Mongolia : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Mongolia

Mongolia to nie tylko kraj wojowniczych potomków władcy Czyngis-chana, ale przede wszystkim kraina przepięknej przyrody i gościnnych nomadów starających się żyć w zgodzie z naturą. Jest to zapewne jeden z nielicznych krajów, gdzie ziemia nie należy do nikogo, zwierzęta pasą się wolno, a najlepszy sprawdzony środek transportu to koń.

Podróż do Mongolii koniecznie powinna obejmować stolicę tego kraju – Ułan Bator. W mieście z kilkusetletnią historią pozostało do dziś wiele cennych zabytków wartych poznania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Pałac Zimowy, zwany też Pałacem Bogd chana, ku czci ostatniego chana mongolskiego. Powstały w tym miejscu kompleks muzealny, prócz wspomnianego pałacu, posiada też trzy imponujące bramy zbudowane przez mongolskich artystów, kilka pawilonów oraz przepiękne świątynie o typowych spadzistych dachach, zdobione bogato malowidłami i posągami, w których można podziwiać ponad osiem tysięcy eksponatów muzealnych, począwszy od instrumentów muzycznych, wyrobów jubilerskich, poprzez rzeźby i obrazy, a na przedmiotach osobistych chana i jego małżonki skończywszy.

 

Zwiedzanie Ułan Bator można zakończyć w południowej części stolicy, skąd wiedzie droga na wzgórze Zaisaan, z którego rozpościera się piękny widok na miasto oraz pobliskie góry.

Wycieczka po Mongolii nie powinna ominąć również buddyjskiego klasztoru Amarbajasgalant, który zbudowano prawie 300 lat temu, a dziś jest uznawany za jeden z głównych centrów buddyzmu w tym kraju.

Wyprawa do Mongolii to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale to również kontakt z przepiękną przyrodą. Pustynne rejony, zielone oazy, bezkresne stepy, kolorowe dywany dzikich kwiatów pojawiające się w porze kwitnienia czy też okazałe góry – to przepiękny, malowniczy pejzaż, który wspaniale komponuje się z widokiem żyjących tu ludów koczowniczych.

Mongolia to wyprawa po atrakcje obce turystom z Zachodu, w czasie której można poznać inny odcień życia i zwolnić tempo jakie narzuca codzienność. Podróże po dziewiczych rejonach tego kraju, noclegi i wypoczynek w jurtach, przejażdżki łodziami, jazda konna nad brzegiem jeziora – to obrazy, jakie turyści zachowają w pamięci na zawsze i to właśnie między innymi dla tych wspomnień warto wybrać się na wakacje do Mongolii.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?