Zen & SPA

Kioto Uji Nara Ise Hongu Nachi Shirahama Koyasan

Niniejsza wyprawa do Japonii daje możliwość poznania różnych aspektów kultury japońskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji religijnych (shintoizm, rozmaite odłamy buddyzmu ze szczególnym uwzględnieniem zen). Prowadzona jest w spokojnym tempie, pomija nowoczesne, rozreklamowane atrakcje turystyczne, pozwalając skupić się na zabytkach architektury, ogrodach, miejscach kultu, wreszcie – na własnym doświadczeniu duchowym.

Zobacz program wycieczki

 Zen-&-SPA

Cena

2.250 PLN + 266.000 jenów
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.250 PLN + 266.000 jenów + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

28.03.2020 - 09.04.2020

12.09.2020 - 24.09.2020

24.10.2020 - 05.11.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • 2 sesje medytacji zazen,
  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autokarami, autobusami i metrem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, 7 noclegów w świątyniach (tzw. shukubo),
  • wyżywienie: śniadania oraz 6 klasztornych obiadokolacji,
  • bilety wstępu,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Osaka ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
  • dopłata do pokoju jednoosobowego: 55.000 JPY,
  • biletów wstępu na atrakcje fakultatywne.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Osaki. Przejazd i zakwaterowanie w jednej ze świątyń zen w Kioto. Po południu wycieczka do pięknej, nastrojowej dzielnicy Arashiyama, która zachowała charakter dawnego Kioto i pozwala poczuć atmosferę tradycyjnej Japonii. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń zen rinzai, Tenryu-ji, połączona ze spacerem po XIV-wiecznych ogrodach krajobrazowych. Kontynuowanie zwiedzania w willi aktora Okochi Denjiro, odtwórcy wielu pamiętnych ról w filmach o samurajach. Tam poczęstunek złożony z zielonej herbaty i ciastek. Na koniec podziwianie gajów bambusowych, jesienią także czerwieniejących klonów. Powrót na nocleg do klasztoru.

Dzień 3

Wycieczka do dzielnicy Higashiyama: zwiedzanie jednej z najstarszych świątyń miasta, Kiyomizu-dera, zakupy w tradycyjnych warsztatach ceramiki, spacer wąskimi uliczkami, przystanek przy największym w Japonii posągu japońskiej bogini Kannon, wizyta w świątyni Kodai-ji. Wreszcie, po chwili odpoczynku w parku Maruyama, zgłębianie tajników japońskiego buddyzmu w świątyni Chion-in, siedzibie szkoły Czystej Ziemi, jodo-shu. Powrót na nocleg do klasztoru.

Dzień 4

Rano wczesna pobudka i medytacja zazen. Po śniadaniu spacer Tetsugaku-no michi, Ścieżką Filozofii – szlak ten był ulubionym miejscem przechadzek jednego z najważniejszych japońskich filozofów, Nishidy Kitaro, łączącego w swych pracach wątki filozofii europejskiej z rodzimym buddyzmem. Ścieżka biegnie pomiędzy dwiema świątyniami zen: Nanzen-ji, gdzie zobaczymy charakterystyczny ogród Skaczącego Tygrysa oraz Kinkaku-ji, tzw. Srebrnym Pawilonem, gdzie oddamy się rozważaniom na temat japońskiej estetyki i poznamy modelowe pawilony do ceremonii herbaty. Powrót na nocleg do klasztoru.

Dzień 5

Przed śniadaniem uczestnictwo w modlitwach świątynnych. Po śniadaniu wycieczka do Uji, gdzie poznamy jeden z najcenniejszych japońskich zabytków – świątynię Byodo-in, której Pawilon Feniksa pochodzi z XI w. i, co zupełnie wyjątkowe, oparłszy się tajfunom, gromom i niejednej wojennej pożodze, niezniszczony przetrwał do dziś. Zwiedzanie niebiańskiego pałacu Buddy Amidy w Raju Czystej Ziemi. Powrót na nocleg do klasztoru.

