Sri Lanka

Sri Lanka to mała wyspa w kształcie łzy, przyklejona do czubka indyjskiego subkontynentu. Nazwa wyspy oznacza Olśniewający Kraj i jest ona jak najbardziej uzasadniona, o czym przekonują się turyści wybierający się na wakacje do tego cudownego zakątka świata.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów w tym kraju. Bogactwo przyrody zachwyca niepowtarzalnym pięknem, które będziemy podziwiać podczas wycieczki na Sri Lankę. Szerokie i piaszczyste plaże z palmami kokosowymi i rafami koralowymi nie tylko dają możliwość błogiego odpoczynku, ale także podziwiania w naturalnych warunkach delfinów lub wielorybów.

Sri Lanka to także raj dla miłośników surfowania i nurkowania, których czeka niesamowita przygoda w bezpośrednim zetknięciu z podwodnymi koralowymi ogrodami i obcowaniu z ławicą barwnych ryb. Obserwatorzy ptaków również natrafią na prawdziwe cuda, bowiem w pobliżu niektórych plaż znajdują się rezerwaty. Na wyspie organizowane są wodne safari, dające niepowtarzalną okazję oglądania płetwali błękitnych, kaszalotów i delfinów.

Sri Lanka – nie tylko przyroda…

W czasie wycieczki na Sri Lankę poznacie Państwo znacznie więcej niż na wakacjach z tradycyjnym biurem podróży. Zachęcamy do ujrzenia lankijskiej prowincji – Sigiriya słynie jako jedno z siedmiu miejsc na wyspie wpisanych na listę UNESCO. Nie można pominąć ruin twierdzy i pałacu z V wieku na skale w kształcie lwa. Wybierzemy się też na sam jej czubek – skała ma prawie 180 metrów wysokości!
Zabierzemy Państwa także do świętego miasta Anuradhapury, słynącego z monasterów i jednaj z największych świętości Sri Lanki – drzewa Bodhi. Miejscowa ludność wierzy, że pochodzi ono z latorośli drzewa z Bodhgaya w Indiach, gdzie Budda doznał oświecenia. Godne uwagi są też dawne stolice Sri Lanki – Polonnaruwa słynie z ruin pałaców królewskich, świątyń, słynnych posągów Buddy w Gal Vihara, Kolombo z buddyjskich świątyń, a Kandy z jednej z najważniejszy relikwii świata buddyjskiego – zęba Buddy, prawdziwego skarbu Sri Lanki.

Wakacje na Sri Lance Wycieczka po Sri Lance Wycieczka objazdowa po Sri Lance

Zwiedzanie parków narodowych, ogrodów i rezerwatów przyrody Sri Lanki

Wycieczka na Sri Lankę oznacza możliwość podziwiania okoliczności przyrody – m.in. plantacji herbaty, tarasów pól ryżowych, ogrodów botanicznych (np. w Peradeniya), soczyście zielonej dżungli, imponujących wodospadów i wreszcie parków i rezerwatów przyrody. Na całej wyspie jest aż dziewięć parków i jedenaście rezerwatów ptaków!
Wakacje na Sri Lance to możliwość obserwowania m.in. pelikanów, krokodyli, lampartów czy słoni w ich naturalnym środowisku. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie ujrzymy największe zwierzęta morskie i lądowe, np. płetwala błękitnego, wodne bawoły czy tzw. różowe małpy, które swą nazwę zawdzięczają ubarwieniu pyszczków. Podczas wycieczki objazdowej wybierzemy się także do Yala, jednego z największych parków narodowych Sri Lanki.

Pinnawela – sierociniec dla słoni na Sri Lance

Wakacje na Sri Lance to również niepowtarzalna okazja, aby wybrać się do jednego z licznych sierocińców dla słoni. Nasz program wycieczki obejmuje wizytę w Elephant Orphanage Pinnawela, sierocińcu założonym w 1975 roku. Miejsce stało się tak popularne, że jest jednym z symboli tej malowniczej wyspy. W tym wyjątkowym schronisku żyje aktualnie około 60 osobników. W programie m.in. pokaz karmienia słoniątek, a także kąpiel całego stada w pobliskiej rzece. Widok rozczula każdego! Niedaleko, na drodze łączącej Kandy z Colombo, znajduje się drugi sierociniec – Millennium Elephant Foundation.

Wakacje na Sri Lance - Plaża Śladami Buddy - Podróż do Sri Lanki Wyjazd na Sri Lankę z biurem podróży

Aromatyczne curry Sri Lanki

Wycieczka na Sri Lankę to nie tylko uczta dla oczu, ale także podniebienia – tutejsza kuchnia ma niepowtarzalny smak i aromat. Tradycyjnym daniem jest tu ryż z curry, ale warto skosztować także naleśnika smażonego na dużym ogniu. Wyrabiany z mąki ryżowej ‘hopper’ serwowany jest zwykle na śniadanie lub kolację. Mieszkańcy często jadają też ‘lamprais’, czyli ryż gotowany w bulionie, serwowany na liściu bananowca wraz z dodatkami, ryby i owoce morza, marynatę z tuńczyka. Na straganach Sri Lanki uliczni sprzedawcy zachęcają do spróbowania faszerowanych omletów, a także lokalnych owoców.

To jedynie część atrakcji, jakie pragniemy Państwu pokazać podczas podróży po Sri Lance – wyspie nazywanej rajem dla wszystkich zmysłów. Na koniec naszej wycieczki wypoczniemy jeszcze 4 dni na szerokiej piaszczystej plaży. Zapraszamy do miejsca, które naprawdę warto odwiedzić!

Wycieczki na Sri Lankę


Szukasz czegoś konkretnego?