Urodziny Buddy

Singapur Malakka

Proponujemy Państwu podróż kolonialnym szlakiem, który powiedzie nas do Singapuru i Malaki w Malezji. Historia, kultura i religijna różnorodność tych dwóch państw kształtowały się z jednej strony poprzez ruchy migracyjne przybyszów z Indii, Chin i Dalekiego Wschodu, z drugiej zaś były efektem zmagających się o strefy wpływów kolonialnych mocarstw Holandii, Portugalii i Anglii. Rezultatem jest niepowtarzalna mozaika wyrażająca się w architekturze, bogactwie duchowym,obyczajowym i kulinarnym. Proponowany program pozwala nie tylko zobaczyć zabytki, ale całej wspomnianej mozaiki głębiej doświadczyć. Będzie to więc wymarzona wyprawa dla fotografów, smakoszy kulinarnych i koneserów sztuki. Szczególną atrakcją wyjazdu będzie uczestnictwo w obchodach największego święta buddystów Vesak Day – Urodzin Buddy.
Zobacz program wycieczki

 

urodziny-buddy

Zakwaterowanie w 4* hotelu w Singapurze pozwoli na relaks nad basenem pod tropikalnym niebem. Grupa będzie nieliczna, do 10 osób. Wyjazd poprowadzi przewodnik, który przez 20 lat mieszkał i pracował w Singapurze – znawca i pasjonat regionu oraz dziedzictwa historycznego tych miejsc.

Dodatkową zaletą wycieczki jest atrakcyjna, specjalnie wypracowana na potrzeby programu cena. Singapur, jedno z najdroższych państw Azji, wcześniej niedoceniany
i zwiedzany najczęściej bardzo pobieżnie, uczyniliśmy dla Państwa bardziej dostępnym, zapewniając jednocześnie wysoki standard pobytu, kameralną grupę i rozmaitość atrakcji.

Cena

8.000 PLN
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 7.000 PLN płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

30.04.2023 - 14.05.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • zakwaterowanie w hotelu 4* w Sinagpurze, 3* w Malace, w pokoju dwuoosobowym,
  • śniadania hotelowe,
  • przejazdy autobusami, metrem i taksówkami,
  • bilety wstępu
  • opiekę polskiego pilota‒przewodnika,
  • opiekę miejscowego przewodnika w Malace,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Singapur ‒ Warszawa,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 3.000 PLN.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Polski, przelot do Singapuru z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu. Wspólna kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Muzeum Narodowym, wprowadzająca nas w historie miasta i regionu. Potem spacer po dzielnicy kolonialnej, gdzie widać, jak wielki wpływ na historie miasta mieli kolonizatorzy z Anglii. Następnie spacer wokół Singapur River i wśród drapaczy chmur finansowej części miasta. Kolacja pod gołym niebem w sławnym z różnorodności egzotycznych zapachów i smaków Newton Circle. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Cywilizacji Azji, gdzie zapoznamy sie z bogactwem kulturowym i religijnym Singapuru i Azji. Potem wycieczka statkiem po Singapur River. Wieczorem spacer wśród nowoczesnych wieżowców o futurystycznej architekturze wokół Marina Bay. Spacer zakończymy wjazdem na platformę obserwacyjną Skypark, by podczas zachodu słońca podziwiać imponujący widok na miasto i otaczające go morza. Kolacja pod gołym niebem na Clarke Key, w pięknej scenerii Singapur River. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Dzień przeznaczymy na zwiedzanie dzielnicy chińskiej China Town – dowiemy się, jak żyli i pracowali pierwsi imigranci z Chin. Następnie zwiedzanie najstarszej świątyni taoistyczno-buddyjskiej Thian Hock Keng oraz słynącej z bardzo bogatego wystroju świątyni Zęba Buddy. Posmakujemy także tradycyjnych potraw kuchni chińskiej. Kolacja pod gołym niebem w sławnym z satay’ów (pieczone na ogniu mięso na patyczkach) Lau Pa Sat.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie drugiej najstarszej części miasta: hinduskiej dzielnicy Little India. Spacer po wąskich uliczkach pełnych zgiełku, kolorów i zapachów wśród tradycyjnych sklepików prowadzących handel szelkiego rodzaju produktami z Indii. Wizyty w pięknej świątyni Sri Veer makaliamman podczas tradycyjnej puji (modłów do bogini Kali), w centralnej świątyni Sikhów i w świątyniach buddyjskich. Kolacja w tradycyjnej hinduskiej wegetariańskiej restauracji Komala Villas.

