Indie : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Indie

Trudno znaleźć bardziej fascynujący kraj niż Indie. Skala różnorodności przyrodniczej, kulturowej, religijnej i bogactwa historycznego nie ma odzwierciedlenia nigdzie indziej na świecie.

Poznać Indie to przebyć ogromne dżungle, przejechać wielkie pustynie, zdobyć himalajskie przełęcze i szczyty, odpocząć na przepięknych plażach. To zgłębić chociażby podstawy hinduizmu, sikhizmu, buddyzmu, islamu i dżinizmu. To zobaczyć zabytki tworzone w tym tyglu kulturowym przez tysiące lat i spróbować zrozumieć zmiany kulturowe charakteryzujące subkontynent indyjski: siłę hinduizmu, spuściznę setek lat władzy muzułmańskiej, kolonialne wpływy korony brytyjskiej i współczesny pęd ku rozwojowi niepodległych Indii.

W kraju tym żaden turysta nie może się nudzić. Wycieczki do Indii w swoich programach zazwyczaj posiadają zwiedzanie prawdziwej perły architektonicznej – Tadż Mahal, zwanej też świątynią miłości, z racji tego, iż powstała na polecenie piątego władcy muzułmańskiego imperium w Indiach, ku czci jego ukochanej żony, która zmarła w czasie porodu ich kolejnego dziecka. Ten ponad 300-letni gmach zachwyca odwiedzających z całego świata swoją majestatyczną wielkością i przepychem.

Inna atrakcja turystyczna Indii to bez wątpienia Fort Amber – wybudowany przez członków indyjskich rodów rycerskich imponujący kompleks pałacowych i obronnych budowli z ponad tysiącletnią historią. Ten sam ród był również inicjatorem powstania przepięknego Pałacu Wiatrów, mieszczącego się w Jaipurze, zachwycającego fasadą, w której znajduje się prawie tysiąc okien różnej wielkości umieszczonych w pięknie zabudowanych balkonach, z których rzekomo niegdyś damy dworu mogły niezauważone przez mieszkańców miasta obserwować co dzieje się na jego ulicach.

Podróż do Indii to także zwiedzanie jej trudno dostępnych terenów. Z przyjemnością proponujemy więc również wspólne przemierzanie trasy wzdłuż Himalajów, z dala od zgiełku miast i cywilizacji.

Wśród propozycji turystycznych obejmujących Indie nie może zabraknąć również podróży na zachodnie wybrzeże kraju, gdzie leży Goa, turystyczny region słynący z przepięknych, ciepłych plaż, które przyciągają zarówno miłośników sportów wodnych jak i słodkiego lenistwa. Goa to także miejsce tętniące życiem, obfitujące w kurorty, sklepy, punkty gastronomiczne i kluby.

W swojej ofercie posiadamy także coś dla osób pragnących zgłębić tajniki największych religii cywilizacyjnych, których kolebką są właśnie Indie. Wspaniała, mistyczna podróż pozwoli poczuć ducha sikhizmu lub hinduizmu dzięki obecności w świątyniach czy też w aśramach, w których po duchowym świecie Indii prowadzić będą znawcy i autorytety tej dziedziny.

Atrakcji turystycznych Indii jest niezliczona ilość i właśnie część z nich pragniemy Państwu zaprezentować, dlatego z przyjemnością zapraszamy na wycieczki ukazujące bogactwo turystyczne i jego imponującą różnorodność. Z nami fascynującą podróż po Indiach poczujecie wszystkimi zmysłami, a indyjskie królestwo kolorów, zapachów i smaków stanie przed Wami otworem.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?