Malezja

Malezja to państwo, które zaprasza na swoje terytoria położone na Półwyspie Malajskim oraz na trzeciej co do wielkości wyspie świata – Borneo. Ten wielokulturowy i barwny kraj przyciąga turystów z całego świata, którzy chętnie wybierają się w dalekie podróże. Kusi m.in. rajskimi plażami, błękitną wodą i oszałamiającą przyrodą, na czele z najstarszą na świecie dżunglą.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe

Już sama podróż po malezyjskim Borneo dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń. Wyspa zdumiewa bogactwem przyrody – nigdzie indziej na świecie nie znajdziemy tak doskonałych warunków do obserwacji zachowań orangutanów, nosaczy, waranów, langurów, nietoperzy oraz rozlicznych gatunków ptaków i węży w ich w naturalnym środowisku. Zachęcamy wybrać się w podróż po Malezji, a zapewnimy Państwu niezapomniane wrażenia.

Borneo – bogactwo przyrody

Dla miłośników cudów przyrody idealnym pomysłem na urlop będzie Malezja. Wycieczki organizowane są głównie dla spragnionych wspaniałych widoków. Na wyspie można podziwiać mianowicie bogactwo flory, m.in. przepiękne orchidee, groźne dzbaneczniki, pięknie kwitnące kwiaty-pasożyty, czyli raflezje, które uchodzą za największe kwiaty świata. W ich poszukiwaniu wybierzemy się na wycieczkę do Parku Narodowego Gunung Gading.

Wymagający trekking po dżungli wart jest wysiłku choćby ze względu na ich widok! Na deser zaś zaplanowaliśmy kąpiel przy wodospadach. Podczas podróży po Borneo dzika przyroda będzie niemal na wyciągnięcie ręki. Podczas wycieczki po Malezji nie wolno też przegapić dzioborożca, który uchodzi za lokalny symbol, niestety rzadko już spotykany. Z kolei w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom Semenggok będzie okazja, aby zaprzyjaźnić się z orangutanami.

Ptaki często spotykane podczas wycieczki Małpy na Borneo (Malezja) Malezyjskie orchidee

Wczasy w Malezji dla aktywnych

Wakacje w Malezji rozpalają wyobraźnię i sprawiają, że poddajemy się czarowi dalekich lądów. Warunkiem jest jednak aktywne spędzanie czasu – a Borneo jest idealne na mało wymagający trekking po dżungli bogatej w tropikalną florę i faunę. To kraina parków narodowych i rezerwatów – są one chlubą Malezji, gdyż jest ich tu ponad 50.

Obfitują m.in. w jaskinie, wśród których znajdują się również te największe na świecie. Jednym z takich miejsc są rozciągające się na obszarze aż dwustu kilometrów jaskinie Mulu na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu. Warto wybrać się na wycieczkę m.in. do pełnych stalaktytów i stalagmitów jaskiń Jelenia, Langa czy też Wiatru. Zwiedzanie każdej z nich pozostawi w pamięci wyjątkowe wspomnienia.

Borneo – wymarzone do nurkowania

Borneo słynie także jako wymarzone miejsce do nurkowania. Wakacje w Malezji będą więc świetną okazją do uprawiania sportów wodnych. Znajdują się tu wyjątkowe nurkowiska, plasujące się w czołówce światowych rankingów. Sezon trwa tutaj przez cały rok, można zatem o wybranej porze roku wybrać się w podróż do Azji i nurkować wśród żółwi lub tętniących życiem ogrodów koralowych.

Wycieczki do Malezji są często wybierane przez amatorów podwodnego świata, ale jeśli jeszcze Państwo nie próbowaliście nurkować, zachęcamy gorąco! Na Borneo leży m.in. Semporna, która to – razem z otaczającymi ją wyspami – należy do pierwszej dziesiątki najlepszych nurkowisk na całym świecie. W lazurowej wodzie doskonale widać podwodny świat i jego bogactwo.

