Tajlandia : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Tajlandia

Nie bez powodu Tajlandia jest turystycznym sercem Azji. To właśnie tutaj znajdziesz wszystko czego szukasz, gdy zastanawiasz się nad wyprawą na Daleki Wschód. Jest to wymarzony kraj dla spragnionych wrażeń turystów, słoneczny, kolorowy, egzotyczny, pełen atrakcji związanych z kulturą czy też bogatą przyrodą. Pokażemy Ci zapierające dech w piersiach zabytki świadczące o wspaniałości i potędze dawnego Syjamu. Zorganizujemy bliskie spotkania ze światem zwierząt i dziką tropikalną przyrodą. Zabierzemy Cię również na najwspanialsze plaże globu spełniające marzenia o beztroskim wypoczynku pod palmami.

Wycieczka do Tajlandii nie może odbyć się bez odwiedzenia buzującego dniem i nocą, tu i ówdzie nowocześnie uporządkowanego, gdzie indziej pogrążonego w azjatyckim miejskim chaosie Bangkoku – jednej z największych azjatyckich metropolii. To niesamowite miasto zachwyca różnorodnością, udowadniając, że można łączyć ze sobą w wyjątkowy sposób tradycję z nowoczesnością.

 

Cóż ma do zaoferowania miasto uznawane za jedno z atrakcyjniejszych na świecie? Bez wątpienia należy do nich architektura, a w szczególności imponujące, pełne przepychu świątynie buddyjskie. Dlatego wybierając się w podróż do Tajlandii obowiązkowo należy odwiedzić osiemnastowieczną Wat Pho otoczoną kilkudziesięcioma pagodami. To miejsce jest skupiskiem ponad tysiąca rzeźb Buddy, a między nimi jeden z najsłynniejszych, potężny, pozłacany posąg Leżącego Buddy, którego wymiary 15 m wysokości i 46 metrów długości robią wrażenie na wszystkich zwiedzających to miejsce. Prócz wizerunków Buddy świątynia zdobiona jest licznymi malowidłami, a cały kompleks otaczają niewielkie ale piękne ogrody. Wat Pho to także miejsce, w którym oferuje się chwilę relaksu zwiedzającym, którzy mogą tu nie tylko zapoznać się z tradycjami związanymi z medycyną naturalną, ale także zafundować sobie jedyny w swoim rodzaju masaż tajski.

Warto też wspomnieć o innym znanym posągu, znajdującym się w świątyni buddyjskiej Phra Keo – Szmaragdowy Buda. Jest to 75-kilogramowa rzeźba wykonana z jaspisu, a jej historia sięga ponoć 43 r. p.n.e. Prócz atrakcji jaką posąg stanowi dla turystów, dla wyznawców buddyzmu jest to przede wszystkim bardzo ważne miejsce sakralne.

Wycieczki objazdowe do Tajlandii posiadają w swoim programie nie bez powodu również  Świątynię Złotego Buddy, w której znajduje się największy na świecie, trzymetrowy szczerozłoty posąg Buddy. 5,5 tony szlachetnego kruszcu kryje w sobie bogatą historię, którą poznają zwiedzający w czasie pobytu w tym wyjątkowym miejscu.

Trudno wymienić wszystkie perły architektoniczne Bangkoku, ale nie sposób nie wspomnieć o Wielkim Pałacu  – dawnej rezydencją władców tego kraju.  Jest to przepięknie zdobiona budowla z wielopoziomowymi złoconymi dachami, rozciągająca się na powierzchni ponad dwustu tysięcy metrów kwadratowych, a całość otacza zadbana roślinność i biały mur.

Wyprawa do Tajlandii to mnóstwo niezapomnianych wrażeń, które pragniemy Państwu dostarczyć. Zapraszamy na spotkanie z Azją w wielu odsłonach!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?