Sri Lanka : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Sri Lanka

Sri Lanka to mała wyspa w kształcie łzy, przyklejona do czubka indyjskiego subkontynentu. Nazwa wyspy oznacza Olśniewający Kraj i jest ona jak najbardziej uzasadniona, o czym przekonują się turyści zwiedzający ten cudowny zakątek świata.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów w tym kraju. Bogactwo przyrody zachwyca egzotycznym pięknem. Cudowne, szerokie, piaszczyste plaże, które nie tylko dają możliwość błogiego odpoczynku, ale także podziwiania w naturalnych warunkach delfinów lub wielorybów, urokliwe połacie plantacji herbaty, tarasy ryżowych pól, zielona dżungla, imponujące wodospady czy też parki narodowe, w których żyją lamparty i dzikie słonie – to wszystko na długo pozostaje w pamięci turystów powracających do domu.

 

Sri Lanka jest też świętym miejscem buddyzmu, który przetrwał na niej w swej czystej postaci Therawady, „nauki starszych”, od III wieku p.n.e. Z racji faktu, iż niegdyś była ona jednym z istotniejszych centrów buddyzmu, popularnie jest nazywana Wyspą Nauki. Nie bez powodu więc proponujemy Państwu w swojej ofercie podróż „śladami Buddy”, która pozwoli wyciszyć się, a jednocześnie zbliżyć do jednej z największych religii świata. Czekają na Państwa interesujące wykłady wprowadzające w fascynujący świat buddyzmu, medytacje oddechem prowadzone przez buddyjskiego mnicha oraz możliwość swobodnej konwersacji z mnichami.

Wyprawa do Sri Lanki to także zwiedzanie wyjątkowych zabytków, imponujących budowli i ważnych świątyń buddyjskich. Pokażemy Państwu Złotą Świątynię Dambulla składającą się z pięciu grot, której korzenie sięgają I wieku p.n.e. Pojedziemy między innymi do Aukany, gdzie godnym obejrzenia jest wykuty w skale, największy na Sri Lance posąg stojącego Buddy. Odwiedzimy też wyjątkowe dla buddystów miejsce, gdzie rośnie drzewo Bodhi pochodzące od drzewa z Bodhgaya w Indiach, pod którym Budda osiągnął oświecenie.

W czasie wycieczki po Sri Lance nie zabraknie też wyjazdu jeepami na safari, podziwiania  dwustumetrowego, zapierającego dech w piersiach wodospadu czy też przejazdu pociągiem w wagonie widokowym, bajeczną wręcz trasą górską.

To jedynie część atrakcji, jakie pragniemy Państwu zaoferować w czasie podróży po Sri Lance. Zapraszamy do miejsca na mapie świata, które naprawdę warto odwiedzić!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?