Iran : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Iran

Iran – dawniej kraina muzyki, wina i ogrodów. W minionych wiekach meczety i pałace wspaniałych, bogatych miast przesycone były poezją, a nad domowymi sadzawkami unosił się słowiczy śpiew. Dzisiaj kraj ten niefortunnie kojarzony jest z islamskim radykalizmem, a przecież i tu pogoń za nowoczesnością oraz tęsknota za zachodnim stylem życia obecna jest w tym samym stopniu, co tradycyjna herbata i konserwatywny czador.

Kraj, który niedawno jeszcze był głównie atrakcją turystyki religijnej i medycznej, dziś udowadnia, że ma dla odwiedzających go turystów znacznie więcej do zaoferowania niż miejsca, gdzie można wznosić modły lub poprawić chirurgicznie urodę. Dzięki temu coraz liczniej odwiedzają go nie tylko sąsiedzi, ale i ciekawi tej części świata Europejczycy, którzy decydując się na wycieczki objazdowe po Iranie, poznają spuściznę kultury perskiej, jednej z najstarszych na świecie, oraz wyjątkowe podejście Irańczyków do zwiedzających ich kraj obcokrajowców.

Wyprawa do Iranu bez wątpienia zadowoli także miłośników zakupów – kolorowe, bogate w różnorodny towar bazary, w których można kupić zarówno przyprawy, owoce, jak i tkaniny, dywany lub wyroby jubilerskie, nie pozwolą turystom wrócić do domu bez pamiątek z tego regionu.

 

Jaki jest prawdziwy Iran?

To połączenie najbardziej skrajnych cech i zjawisk, które chcemy przybliżyć, wytłumaczyć, a nierzadko także sprostować.

Udowodnimy, że Islamska Republika Iranu nie musi brzmieć groźnie, ale pięknie: w otoczeniu starodawnej architektury, niesamowitej przyrody i niezwykle gościnnych mieszkańców, zapewniamy, że poczujecie się Państwo bezpiecznie i radośnie! Rejon ten zachwyca małymi, klimatycznymi miasteczkami i wioskami, do których nie dociera jeszcze wielu turystów, dzięki czemu miejsca te nie straciły swojego uroku i niczym nie skażonego charakteru. Iran to oczywiście również imponujące miasta, bogate w atrakcje turystyczne, wśród których można podziwiać twierdze, zabytkowe mosty czy też kilkusetletnie kościoły ormiańskie. Wycieczka do Iranu pozwala także poznać okazałe ruiny antycznych budowli, które niegdyś dumnie zdobiły jedne z najpiękniejszych miast świata, godne zwiedzenia przez pasjonatów historii i architektury.

Iran ‒ kraj o pięciokrotnie większej powierzchni od Polski, zachwyca swoją różnorodnością etniczną, przyrodniczą i religijną. Podróże do Iranu oczarowują wszystkich, którzy przemierzają jego drogi i piją herbatę z jego mieszkańcami, dając się zniewolić ich niekłamanej gościnności.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?