Wszystko, co w Japonii najlepsze

Zobacz, co nas wyróżnia:

Piloci japoniści

101% zadowolenia

Wysoki standard usług

Kameralne grupy

Tokio Nikko Hiroszima Miyajima Saijo Kioto Inari Nara Himeji Osaka Fuji

Dla wszystkich Państwa, którzy jeszcze w Japonii nie byli, a pragnęliby poznać ten kraj w możliwie wielu aspektach, przygotowaliśmy nową propozycję. Celem niniejszej wycieczki jest zaznajomić Państwa z rozmaitymi, sztandarowymi atrakcjami, jakie oferuje Kraj Kwitnącej Wiśni: najważniejszymi zabytkami, największymi miastami, najpiękniejszymi widokami, najbardziej intrygującymi elementami kultury (samurajowie, gejsze, sake, kimona). Czas przekonać się, jak wiele Kraj Kwitnącej Wiśni ma do zaoferowania!

Zobacz program wycieczki

Dla wszystkich Państwa, którzy jeszcze w Japonii nie byli, a pragnęliby poznać ten kraj w możliwie wielu aspektach, przygotowaliśmy nową propozycję. Celem niniejszej wycieczki jest zaznajomić Państwa z rozmaitymi, sztandarowymi atrakcjami, jakie oferuje Kraj Kwitnącej Wiśni: najważniejszymi zabytkami, największymi miastami, najpiękniejszymi widokami, najbardziej intrygującymi elementami kultury (samurajowie, gejsze, sake, kimona). Czas przekonać się, jak wiele Kraj Kwitnącej Wiśni ma do zaoferowania!

Zobacz program wycieczki

 Wszystko,-co-w-Japonii-najlepsze

Marzy Ci się wyjazd do Japonii? Przekonasz się, jak bardzo fascynujący jest to kraj, a także zakochasz w jego pięknie. Oto ciekawe miejsca w Japonii, które zobaczysz podczas organizowanej przez nas wycieczki.

Podróże do Kraju Kwitnącej Wiśni to marzenie wielu turystów – kraj ten jest jednym z najpopularniejszych kierunków. Warto wybrać się na wyprawę uwzględniającą wszystkie najważniejsze atrakcje, jakie oferuje Japonia. Biura podróży nie zawsze są w stanie to zagwarantować.
Zapewniamy, że podczas wycieczki „Wszystko, co w Japonii najlepsze” pokażemy Państwu najważniejsze zabytki, intrygujące elementy kultury, a także największe miasta, nie tylko Tokio. Oto TOP 5 miejsc, w które zabierzemy uczestników wyjazdu do Japonii.

Wycieczka po najciekawszych miejscach w Japonii

Nikko
Zwiedzimy tu mauzoleum Ieyasu, założyciela silnego rodu shogunów Tokugawa, który zjednoczył Japonię. Wybierzemy się także na spacer aleją kryptomerii, ujrzymy misternie zdobione świątynie oraz wizerunki mitycznych bóstw.

Spa Oedo
Ogromne spa stylizowane jest na XVII-wieczny japoński zajazd! Znajduje się tu kilkanaście basenów z wodą termalną, a ponadto można skorzystać z licznych zabiegów, m.in. manicure czy masażu. Co ciekawe, pedicure wykonują ryby!

Ogród Miniatur Shukkeien, Miyajima
XVII-wieczny ogród to również wyjątkowe miejsce dla spragnionych relaksu. Udamy się również na Miyajimę, świętą wyspę, gdzie będziemy podziwiać jedna z najpiękniejszych świątyń Itsukushima z charakterystyczną bramą zanurzoną w wodzie. Nic dziwnego, że miejsce to widnieje na słynnej liście UNESCO.

Kioto
Podczas wycieczki do Japonii udamy się także do Kioto. Oto miasto, w którym są niemal setki świątyń i pięknych ogrodów. Nic dziwnego, że także obecnie Kioto określa się jako duchową stolicę kraju. Robi tu wrażenie także pałac shoguna Nijojo, świątynia Fushimi Inari Taisha i złoty pawilon Kinkakuji. Warto też zobaczyć pokaz kimon w centrum tkackim i przespacerować się po dzielnicy gejsz Gion.

Zamek Himeji
Wybierzemy się na zwiedzanie zamku, który uznaje się za najsłynniejszą warownię w Kraju Kwitnącej Wiśni. Widnieje on zresztą na liście UNESCO, co jest wystarczającą rekomendacją. Odbędziemy też ciekawą prelekcję na temat kodeksu samurajów.

