Indonezja : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Indonezja

Indonezja to przepiękny wyspiarski kraj, uznawany za jedno z najpopularniejszych miejsc Azji Południowo-Wschodniej. Ten liczący około 17 tysięcy wysp archipelag, którego ponad 230-milionowa ludność składa się z ponad trzystu grup etnicznych, posługujących się kilkuset językami, stanowi fascynującą mozaikę kultur, religii i obyczajów.

Pokażemy Państwu Indonezję „od kuchni”, odwiedzają mieszkańców w ich tradycyjnych wioskach i składając wizytę w balijskim domu, w którym zostanie przybliżona balijska religia oraz filozofia życia. Odwiedzimy też np. Sumbę zwaną kiedyś Wyspą Sandałową, wciąż mało popularne turystycznie miejsca, a pełne autentycznych wiosek, w których życie płynie od lat tak samo, a plemienna kultura mieszkańców jest wciąż żywa.

W naszym programie nie zabraknie też zwiedzania ważnych świątyń tego kraju. Zobaczymy nie tylko obecne na liście UNESCO jawajskie Borobudur i Pranbanan, ale także np. znajdującą się na Bali XI-wieczną świątynię Batukaru czy też Tanah Lot – wyjątkową budowlę, prezentującą się zwłaszcza pięknie o zachodzie słońca, która została wzniesiona w XVI wieku na niewielkim fragmencie skały wyłaniającej się z wody tuż przy brzegu.

 

Wyprawa do Indonezji obejmować może również grupę wysp Moluki, zwaną nie bez powodu Wyspami Korzennymi. To tam uprawia się rośliny, dzięki którym powstają przyprawy korzenne, po które już w XIV wieku przybywały kupieckie wyprawy, najpierw arabskie, później europejskie. Na Molukach zwiedzimy więc wiele cudownych miejsc, w których czuć atmosferę zamierzchłych kolonialnych czasów. Tam także znajdziecie Państwo  przepiękne tropikalne atole, bogatą rafę koralową i szerokie piaszczyste plaże, które można mieć tylko dla siebie.

W programie wycieczki po Indonezji nie powinno też zabraknąć zwiedzania stolicy kraju, proponujemy więc poznanie Dżakarty – największego miasta indonezyjskiego, którego historyczne korzenie sięgają aż IV wieku. Czeka tam na nas między innymi Muzeum Narodowe, historyczny port Sunda Klapa, który do dziś odgrywa ważną rolę w rozwoju miasta i regionu oraz Mesjid Istiqlal – imponujący pod względem architektury i rozmiarów narodowy meczet Indonezji, uznany za największy meczet Azji Południowo-Wschodniej.

W Indonezji nie sposób się nudzić. Wspólnie z Państwem odbędziemy trekking w poszukiwaniu waranów na wyspie Komodo. Nie zabraknie też innych atrakcji przyrodniczych, spośród których można wymienić wulkany, których w Indonezji jest około 150, rafy koralowe, wodospady, tarasy ryżowe czy też rezerwaty orangutanów. Na turystów szukających ochłody w wodzie czekają jeziora kuszące turkusem wody oraz przepiękne plaże.

Mamy przyjemność zaproponować Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek do Indonezji. Czas na wyprawę, która pozwoli Państwu chłonąć wrażenia wszystkimi zmysłami. Zapraszamy na wakacje do krain ciekawych kultur, pięknych widoków, intrygujących dźwięków, bogatych smaków i zniewalających zapachów. Ruszajcie w podróż!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?