Jordania : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Jordania

Zapraszamy do podróży po dwóch krajach Bliskiego Wschodu: Izraelu i Jordanii. Do krajów sąsiadujących ze sobą, a jednak bardzo różnych. Izrael to już prawie Europa, a Jordania to kraj bardziej „dziki” i wschodni, w dodatku królestwo. Nasze wycieczki pozwolą Państwu poznać te kraje od środka, zaznajamiając z ich bogatą i różnorodną kulturą. Nie są to pielgrzymki, ale autorskie propozycje dla osób, które cenią sobie dziedzictwo różnych religii i grup etnicznych.

Jordania to interesujący kraj bliskowschodni, gdzie władzę sprawia monarcha konstytucyjny – król z dynastii Haszymidów, której pierwsi władcy panowali już w X wieku. Ten bezpieczny i przyjazny kraj, zaliczany do czołówki najbardziej kosmopolitycznych krajów arabskiego świata, przyciąga turystów nie tylko dobrze rozwiniętą bazą turystyczną, ale i atrakcjami turystycznymi, jakie ma do zaoferowania, zarówno w sferze historycznej, kulturalnej, jak i przyrodniczej.

 

W czasie wycieczki do Jordanii pokażemy Państwu Pellę – jedno z najstarszych miejsc tego państwa, które osiągnęło szczyt rozkwitu w epoce bizantyjskiej, a dziś jest prawdziwym rajem dla archeologów. Odwiedzimy również starożytne miasto Gadara, o którego mieszkańcach wspominali już Ewangeliści, wraz z mieszczącą się na jego terenie osadą Umm Qais. W tych okolicach archeolodzy odkryli wiele imponujących pozostałości, w tym kolumnowe ulice, teatr, mauzoleum i bizantyjski kościół.

Kolejnym miastem o starożytnych korzeniach jest Dżerasz, słynący w świecie z doskonale zachowanych ruin, wśród których znajdują się pozostałości między innymi po kilku kościołach, po Świątyni Zeusa i Świątyni Artemidy czy też teatrach rzymskich z widowniami na kilka tysięcy osób.

Wyprawa po Jordanii nie może oczywiście ominąć Petry. Miasto to było niegdyś stolicą królestwa nabatejskiego, leżącego na terenie dzisiejszej Jordanii. Dziś jest wizytówką państwa, dzięki imponującym budowlom wykutym w skałach. Powstały one w I wieku naszej ery, nie bez powodu uznanym za złoty wiek budownictwa monumentalnego, które w Petrze zapiera z podziwu dech turystom z całego świata.

Z przyjemnością zaprosimy Państwa do zwiedzania tych i wielu innych wyjątkowych miejsc na jordańskiej ziemi, gdzie czuć ducha historii, powiew nowoczesności i arabską gościnność.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?