Izrael i Jordania od środka

Nazaret jezioro Galilejskie Rosh Hanikra Amman Madaba Petra Masad Betlejem Avdad Jerozolima

Wycieczka ta prowadzić będzie przez dwa sąsiednie, ale zupełnie różne kraje – Izrael i Jordanię – i pozwoli poznać zarówno zabytki kultury starożytnej, jak i miejsca nowożytne. Zobaczymy okolice, które dotykał swą stopą Mojżesz, a także wspaniałe ukryte przez setki lat miasto Nabatyjczyków ‒ Petrę. Zwiedzimy miasta rzymskiego dekapolis. Poczujemy smak przygody podróżując po jednej z najpiękniejszych pustyń świata – Wadi Rum, gdzie również zanocujemy w obozie u Beduinów.
Zobacz program wycieczki

 

 Izrael-i-Jordania-od-środka

Zobaczymy również inną pustynię – Judzką i jej wadi, wyschnięte koryta rzek okresowych. Podziwiać będziemy także największy krater na Bliskim Wschodzie – Maktesh Ramon, największy zbiornik wody słodkiej na tych terenach, czyli jezioro Galilejskie, a także najniższe miejsce na świecie – Morze Martwe. Odwiedzimy Czerkiesów, Druzów i Samarytan. Przez chwile będziemy mogli poczuć się kibucnikami. Cofniemy się również w czasie do XIX w. przejeżdżając przez dzielnicę ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim w Jerozolimie oraz przez miasto kabały (mistycznej odmiany judaizmu), Safed. Wstąpimy także do Betlejem oraz zobaczymy groby Patriarchów w Hebronie. Czeka nas mnóstwo wrażeń i głębokie poznawanie jednego z najciekawszych zakątków świata.

Cena

2.900 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2.600 USD płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

22.06.2024 - 02.07.2024

13.07.2024 - 23.07.2024

05.10.2024 - 15.10.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przejazdy klimatyzowanym minibusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych z łazienką, 1 nocleg w obozowisku na Pustyni Wadi Rum,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • grupową wizę do Jordanii,
 • opiekę polskojęzycznego, lokalnego przewodnika,
 • bilety wstępu,
 • napiwki,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tel Awiw ‒ Warszawa,
 • opieki pilota podczas przelotów,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Przylot do Tel Avivu w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Banias (Cezarea Filipowa) – spacer wśród strumieni Jordanu. Następnie Nimrod, zamek krzyżowców. Przejazd przez Wzgórza Golan do Zfatu (Safed). Dalszy przejazd do kibucu Yifat, zwiedzanie muzeum pionierów. Dla chętnych obiad w stołówce kibucu. Powrót do Nazaretu, zwiedzenie Bazyliki Zwiastowania. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3

Śniadanie. Rejs po jeziorze Galilejskim i spacer po mieście Tyberiada. Wjazd na górę Tabor specjalnymi taksówkami. Wizyta w kościele Przemienienia i oglądanie panoramy doliny Jezreel. Następnie spacer po wiosce Czerkiesów, Kfar Kama. Dla chętnych obiad w typowej czerkieskiej restauracji mlecznej. Przejazd do Megiddo, miejsca zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd pod granicę z Libanem do Rosh Hanikra. Zjazd kolejką linową do śnieżnobiałych kredowych grot. Następnie rzut oka na Hajfę: panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do wioski Druzów – Daliyat el Karmel. Spacer po wiosce, możliwość podpatrzenia kobiet i mężczyzn w ich tradycyjnych ubiorach. Dalej spacer po uliczkach starego miasta Akko – ostatniej twierdzy templariuszy. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Jordanii. Zwiedzanie Pelli, jednego z miast Dekapolu (związku dziesięciu miast – kolonii greckich z przełomu er). Według Euzebiusza z Cezarei, to tutaj schronili się chrześcijanie, którzy w I w. uciekli z Jerozolimy w czasie wojny żydowskiej. Przejazd do Umm Qais, miasta położonego na wysokości 378 m n.p.m. oferującego przepiękne widoki na rzekę Yarmouk, wzgórza Golan oraz jezioro Galilejskie. Miasto to, znane także jako Gadara, to zarazem jedno z najwspanialszych miast grecko-rzymskiego dekapolis, a także biblijne miejsce, gdzie Jezus rozkazał dwóm demonom wejść w stado świń. Przejazd do Dżerasz, zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Następnie zwiedzanie Ammanu: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Madaby i zwiedzanie kościoła św. Jerzego – podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny, na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Mozaikę wykonano ok. 560 r. n.e. z ponad dwóch milionów elementów i pierwotnie miała oszałamiające rozmiary: 5 na 25 metrów. Następnie Bani Hamid (pokaz wyrobu mozaik i możliwość zakupurękodzieła) oraz wjazd na górę Nebo, gdzie zmarł Mojżesz. Dalej Macheront, forteca Heroda Wielkiego usytuowana na szczycie pustynnego wzgórza. Arabska nazwa fortecy ("forteca ścięcia") jest odwołaniem do przypuszczalnego miejsca męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 7

Śniadanie. Wizyta w Petrze – spacer przez kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabatejczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się pięknymi kolorami (m.in. skarbiec faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu). Po południu jeep safari po pustyni Wadi Rum. Obiadokolacja i nocleg w obozowisku na pustyni.

Dzień 8

Przejazd przez granicę jordańsko-izraelską. Podróż nad morze Martwe (kąpiel w morzu) oraz zwiedzanie ostatniej twierdzy Zelotów – Masady. Następnie zwiedzanie Betlejem: pole pasterzy, Bazylika i Grota Narodzenia oraz kościół św. Katarzyny i Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd autokarem do Hebronu i zwiedzanie zachowanego sanktuarium herodiańskiego, miejsca pochówku patriarchów i ich żon (wjazd do Hebronu jest uzależniony od sytuacji politycznej). Następnie Herodion z ruinami pałacu Heroda i twierdzą z czasów dwóch powstań żydowskich. Przejazd do Nablus, gdzie odwiedzimy Samarytan poznając ich historię i religię. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Nocne zwiedzanie Jerozolimy: Menora, Knesset, dzielnica ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą Stare Miasto, Ściana Płaczu nocą i przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta.

Dzień 10

Śniadanie. Przejście kanionem En Avdad, będącym ścisłym rezerwatem przyrody. Próba doświadczenia wędrówki przez pustynię Izraela pod przewodnictwem Mojżesza. Następnie zwiedzanie ruin miasta Avdad na pustyni Negew, dawnej stolicy Nabatejczyków. Spojrzenie na Maktesh Ramon, wielki krater pustyni Negew. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 11

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy w ciągu dnia: spacer po Starym Mieście, Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu, dzielnica żydowska, Bazylika Grobu Pańskiego. Wyjazd na lotnisko Ben Guriona. Odlot do Polski w godzinach wieczornych.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test