Mikronezja : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Mikronezja

Zapraszamy Państwa w najdalsze regiony świata – do Mikronezji, wyjątkowego państwa, na terenie którego znajduje się ponad sześćset wysp. Poznawać tam będziemy najciekawsze miejsca regionu, gdzie piękno egzotycznej przyrody zachwyca, a tamtejsza kultura jest godna poznania, tak samo jak wspomnienia wydarzeń historycznych tego państwa.

Pierwsi ludzie pojawili się na tych ziemiach przed czteroma tysiącleciami lat, jest więc oczywistym, że spuścizna kulturalna Mikronezyjczyków jest bogata. Aby ją poznać, zaprosimy Państwa między innymi na wyspę Yap, uznawaną za najbardziej wyjątkową ze wszystkich wysp w Mikronezji. Jej rdzenni mieszkańcy po dziś dzień pielęgnują stare tradycje, komunikując się własnym językiem yap. Zaprosimy też Państwa na piękne plaże tej wyspy, gdzie będzie można wypocząć i oddać się przyjemności nurkowania w pełnych życia, krystalicznie czystych wodach Pacyfiku zaznajamiając się np. z kilkumetrowymi mantami…

 

Wyprawa do Mikronezji pozwoli Państwu poznać też pamiątki po dawnych ludach na wyspach Guam i Saipan, czy też odszukać ślady ważnych bitew z okresu Wojny na Pacyfiku.

W czasie wyprawy po Mikronezji odwiedzimy również Palau, w skład którego wchodzi 250 wysp, które otacza szeroka rafa. Znajdują się tam wspaniałe atrakcje przyrodnicze, bujna, egzotyczna roślinność obfituje w wyjątkowe gatunki flory, a czyste wody oceanu dają życie tysiącom gatunków fauny i przebogatej rafie koralowej.

Na tym nie koniec kontaktu z przepiękną przyrodą, ponieważ zorganizujemy dla Państwa wycieczkę łodzią, kajakiem oraz motorówką, dzięki czemu będzie można z innej perspektywy podziwiać urokliwe widoki. Zapewnimy też niezapomnianą przygodę, jaką będzie można przeżyć w Jellyfish Lake, czyli Jeziorze Meduz. W jego wodach żyją złote meduzy, bezpieczne dla nurkujących miłośników ich piękna, którzy zjeżdżają się z całego świata, aby rozkoszować się wyjątkowym widokiem codziennych migracji meduz w poprzek jeziora.

Miejsc, które odwiedzimy w Mikronezji jest bez liku. Staniemy przed wieloma pięknymi dziełami człowieka i natury, spotkamy tamtejszych mieszkańców, poznając ich kulturę i codzienność. Podróż przez 4 regiony, pod tropikalnym słońcem, wzbogacona o zwiedzanie rzadko odwiedzanej przez turystów japońskiej Narity, pozwoli Państwu zobaczyć świat dla nas zwykle zupełnie niedostępny. Naoczne wrażenia porównamy z opisami wcześniej przebywających w tych okolicach znanych Polaków-podróżników: Kubarego, Wolniewicza i Budrewicza…

W TERMINIE LUTOWO-MARCOWYM UCZESTNICZENIE W DNIACH YAPU, A W TERMINIE LISTOPADOWYM W ŚWIĘCIE ŁODZI!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?