Nowa Zelandia

Wulkany, fiordy, lodowce, gejzery, jeziora, subtropikalne lasy – czy można chcieć więcej od jednego, w dodatku tak niewielkiego, kraju? Zapraszamy w podróż do Nowej Zelandii i wypoczynek pośród chmur… Bez wątpienia ta część świata obfituje w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów – podczas wycieczki do Nowej Zelandii odnajdziemy wszystkie krajobrazy, jakie może nam zaoferować natura…

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły

Nowa Zelandia to nieduży kraj, ale jakże malowniczo położony – głównie na dwóch wyspach, niemal na samym końcu mapy świata. Określana jest „boskim ogrodem na ziemi”, a o słuszności tego stwierdzenia warto przekonać się osobiście. Zachęcamy do podróży po Nowej Zelandii – pogoda, widoki i moc atrakcji gwarantowane!

Wycieczka objazdowa po Nowej Zelandii

Podróż do Nowej Zelandii będzie obfitować m.in. w liczne wycieczki, spacery do czoła lodowców – nawet w scenerii deszczowego lasu, przejazd szlakiem z widokiem na najwyższy szczyt kraju Mount Cook, rejs statkiem, przeprawy promem, spacer nad przylądkiem Foulwind z kolonią fok, eksploracje fiordów, podziwianie zwierząt morskich w ich środowisku naturalnym, a wreszcie widoki gejzerów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody zadziwiającej na każdym kroku!.

Atrakcje Nowej Zelandii, które zachwycą Cię podczas podróży

Planujemy też wycieczkę do tajemniczego Waimangu, które zyskało popularność dzięki niezwykłym zjawiskom geotermalnym. Udamy się też do największego miasta Nowej Zelandii, słynnego Auckland, po drodze zwiedzając jeszcze jaskinię Waitomo. Dla odważnych podczas wycieczki do Nowej Zelandii zaplanowaliśmy zaś spływ rzeką, a także obserwowanie metropolii z wygasłych wulkanów znajdujących się niedaleko – Mount Eden i Mount Victoria. Chętnych w trakcie wyprawy czeka też przelot helikopterem nad Alpami i skok na bungee nad rzeką Kawarau, która słynie jako mekka amatorów tego sportu.

Wycieczki do Nowej Zelandii Podróże do Nowej Zelandii Wakacje w Nowej Zelandii

Krajobraz Nowej Zelandii z milionami owiec

Nazwa państwa Nowa Zelandia oznacza dosłownie Kraj Długiej Białej Chmury i wywodzi się z języka maoryskiego – języka pierwszych mieszkańców Nowej Zelandii. Kraj przez wiele lat był kolonią brytyjską i dopiero w 1947 roku uzyskał pełną niepodległość.

Nowa Zelandia to bez wątpienia skrawek ziemi obfitujący w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów na naszym globie. Od kilku lat to główny cel wybierających się tu w podróż globtroterów. Ten geologicznie jeden z najmłodszych krajów świata urzeka swoją endemiczną, nieskazitelną przyrodą – turkusowymi jeziorami, zielonymi paprociami, tajemniczymi drzewami, stożkami wulkanów, imponującymi fiordami, lodowcami oraz zjawiskami geotermalnymi. Niekończące się i soczyście zielone trawiaste pagórki z milionami owiec stanowią tu wciąż typowy krajobraz Nowej Zelandii – wycieczka po takie widoki to wspaniałe doświadczenie.

Wypas owiec w Nowej Zelandii Wycieczka do Nowej Zelandii Podróż do Nowej Zelandii - Milford

Rejs aż po ujście doliny do morza Tasmana

W trakcie podróży po Nowej Zelandii czeka nas także przejazd autokarem do najlepszych punktów widokowych, aby mogli Państwo do woli kontemplować piękno przyrody – doliny, wodospady, lasy i różne wzniesienia. Następnie wypłyniemy w rejs statkiem aż po ujście doliny do morza Tasmana. Widoki, które można podziwiać po drodze, zapierają dech w piersi i odbierają mowę wcale nie w mniejszym stopniu niż sam słynny fiord Milford Sound. Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowa wyprawa!

