Olśniewający Kraj Lwa

Colombo Pinnawela Sigiriya Polonnaruwa Anuradhapura Kandy Peradeniya Nuwara Eliya Park Narodowy Yala Bentota

Sri Lanka – Lśniąca Lanka to mała wyspa i  święte miejsce buddyzmu, który przetrwał na niej w swej czystej postaci Therawady – „nauki starszych” – od III wieku p.n.e.
Proponujemy Państwu wyprawę śladem najważniejszych zabytków, których poznanie pozwoli zrozumieć bardzo duże bogactwo kulturowo-historyczne wyspy. Urozmaiceniem będzie safari w jednym z najważniejszych parków narodowych, Yala. Na zakończenie pobytu proponujemy 4-dniowy wypoczynek w dobrym kurorcie przy plaży. Atutem tego wyjazdu jest także opieka polskojęzycznego, miejscowego przewodnika, którego obecność zapewniamy  w cenie katalogowej już od 2 osób.

Zobacz program wycieczki

OLŚNIEWAJĄCY-KRAJ-LWA

Cena

2.300 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2000 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

12.01.2022 - 26.01.2022

09.02.2022 - 23.02.2022

12.11.2022 - 26.11.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie w hotelach 3* (część objazdowa) i hotelu 4* (część wypoczynkowa); w pokojach dwuosobowych z prywatna łazienką,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w czasie części objazdowej ( bez śniadania 2 dnia i kolacji 9 dnia); śniadania podczas części wypoczynkowej,
 • bilety wstępu,
 • wizę,
 • opiekę anglojęzycznego kierowcy i polskojęzycznego lokalnego pilota (część objazdowa),
 • transport klimatyzowanym samochodem,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Colombo ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie,
 • napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników wyprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Kolombo.

Dzień 2

Przylot, powitanie na lotnisku, a następnie zwiedzanie Negombo, miasta leżącego ok. 30 km na północ od Colombo. Choć historia Negombo sięga VII wieku, gdy do wybrzeży Cejlonu przybijały statki arabskich kupców, prawdziwy rozkwit osada przeżyła w czasach kolonialnych, głównie dzięki obfitości dziko rosnących tu cynamonowców. Obecnie największym skarbem miejscowości są piękne piaszczyste plaże. Kolejno transfer do hotelu i czas wolny.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd na wschód, do Pinnawela, gdzie znajduje się sierociniec dla słoni, będących jednym z symboli Sri Lanki. Obecnie żyje w nim ok. 60 osobników. Po wizycie w sierocińcu przejazd na północ do miejscowości Sigiriya. W czasie podróży będzie można podziwiać lankijską prowincję. Sigiriya jest jednym z siedmiu miejsc na Sri Lance wpisanych na listę UNESCO; stanowisko archeologiczne obejmuje ruiny twierdzy i pałacu z V wieku, znajdujące się na ogromnej magmowej skale, liczącej blisko 180 metrów wysokości. Późnym popołudniem wspinaczka na skałę (spacer). Wieczorem przejazd do hotelu w Sigiriya.

Dzień 4

Ten dzień upłynie na zwiedzaniu świętego miasta Anuradhapury i dawnej stolicy Polonnanaruwy.
Polonnanaruwa jest to kompleks monumentalnych ruin pałaców królewskich, świątyń, stup i słynnych skalnych posągów Buddy w Gal Vihara.
Anuradhapura słynie z kolei z monasterów i jednaj z największych świętości Sri Lanki – drzewa Bodhi pochodzącego z latorośli drzewa z Bodhgaya w Indiach, pod którym Budda doznał oświecenia. Drzewo zostało zasadzone 2250 lat temu i według niektórych jest najstarszym zasadzonym drzewem na świecie.
Wieczorem powrót do hotelu w Sigiriya.

Dzień 5

Przejazd z Sigiriyi do Kandy; po drodze przystanek w Dambula, gdzie znajdują się mające blisko 2000 lat świątynie zlokalizowane w jaskiniach oraz zwiedzanie Matale – miejsca słynącego z ogrodów porosłych cynamonowcami, krzewami kardamonowymi i roślinami z gatunku pieprzowatych. Po południu przyjazd do Kandy i zwiedzanie jednej z dawnych stolic Sri Lanki. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie świątyni Zęba Buddy, mieszcząca jedną z najważniejszych relikwii świata buddyjskiego – właśnie ząb samego Buddy, uważany za największy skarb Sri Lanki. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Kandy.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie ogrodu botanicznego w Peradeniya; założony w XIV wieku jako miejsce odpoczynku króla Kandy, obecnie mieści ponad 5000 gatunków rośli, z czego wiele jest tropikalnymi endemitami. Po południu zwiedzanie Kandy, wieczorem pokaz lokalnych tańców. Nocleg w Kandy.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Nuwara Eliya, miasta położonego w regionie nazywanym „małą Anglią”. Miasto otaczają wzgórza pokryte lasami i plantacjami herbaty, pełno tu wodospadów, a klimat bardziej przypomina europejski. Wpływy brytyjskie są także widoczne w architekturze, wiele tu budowli w stylu królowej Anny. Kolacja i nocleg w hotelu w Nuwara Eliya.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Yala – drugiego największego na Sri Lance. Park swoim zasięgiem obejmuje porośnięte lasami wzgórza, otwarte przestrzenie, laguny, potoki i naturalnie wybrzeże Oceanu Indyjskiego; jest ostoją ptactwa: ibisowatych, czaplowatych i kormoranowatych, a także dużych ssaków: słoni i lampartów (największe zagęszczenie tego gatunku na świecie). Po emocjonującym safari w parku przejazd do hotelu w Yala; kolacja i nocleg.

Dzień 9

Całodzienny przejazd z Yala do kurortu w Bentota. Po drodze wizyta w znajdującej się na samym południu Sri Lanki miejscowości Galle; tam zwiedzanie XVI-wiecznego foru wzniesionego przez Portugalczyków. Kontynuowanie podróży do Bentoty; po drodze wizyta w wylęgarni żółwi oraz nad jeziorem Madu Ganga. Wieczorem przyjazd do Bentoty, zakwaterowani i nocleg.

Dzień 10

Wypoczynek na plaży, możliwość uprawiania m.in. sportów wodnych.

Dzień 11

Wypoczynek na plaży, możliwość uprawiania m.in. sportów wodnych.

Dzień 12

Wypoczynek na plaży, możliwość uprawiania m.in. sportów wodnych.

Dzień 13

Wypoczynek na plaży, możliwość uprawiania m.in. sportów wodnych.

Dzień 14

Wypoczynek na plaży, możliwość uprawiania m.in. sportów wodnych. Wieczorem przejazd na lotnisko w Kolombo (Negombo).

Dzień 15

W nocy wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach południowych.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?