Namibia

Namibia to kraj urzekających kontrastów. Złociste, rozżarzone w zwrotnikowym słońcu wydmy, wygrzewające się foki na wybrzeżu Cape Cross, w głębi lądu słonie poszukujące wody w Parku Etosha, Groetfontein, urocze miasteczka uznawane za ogród Namibii, najstarsza pustynia świata Namib, pozostałości po Buszmenach w jaskiniach Twylfefontein, fascynujące ludy Himba i Herero… Wszystko będziecie Państwo mieli okazję podziwiać, by na koniec zobaczyć jeszcze prawdziwe perły – deltę Okavango i dziewiczą puszczę w Botswanie.

Wycieczki do Namibii i Botswany

Wycieczki do Botswany to propozycja dla prawdziwych miłośników Czarnego Lądu i tutejszego krajobrazu – od 55 milionów lat uległ on nielicznym zmianom. Pustynia Kalahari gości na swym terenie wspaniałe parki narodowe, a jako cud natury określa się deltę Okawango. Powstaje tu oaza, gdyż woda rozlewa się po pustyni, zamiast wpływać do morza. Z kolei Park Narodowy Chobe to naturalne środowisko dla słoni – żyje tu jedno z ich największych skupisk na całym świecie!

Zapraszamy na wycieczkę do Namibii oraz Botswany, a odkryjemy przed Państwem część tajemniczego afrykańskiego kontynentu!

Wyprawa do Namibii - pustynia Namibia - wycieczka objazdowa Wycieczka do Namibii

 

Namib – najstarsza pustynia świata

Bezkres najstarszej pustyni świata, Namib, robi wrażenie na każdym podróżniku. Pustynia ciągnie się wzdłuż nadmorskiej równiny, sięgając w głąb afrykańskiego interioru. Nie jest największą pustynią na świecie – mimo że jej powierzchnia wynosi aż 80900 km² – ale za to najstarszą, gdyż istnieje ponad 55 milionów lat! Jej piaskowe wydmy wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, choć występują tu również równiny żwirowe czy skaliste szczyty.

Uroki afrykańskiej fauny i flory

Cape Cross to niezwykłe miejsca dla miłośników zwierząt – słynie mianowicie z dwustutysięcznej kolonii fok! Trzeba zwrócić tu uwagę także na krzyż, który przed wiekami ustawił tutaj odkrywca Diago Cao. Następnie ruszymy w dalszą podróż po Namibii, nieopodal Brandberg, Burnt Mountain i Twylfefontein, na poszukiwanie pustynnych słoni.
Podczas wyprawy do Namibii i Botswany zaplanowaliśmy dla Państwa noclegi na afrykańskich campingach, abyście mogli poczuć się jak w sercu Czarnego Lądu. Dreszczyk emocji to jednak nie wszystko – można dzięki temu podziwiać lokalną faunę i florę oraz inne atrakcje.

Damaraland – gdzie zwierzęta wciąż żyją na wolności…

W Damaraland, regionie między południową częścią Kaokoland a Swakopmund, ujrzymy m.in. najwyższy szczyt Namibii, masyw Brandberg, prehistoryczne rysunki Buszmenów, formacje skalne, a także najwspanialsze krajobrazy, których nie sposób sobie wyobrazić! Przede wszystkim jednak Damaraland to naturalne środowisko dla licznych gatunków zwierząt, które żyją tu na wolności – m.in. żyrafy, oryksy, pustynne słonie, czarne nosorożce czy strusie…

Z wizytą u afrykańskich plemion

Podróżni ogromnie cenią sobie możliwość ujrzenia codziennego życia mieszkańców, dlatego też zaplanowaliśmy gościnę u afrykańskich plemion. Wybierzemy się mianowicie do wioski Himba, gdzie będziemy mogli wspólnie podpatrywać autentyczne życie i zwyczaje tego plemienia.

Jadąc do Opuwo, będziemy mijać wioski ludu Herero. Kobiety noszą słynne wiktoriańskie suknie i nakrycia głowy nawiązujące do krowich rogów, które zresztą są ważnym symbolem dla tego ludu.
W Botswanie zaś wyruszymy także do Tsumkwe, stolicy Buszmenów. Przedstawiciele tej niezwykłej grupy etnicznej polują i tradycyjnie żyją w niedużych grupkach jednorodzinnych. W Living Museum, jednej z ich wiosek, ujrzymy, jak pielęgnują swoje tradycje na co dzień.

Czas na afrykańskie safari!

Podczas wycieczki do Afryki w programie nie może też zabraknąć 2-dniowego safari! Wybierzemy się do Narodowego Parku Etosha, gdzie wraz z lokalnym przewodnikiem będziemy obserwować dzikie zwierzęta. Żyje w nim m.in. 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów.

Może uda nam się spotkać aż cztery gatunki z tzw. wielkiej afrykańskiej piątki, czyli lwa, lamparta, słonia oraz nosorożca. Czeka nas także emocjonujący nocleg w rozbitych na campingu namiotach! Obozowiska mieszczą się niedaleko wodopojów dla zwierząt, dzięki czemu mamy dużą szansę na ujrzenie interesujących nas gatunków.

Delta Okavango – fascynujący skarb Botswany

Ogromne rozlewiska wody spływającej z gór w Angoli poprzez Namibię i Botswanę – oto słynna delta Okavango. Rozlewają się one na pustyni Kalahari, tworząc największą na świecie śródlądową deltę! Słynie ona także z zawrotnej liczby gatunków ptactwa, ale i innych zwierząt, które można spotkać jedynie w tej części Afryki. Specjalnie dla Państwa zorganizujemy także wodne safari na rzece, tzw. mokoro. Z tradycyjnej łódki świetnie można obserwować życie w delcie. Odważniejszych zaś namówimy też na lot awionetką!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?