Cena

3.600 PLN + 195.000 jenów
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2.600 PLN + równowartość 195.000 jenów płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.03.2022 - 10.04.2022
(wysoki sezon - dopłata 500 PLN, Święto Kwitnącej Wiśni)
28.04.2022 - 08.05.2022
(wysoki sezon - dopłata 500 PLN)
06.07.2022 - 16.07.2022

10.08.2022 - 20.08.2022
(wysoki sezon - dopłata 500 PLN)
02.11.2022 - 12.11.2022
(wysoki sezon - dopłata 500 PLN, Święto Czerwieniejących Klonów)

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami, metrem i autokarem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* oraz w ryokanie, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
  • śniadania,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tokio ‒ Warszawa: od ok. 3.000 PLN,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 55.000 jenów,
  • kosztu wspinaczki na Fuji (sezon wspinaczkowy: lipiec ‒ połowa września)

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku przejazd do dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wspólny wyjazd na całodniową wycieczkę do Nikko. Zwiedzanie mauzoleum Ieyasu, założyciela potężnego rodu shogunów Tokugawa, człowieka, który zjednoczył kraj. Spacer aleją kryptomerii, podziwianie misternie zdobionych świątyń i bram oraz wizerunków mitycznych zwierząt i bóstw. Powrót do Tokio. Wieczorem fakultatywna wizyta w wielkim spa Oedo stylizowanym na XVII-wieczny zajazd (kilkanaście basenów z wodą termalną i zabiegi pedicuru wykonywane przez...ryby!).

Dzień 4

Rano wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu) i prelekcja na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych. Przejazd do dzielnicy Shibuya, obserwowanie ruchu na największym na świecie przejściu dla pieszych i zdjęcie przy psie Hachiko, symbolu wierności. Wieczorem przejazd do Hiroshimy na nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie miasta: przejazd pod Kopułę Bomby Atomowej, prelekcja na temat japońskiego militaryzmu i okoliczności zrzucenia bomby, zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Po południu przejazd do Saijo, aby poznać jeden z ważnych aspektów japońskiej kultury – sake. Degustacja i zapoznanie się ze sposobem produkcji „napoju bogów". Wieczorem kosztowanie lokalnego smakołyku, placków okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 6

Rano relaksacyjna wizyta w XVII-wiecznym, nastrojowym Ogrodzie Miniatur Shukkeien. Następnie wycieczka na Miyajimę, świętą wyspę, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – świątyni Itsukushima z charakterystyczną, potężną, cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Ze względu na niezwykłe walory historyczne i przyrodnicze miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia. Po zakręceniu młynków modlitewnych przejazd na nocleg Osaki.

Dzień 7

Wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Spacer po parku pozwalający zaprzyjaźnić się z oswojonymi jeleniami oraz poznać świątynię Kofukuji, słynącą z jednej z najwyższych japońskich pagód. W świątyni Todaiji największej drewnianej budowli świata, podziwianie Wielkiego Buddy, największego historycznego odlewu buddy na świecie. Powrót do Osaki, spacer po reprezentacyjnej alei Dotombori, chłonięcie atmosfery gwarnego, kupieckiego miasta. Nocleg w Osace.

Dzień 8

Przejazd i zwiedzanie Kioto, miasta setek świątyń i ogrodów, pozostającego do dziś duchową stolicą kraju. Wizyta w pałacu shoguna Nijojo oraz w złotym pawilonie Kinkakuji. Dzień dodatkowo uatrakcyjni pokaz kimon w centrum tkackim Nishijin, gdzie będzie też okazja, by nabyć tradycyjne pamiątki. Po południu spacer po dzielnicy gejsz Gion. Wieczorem wizyta w świątyni Fushimi Inari Taisha, chramie poświęconemu bogini ryżu, którego tysiące iluminowanych bram wotywnych zapewniają iście magiczne przeżycia. Nocleg w ryokanie w Kioto.

Dzień 9

Przejazd do Himeji i zwiedzanie zamku, najsłynniejsze japońskiej warowni. Wizyta w zamku, który został wpisany na listę UNESCO. Zwiedzanie połączone z prelekcją na temat bushido ‒ kodeksu samurajów. Przejazd shinkansenem do stacji Mishima, nocleg w hotelu z gorącymi źródłami. W terminach letnich osoby wspinające się na górę Fuji zostaną przewiezione do 5. stacji, skąd rozpoczynają nocny trekking.

Dzień 10

Przejazd autokarem do 5. stacji położonej na zboczu góry Fuji, odbiór dumnych zdobywców. Wspólne zwiedzanie okolicy: skansenu z tradycyjnym budownictwem Iyashi-no Sato (przy dobrej pogodzie widać stąd cały stożek Fuji), jeziora zaporowego Kawaguchi-ko. Wieczorem przejazd autokarem do Narity, miejscowości znajdującej się tuż obok międzynarodowego portu lotniczego.

Dzień 11

Rano dojazd do lotniska, wylot do Europy i przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Zakończenie wycieczki.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?