Szlakiem UNESCO

Ha Long Hanoi Hue Hoi An Sajgon Phnom Penh Siem Reap

Zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju wyprawę do dwóch fascynujących krajów, Wietnamu i Kambodży, które zwiedzimy szlakiem miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.

Naszą podróż rozpoczniemy „na początku tęczy”, a zakończymy „na końcu świata” ‒ najpierw majestatyczna i przez wielu uważana za najpiękniejszą na świecie Zatoka Ha Long oczaruje nas swoimi widokami, a na końcu tajemniczy i wciąż nie do końca poznany Angkor zachwyci nas swym splendorem. Po drodze zaś inne skarby ludzkości: Hue, Hoi An, Da Nang…

Przed Państwem doskonała okazja do zestawienia niezwykłych tworów natury z wytworami ludzkiego geniuszu!
Zobacz program wycieczki

szlakiem-unesco

 

Cena

2.600 PLN + 1.900 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.600 PLN + 1.900 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

03.11.2018 - 16.11.2018

09.03.2019 - 22.03.2019


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne w Wietnamie i do Kambodży,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • transport: autobusy i statek,
 • zakwaterowanie: w Hanoi w hotelu 3*+, pozostałę hotele na trasie 4* (pokoje dwuosobowe z łazienkami) oraz na statku w zatoce Ha Long,
 • wyżywienie: wyżywienie: śniadania na całej trasie, na pokładzie statku w zatoce Ha Long – lunch i kolacja 1. dnia rejsu, drugie śniadanie 2. dnia rejsu, kolacja 9. i 12. dnia,
 • bilety wstępu,
 • wizę kambodżańską oraz promesę wizy wietnamskiej,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa ‒ Hanoi ‒ Siem Reap ‒ Warszawa: od 3.500 PLN,
 • zwyczajowych napiwków : 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 550 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Hanoi, stolicy Wietnamu.

Dzień 2

Po południu przylot do Hanoi, transfer do hotelu i krótki odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzania stolicy ‒ spacer dookoła jeziora Hoan Kiem, położonego w centrum miasta oraz wizyta w świątyni Ngoc Son, poświęconej bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300.000 wojsk mongolskich usiłujące podbić Wietnam. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Rano przejazd nad bajkową zatokę Ha Long, wpisaną na listę UNESCO i powszechnie uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. „Podróż do wnętrza ziemi”, czyli zwiedzanie fantastycznej „Jaskini Niespodzianek”. Okazje do kąpieli i wycieczek kajakowych i słodki relaks. Możliwość podziwiania zachodu słońca ze szczytu Góry Titov. Po powrocie kolacja i nocleg na pokładzie statku, gdzieś między „Niebiańskim Pałacem” a „Drewnianą Głową”.

Dzień 4

Rano z pokładu statku podziwianie wschodu słońca nad zatoką, drugie śniadanie podczas rejsu. Około godziny 12:00 powrót na stały ląd. Transfer do Hanoi i zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowy spacer po mieście oraz godzinna przejażdżka rikszą pośród labiryntu najstarszych uliczek Hanoi zakończona wieczornym pokazem tradycyjnego teatru lalkowego na wodzie. Powstał on w czasach Dynastii Ly (1009-1224), zamiast sceny podczas przedstawień wykorzystuje się naturalne lustro wody. Nocleg w Hanoi.

Dzień 5

Wycieczka do najstarszej dzielnicy Hanoi ‒ spacer wśród setek sklepików i rzemieślniczych warsztatów. Wizyta w tradycyjnym wietnamskim domu. Następnie zwiedzanie najważniejszych atrakcji stolicy Wietnamu ‒ mauzoleum Ho Chi Minha oraz wizyta w jego domu na palach. Potem odwiedziny w Pagodzie na Jednej Kolumnie, w Muzeum Sztuk Pięknych oraz w Świątyni Literatury. Na koniec dnia odwiedziny u jednego z najbardziej znanych hanoiskich artystów Pham Luca oraz filiżanka herbaty w domu twórcy. Wieczorem przelot do Hue. Krótki spacer po mieście.