Tongariro z powieści Tolkiena

Wycieczka do Nowej Zelandii nie powinna obyć się bez zwiedzenia Parku Narodowego Tongariro, położonego w centralnej części płaskowyżu wulkanicznego Wyspy Północnej. To czwarty z najstarszych obszarów chronionych na świecie, istniejący od ponad 150 lat. To tu znajdują się aktywne wulkany Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro oraz jezioro Rotoaira, a także lodowce.

Tongariro (Nowa Zelandia) wycieczka-tolkien-hobbit

Góry w samym środku parku to nie tylko niezapomniany widok dla oczu, ale także ważny symbol kulturowy i religijny dla rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Wakacje to doskonała pora, aby zwiedzać, ale też poznać inną kulturę. Przez Tongariro, dookoła czynnego wulkanu Ngauruhoe, wiedzie 50- kilometrowy szlak turystyczny. Na szczęście po drodze są schroniska, w których można przenocować w trakcie podróży. To uwaga nie bez znaczenia, bo wędrówka całym szlakiem trwa od trzech do czterech dni. Obfituje jednak w takie widoki, że są one warte każdego wysiłku!

Pasjonaci powieści Tolkiena muszą wiedzieć, że Park Narodowy Tongariro był pierwowzorem słynnego królestwa ciemności i wypraw słynnego hobbita. Dziś loty do Nowej Zelandii chętnie kupowane są m.in. przez fanów świata stworzonego przez Tolkiena. Kraina ta w rzeczywistości wygląda na jeszcze bardziej niezwykłą!

Najwyższy szczyt Nowej Zelandii i skały naleśnikowe

Wśród miejsc wartych zobaczenia według redaktorów słynnego magazynu podróżniczego „National Geographic” znalazła się też m.in. majestatyczna góra Cooka, czyli najwyższy szczyt Nowej Zelandii. Można go zdobyć jedynie w asyście lokalnego przewodnika. Ponadto za szczególnie godne uwagi zostało uznane Milford Sound, zwane najbardziej deszczowym miejscem na ziemi. Warto wybrać się na całodniową wyprawę nad ten słynny fiord, aby podziwiać wspaniałe doliny, wodospady, lasy – okoliczne krajobrazy wywierają ogromne wrażenie! Nowa Zelandia w ciekawe miejsca wprost obfituje, co z pewnością Państwu udowodnimy podczas wspólnej wycieczki.

W trakcie wycieczki objazdowej po Nowej Zelandii można podziwiać przepiękne fiordy i wygrzewające się w słońcu foki, przepływające wieloryby czy akrobacje wodne delfinów. Widoki są doprawdy niezapomniane!

Wycieczka w skały naleśnikowe  Skały naleśnikowe - jedna z atrakcji podczas wycieczki objazdowej Spacer wśród skał naleśnikowych

W trakcie podróży zawitamy też do Punakaiki, gdzie zobaczymy Pancake Rocks, czyli skały naleśnikowe. To zespół skał na zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej, którego zalicza się do Parku Narodowego Paparoa. Swą nazwę zawdzięczają charakterystycznemu ułożeniu, które gwarantuje także wspaniałe widoki. Ze ścieżek prowadzących przez formacje skalne można podziwiać roztaczające się i zapierające dech w piersiach widoki na Morze Tasmana.

Jesteśmy przekonani, że podróż w ten rejon świata będzie owocną we wrażenia przygodą, a moc atrakcji sprawi, że będzie Państwo chcieli tu wrócić!

Czy do Nowej Zelandii trzeba mieć wizę?

Planując swoją wymarzoną wycieczkę do Nowej Zelandii warto wiedzieć, że dla mieszkańców wielu państw, w tym Polski, Nowa Zelandia umożliwia krótkoterminowe pobyty turystyczne bez konieczności posiadania wizy. Najbardziej powszechną formą jest wiza turystyczna, która zwykle umożliwia pobyt do 90 dni. Wiza ta nie uprawnia do podejmowania pracy, ale pozwala na turystyczne zwiedzanie kraju. Zawsze warto monitorować bieżące informacje i wytyczne dotyczące na stronach rządowych i konsularnych. To zapewni Ci aktualną wiedzę i pozwoli uniknąć ewentualnych problemów związanych z przepisami wjazdowymi.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Nowa Zelandia

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test