Nowa Zelandia : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Nowa Zelandia

Znajomy z Nowej Zelandii opowiadał, jak podróżując po Europie w latach 70. najadł się wstydu, kiedy w towarzystwie poproszono, aby pokazał na mapie świata swój kraj, o którym opowiadał z takim zapałem i zachwytem. Będąc już na klęczkach, błądząc palcem po skraju olbrzymiej mapy odkrył z przerażeniem, że jego ojczyzna zwyczajnie „nie załapała się…”

Ten malutki kraj położony głównie na dwóch wyspach na „samym końcu mapy świata” dziś nie ma powodu do kompleksów, ponieważ zna swoją wartość.

 

Nowa Zelandia to bez wątpienia skrawek ziemi obfitujący w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów na naszym globie. Ten geologicznie jeden z najmłodszych krajów świata urzeka swoją endemiczną, nieskazitelną  przyrodą – turkusowymi jeziorami, paprociami, tajemniczymi drzewami, stożkami wulkanów, fiordami, lodowcami oraz zjawiskami geotermalnym. Niekończące się zielone, trawiaste pagórki z milionami owiec stanowią tu wciąż typowy krajobraz.

Kraj, jak i jego mieszkańcy zdając sobie sprawę ze swojego bogactwa dbają o zrównoważony rozwój turystki,  co szczęśliwie skutkuje brakiem dużych obiektów hotelowych. Są za to nieskończone możliwości uprawiania czynnego wypoczynku, np.  liczne szlaki piesze czy ośrodki sportów ekstremalnych.

Silna i wyraźnie obecna tradycja maoryska miesza się tu z dominującą kulturą anglosaską. Liczna migracja z wysp Oceanu Spokojnego jak i  z całego świata spowodowała , że Kiwi (jak sami się nazywają) tworzą  różnorodną mozaikę etniczną.  Jedźcie z nami zaprzyjaźnić się z Nową Zelandią!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?