Indonezja

Indonezja – przepiękny wyspiarski kraj uznawany za jeden z najpopularniejszych w Azji Południowo-Wschodniej. Podczas naszej podróży przekonacie się Państwo, że ten liczący około 17 tysięcy wysp archipelag stanowi fascynującą mozaikę kultur, religii i obyczajów.

Pokażemy Państwu Indonezję „od kuchni” – m.in. odwiedzimy jej mieszkańców w tradycyjnych wioskach i będziemy gościć w balijskim domu, gdzie poznamy tutejszą religię, filozofię życia i gościnność. Ponad 230-milionowa ludność Indonezji to około trzysta grup etnicznych posługujących się kilkuset językami, ale wszyscy mają cechę wspólną – życzliwe usposobienie.

Podróż do Indonezji

Organizowane przez nas wycieczki objazdowe zapewniają różnorodność atrakcji – przygotowaliśmy aż pięć programów i możemy śmiało stwierdzić, że to największy wybór wypraw do Indonezji na polskim rynku. Zachęcamy do zapoznania się z programem każdej z nich, co ułatwi wybór. Jedne wakacje w Indonezji, a jak wiele możliwości!

Podczas podróży nie zabraknie radości z odkrywania, wspaniałych widoków i zabytków. Będziemy podziwiać obiekty wpisane na listę UNESCO – m.in. majestatyczne Borobudur, ale też liczne świątynie – wzniesioną w XVI wieku na niewielkim fragmencie skały wyłaniającej się z wody tuż przy brzegu Tanah Lot na wyspie Bali.

Kalejdoskop wysp

A gdyby tak móc przemieszczać się z wyspy na wyspę i podziwiać coraz to inne widoki jak w kalejdoskopie? Ujrzeć kilka odmiennych krajobrazowo miejsc i poczuć się niczym wybrańcy? Zapraszamy w taką podróż – zawitamy m.in. do Tabanan, jednego z najpiękniejszych rejonów Bali, odwiedzimy wioski na wzgórzach Sumby zwanej niegdyś Wyspą Sandałową, a w niewielkim Timorze Wschodnim poznamy spuściznę kulturową i przyrodę jednego z najmłodszych krajów na świecie.

Staną przed nami otworem mniej popularne turystycznie miejsca, a także tradycyjne wioski, gdzie życie biegnie od lat tym samym rytmem, a plemienna kultura mieszkańców wciąż jest żywa. Wizyta w wiosce Wae Rebo na wyspie Flores z pewnością warta jest wielogodzinnego trekkingu. A w przerwie między zwiedzaniem czeka nas odpoczynek na dzikich plażach, podziwianie bajecznego zachodu słońca i pól ryżowych, wieczorem pokaz zmysłowego tańca kecak.

Wyprawa po Indonezji Wakacje w Indonezji Wycieczka Indonezja

Moc wrażeń dla aktywnych

Nasze wycieczki objazdowe obfitują we wrażenia – nie tylko estetyczne. Zapewniamy obcowanie z dziewiczą przyrodą – m.in. trekkingi, rejs dzikimi rzekami wyspy Borneo, odwiedziny w autentycznych wioskach jak Palawa czy Kete Kesuk. Dla wielu jedną z największych atrakcji Indonezji są wulkany, których jest tu aż około 150. Czeka nas wyprawa jeepami, czyli zjazd do kaldery wulkanu Tengger, a następnie przejazd przez Morze Piasków aż do miejsca, w którym wjeżdża się na koniach na krawędź wulkanu Bromo.

Miłośnikom aktywnego stylu podróżowania spodoba się też wycieczka na wyspę Rinca, którą połączymy z trekkingiem w poszukiwaniu… smoków z Komodo, czyli słynnych waranów. Z kolei w pobliżu wyspy można podziwiać bajecznie barwny i różnorodny świat podwodny, nurkując w krystalicznie czystych wodach niedaleko Różowej Plaży.

Jeśli to wciąż mało, wyruszymy na trekking przez dżunglę Parku Narodowego Leuser zamieszkanego przez dzikie orangutany, a także przez dziewiczy las deszczowy do wcześniej wspominanej już tradycyjnej wioski Wae Rebo na wyspie Flores. Odizolowana od świata, niemal pochłonięta przez zieloną i tętniącą życiem dżunglę, wywołuje niezwykłe emocje!

Wyspy Korzenne – pełnia aromatu

W trakcie podróży po Indonezji warto wybrać się na niezapomnianą wycieczkę na Moluki, czyli Wyspy Korzenne. Widoki zapierają dech! Uprawiane są tu rośliny, dzięki którym otrzymujemy przyprawy korzenne pożądane już od XIV wieku. Zawitamy m.in. na wyspę Banda Besar, gdzie znajdują się historyczne plantacje gałki muszkatołowej. Jeśli marzą nam się aromatyczne wakacje, to tylko w Indonezji!
Na Molukach odkryjemy ponadto przepiękne tropikalne atole i bogatą rafę koralową – jedna z najpiękniejszych mieści się na wysepce Hatta. Do relaksu zachęcają rajskie plaże – Pinu Kota, Natsepa i Liang – które chciałoby się już na zawsze mieć tylko dla siebie.

Planujemy ponadto wyprawę przez gęsty las równikowy i pola wulkanicznego pumeksu, aby zdobyć wulkan Gunung Api. Zwiedzimy też miasto Ambon, chatę radży, czyli dawnego władcy w wiosce Soya, zobaczymy XV-wieczny, najstarszy meczet na Molukach, a nawet zawitamy do wioski w wioski Waai, gdzie żyją… święte węgorze.

Podróże do Indonezji Wakacje w Indonezji Wycieczka po Indonezji

Dżakarta – wielkomiejskie oblicze Indonezji

W przerwie od podróży po terenach nietkniętych przez cywilizację, na których można obcować z dziewiczą przyrodą, zwiedzimy Dżakartę. W programie wycieczki po Indonezji nie powinno przecież zabraknąć zwiedzania stolicy kraju. Wybierzemy się m.in. do Muzeum Narodowego, historycznego portu Sunda Klapa, który do dziś odgrywa ważną rolę w rozwoju miasta i regionu, a także Mesjid Istiqlal, imponującego pod względem architektury i rozmiarów narodowego meczetu Indonezji, największego w Azji Południowo-Wschodniej. A dla relaksu polecamy spacer Kota Tua, czyli holenderską kolonialną dzielnicą. Miejsce słynie jako najchętniej odwiedzane przez turystów ze względu na niezwykły klimat.

Czas na wyprawę, która pozwoli chłonąć wrażenia wszystkimi zmysłami. Zapraszamy na wakacje do krain ciekawych kultur, pięknych widoków, intrygujących dźwięków, bogatych smaków i zniewalających aromatów. Ruszamy w podróż?

Wakacje i wycieczki do Indonezji


Szukasz czegoś konkretnego?