Kambodża : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Kambodża

Kambodża jest niezaprzeczalnie jednym z najciekawszych krajów Indochin. Turystów z całego świata przyciągają ruiny gigantycznego kompleksu świątynno-miejskiego Angkor ‒ pradawnej stolicy Państwa Khmerów, jeszcze do drugiej połowy XIX wieku całkowicie pokrytej dżunglą. To w tym miejscu właśnie można poczuć potęgę dawnego khmerskiego imperium,  jak i nieposkromioną siłę tropikalnej przyrody. To wyjątkowe miasto obfitujące w kamienne świątynie jest nie tylko perełką turystyczną, ale i prawdziwą gratką dla miłośników historii.

Spośród budowli znajdujących się w tym mieście na szczególną uwagę zasługuje Angkor Wat – świątynia o pięciu wieżach przypominających kamienne pąki lotosu, wzniesiona na cześć hinduskiego boga Wisznu. Jest to główny symbol Kambodży, umieszczony nawet na państwowej fladze. Uroku i wyjątkowości zabytkowym murom zdobionym przepięknymi płaskorzeźbami dodaje natura, która niejako wdziera się w ich szczeliny, oplatając je korzeniami długowiecznych roślin. Angkor Wat wygląda szczególnie magicznie o wschodzie słońca.

 

Kambodża to jednak nie tylko Angkor. Obowiązkowym punktem każdego odwiedzającego jest również miasto Phnom Penh, milczący świadek nie tak dawnych brutalnych zbrodni reżimu Czerwonych Khmerów, z pobliskimi polami śmierci, obecnie zaś w dzień i w nocy buzująca życiem i energią stolica kraju. Urokliwe uliczki miasta zapraszają na zakupy, w czasie których można nabyć kolorowe khmerskie szale, surowy jedwab, czy też produkty lokalnej kuchni. W trakcie zwiedzania miasta koniecznie trzeba odwiedzić Narodowe Muzeum Sztuki, Pałac Królewski zbudowany w XVII wieku oraz Muzeum Ludobójstwa upamiętniające krwawe wydarzenia lat 70. XX wieku.

W Kambodży znajduje się również sporo niewielkich, prowincjonalnych miasteczek urzekających swoją autentycznością, takich jak Kampot, Battambangg, czy też Kompong Chamm, które dają wiele możliwości poznawania kolonialnej architektury, świątyń i efektownych posągów.

Prawdziwą atrakcją Kambodży są jednak ludzie – młodzi i przyjaźni, energicznie odbudowujący swój kraj.

Zapraszamy na spotkanie z arcyciekawą kulturą Kambodży!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?