Malezja : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Malezja

Malezja to państwo, które zaprasza na swoje terytoria położone na Półwyspie Malajskim oraz na trzeciej co do wielkości wyspie świata – Borneo. Ten wielokulturowy i barwny kraj przyciąga turystów z całego świata, którzy chętnie wybierają się w dalekie podróże. Kusi m.in. rajskimi plażami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą na czele z najstarszą na świecie dżunglą.

Już sama podróż po malezyjskim Borneo dostarcza turystom niezapomnianych wrażeń. Wyspa zdumiewa bogactwem przyrody – nigdzie indziej na świecie nie znajdziemy tak doskonałych warunków do obserwacji zachowań orangutanów, nosaczy, waranów, langurów, nietoperzy oraz rozlicznych gatunków ptaków i węży w ich w naturalnym środowisku.

Bogactwo przyrody na Borneo
Podczas wycieczki nie wolno też przegapić dzioborożca, który uchodzi za symbol Malezji! Z kolei w Ośrodku Pomocy Dzikim Zwierzętom Semenggok będzie okazja, aby zaprzyjaźnić się z orangutanami.
Na wyspie można też podziwiać przepiękne orchidee, groźne dzbaneczniki, pięknie kwitnące kwiaty-pasożyty czy też uchodzące za największe kwiaty świata raflezje.

W ich poszukiwaniu wybierzemy się na wycieczkę do Parku Narodowego Gunung Gading. Trekking po dżungli wart jest ich widoku! Na deser zaś zaplanowaliśmy kąpiel w wodospadach. Podczas podróży po Borneo dzika przyroda jest niemal na wyciągnięcie ręki.

Aktywnie, czyli czas na trekking
Wakacje w Malezji rozpalają wyobraźnię i sprawiają, że poddajemy się czarowi dalekich lądów. Warunkiem jest jednak aktywne spędzanie czasu – a Borneo jest idealne na trekking po dziewiczych terenach dżungli bogatej w tropikalną florę i faunę. To kraina parków narodowych i rezerwatów – są one chlubą Malezji, gdyż jest ich tu ponad 50.

Obfitują m.in. w jaskinie, wśród których znajdują się również te największe na świecie. Jednym z takich miejsc są rozciągające się na obszarze aż dwustu kilometrów jaskinie Mulu na terenie Parku Narodowego Gunung Mulu. Warto wybrać się na wycieczkę m.in. do pełnych stalaktytów i stalagmitów jaskiń Jelenia, Langa czy też Wiatru. Zwiedzanie każdej z nich pozostawi w pamięci wyjątkowe wspomnienia.

Wycieczka do Malezji Wakacje w Malezji Podróż do malezji

Borneo – wymarzone do nurkowania
Borneo słynie także jako wymarzone miejsce do nurkowania. Wakacje w Malezji będą więc świetną okazją do uprawiania sportów wodnych. Znajdują się tu wyjątkowe nurkowiska, plasujące się w czołówce światowych rankingów. Sezon trwa tutaj cały rok, można więc o wybranej porze roku wybrać się w podróż do Azji i nurkować wśród żółwi lub tętniących życiem ogrodów koralowych.

Niezwykłe miasta Malezji
Wycieczki do Malezji to oczywiście nie tylko zwiedzanie dziewiczych rejonów porośniętych tropikalną dżunglą czy podziwianie monstrualnych jaskiń i wypoczynek na bajecznych plażach. To także piękne miasta szczycące się niesamowitą, nowoczesną architekturą, gdzie drapacze chmur zapierają dech w piersiach, a zabytkowe budowle przypominają odległe czasy. Odwiedzimy najciekawsze miasta regionu, aby pokazać Państwu, jak bardzo zróżnicowana jest Malezja.

Wybierzemy się m.in. do starej części Malakki, gdzie odkryjemy niezwykłą zabudowę, urocze antykwariaty i sklepy z rękodziełem. Warto też wybrać się tu na klimatyczny wieczorny spacer. Wstąpimy także do domu Baba and Nonya Parankan House oraz najstarszej świątyni w Malezji. Stanowi ona słynne miejsce kultu trzech religii, taoizmu, buddyzmu i konfucjonizmu. Stąd zaś wyruszymy w podróż na wyspę Penang, aby znaleźć się w historycznym mieście. Georgetown, bo o nim mowa, widnieje na Liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO).

Meczet Narodowy w Kuala Lumpur
Podróż do Malezji to także okazja, aby zadbać o sferę duchową. W Kuala Lumpur warto zwrócić uwagę na Masjid Negara, czyli Meczet Narodowy – przepiękną budowlę wzniesioną w nowoczesnym stylu, z wielkim rozmachem i smakiem. Oprócz podziwiania kunsztu architektonicznego możemy tu również poznać kulturę i historię kraju. Ten symbol Malezji miał upamiętnić uzyskanie przez nią niepodległości.
W Kuala Lumpur mieszczą się także Petronas Towers, bliźniacze wieże o wysokości 452 metrów i najwyższa w mieście wieża telewizyjna o wysokości 421 metrów. Polecamy wybrać się też do tętniącej życiem dzielnicy Penang i Lake Gardens, czyli ogrodu z orientalną przyrodą.

Zadbamy, aby mogli Państwo podziwiać tutejsze atrakcje, podróżując bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Nasze programy rozpalą Waszą wyobraźnię, uwrażliwią na czar dalekich lądów, pozwolą wrócić do kraju z bagażem niezapomnianych wrażeń… Zapewniamy, że podróż do Malezji okaże się podróżą życia.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?