Kalejdoskop dalekich wysp

Bali Sumba Flores Rinca (Park Narodowy Komodo) Timor

A gdyby tak zobaczyć kilka zupełnie odmiennych krajobrazowo miejsc i jeszcze odwiedzić państwo, do którego docierają tylko nieliczni wybrańcy?

Ta wycieczka do Indonezji oferuje właśnie takie rozwiązanie!

Z kulturą Bali w nietuzinkowy sposób zapozna nas lokalny bramin, na Sumbie zwiedzimy megalityczne grobowce, na Flores i Rince udamy się na poszukiwanie waranów i pereł, aby w końcu dotrzeć do Timoru Wschodniego, celem poznania spuścizny kulturowej i bogactwa przyrodniczego tego niewielkiego i jednego z najmłodszych krajów świata.
Zobacz program wycieczki

Kalejdoskop-dalekich-wysp

 

Cena

2.690 PLN + 3.190 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.690 PLN + 3.190 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

07.08.2022 - 21.08.2022

11.09.2022 - 25.09.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • opłaty lotniskowe,
 • transport autobusem i łodziami,
 • bilety wstępu,
 • wyżywienie: 2 posiłki dziennie,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa ‒ Denpasar ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Indonezji.

Dzień 2

Lądowanie w Denpasar na Bali. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu przy plaży. Wieczorem powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych wyprawa do nocnych klubów w Kuta i Seminyak. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Od rana wyjątkowa wyprawa pozwalająca poznać duchowe, religijne i kulturowe tradycje Bali. W prywatnym domu zaprzyjaźnionego bramina będzie można przywdzieć ceremonialne stroje balijskie (nieodzowne, aby zostać wpuszczonym do wewnętrznych części świątyń) i poznać podstawowe założenia balijskiej religii i życiowej filozofii mieszkańców wyspy. Następnie udamy się do Tabanan – jednego z najpiękniejszych i najbardziej tradycyjnych rejonów Bali, odwiedziny XIV-wieczną świątyni Batukaru i udział w autentycznej ceremonii świątynnej. Kolejny punkt programu to wizyta w jednej z najbardziej widowiskowych świątyń na Bali - Tanah Lot, wybudowanej na skale otoczonej oceanem. Powrót do Sanur i kolacja w lokalnej restauracji. Dla chętnych wizyta w nocnych klubach w Kucie. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot na Sumbę. Zakwaterowanie w hotelu, następnie wizyta w położonych na okolicznych wzgórzach tradycyjnych wioskach, które sprawiają wrażenie, jakby czas zatrzymał się w nich wiele wieków temu. Obserwacja codziennego życia mieszkańców i wizyta na lokalnym targu. Powrót do miasta na kolację i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Bondo Kodi oraz Ratenggaro, gdzie występują jedyne w swoim rodzaju „domy-wieże” z charakterystycznymi, wysokimi na ponad 10 metrów dachami. W tej okolicy znajdują się również pochodzące z okresu neolitu grobowce megalityczne oraz inne kamienne pozostałości o zagadkowym pochodzeniu i zastosowaniu. Następnie wizyta na przepięknych, dzikich plażach oraz spacer przez rzekę do wioski Waiyapu. Przejazd do Waikabubak, kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot z powrotem na Bali. Transfer do hotelu przy plaży w Kuci. Po południu wyprawa do Ulu Watu – jednej z najsłynniejszych balijskich świątyń zbudowanej w XI wieku na wysokim, siedemdziesięciometrowym klifie. Podziwianie spektakularnego zachodu słońca, a po zmierzchu pokaz intrygującego tańca kecak. W drodze powrotnej kolacja na wyjątkowo urokliwej plaży w Jimbaran słynącej z restauracji oferujących świetny wybór świeżych owoców morza. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Labuan Bajo na Flores. Po przylocie przejazd do portu i przesiadka na łódź płynącą na wyspę Rinca. Po przybyciu na wyspę trekking w poszukiwaniu waranów, zwanych też smokami z Komodo. Powrotny rejs na Flores, po drodze kąpiel na jednej z urokliwych plaż oraz okazja do zakupienia poławianych w tym regionie pereł. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek przy hotelowym basenie. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży w Kucie. Dla chętnych okazja do zakupu pamiątek, dla pozostałych beztroskie wylegiwanie się na plaży. Nocleg na Bali.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Dili na Timorze Wschodnim ‒ od 1998 roku stolicy w pełni niepodległego państwa. Przejazd wschodnim wybrzeżem przez Manatuto i Laleia, zwiedzanie starego miasta, portugalskiego kościoła oraz wizyta na miejscowym targu. Dalszy przejazd do Com, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do wioski Asalain, gdzie można podziwiać starożytne grobowce. Dalszy podróż do miejscowości Bauro i zwiedzanie domów o charakterystycznej architekturze, będących jednym z symboli państwa. Kontynuacja podróży do Tutuala, przesiadka na łódkę i wyprawa na wyspę Jaco. Relaks na plaży lub kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, kryjącej w sobie bajeczne ogrody koralowe. Późnym popołudniem powrót łodzią i przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Od rana przejazd do Lospalos, po drodze krótki postój w centrum rolniczym Bon Bosco. Zwiedzanie ciekawej dzielnicy Muapitin, gdzie znajduje się m.in. pomik z czasów wojny o niepodległość. Wyprawa nad jezioro Ira Lalar. Powrót do Lospalos w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu wyjazd do Lautem, wizyta w starym forcie portugalskim i kontynuacja podróży do Laga. Zwiedzanie naturalnych solanek i tradycyjnego rynku w Baucau. Powrót do Dili wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 13

Od rana krótkie zwiedzanie miasta i przejazd na lotnisko. Przelot na Bali. Transfer do hotelu przy plaży w Kucie. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość odkrywania uroków nocnego życia na wyspie.

Dzień 14

Po późnym śniadaniu łapanie ostatniego słońca na plaży, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?