Nowa Zelandia : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Nowa Zelandia

Wulkany, fiordy, lodowce, gejzery, jeziora, subtropikalne lasy – czy można chcieć więcej od jednego, w dodatku tak niewielkiego kraju? Zapraszamy w podróż do Nowej Zelandii i wypoczynek pośród chmur… Bez wątpienia ta część świata obfituje w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów – odnajdziemy tu wszystkie krajobrazy, jakie może nam zaoferować natura…

Nowa Zelandia to nieduży kraj, ale jakże malowniczo położony – głównie na dwóch wyspach, niemal na samym końcu mapy świata. Określana jest „boskim ogrodem na ziemi”, a o słuszności tego stwierdzenia warto przekonać się osobiście podczas podróży.

Podróż do Nowej Zelandii będzie obfitować m.in. w liczne wycieczki, spacery do czoła lodowców – nawet w scenerii deszczowego lasu, przejazd szlakiem z widokiem na najwyższy szczyt kraju Mount Cook, rejs statkiem, przeprawy promem, spacer nad przylądkiem Foulwind z kolonią fok, eksploracje fiordów, podziwianie zwierząt morskich w ich środowisku naturalnym, a wreszcie widoki gejzerów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody zadziwiającej na każdym kroku! Planujemy też wycieczkę do tajemniczego Waimangu, które zyskało popularność dzięki niezwykłym zjawiskom geotermalnym…

Chętnych czeka też przelot helikopterem nad Alpami i skok na bandżi nad rzeką Kawarau, która słynie jako mekka amatorów tego sportu.

Wycieczki do Nowej Zelandii Podróże do Nowej Zelandii Wakacje w Nowej Zelandii

Krajobraz z milionami owiec
Nazwa państwa Nowa Zelandia oznacza dosłownie Kraj Długiej Białej Chmury i wywodzi się z języka maoryskiego – języka pierwszych mieszkańców Nowej Zelandii. Kraj przez wiele lat był kolonią brytyjską i dopiero w 1947 roku uzyskał niepodległość.

Nowa Zelandia to bez wątpienia skrawek ziemi obfitujący w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów na naszym globie. Od kilku lat to główny cel wybierających się tu w podróż globtroterów. Ten geologicznie jeden z najmłodszych krajów świata urzeka swoją endemiczną, nieskazitelną przyrodą – turkusowymi jeziorami, zielonymi paprociami, tajemniczymi drzewami, stożkami wulkanów, imponującymi fiordami, lodowcami oraz zjawiskami geotermalnymi. Niekończące się i soczyście zielone trawiaste pagórki z milionami owiec stanowią tu wciąż typowy krajobraz – po takie widoki warto wybrać się na wycieczkę objazdową.

Rejs aż po ujście doliny do morza Tasmana
W trakcie podróży po Nowej Zelandii czeka nas także przejazd autokarem do najlepszych punktów widokowych, aby mogli Państwo do woli kontemplować piękno przyrody – doliny, wodospady, lasy i różne wzniesienia. Następnie wypłyniemy w rejs statkiem aż po ujście doliny do morza Tasmana. Widoki, które można podziwiać po drodze zapierają dech w piersi i odbierają mowę wcale nie w mniejszym stopniu niż sam słynny fiord Milford Sound. Gwarantujemy, że będzie to wyjątkowa wyprawa!

Tongariro z powieści Tolkiena
Wycieczka do Nowej Zelandii nie powinna obyć się bez zwiedzenia Parku Narodowego Tongariro, położonego w centralnej części płaskowyżu wulkanicznego Wyspy Północnej. To czwarty z najstarszych obszarów chronionych na świecie, istniejący od ponad 150 lat. To tu znajdują się aktywne wulkany Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro oraz jezioro Rotoaira, a także lodowce.

Góry w samym środku parku to nie tylko niezapomniany widok dla oczu, ale także ważny symbol kulturowy i religijny dla rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Przez Tongariro, dookoła czynnego wulkanu Ngauruhoe, wiedzie 50- kilometrowy szlak turystyczny. Na szczęście po drodze są schroniska, w których można przenocować w trakcie podróży. To uwaga nie bez znaczenia, bo wędrówka całym szlakiem trwa od trzech do czterech dni.

Pasjonaci powieści Tolkiena muszą wiedzieć, że Park Narodowy Tongariro był pierwowzorem słynnego królestwa ciemności i wypraw słynnego hobbita.

Najwyższy szczyt i skały naleśnikowe
Wśród miejsc wartych zobaczenia według redaktorów słynnego magazynu podróżniczego „National Geographic” znalazła się też m.in. majestatyczna góra Cooka, czyli najwyższy szczyt Nowej Zelandii. Można go zdobyć jedynie w asyście lokalnego przewodnika. Ponadto za szczególnie godne uwagi zostało uznane Milford Sound, zwane najbardziej deszczowym miejscem na ziemi. W trakcie wycieczki objazdowej można podziwiać przepiękne fiordy i wygrzewające się w słońcu foki, przepływające wieloryby czy akrobacje wodne delfinów. Widoki są doprawdy niezapomniane!

W trakcie podróży zawitamy też do Punakaiki, gdzie zobaczymy natomiast Pancake Rocks, czyli skały naleśnikowe. Swą nazwę zawdzięczają charakterystycznemu ułożeniu. Stąd także roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Morze Tasmana.

Podróż do Nowej Zelandii będzie owocną we wrażenia przygodą!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?