Indie

Trudno o bardziej fascynujący kraj niż Indie… Skala różnorodności przyrodniczej, kulturowej, religijnej i bogactwa historycznego nie ma odzwierciedlenia nigdzie indziej na świecie. Zachęcamy, aby wybrać się w podróż do Indii – w naszej ofercie zawarliśmy aż kilka tematycznych wycieczek objazdowych.

Wybrać się w podróż do Indii to przebyć ogromne dżungle, przejechać wielkie pustynie, zdobyć himalajskie szczyty i przełęcze, wreszcie odpocząć na pięknych plażach. To zgłębić chociażby podstawy hinduizmu, sikhizmu, buddyzmu, islamu i dżinizmu. To zobaczyć zabytki tworzone w tym tyglu kulturowym przez tysiące lat i spróbować zrozumieć zmiany kulturowe charakteryzujące subkontynent indyjski: siłę hinduizmu, spuściznę setek lat władzy muzułmańskiej, kolonialne wpływy korony brytyjskiej i współczesny pęd ku rozwojowi niepodległych Indii.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły

Perły architektoniczne Indii

Programy wycieczek do Indii zwykle obejmują m.in. zwiedzanie prawdziwej perły architektonicznej – świątyni miłości Tadż Mahal. Powstała na polecenie piątego władcy muzułmańskiego imperium w Indiach, ku czci jego ukochanej żony, która zmarła w czasie porodu ich kolejnego dziecka. Ten ponad 300-letni gmach zachwyca swoją majestatyczną wielkością i przepychem.

Wśród atrakcji turystycznych Indii trzeba wymienić także Fort Amber – wybudowany przez członków indyjskich rodów rycerskich imponujący kompleks pałacowych i obronnych budowli z ponadtysiącletnią historią. Ten sam ród był również inicjatorem powstania przepięknego Pałacu Wiatrów w Jaipurze. Zachwyca fasadą, w której znajduje się prawie tysiąc okien różnej wielkości umieszczonych w pięknie zabudowanych balkonach, z których rzekomo niegdyś damy dworu mogły niezauważone przez mieszkańców miasta obserwować to, co działo się na ulicach.

Wycieczki i podróże do Indii Wycieczka objazdowa po Indiach Wyprawy do Indii

Wyprawa wzdłuż Himalajów

Podróż do Indii to także zwiedzanie jej trudno dostępnych terenów – „ostatnia Shangri-La”, „kraj wysokich przełęczy”, „księżycowa ziemia” to tylko kilka określeń nawiązujących do piękna tutejszych krajobrazów. Proponujemy wspólne przemierzanie trasy wzdłuż Himalajów, z dala od zgiełku miast i cywilizacji.

Wybierzemy się na wyprawę liczącą ponad 1000 km i prowadzącą przez osiem wyjątkowo wysokich przełęczy, po drodze ciesząc oczy wspaniałymi widokami szczytów, klasztorów i lodowców pasma Chandra Bhaga. Zwiedzimy „mityczną krainę szczęśliwości” – od Manali w Himachal Pradesh do Srinagaru w Kaszmirze – podczas krótkich pieszych wycieczek przez wioski, w ciszy tybetańskich klasztorów i wśród urzekających krajobrazów indyjskiego pogranicza.

Mistyczna podróż

Podczas wyprawy do Indii będzie też czas na gratkę dla osób pragnących zgłębić tajniki największych religii, których kolebką są właśnie Indie. Wspaniała, mistyczna podróż pozwoli poczuć ducha sikhizmu lub hinduizmu dzięki obecności w świątyniach czy też w aśramach, w których po duchowym świecie Indii prowadzić będą znawcy i autorytety tej dziedziny.

Wybierzemy się m.in. na wycieczkę w towarzystwie buddyjskiego mnicha do XII-wiecznego klasztoru tybetańskiej szkoły Gelugpa w Spituk, ale w naszych planach nie zabraknie także mistycznych świątyń w Khajuraho związanych z tradycją Kamasutry, świątyń dźinijskich czy monumentalnych hinduistycznych i buddyjskich kompleksów świątynnych.

Bogactwo kulturowe dawnego imperium południowego

Zachęcamy także wybrać się na wycieczkę po tej części Indii – zaplanowaliśmy wyjątkową trasę przez największe skarby kultury Południa. Ujrzymy czarujące świątynie, imponujące buddyjskie kompleksy świątynne o wspaniałych detalach, tajemnicze groty i urzekające miasta. Tu można poczuć się zupełnie inaczej niż w części północnej!

Zwiedzimy indyjską Dolinę Krzemową, czyli Bangalore – trzecie pod względem wielkości miasto w Indiach, a także Srirangapattnę – miasto o ogromnym znaczeniu historycznym i religijnym, gdzie znajduje się pałac letni sułtana Tipu, świątynia Sriranghanatha Swami oraz Fort Gumbaz. Jedną z perełek jest także Pałac Mysore – najbogatszy pałac dawnych władców indyjskich.
Podczas naszej podróży nie zabraknie też wycieczki na wzgórza Chamundi, gdzie mieści się posąg byka Nandi, słynny wierzchowiec Śiwy, a także sanktuarium ptaków i świątynia Somanathapuram. Zwiedzimy też w wiosce Hampi opuszczone miasto Widźajanagar, nazywane miastem zwycięstwa. Są tu jedne z najcenniejszych w Indiach wykopaliska – oczywiście widnieją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Indie - Tadź Mahal Wyprawa do Indii W podróży po Indiach

Turystyczne Indie – słynne plaże Goa

Wśród atrakcji Indii nie można pominąć także Goa, turystycznego regionu na zachodnim wybrzeżu kraju. Mimo że to najmniejszy stan w Indiach, słynie z przepięknych rajskich plaż oraz portugalskiej spuścizny kolonialnej. Zaznamy tu krótkiego odpoczynku przed intensywnym zwiedzaniem podczas naszej wycieczki objazdowej do Indii.

Plaże przyciągają zarówno miłośników sportów wodnych, jak i błogiego lenistwa. Goa to także miejsce tętniące życiem, obfitujące w kurorty, sklepy, klimatyczne restauracje, kafejki, nocne kluby. Tym zaś, którzy nie zechcą leniuchować, polecimy wiele wycieczek fakultatywnych, m.in. do Akwarium Głębin Morskich, Muzeum Goa, zwiedzanie Fortu Alorna lub zapory Amthane.

Indie mogą poszczycić się tak wieloma atrakcjami turystycznymi, że można pokusić się o stwierdzenie, że jest ich nieskończenie wiele. Choć część z nich pragniemy Państwu pokazać – m.in. największe skarby kultury, indyjską naturę, Himalaje, a także wspólnie odkryć tajemnice Indii Północno-Wschodnich. Nasze wycieczki objazdowe są tak różnorodne, jak same Indie! Z nami fascynującą podróż do Indii odbierzecie wszystkimi zmysłami, a królestwo kolorów, zapachów i smaków stanie przed Wami otworem.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Indie

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?