Szlakiem UNESCO

Ha Long Hanoi Hue Hoi An Sajgon Phnom Penh Siem Reap

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do dwóch fascynujących krajów, Wietnamu i Kambodży, które zwiedzimy szlakiem miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

Naszą podróż rozpoczniemy „na początku tęczy”, a zakończymy „na końcu świata” ‒ najpierw majestatyczna i przez wielu uważana za najpiękniejszą na świecie Zatoka Ha Long oczaruje nas swoimi widokami, a na końcu tajemniczy i wciąż nie do końca poznany Angkor zachwyci nas swym splendorem. Po drodze zaś inne skarby ludzkości: Hue, Hoi An, Da Nang…

Przed Państwem doskonała okazja do zestawienia niezwykłych tworów natury z wytworami ludzkiego geniuszu!
Zobacz program wycieczki

szlakiem-unesco

 

Cena

2.900 PLN + 2.000 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 PLN + 2.000 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

05.03.2023 - 18.03.2023

19.11.2023 - 02.12.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne w Wietnamie i do Kambodży,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • transport: autobusy i statek,
 • zakwaterowanie: w Hanoi w hotelu 3*+, pozostałę hotele na trasie 4* (pokoje dwuosobowe z łazienkami) oraz na statku w zatoce Ha Long,
 • wyżywienie: wyżywienie: śniadania na całej trasie, na pokładzie statku w zatoce Ha Long – lunch i kolacja 1. dnia rejsu, drugie śniadanie 2. dnia rejsu, kolacja 9. i 12. dnia,
 • bilety wstępu,
 • wizę kambodżańską oraz promesę wizy wietnamskiej,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa ‒ Hanoi ‒ Siem Reap ‒ Warszawa: od 3.500 PLN,
 • zwyczajowych napiwków : 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 550 USD,
 • wizy do Wietnamu: 25 USD płatne na lotnisku w Wietnamie.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Hanoi, stolicy Wietnamu.

Dzień 2

Po południu przylot do Hanoi, transfer do hotelu i krótki odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzania stolicy ‒ spacer dookoła jeziora Hoan Kiem, położonego w centrum miasta oraz wizyta w świątyni Ngoc Son, poświęconej bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300.000 wojsk mongolskich usiłujące podbić Wietnam. Następnie przejażdżka rikszą pośród labiryntu najstarszych uliczek Hanoi zakończona wieczornym pokazem tradycyjnego teatru lalkowego na wodzie. Powstał on w czasach Dynastii Ly (1009-1224), zamiast sceny podczas przedstawień wykorzystuje się naturalne lustro wody.Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Rano przejazd nad bajkową zatokę Ha Long, wpisaną na listę UNESCO i powszechnie uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Zaokrętowanie się na statku i początek spektakularnego rejsu pomiędzy wapiennymi wyspami i ostańcami. Podziwianie widoków i udział w zwiedzaniu atrakcji przyrodniczych. Kolacja i nocleg na pokładzie statku, gdzieś między „Niebiańskim Pałacem” a „Drewnianą Głową”...

Dzień 4

Rano z pokładu statku podziwianie wschodu słońca nad zatoką, drugie śniadanie podczas rejsu. Około godziny 12:00 powrót na stały ląd. Transfer do Hanoi i zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowy spacer po mieście. Nocleg w Hanoi.

Dzień 5

Wycieczka do najstarszej dzielnicy Hanoi ‒ spacer wśród setek sklepików i rzemieślniczych warsztatów. Wizyta w tradycyjnym wietnamskim domu. Następnie zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Wietnamu ‒ mauzoleum Ho Chi Minha oraz wizyta w jego domu na palach. Potem odwiedziny w Pagodzie na Jednej Kolumnie oraz w Świątyni Literatury. Na koniec dnia odwiedziny u jednego z najbardziej znanych hanoiskich artystów Pham Luca oraz filiżanka herbaty w domu twórcy. Wieczorem przelot do Da Nang i przejazd do Hoi An. Nocleg.

Dzień 6

Zwiedzanie Hoi An (lista UNESCO), wizyta w Muzeum Kultury i Historii. Następnie spacer urokliwymi, wąskimi uliczkami pośród niskich domów krytych dachówką. Możliwość obejrzenia m.in. unikalnego Japońskiego Mostu oraz sali zebrań wspólnoty chińskiej Fujien. Wizyta w tradycyjnym domu. Po południu przejażdżka rowerowa wąskimi uliczkami, odwiedziny w tradycyjnym warsztacie lampionów, gdzie wszyscy chętni będą mieli możliwość samodzielnego wykonania lampionu w stylu wietnamskim, chińskim lub japońskim. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Od rana przejazd do dawnej stolicy cesarskiej Hue. po drodze wizyta w Da Nang, gdzie będzie można zobaczyć Góry Marmurowe oraz muzeum Czamów, którzy kiedyś władali tutejszym królestwem Czampy ‒ ich historia mocno splata się z kambodżańską częścią wyprawy. Po dojeździe do Hue zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu pałacowo-świątynnego, w tym „zakazanego miasta” Tu Cam Thanh, dawnej stolicy państwa. Wieczorny spacer i nocleg w Hue.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu (Ho Chi Minh City), miasta miliona jednośladów. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta – możliwość obejrzenia kolonialnej spuścizny Wietnamu: katedry Notre Dame, Poczty Główną projektu Eiffela. Odwiedziny w chińskiej dzielnicy, War Remnants Museum (muzeum dokumentujące wojnę wietnamską) oraz na targu Binh Tay. Spacer głównymi alejami i powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 9

Rano przejazd do świątyni Cao Dai, siedziby niezwykłej wietnamskiej religii łączącej chrześcijaństwo, buddyzm, taoizm i konfucjanizm. Następnie poznawanie historii okrutnej wojny, jaka przetoczyła się przez tereny Wietnamu. Przejazd do kompleksu tuneli, Cu Chi, gdzie będzie można zobaczyć, jakimi metodami walczyła wietnamska partyzantka z wojskami USA. Wieczór w Sajgonie uświetni pokaz tradycyjnych tańców połączony z kolacją.

Dzień 10

Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Phnom Penh w Kambodży. Po przylocie zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowego, w którym zgromadzono kolekcję sztuki Khmerów z okresu angorskiego, Pałacu Królewskiego, Pomnika Niepodległości, więzienie Toul Slang, symbolu okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów w latach 70-tych XX wieku. Wieczorem spacer nad brzegiem rzeki.

Dzień 11

Wcześnie rano przejazd do Siem Reap. Po drodze przystanek w malowniczej świątyni Beng Melea. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 12

Z samego rana wyjazd do jednej z najbardziej tajemniczych świątyń, Ta Prohm ‒ tam można będzie poczuć się jak odkrywcy, którzy dotarli do Angkoru w połowie XIX wieku. Następnie zwiedzanie najważniejszego w Kambodży, a największego na wiecie kompleksu świątynnego, majestatycznego Angkor Watu, arcydzieła architektury. Zwieńczeniem dnia będzie kolacja połączoną z pokazem Apsara, tradycyjnego tańca dworskiego.

Dzień 13

Całodzienne zwiedzanie dawnej stolicy imperium Khmerów ‒ kompleksu pałacowego Angkor Thom, gdzie znajduje się królewska świątynia Bayon oraz inne bezcenne zabytki o intrygujących nazwach, takich jak Taras Trędowatego Króla i Taras Słoni. Wieczorem przelot z Siem Reap do Hanoi. Przerwa tranzytowa i wylot do Europy.

Dzień 14

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?