Birma : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Birma

Mamy ogromną przyjemność zaoferować Państwu wyprawy do Birmy, a więc podróż do jednego z najciekawszych, a jednocześnie najmniej poznanych i najbardziej niedostępnych państw Azji.

Wycieczki objazdowe łączone z Kambodżą i Laosem, a przede wszystkim unikatowa na polskim rynku dwutygodniowa trasa poświęcona wyłącznie Birmie, to okazja, by zwiedzić porównywalne z Angkorem monumentalne Bagan czy przepiękne jezioro Inle, ale także dotrzeć tam, gdzie docierają tylko nieliczni. I naprawdę zbliżyć się do ludzi, kultury i przyrody tego niesamowitego kraju.

Europejska Rada Turystyczna przyznała Birmie tytuł „Najciekawszego kraju dla turystów w 2014”. Kraj ten, uznawany na jeden z najpiękniejszych w Azji,  jest szalenie atrakcyjnym miejscem, które coraz więcej turystów pragnie poznać. Birma, pragnąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom gości z innych państw, pracuje nad rozbudową infrastruktury turystycznej, dzięki czemu powstają nowe drogi, linie lotnicze, połączenia kolejowe oraz kilka tysięcy miejsc hotelowych rocznie.

Birma, do niedawna jeden z najbardziej izolowanych krajów Azji, dziś wychodzi z cienia, zapraszając turystów w podróż do miejscowości stanowiących główne centra kultury, do poznania egzotycznych atrakcji, malowniczego wybrzeża, lasów deszczowych i zapierających dech w piersiach zabytków.

Wśród licznych atrakcji tego kraju na szczególną uwagę zasługuje Pagoda Szwedagon, uchodząca za jedno z najświętszych miejsc Birmy. Na budowlę stworzoną na wzgórzu miasta Rangun w VI w. p.n.e. składa się ogromnych rozmiarów, wysoka na sto metrów stożkowata stupa pokryta złotem. Szwedagon otaczają liczne niewielkie kaplice, świątynie i rzeźby buddyjskie, posągi Buddy, a także słoni czy też modlących się ludzi. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest fakt, że we wnętrzach budowli przechowuje się 8 włosów samego Buddy oraz kosztowności i złoto, którego wagę szacuje się na dziewięć ton. Jakby było mało atrakcji, budowla ta kryje także w swoich wnętrzach tajemnicze tunele owiane niesamowitymi legendami.

Podróż do Birmy Wakacje w Birmie Wycieczka do Birmy

Skoro mowa o wyjątkowych, ozłoconych budowlach, to nie sposób nie wspomnieć o innej atrakcji turystycznej położonej na wschodzie Birmy. Jest nią Pagoda Kyaiktiyo, zwana Złotą Skałą, która najpiękniej prezentuje się w porach wschodu i zachodu słońca. W czym tkwi wyjątkowość tej budowli? Otóż niewielka pagoda została wybudowana na ogromnym, okrągłym, granitowym głazie pokrytym płatkami złota, spoczywającym na skale Góry Kyaiktiyo.

Wakacyjna wyprawa do Birmy to nie tylko zwiedzanie imponujących budowli będących perełkami architektonicznymi tego regionu, ale także zwiedzanie spokojnych, dziewiczych zakątków kraju, gdzie czas płynie wolniej, a prości ludzie od lat żyją tym samym spokojnym, uporządkowanym rytmem. Właśnie dlatego obowiązkowym punktem programu wycieczek po Birmie są wyprawy w okolice jeziora Inle, położonego w malowniczej dolinie wśród birmańskich szczytów, na którym powstało 17 osobliwych wiosek zbudowanych na palach. Wodę jeziora przecinają liczne wąskie czółna, na których Birmańczycy, balansując zgrabnie na rufach, wiosłują jedną nogą i zarzucają sieci.

Warto wybrać się na wakacje do Birmy zanim ruszą tam tłumnie turyści z całego świata.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?