Dzień 6

O świcie pobudka i medytacja zazen. Po śniadaniu wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Spacer po północno-wschodniej części miasta, obejmujący jego najważniejsze zabytki: świątynię Kofukuji, świątynię Todai-ji , chram Kasuga-taisha. W wolnej chwili dokarmianie swobodnie przechadzających się jeleni w Parku Nara. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do Ise, miejscowości położonej po wschodniej stronie półwyspu Kii. Tam druga część wycieczki – peregrynacje po gorących źródłach.

Dzień 7

Rano zwiedzanie najświętszego sanktuarium shinto, Ise-jingu. Wizyta przy pochodzącej z III w. Świątyni Wewnętrznej, poświęconej Amaterasu, patronce dynastii cesarskiej i opiekunce narodu japońskiego. Następnie przejazd do Futami - tam zwiedzanie tzw. Zaślubionych Kamieni. W Toba natomiast, na Wyspie Perłowej można będzie poznać proces produkcji słynnych japońskich pereł Mikimoto. Atrakcją przejazdu do Hongu będzie wybrzeże, pełne malowniczych zatoczek i wysepek. Nocleg w okolicach Shingu.

Dzień 8

Po śniadaniu długi, ekscytujący spływ najpiękniejszym japońskim kanionem Doro-kyo. Po południu oddawanie się kąpielom w źródłach termalnych Hongu. Wypoczynek połączony z kontemplacją przyrody. Na obiad możliwość skosztowania jajek i warzyw wprost z wrzących onsenów. Wieczorem przejazd na nocleg w okolice Shingu.

Dzień 9

Po śniadaniu podziwianie Nachi-no taki, najwyższego wodospadu Japonii, stanowiącego odrębne miejsce kultu. Wczesnym popołudniem wycieczka do Kumano San-zan. W drodze do Shirahamy przystanek w Kushimoto – podziwianie klifowego wybrzeża i zwiedzanie Japońsko-Amerykańskiego Muzeum Pamięci, poświęconego jednej z pierwszych wizyt amerykańskiego statku u wybrzeży Japonii w końcu XVIII w. Nocleg w Shirahama w hotelu z gorącymi źródłami.

Dzień 10

Po śniadaniu wypoczynek na białej plaży Shirahama i kąpiele w Ocenie Spokojnym (latem) lub w gorących źródłach (jesienią). Po południu przejazd do Koya-san z przystankami przy urzekających swym pięknem formacjach skalnych, którym nadano nazwy wiernie odzwierciedlające ich charakter: Cypel Tysiąca Mat, Wyspa Pełni Księżyca, Trzystopniowy Klif. Nocleg w klasztorze w Koya-san.

Dzień 11

Pierwszy dzień poznawania Koya-san, zespołu monastycznego 117 świątyń, siedziby jednego z najważniejszych japońskich odłamów buddyzmu, zarazem jednego z najważniejszych japońskich ośrodków duchowych o ponadtysiącletniej historii. Po porannej lekturze sutr i tradycyjnym, świątynnym śniadaniu, lekcja kaligrafii, czyli kopiowanie sutr. Następnie zwiedzanie okolicy: świątyni Okuno-in, rezydencji opata Kongobu-ji, zespołu świątyń Garan. Nocleg w klasztorze.

Dzień 12

Dzień Kobiet: po śniadaniu wycieczka szlakiem pielgrzymkowym pątniczek, które przez setki lat nie były dopuszczane do centralnych obiektów kultu na górze Koya. Wizyta w Nyonindo, świątyni kobiet, podziwianie potężnej bramy Dai-mon, dalej piesza wycieczka krętą ścieżką Kumano, wijącą się pośród omszałych stup przez leśne ostępy i bambusowe gaje. Po całodziennym syceniu się bujną, japońską przyrodą powrót na nocleg do świątyni.

Dzień 13

Rano przejazd na lotnisko Kansai w Osace, wylot do Europy i przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?