Rosja

Rosja to największy kraj świata rozciągający się od Europy Wschodniej po Ocean Spokojny. Przez większość kojarzona jest z zasobami naturalnymi i źródłami energii, którymi dysponuje. Jednak na bogactwo tego kraju składa się przede wszystkim jego wielokulturowość, dzika, nieskażona przyroda oraz niezwykła historia. Znawcy kraju twierdzą, że prawdziwego smaku dodaje przyprawa zwana „rosyjską duszą” ‒ my postaramy się ją Państwu przybliżyć. Pokażemy także prawdziwe oblicze współczesnej Rosji, nie zapominając o jej dziedzictwie i bagażu doświadczeń.

Różnorodność naszych programów ma na celu wydobyć to, co w Rosji najpiękniejsze, dlatego już dziś zachęcamy do podróży po byłym imperium, które do dziś imponuje i przyciąga.

Zacznijmy od odwiedzenia Moskwy, stolicy kraju, w której czekają na nas liczne zabytki i przepiękne miejsca widokowe. Staniemy na najbardziej znanym placu moskiewskim – placu Czerwonym, na którym znajduje się m.in. znane wszystkim mauzoleum Lenina. Nieopodal natomiast swą oficjalną siedzibę posiada prezydenta kraju – jest to Kreml, imponujący gród warowny, którego historia sięga II wieku p.n.e. Wycieczka po Moskwie pozwoli także poznać Łubiankę – siedzibę służb bezpieczeństwa, a niegdyś cieszących się złą sławą służb specjalnych. Odwiedzimy też Sobór Chrystusa Zbawiciela – największą na świecie prawosławną cerkiew, postawioną w 1883 roku na rozkaz cara Aleksandra I, ku czci zwycięstwa Rosji w wojnie z Napoleonem. Nie ominiemy też jednego z licznych muzeów moskiewskich Muzeum Sztuk Pięknych im. A.S. Puszkina, w którym znajduje się imponująca ilość cennych eksponatów, dzięki czemu uznawane jest ono za największe muzeum sztuki europejskiej w stolicy.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły Opinie

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę wstrzymujemy do odwołania organizację wyjazdów do Rosji

Te i wiele innych atrakcje Moskwy, które z przyjemnością Państwu zaprezentujemy, pozwolą rozbudzić apetyt na odwiedzenie drugiej metropolii Rosji – Petersburga, zwanego też Wenecją Północy, jednego z najpiękniejszych miast naszego globu, które nie bez powodu znalazło się na liście UNESCO. Liczne zabytki powstałe za czasów Piotra Wielkiego, bogate życie kulturalne, którym tętni miasto czy też białe noce, w czasie których miasto jest szczególnie urokliwe – to tylko niektóre atrakcje, dla jakich warto odwiedzić Petersburg.

W naszej ofercie znajduje się też wyprawa nad Bajkał – największe i najstarsze jezioro świata, nazywane też „syberyjskim morzem”. Niezapomniane widoki rozległych wód jeziora i otaczających go stepów, piaskowych plaż czy też cudownych klifów – to tylko fragment naszej wyprawy. Zwiedzając okolice „błękitnego oka Syberii”, będziemy mieli możliwość przemierzania części trasy pociągiem, konno lub stateczkiem, zwiedzimy skansen, muzeum Bajkału, siedlisko człowieka prehistorycznego, buddyjską świątynie i galerię obrazów. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie dla Państwa przygotowaliśmy, możemy jednak zapewnić, że to bez wątpienia będzie podróż życia.

Rosja to także tereny górzyste, a jeśli mowa o górach, to warto wspomnieć o systemie górskim Ałtaj, który z przyjemnością Państwu przybliżymy w czasie wycieczki w ten pasjonujący rejon świata.

Mamy też wyjątkowa ofertę dla osób, które pragną osobiście poczuć atmosferę jaka towarzyszy zorzy polarnej. Zapraszamy na wycieczkę do Karelii – krainy tysięcy jezior, gdzie powietrze jest krystalicznie czyste a widoki zapierają dech w piersiach. To właśnie w tej części Rosji polarna zorza przepięknie prezentuje się w całej okazałości.

Rosja, choć tak bliska nam geograficznie, to jednak dla wielu wciąż obca. Nasze wyprawy pozwolą poznać ten niesamowity kraj, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę. Warto pojechać, zobaczyć i zrozumieć, zamiast żyć tylko rzeczywistością telewizyjnych wiadomości.

Odkryj nasze wycieczki i podróże do Rosji

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Rosja

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?