USA

Pełna niezwykłych atrakcji wycieczka do Stanów Zjednoczonych to podróż do świata wielu kultur i różnorodności krajobrazowych. Warto zobaczyć najpiękniejsze zakątki i zabytki, a także poznać fascynującą kulturę tego kraju. Prezentujemy nasz nowy program wycieczki do USA – przemyślany w każdym szczególe. Zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych to kolejny argument przemawiający za taką podróżą.

Wycieczki tematyczne Artykuły

Zniesione wizy do USA – duże ułatwienie dla turystów

Polska po latach starań dołączyła do Programu Ruchu Bezwizowego i od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Ameryki bez wizy, jeśli planują turystyczne lub biznesowe wyjazdy na maksymalnie 90 dni. Zniesienie wiz to znaczne uproszczenie procedur dla podróżujących do USA – dokument znoszący dla Polaków obowiązek wizowy podpisał prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.

Należy jedynie uzyskać autoryzację w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization, ESTA) – koszt wynosi 14 dolarów (wiza to wydatek 160 dolarów), a decyzja podejmowana jest w ciągu 72 godzin.

Dolina śmierci - pustynia Dolina śmierci - soliska Utah w Ameryce - Nevada

Obowiązkowy jest jedynie paszport z chipem do odczytu komputerowego. Warto dodać, że wiza pozostaje wymagana dla podróży innego rodzaju, np. w przypadku pobytów na dłużej niż 90 dni lub z zamiarem rozpoczęcia nauki albo pracy.

Zniesienie obowiązku wizowego to kolejny argument przemawiający za podróżą na ten fascynujący kontynent. Wybierz się w niezapomnianą podróż organizowaną w kameralnej grupie, z przewodnikiem, który doskonale zna Stany Zjednoczone.

Wycieczka do USA z ExOrienteLux

Wsłuchując się w Wasze marzenia, potrzeby, chęć poznania świata i odkrycia w sobie ducha Indian, przygotowaliśmy dla Was autorską wyprawę do Stanów Zjednoczonych, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach. Oferta, którą do Was kierujemy, jest wyjątkowa – nie prowadzi bowiem jedynie utartymi szlakami po oklepanych atrakcjach. Kierujemy ją do globtroterów, którzy cenią sobie wyzwania – zapraszamy na wspólne odkrywanie Ameryki o każdej porze roku.

Budynek - San Francisco San Francisco - tramwaj USA - route66

Zapewniamy moc różnorodnych wrażeń i atrakcji – odwiedzimy między innymi słoneczne Los Angeles, tętniące życiem Las Vegas, San Francisco – określane jako „miasto miłości”, ale także Parki Narodowe Zion, Yosemite, Arches, Capitol Reef, Bryce Canyon, słynną Dolinę Śmierci oraz kaskady wspaniałych wodospadów. Nasi przewodnicy są doskonale wtajemniczeni w tamtejsze prawa i nawyki, co pozwala im odnajdywać się w amerykańskiej rzeczywistości. W programie uwzględniliśmy miejsca „must see”, czyli takie, które koniecznie trzeba zobaczyć, ale także kilka perełek, o których niewiele można znaleźć w przewodnikach.

Co nas czeka na wycieczce po USA? Przykładowe atrakcje

Poniżej przybliżymy czekające nas wybrane atrakcje zaplanowane podczas wyprawy po Ameryce – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Słynne miasta USA. Podczas wyprawy zatrzymamy się m.in. w słynnych na całym świecie miastach – jak San Francisco, Los Angeles i Hollywood. W San Francisco zobaczymy m.in. most Golden Gate, 48-piętrowy budynek Transamerica Pyramid w dzielnicy finansowej oraz Telegraph Hill, a zainteresowani wybiorą się na spacer po tęczowej dzielnicy Castro.

Zdjęcie z Los Angeles Wycieczka do Hollywood Podróż do Los Angeles nocą

Kalifornia – w stronę słońca. Stany Zjednoczone to również raj dla surferów i miłośników plażowania. Wyruszymy do Sacramento, stolicy słonecznej Kalifornii. Spodoba się tu miłośnikom beztroski i dobrej zabawy!

Podziwianie wielorybów. Wycieczkowy rejs statkiem będzie świetną okazją do oglądania wielorybów – ogromne ssaki zapamiętamy na długo!

Parki narodowe USA. Zwiedzanie Stanów to również poznawanie ich największych cudów przyrody. W planie mamy wyprawę do Parku Narodowego Yosemite – po drodze relaks w ciepłych źródłach Travertine Hot Spring oraz Wild Willy’s Hot Springs z jeziorem Mono Lake, najstarszym jeziorem Ameryki Północnej. Księżycowe widoki niczym z bajki gwarantowane! Niemal z pionowych skał granitowych spływają wodospady – m.in. Yosemite Falls, najwyższy na kontynencie.

Wycieczka obiazdowa po Yosemite Podróż do Californii Skalista gorą - Yosemite USA

Zaplanowaliśmy też krótki trekking o niskiej intensywności po zbudowanym ze skał piaskowych Parku Narodowym Zion, który uchodzi za najpiękniejszy w stanie Utah i zachwyca skalnymi formacjami. Udamy się też do Parku Narodowego Bryce Canyon, aby ujrzeć skalny amfiteatr kształtów powstałych w wyniku działania wody oraz ujemnych i dodatnich temperatur, oraz przejedziemy przez Park Narodowy Capitol Reef pośrodku pustyni Utah.

Death Valley National Park. Słynna Dolina Śmierci to podróż do piekła na Ziemi! Punkty widokowe pozwolą nam podziwiać krajobrazy i formacje skalne. Dotrzemy też do Badwater, miejsca położonego najniżej na całym kontynencie – to właśnie tutaj zanotowano najwyższą temperaturę, aż 56 stopni Celsjusza.

Kanion Antylopy. Razem z indiańskim przewodnikiem wybierzemy się na wyprawę samochodem terenowym z napędem 4×4 do Kanionu Antylopy. Spacer jego dnem pozwoli podziwiać ten cud natury stworzony z piaskowych skał i wody – gra światła i barw robi wrażenie.

Rzeka w dolinie kanionu - Stany Zjednoczone Wielki kanion - zachód słońca Kanion w Utah - Stany Zjednoczone Ameryki

Wielki Kanion Kolorado – jeden z siedmiu cudów natury. Wielki Kanion Kolorado znajduje się w północnej części stanu Arizona. Jego długość wynosi aż 446 km, szerokość 29 km, a w najgłębszym miejscu liczy ponad 1800 metrów! Wzdłuż kanionu biegnie rzeka Kolorado. To jeden z najwspanialszych cudów natury i zdecydowanie warto zobaczyć go na własne oczy. Trzeba stanąć na jego krawędzi i pozwolić poddać się emocjom.

Nasza wycieczka objazdowa po USA pozwoli poznać wybrane atrakcje tego niezwykle złożonego kraju. Warto poznać najważniejsze miasta, zobaczyć słynne zabytki i cuda natury, a także najpiękniejsze zakątki, a także przybliżyć sobie kulturę tego kraju – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wycieczki.


Szukasz czegoś konkretnego?