Malezja : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Malezja

Malezja to państwo, które zaprasza na swoje terytoria położone na Półwyspie Malajskim oraz na trzeciej co do wielkości wyspie świata – Borneo. Ten wielokulturowy, barwny kraj przyciąga turystów z całego świata, którzy chętnie wybierają wycieczki objazdowe po Malezji, będącej w czołówce najbardziej bogatych i nowoczesnych państw Azji Południowo-Wschodniej.

Podróż po Borneo dostarcza turystom niezapomniane wrażenia. Wyspa ta zdumiewa bogactwem przyrody. Tylko tu znajdziemy doskonałe warunki do obserwacji zachowań w naturalnym środowisku orangutanów, nosaczy, waranów, langurów, nietoperzy oraz rozlicznych gatunków ptaków i węży. Na wyspie możemy też podziwiać przepiękne orchidee, groźne dzbaneczniki czy też uchodzące za największe kwiaty świata raflezje.

 

Borneo to także kraina parków narodowych obfitujących w jaskinie, wśród których znajdują się również te największe na świecie. Jednym z takich miejsc są rozciągające się na obszarze dwustu kilometrów Jaskinie Mulu, znajdujące się na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu. W skład zespołu jaskiń wchodzi między innymi Jaskinia Jelenia, Jaskinia Langa czy też Jaskinia Wiatru – zwiedzanie każdej z nich sprawia, że wycieczka do Malezji pozostawi na zawsze w pamięci wyjątkowe wspomnienia, podobnie jak trekking po dziewiczych terenach dżungli bogatej w tropikalną florę i faunę. Borneo to również wymarzone miejsce do nurkowania, ponieważ znajdują się tu wyjątkowe nurkowiska, plasujące się w czołówce światowych rankingów.

Wyprawa do Malezji to oczywiście nie tylko zwiedzanie dziewiczych rejonów porośniętych tropikalną dżunglą, to nie tylko podziwianie monstrualnych jaskiń i wypoczynek na bajecznych plażach. Malezja to także piękne miasta, o niesamowitej, nowoczesnej architekturze, gdzie drapacze chmur zapierają dech w piersiach, a zabytkowe budowle przypominają odległe czasy.

Będąc w Malezji można też zadbać o sferę duchową – mając na uwadze fakt, iż jest to państwo muzułmańskie, warto odwiedzić w stolicy kraju Meczet Narodowy – przepiękną budowlę, wzniesioną w nowoczesnym stylu z wielkim rozmachem i smakiem, w której prócz podziwiania kunsztu architektonicznego możemy także poznać kulturę i historię kraju.

Z myślą o tych i wielu innych turystycznych atrakcjach odwiedzimy więc najciekawsze miasta regionu, aby zobaczyć, jak bardzo zróżnicowana etnicznie jest Malezja. Wszystko po to, by utwierdzić się w przekonaniu, że dewiza kraju „W jedności siła” oraz hasło promocyjne „Malaysia – truly Asia” doskonale oddają jego charakter.

Zadbamy, aby mogli Państwo podziwiać tutejsze atrakcje, podróżując bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Nasze programy rozpalą Waszą wyobraźnię, uwrażliwią na czar dalekich lądów, pozwolą wrócić do kraju z bagażem niezapomnianych wrażeń… A na Borneo wielu z Was przeżyje swoją podróż życia.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?