Miasta USA – Zachodnie Wybrzeże

Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę po USA – przygotowaliśmy nowy autorski program uwzględniający różne atrakcje. Odwiedzimy malownicze parki narodowe, poznamy smak przygody, a także pokażemy Państwu wybrane najpiękniejsze miasta Stanów Zjednoczonych. Zamiast jednak opisywać wszystkie zabytki, które wspólnie zobaczymy, skupimy się na przykładowych atrakcjach – szczegółowy plan możecie Państwo znaleźć w programie wycieczki..fast {color: white;}

Zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych to ważny argument, aby wreszcie wybrać się w wiecznie odkładaną na później podróż. W trakcie naszej wyprawy odwiedzimy Zachodnie Wybrzeże, czyli pełną słońca Kalifornię – m.in. San Francisco, Los Angeles, Hollywood i Las Vegas.

San Francisco – Golden Gate

Podczas naszej wycieczki do USA nie możemy pominąć jednego z najsłynniejszych mostów świata. Golden Gate, czyli most nad Złotymi Wrotami, łączy San Francisco z hrabstwem Marin. Faktycznie można odnieść wrażenie, że lśni on w promieniach słońca niezwykłym blaskiem, mimo że w rzeczywistości jego wrota są pomarańczowe. Most został otwarty w 1937 roku, ale do dzisiaj pełni rolę ważnego węzła komunikacyjnego, a także jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych.

Przejazd mostem jest płatny – na swoją konserwację zarabia ogromne sumy, dlatego też został skutecznie wzmocniony – okres jego eksploatacji ma wynieść, według szacunków, nawet 200 lat. Co ciekawe, Golden Gate uznawany jest za cud architektury, ale poza turystami przyciąga także… samobójców.

Most był też prawdziwym wyzwaniem dla budujących go robotników, którzy mieli za zadanie wybudować imponujący obiekt w niesprzyjającej pracy mgle. Sprawia ona jednak, że przejazd mostem nasuwa na myśl lot w chmurach… My jednak wybierzemy się na przejażdżkę rowerem po Golden Gate – w mieście powstaje coraz więcej wypożyczalni. Skoro już mowa o środkach transportu, jego szczególnym rodzajem są zabytkowe tramwaje linowe, tzw. Cable Cars – to zarazem jedna z najważniejszych atrakcji w mieście.

Los Angeles – obserwatorium astronomiczne

Los Angeles jest najludniejszym miastem Zachodniego Wybrzeża USA. Metropolia położona tuż przy Oceanie Atlantyckim robi imponujące wrażenie i przyciąga wieloma atrakcjami – jedną z nich jest Griffith Observatory znane Państwu chociażby z nagrodzonego Oscarem filmu „La La Land”. Warto ujrzeć zachód słońca z tarasu widokowego oraz podziwiać tę niezwykłą aglomerację rozświetloną milionami świateł. Roztacza się stąd widok na całą panoramę Los Angeles!

Obserwatorium i park położone są niedaleko Hollywood, na południowym zboczu góry. Udając się ku Griffith, mija się luksusową dzielnicę z pięknymi willami i basenami, w których żyją słynne gwiazdy Hollywood. Griffith Observatory to symbol i wizytówka Los Angeles, a zarazem jedna z głównych atrakcji Kalifornii. Co ciekawe, jest ono na pierwszym miejscu najczęściej odwiedzanych obserwatoriów astronomicznych na świecie – wśród atrakcji jest obserwatorium i ekspozycje, a także spacer po parku i wizyta w planetarium.

Hollywood – Aleja Gwiazd

Mimo że mamy też naszą rodzimą Aleję Gwiazd z Międzyzdrojach, tę w Hollywood powinien zobaczyć każdy, kto odwiedza Zachodnie Wybrzeże USA. Nie da się uciec od mitu Hollywood jako miasta bogactwa, sławy i sukcesu – jak jest naprawdę możemy się przekonać chociażby oglądając „Americam Beauty” Sama Mendesa. Aleja Gwiazd to mimo wszystko jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w całej Kalifornii. Wzdłuż Hollywood Boulevard oraz Vine Street poznamy całą gwiazdorską obsadę – pierwsza gwiazda należy do Stanleya Kramera, amerykańskiego reżysera i producenta filmowego.

Aktualnie wyróżnia się pięć głównych kategorii, w których można otrzymać gwiazdę: Motion Pictures (symbol kamery), Live Theater (symbol masek teatralnych), Radio (symbol mikrofonu), Recording (symbol płyty), Television (symbol telewizora). Co ciekawe, są tu również fikcyjne postaci – np. Kubuś Puchatek oraz Shrek. Gwarantujemy chwilę na wykonanie pamiątkowych zdjęć i ruszamy w dalszą drogę.

Las Vegas – miasto grzechu warte?

Las Vegas kojarzy się przede wszystkim z hazardem, luksusowymi hotelami i zabawą do białego rana – określane jest jako Miasto Grzechu oraz Światowa Stolica Rozrywki, a przez innych mekką kiczu. Czy słusznie? Przekonamy się podczas naszej podróży do tego wyjątkowego miasta na pustyni. Las Vegas znajduje się w stanie Nevada, na pustynnym terenie otoczonym górami i skałami. Warto zobaczyć to na własne oczy z wieży Stratosphere, w której znajduje się taras widokowy.

Poza kasynami i zabawą w Las Vegas są też inne atrakcje – m.in. Muzeum Erotyki, Muzeum Neonów, a także samochodów rozsławionych dzięki hollywoodzkim produkcjom. Naszą uwagę zwróci też stara część miasta.

Zachęcamy do zapoznania się z całym programem naszej wyprawy po Stanach Zjednoczonych: link.

Powiązane kierunki

USA
o nas
Powiązane wycieczki tematyczne
o nas

Powiązane artykuły

Wycieczka do Yosemite

Parki narodowe USA – cuda przyrody

Najpiękniejsze cuda natury Stany Zjednoczone są bardzo zróżnicowane i słyną […]

czytaj dalej
Golden Gate - San Francisco

Miasta USA – Zachodnie Wybrzeże

Zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych to ważny argument, aby wreszcie […]

czytaj dalej

Kultowe szlaki trekkingowe – TOP 3

Nepal. Wyprawa wokół majestatycznego masywu Annapurny Niemal bajeczna trasa wokół […]

czytaj dalej
USA ciekawostki

USA – ciekawostki

Ciekawostki o USA: Statua Wolności w Nowym Jorku Słynna Statua […]

czytaj dalej
wymarzona podróż samolotem

Wakacje 2022 – podróżowanie w czasie pandemii

JAPONIA Japonia znosi stan wyjątkowy. Ma to związek z mniejszą […]

czytaj dalej
Beatlesi w Nowym Jorku

Nowy Jork i Beatlesi

Nowy Jork gościł wielu sławnych muzyków. Przyjeżdżali nie tylko z […]

czytaj dalej
wyjazd do usa bez wizy

ESTA – Czyli bezwizowe podróżowanie do USA dla obywateli polskich

Polska bardzo długo starała się o przyjęcie do bezwizowego programu […]

czytaj dalej
Kanion Antylopy nocą

Niezwykła gra światła – Kanion Antylopy

Kanion położony jest około 3 godziny drogi samochodem od Wielkiego […]

czytaj dalej
Floryda. Słoneczne wybrzeże USA

Floryda – raj na ziemi pełen słońca, przygód i niesamowitych atrakcji

Stan Floryda położony jest na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i […]

czytaj dalej

Szukasz czegoś konkretnego?

test