Dzień 6

Od rana zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu pałacowo-świątynnego Hue, w tym „zakazanego miasta” Tu Cam Thanh, dawnej stolicy państwa. Następnie przejazd do Hoi An; po drodze wizyta w Da Nang, gdzie będzie można zobaczyć Góry Marmurowe oraz muzeum Czamów, którzy kiedyś władali tutejszym królestwem Czampy ‒ ich historia mocno splata się z kambodżańską częścią wyprawy. Wieczorny spacer i nocleg w Hoi An.

Dzień 7

Zwiedzanie Hoi An (kolejnego obiektu z listy UNESCO), wizyta w Muzeum Kultury i Historii. Następnie spacer urokliwymi, wąskimi uliczkami pośród niskich domów krytych dachówką. Możliwość obejrzenia m.in. unikalnego Japońskiego Mostu oraz sali zebrań wspólnoty chińskiej Fujien. Wizyta w tradycyjnym domu. Po południu przejażdżka rowerowa wąskimi uliczkami, odwiedziny w tradycyjnym warsztacie lampionów, gdzie wszyscy chętni będą mieli możliwość samodzielnego wykonania lampionu w stylu wietnamskim, chińskim lub japońskim. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko i przelot do Sajgonu (Ho Chi Minh City), miasta miliona jednośladów. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta – możliwość obejrzenia kolonialnej spuścizny Wietnamu (katedry Notre Dame, Poczty Główną projektu Eiffela) oraz pagody Thien Hau. Odwiedziny w chińskiej dzielnicy, Muzeum Historii oraz targu Binh Tay. Spacer głównymi alejami i powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 9

Rano przejazd do wyjątkowej świątyni Cao Dai, siedziby niezwykłej wietnamskiej religii łączącej chrześcijaństwo, buddyzm, taoizm i konfucjonizm. Obserwowanie odprawianych codziennie w południe obrzędów. Następnie poznawanie historii okrutnej wojny, jaka przetoczyła się przez tereny Wietnamu. Przejazd do kompleksu tuneli, Cu Chi, gdzie będzie można zobaczyć, jakimi metodami walczyła wietnamska partyzantka z wojskami USA. Wieczór w Sajgonie uświetni pokaz tradycyjnych tańców połączony z kolacją.

Dzień 10

Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Phnom Penh w Kambodży. Po przylocie zwiedzanie miasta: Muzeum Narodowego, w którym zgromadzono kolekcję sztuki Khmerów z okresu angorskiego, Pałacu Królewskiego, Pomnika Niepodległości, więzienie Toul Slang, symbolu okrutnego reżimu Czerwonych Khmerów w latach 70-tych XX wieku. Wieczorem spacer nad brzegiem rzeki.

Dzień 11

Wcześnie rano przejazd do Siem Reap. Po drodze przystanek w malowniczej świątyni Beng Melea. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 12

Z samego rana wyjazd do jednej z najbardziej tajemniczych świątyń, Ta Prohm ‒ tam można będzie poczuć się jak odkrywcy, którzy dotarli do Angkoru w połowie XIX wieku. Następnie zwiedzanie najważniejszego w Kambodży, a największego na wiecie kompleksu świątynnego, majestatycznego Angkor Watu, arcydzieła architektury. Zwieńczeniem dnia będzie kolacja połączoną z pokazem Apsara, tradycyjnego tańca dworskiego.

Dzień 13

Całodzienne zwiedzanie dawnej stolicy imperium Khmerów ‒ kompleksu pałacowego Angkor Thom, gdzie znajduje się królewska świątynia Bayon oraz inne bezcenne zabytki o intrygujących nazwach, takich jak Taras Trędowatego Króla i Taras Słoni. Wieczorem przelot z Siem Reap do Hanoi. Przerwa tranzytowa i wylot do Europy.

Dzień 14

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?