Dzień 7

Rano spacer po największym i najpiękniejszym Ogrodzie Botanicznym w Azji i zwiedzanie ogrodu orchidei, która jest narodowym kwiatem Singapuru. Wizyta i pamiątkowe zdjęcie, niczym w Łazienkach, przy pomniku Fryderyka Chopina. Po południu zwiedzanie dzielnicy arabskiej Muslim Kampong Glam. Rozpoczniemy je wizytą w dawnym pałacu sułtańskim, gdzie w 1819r. sułtan Johoru oddał prawa założenia portu handlowego brytyjskiej firmie kolonialnej British East India Company. Obejrzymy też największy meczet w Singapurze Sultan Mosque. Potem odkrywanie bogactw barw tekstyliów w słynących ze swych produktów sklepikach wzdłuż Arab Street. Po wysłuchaniu modłów muezzina kolacja w przepięknej i stylowej restauracji kolonialnej Bambu.

Dzień 8

Spacer wzdłuż najbogatszej ulicy Singapuru Orchard Road. W niekończącym się szeregu ogromnych i luksusowych galerii handlowych o uwagę przechodnia zabiegają reklamy najlepszych firm kosmetycznych, odzieżowych, jubilerskich, zegarmistrzowskich... Odpoczynek w zaciszu wzgórza ulicy Emerald Hill, wśród starych tradycyjnych domów kolonialnych. Wieczorem niezapomniana atrakcja dla miłośników zwierząt: nocne safari w przepięknej scenerii singapurskiego ZOO.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd autobusem (09:00 – 13.00) do Malaki, jednego z najważniejszych przyczółków handlowych kolonialnych mocarstw Hiszpanii, Portugalii i Anglii. Autostrada poprowadzi przez tropikalny krajobraz Malezji i plantacje palm olejowych. Zakwaterowanie w kolonialnym Puri Hotel. Po posiłku, złożonym z tradycyjnych potraw kuchni Peranakan, spacer po starej części Malaki z jej urokliwymi antykwariatami i niezliczonymi sklepami oferującymi wyroby rękodzielnicze. Wieczorem stara Malaka przemienia sie w wielkie widowisko w postaci kolorowego jarmarku. Kolacja w restauracji słynnej ze znakomitej kuchni Peranakan z domowym jedzeniem.

Dzień 10

Po śniadaniu wizyta w domu Baba i Nonya Parankan House – skansenie ukazującym dzieje miasta i jego mieszkańców sprzed stu lat. Spacer wzdłuż ulicy Harmonii, na której obok siebie stoją świątynie trzech wielkich religii Azji: meczet Kampung Kling, świątynia hinduistyczna Ganesza oraz najstarsza świątynia Malezji Cheng Hoon Teng, będąca miejscem kultu taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Po południu czas na indywidualne spacery, tradycyjną kawę „kopi o” i ananasowe ciastko, lub wypróbowanie tradycyjnego chińskiego masażu stóp. Kolacja pod gołym niebem w znanej ze świetnej kuchni restauracji hinduskiej.

Dzień 11

Zwiedzanie szlakiem ery kolonialnej, który pozostawili po sobie Holendrzy, Portugalczycy i Anglicy: budynki rządowe, najstarszy kościół anglikański i katolicki oraz ruiny na wzgórzu św. Pawła, gdzie był więziony św. Franciszek Ksawery. Kolacja w restauracji serwującej wyśmienite potrawy z owoców morza. Wieczorem spacer i odkrywanie uroków miasta po zachodzie słońca…

Dzień 12

Powrót z Malaki i ponowne zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta w kilku świątyniach buddyjskich przygotowujących się do Vesak Day.

Dzień 13

Dzień spędzimy na obchodach Urodzin Buddy. Odwiedzimy kilka świątyń różnych tradycji buddyjskich: mahajany, terrawady, buddyzmu zen... Zobaczymy m.in. największą, kilkudziesięciometrową, thankę w Singapurze w świątyni tybeńskiej Thekchen Choling, Buddę 1000 Świateł i ceremonię Trzech Kroków i Jednego Pokłonu w największej świątyni buddyjskiej w Singapurze Khong Meng San Phor Kark See Temple. Będziemy podziwiać wspaniałe posągi Buddy, bodhisattwy miłosierdzia Quan Yin w klasycznej architekturze chińskich budowli sakralnych.

Dzień 14

Dzień na zakupy i odpoczynek. Odwiedziny w słynnym z rękodzieła Holland Village. Późnym popołudniem dla chętnych spacer po dżungli wokół góry Bukit Timah. Jeśli dopisze nam szczęście spotkamy po drodze stada dokazujących małpek. Odpoczynek przed wieczornym lotem do Warszawy. Wieczorem wylot do kraju.

Dzień 15

Przylot na lotnisko w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?