podziwianego z mostu U-Bein Bridge. Został on wybudowany w 1850 roku i jest uznawany za najdłuższy i najstarszy most zbudowany z drzewa tekowego.

Pagoda Szwedagon – jeden z symboli Birmy

Jednym z najsłynniejszych zabytków Birmy jest imponująca świątynia Pagoda Szwedagon znajdująca się na wzgórzu miasta Rangun. Została wybudowana w VI w. p.n.e. i uchodzi za najważniejsze miejsce kultu buddyjskiego w całym kraju – stanowi też kluczowy cel wypraw do Birmy i jest w każdym programie wycieczek organizowanych przez różne biura podróży.
Co wyróżnia tę świątynię? Imponujące rozmiary, stożkowata stupa pokryta złotem, kaplice, rzeźby i posągi Buddy, słoni oraz modlących się ludzi. W świątyni znajduje się też osiem włosów samego Buddy oraz dziewięć ton złota i innych kosztowności. Lokalny przewodnik opowie o ukrytych tunelach i tajemniczych legendach.

Malownicze jezioro Inle

W trakcie wycieczki objazdowej po Birmie zabierzemy Państwa również nad jezioro Inle położone wśród birmańskich szczytów, na których wybudowano kilkanaście wiosek na palach. To drugie pod względem wielkości jezioro w kraju jest idealnym miejscem na relaks, ale warto też zobaczyć pływające wioski położone na jeziorze. Wodę przecinają czółna, na których Birmańczycy, balansując na rufach, wiosłują jedną nogą i zarzucają sieci. Malownicza dolina zachęca do długich spacerów i życia zgodnie z rytmem przyrody.

Wyprawa dla spragnionych wyciszenia

W Birmie można zrozumieć, czym jest potrzeba wyciszenia i spokoju. W tej części Azji życie płynie innym rytmem, znacznie wolniejszym i spokojniejszym, dlatego warto oddać się kontemplacji urody dziewiczych miejsc i docenić ten rytm i brak pośpiechu, a także wziąć przykład z mieszkańców Birmy, którzy żyją od lat tym samym, uporządkowanym, rytmem.
Warto wybrać się na wycieczkę do Birmy, zanim wyruszą tam tłumnie turyści z całego świata.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Birma

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?