Tajemnice Indii Północno-Wschodnich

Kalkuta Dibrugarh Pasighat Along Daporijo Ziro Itanagar Kaziranga Shillong

Jednym z najbardziej niedostępnych terytoriów Indii są tereny północno-wschodnie, prawie całkowicie oddzielone od subkontynentu indyjskiego przez Bangladesz. To tam żyje prawie cała populacja nosorożca indyjskiego i nadal w niespiesznym tempie funkcjonują fascynujące plemiona tubylcze. Swoje nieskazitelne oblicze zachowała również tropikalna przyroda. Poznaj tajemnice stanów Asam i Arunachal Pradesh i odkryj w Indiach to co jeszcze nie odkryte.

Zobacz program wycieczki

 tajemnice_indii_polnocno_wsch

Cena

2.900 PLN + 1.900 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 PLN + 1.900 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.03.2024 - 14.04.2024

03.11.2024 - 17.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wizę indyjską,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje,
 • transfer z/do lotniska, wszystkie przejazdy na trasie,
 • przeloty wewnętrzne na trasie Kalkuta ‒ Dibrugarh, Guwahati ‒ Kalkuta,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Kalkuta, Kalkuta ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 790 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Indii.

Dzień 2

Po przylocie do Kalkuty transfer do hotelu. Odpoczynek i nocleg.

Dzień 3

Transfer na lotnisko. Przelot do Dibrugarh ‒ jednego z największych miast stanu Asam. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Dibrugarh.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do ghat – ciągu kamiennych schodów prowadzących ku rzece. Zaokrętowanie na łódź do Pasighat. Rejs po rzece Dibang (około 5 godz. w zależności od poziomu wody na rzece). Kontynuowanie podróży autokarem. Dojazd do Pasighat, uroczego miasta w stanie Arunachal Pradesh. Zakwaterowanie w pensjonacie. Nocleg w Pasighat.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie okolicy. Wizyta w wioskach plemienia Adi oraz w centrum lokalnego rzemiosła i muzeum. Rejs łodzią do niewielkiej miejscowości Mebo nad rzeką Sang, słynącej ze spektakularnych widoków i malowniczej przyrody. Wizyta w wioskach Padam i Aohahi, zamieszkałych przez plemię Idu Mishmi. Obiadokolacja. Nocleg w Pasighat.

Dzień 6

Przejazd do miasteczka Along, zamieszkałego przede wszystkim przez ludność Adi. Wizyta w wioskach Jirdin, Kabu i Kaying oraz przy ponad 70-metrowym wiszącym moście, wykonanym z trzciny i bambusów. Jest on ważnym punktem wymiany kulturowej i handlowej pomiędzy zamieszkującymi okolicę plemionami. Krótki trekking do wioski Komsing (ok. 3-4 godz.) zamieszkałej przez plemiona Minyong. Nocleg w Along.

Dzień 7

Przejazd do Daporijo - stolicy dystryktu Upper Subansiri na terenie stanu Arunachal Pradesh. Zamieszkują ją plemiona Tagin, wywodzące się od ludów z pogranicza indo-tybetańskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta w lokalnych wioskach. Nocleg w Daporijo.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Ziro położonego na wysokości 1560 m n.p.m. i otoczonego malowniczymi wioskami plemion Apatani, Dibbo, Hija, Bulla, Hari i Hong. Wioski plemienia Hong zaliczane są do jednych z największych i najlepiej zorganizowanych wśród plemiennych osad Azji, zaś unikatowość plemienia Apatani polega na tatuowaniu twarzy i nosów kobiet. Wizyta na nietypowej “farmie ryb”, gdzie kultywuje się niezwykły sposób hodowli połączony z uprawą ryżu. Odwiedziny w lokalnym muzeum i na bazarze. Po drodze krótki postój w wiosce plemienia Hillmiri. Nocleg w Ziro.

Dzień 9

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do wiosek plemienia Apatani połączona z trekkingiem po dziewiczej Dolinie Talle. Nocleg w Ziro.

Dzień 10

Przejazd do Itanagar ‒ stolicy stanu Arunachal Pradesh. Architektura miasta to przede wszystkim stosunkowo nowe budynki wzniesione na ruinach czternastowiecznych fortyfikacji. Wizyta w Muzeum Jawaharlal Nehru, zaliczanego do jednych z najciekawszych w kraju, pozwalającego na zagłębienie się w historii już nie tylko jednego stanu, ale całych Indii. Na szczególną uwagę zasługują bambusowo-trzcinowe prototypy domów plemiennych oraz rękodzieło i narzędzia wykorzystywane po dzień dzisiejszy przez mieszkańców odległych i niedostępnych zakątków regionu. Nocleg w Itanagar.

Dzień 11

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Itanagar i przejazd do parku narodowego Kaziranga chroniącego ponad dwie trzecie światowej populacji nosorożca indyjskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny w parku narodowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12

Przejazd do Shillong ‒ stolicy stanu Meghalaya, która była przez Brytyjczyków określana mianem Szkocji Wschodu. Miasto słynie nie tylko z łagodnego klimatu, ale również z wielu lokalnych legend i kolonialnych opowieści. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Shillong.

Dzień 13

Wycieczka do Cherrapunjee – miasta słynącego z największej na świecie średniej ilości opadów atmosferycznych (około 11 000 mm). Przejazd przez zapierające dech w piersiach wąwozy i przełęcze. Podziwianie bogatej, tropikalnej roślinności. Na miejscu zwiedzanie jaskini Mawsmai, spektakularnych wodospadów Nohkalikai i Nohsngithiang oraz wizyta w Eco Parku. Przejazd na punkt widokowy Shillong Peak. Przejazd do Świętego Lasu Mawphlang, jednego z najbardziej czczonych miejsc w okolicy, zgodnie ze starożytnymi wierzeniami kryjącego w sobie tajemnicę wegetacji. Możliwość obserwacji rzadkich roślin, z których wiele to gatunki mięsożerne. Wizyta w muzeum Johna Bosco i na farmie motyli. Nocleg w Shillong.

Dzień 14

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Guwahati i przelot do Kalkuty. Transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie mauzoleum królowej Wiktorii oraz przystanek na sesję zdjęciową przy moście Howrah. Nocleg w hotelu.

Dzień 15

Transfer na lotnisko międzynarodowe i powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test