Wyprawa 'Wszystko co w Japonii najlepsze' : Japonia

Wszystko, co w Japonii najlepsze

Tokio Nikko Hiroszima Miyajima Saijo Kioto Inari Nara Himeji Osaka Fuji

Dla wszystkich Państwa, którzy jeszcze w Japonii nie byli, a pragnęliby poznać ten kraj w możliwie wielu aspektach, przygotowaliśmy nową propozycję. Celem niniejszej wycieczki jest zaznajomić Państwa z rozmaitymi, sztandarowymi atrakcjami, jakie oferuje Kraj Kwitnącej Wiśni: najważniejszymi zabytkami, największymi miastami, najpiękniejszymi widokami, najbardziej intrygującymi elementami kultury (samurajowie, gejsze, sake, kimona). Czas przekonać się, jak wiele Kraj Kwitnącej Wiśni ma do zaoferowania!

Zobacz program wycieczki

 Wszystko,-co-w-Japonii-najlepsze

Cena

3.600 PLN + 185.000 jenów
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 2.600 PLN + równowartość 185.000 jenów + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

28.03.2018 - 07.04.2018

27.04.2018 - 07.05.2018
(wysoki sezon ‒ dopłata 500 PLN)
18.07.2018 - 28.07.2018
(wysoki sezon ‒ dopłata 500 PLN)
15.08.2018 - 25.08.2018
(wysoki sezon ‒ dopłata 500 PLN)
07.11.2018 - 17.11.2018
(wysoki sezon ‒ dopłata 500 PLN)

(WSZYSTKIE POWYŻSZE TERMINY WYCIECZEK DAJĄ MOŻLIWOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO PRZELOTU DREMALINEREM LOT'U)

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami, metrem i autokarem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
  • śniadania,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tokio ‒ Warszawa: od ok. 2.500 PLN,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 55.000 jenów,
  • kosztu wspinaczki na Fuji (sezon wspinaczkowy: lipiec ‒ połowa września)

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku przejazd do dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wspólny wyjazd na całodniową wycieczkę do Nikko. Zwiedzanie mauzoleum Ieyasu, założyciela potężnego rodu shogunów Tokugawa, człowieka, który zjednoczył kraj. Spacer aleją kryptomerii, podziwianie misternie zdobionych świątyń i bram oraz wizerunków mitycznych zwierząt i bóstw. Powrót do Tokio. Wieczorem fakultatywna wizyta w wielkim spa Oedo stylizowanym na XVII-wieczny zajazd (kilkanaście basenów z wodą termalną i zabiegi pedicuru wykonywane przez...ryby!).

Dzień 4

Rano wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu) i prelekcja na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych. Przejazd do dzielnicy Shibuya, obserwowanie ruchu na największym na świecie przejściu dla pieszych i zdjęcie przy psie Hachiko, symbolu wierności. Wieczorem przejazd do Hiroshimy na nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie miasta: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej, prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby, zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Po południu przejazd do Saijo, aby poznać jeden z ważnych aspektów japońskiej kultury – sake. Degustacja i zapoznanie się ze sposobem produkcji „napoju bogów". Wieczorem kosztowanie lokalnego smakołyku, placków okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 6

Rano relaksacyjna wizyta w XVII-wiecznym, nastrojowym Ogrodzie Miniatur Shukkeien. Następnie wycieczka na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia. Po zakręceniu młynków modlitewnych przejazd na nocleg Osaki.

Dzień 7

Zwiedzanie Kioto, miasta setek świątyń i ogrodów, pozostającego do dziś duchową stolicą kraju. Wizyta w pałacu shoguna Nijojo oraz w złotym pawilonie Kinkakuji. Dzień dodatkowo uatrakcyjni pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin, gdzie będzie też okazja, by nabyć tradycyjne pamiątki. Po południu spacer po dzielnicy gejsz Gion. Wieczorem wizyta w świątyni Fushimi Inari Taisha, chramie poświęconemu bogini ryżu, którego tysiące iluminowanych bram wotywnych zapewniają iście magiczne przeżycia. Nocleg w Osace.

Dzień 8

Wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Spacer po parku pozwalający zaprzyjaźnić się z oswojonymi jeleniami oraz poznać świątynię Kofukuji, słynącą z jednej z najwyższych japońskich pagód. W świątyni Todaiji największej drewnianej budowli świata, podziwianie Wielkiego Buddy, największego historycznego odlewu buddy na świecie. Powrót do Osaki, spacer po reprezentacyjnej alei Dotombori, chłonięcie atmosfery gwarnego, kupieckiego miasta. Nocleg w Osace.

Dzień 9

Przejazd do Himeji i zwiedzanie zamku, najsłynniejsze japońskiej warowni, właśnie ponownie otwartej po wieloletnim remocie. Wizyta w zamku, który został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie połączone z prelekcją na temat bushido ‒ kodeksu samurajów. Przejazd shinkansenem do stacji Mishima, nocleg. W terminach letnich osoby wspinające się na górę Fuji zostaną przewiezione do 5. stacji, skąd rozpoczynają nocny trekking.

Dzień 10

Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na zboczu góry Fuji, odbiór dumnych zdobywców. Wspólne zwiedzanie okolicy: źródeł wody z góry Fuji Oshi-no Hakkai, skansenu z tradycyjnym budownictwem Iyashi-no Sato (przy dobrej pogodzie widać stąd cały stożek Fuji), jeziora zaporowego Kawaguchi-ko. Wieczorem przejazd autokarem do Narity, miejscowości znajdującej się tuż obok międzynarodowego portu lotniczego.

Dzień 11

Rano dojazd do lotniska, wylot do Europy i przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Zakończenie wycieczki.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?