Mikronezja

Zapraszamy Państwa w najdalsze regiony świata – na wycieczkę do Mikronezji, wyjątkowego archipelagu ponad 600 wysp. Wspólnie poznawać tam będziemy najciekawsze miejsca regionu, gdzie piękno egzotycznej przyrody zachwyca, a tamtejsza kultura jest godna poznania tak samo jak bogata historia tego państwa. Wycieczka do Mikronezji pozwoli Państwu zobaczyć pamiątki po dawnych ludach na wyspach Guam i Saipan, a także odszukać ślady ważnych bitew z okresu Wojny na Pacyfiku.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe

Pierwsi ludzie pojawili się na tych ziemiach przed czterema tysiącleciami lat, jest więc oczywistym, że spuścizna kulturalna Mikronezyjczyków jest bogata. Aby ją poznać, zaprosimy Państwa między innymi na wyspę Yap, uznawaną za najbardziej wyjątkową ze wszystkich wysp Mikronezji. Jej rdzenni mieszkańcy po dziś dzień pielęgnują stare tradycje – m.in. komunikują się własnym językiem yap, a czasami płacą jeszcze kamiennymi pieniędzmi rai.

Podczas wycieczki po Kazachstanie ujrzymy świat zwykle dla nas zupełnie niedostępny. Naoczne wrażenia porównamy z opisami wcześniej przebywających w tych okolicach znanych polskich podróżników – Kubarego, Wolniewicza i Budrewicza…

Wycieczka objazdowa po Mikronezji

Miejsc, które odwiedzimy w Mikronezji, jest bez liku. Staniemy przed wieloma pięknymi dziełami człowieka i natury, spotkamy tamtejszych mieszkańców, poznamy ich kulturę i codzienność. Czeka nas podróż przez cztery regiony, pod tropikalnym słońcem, wzbogacona o zwiedzanie rzadko odwiedzanej przez turystów japońskiej Narity.

Wybierzemy się na całodniową wycieczkę na wyspę Kayangel, uznawanej za najpiękniejszą w całym archipelagu, a także zwiedzanie Kororu. Czeka nas wizyta w Międzynarodowym Centrum Rafy Koralowej, oglądanie dawnej szkoły japońskiej i cmentarza wodzów, a także liczne inne wycieczki.

Palau – 250 wysepek Rocky Islands

W czasie wyprawy po Mikronezji odwiedzimy m.in. wyspiarskie państwo Palau, w skład którego wchodzi 250 wysp, które otacza szeroka rafa. Znajdują się tam wspaniałe atrakcje przyrodnicze – bujna egzotyczna roślinność obfituje w wyjątkowe gatunki. Można odnieść wrażenie, że świat ten mieni się nieskończenie wieloma barwami – wrażenia są wyjątkowe!
Wysepki te przypominają zaś garść szmaragdów dryfujących na tle oceanu. Preferujących aktywny styl życia ucieszy zaś wyprawa kajakiem oraz wycieczka nad Milky Way, gdzie natrzemy się wapiennym błotem o prozdrowotnych właściwościach.

Wycieczka do mikronezji - Pohnpei Wycieczka do Mikronezji Mikronezja

Relaks na plażach i podziwianie podwodnego świata

Pokażemy Państwu także piękne plaże tej wyspy, gdzie będzie można wypocząć i oddać się przyjemności nurkowania w pełnych życia i krystalicznie czystych wodach Pacyfiku, zaznajamiając się np. z kilkumetrowymi mantami oraz innymi stworami morskimi. Zachęcamy wszystkim do skorzystania z niepowtarzalnej okazji, aby poznać ten podwodny świat. Zorganizujemy dla Państwa wyprawę snorkellingową, aby mogli Państwo obserwować niezwykłą faunę i flory i florę. Złapiemy też sporą dawkę tropikalnego słońca, beztrosko relaksując się na plażach, m.in. najładniejszej plaży Yapu w Ngulon.

Wycieczki do Mikronezji dla aktywnych

Na tym jednak nie koniec atrakcji – poza zwiedzaniem i podziwianiu przepięknej przyrody zorganizujemy dla Państwa wycieczkę łodzią, kajakiem, tradycyjną łodzią oraz motorówką, dzięki czemu będzie można z innej perspektywy podziwiać urokliwe widoki. Zorganizujemy dla Państwa także wyprawę samochodami terenowymi z napędem na cztery koła.

W TERMINIE LUTOWO-MARCOWYM WEŹMIEMY UDZIAŁ W DNIACH YAPU, A W TERMINIE LISTOPADOWYM W ŚWIĘCIE ŁODZI!

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Mikronezja

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?