Rafa koralowa u wybrzeża Malezji Nurkowanie w Malezji Nurkowanie w pobliżu rafy koralowej

Niezwykłe miasta Malezji

Przekonacie się Państwo, że także miłośnicy zwiedzania będą zachwyceni Malezją. Zabytki są tu doprawdy imponujące, a te najciekawsze pokażemy Państwu podczas podróży.
Wycieczki do Malezji to bowiem nie tylko zwiedzanie dziewiczych rejonów porośniętych tropikalną dżunglą czy podziwianie monstrualnych jaskiń i wypoczynek na bajecznych plażach. To także piękne miasta szczycące się niesamowitą, nowoczesną architekturą, gdzie drapacze chmur zapierają dech w piersiach, a zabytkowe budowle przypominają odległe czasy. Podczas podróży po Malezji odwiedzimy najciekawsze miasta regionu, aby pokazać Państwu, jak bardzo zróżnicowane jest to miejsce…

Wybierzemy się m.in. do starej części Malakki, gdzie odkryjemy niezwykłą zabudowę, urocze antykwariaty i sklepy z rękodziełem. Warto też udać się tu na klimatyczny wieczorny spacer. Wstąpimy także do domu Baba and Nyonya Parankan House oraz najstarszej świątyni w Malezji. Stanowi ona słynne miejsce kultu trzech religii, taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Stąd zaś wyruszymy w podróż na wyspę Penang, aby znaleźć się w historycznym mieście. Georgetown, bo o nim mowa, widnieje na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO, co jest już wystarczającą rekomendacją.

Meczet Narodowy w Kuala Lumpur

Będąc w Malezji, nie można nie wybrać się do Kuala Lumpur, gdzie mieszczą się zarówno Petronas Towers, bliźniacze wieże o wysokości 452 metrów, jak i najwyższa w mieście wieża telewizyjna o wysokości 421 metrów. Robią imponujące wrażenie, ale warto przekonać się o tym osobiście. Polecamy wybrać się też do tętniącej życiem dzielnicy Lake Gardens, czyli ogrodu z orientalną przyrodą.

Podróż do Malezji to także okazja, aby zadbać o sferę duchową. W Kuala Lumpur warto zwrócić uwagę na Masjid Negara, czyli Meczet Narodowy – przepiękną budowlę wzniesioną w nowoczesnym stylu, z wielkim rozmachem i smakiem. Oprócz podziwiania kunsztu architektonicznego możemy również poznać kulturę i historię kraju. Ten symbol Malezji miał upamiętnić uzyskanie przez nią niepodległości.

Wycieczka do Malezji Wakacje w Malezji Podróż do malezji

Kuchnia w Malezji – pełna smaków i aromatów

Dla smakoszy już sama kuchnia może stanowić cel podróży do Malezji! Lokalne potrawy są tak bogate w smaki i aromaty, że trudno przejść obok nich obojętnie. Wynika to z faktu, że Malezja stanowi mieszankę wielu kultur, co wpłynęło na urozmaicenie potraw i różnorodność smaków.

Będąc na wczasach w Malezji, warto skosztować m.in. takich dań, jak nasi lemak – ryż, jajko na twardo, suszona ryba i aromatyczny ostry sos zawinięte w liść bananowca, curry mee – zupy o kremowej konsystencji dzięki mleku kokosowemu, a także sataye – szaszłyk z sosem z orzeszków ziemnych. Taka uczta czeka na Państwa w Malezji! Co warto zobaczyć schodzi wtedy na drugi plan, a na pierwszy wybija się – czego warto spróbować?

Podczas wycieczki po Malezji zadbamy, abyście mogli Państwo podziwiać tutejsze atrakcje, podróżując bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Nasze programy rozpalą Waszą wyobraźnię, uwrażliwią na czar dalekich lądów, pozwolą wrócić do kraju z bagażem niezapomnianych wrażeń… Zapewniamy, że podróż do Malezji okaże się niezwykłą podróżą życia.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Malezja

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test