AMERYKA STOI OTWOREM – od Los Angeles do San Francisco

LOS ANGELES SANTA MONICA LAS VEGAS WIELKI KANION KANION ANTYLOPY PARK NARODOWY ARCHES PARK NARODOWY CAPITOL REEF PARK NARODOWY BRYCE CANYON PARK NARODOWY ZION DOLINA ŚMIERCI DOLINA ŚMIERCI PARK NARODOWY YOSEMITE JEZIORO TAHOE SACRAMENTO SAN FRANCISCO MONTEREY

Z wielką radością zapraszamy Was na nową wyprawę po najciekawszych miejscach Zachodniego Wybrzeża. Zależy nam, abyście poznali całe bogactwo tego regionu. Zobaczycie niesamowite miasta położone  nad Oceanem Spokojnym – m.in. Los Angeles i San Francisco, a także bardzo zróżnicowane przyrodniczo i krajobrazowo, przepiękne parki narodowe – będzie ich teraz aż siedem.

Czeka na Was prawdziwa przygoda – prawdziwy road trip. Wasza podróż będzie kilkukrotnie przecinać słynną Route 66. Przed Wami sceneria z dawnych westernów na terenie należącym do Indian Navaho, malowniczy Kanion Antylop, miasto świateł Las Vegas, wieloryby obserwowane podczas rejsu po oceanie… Miejsca do niedawna znane tylko z hollywoodzkich produkcji będą Wam towarzyszyć teraz na co dzień podczas przemierzanych codziennie wielu mil.

Cena

2750 USD
I rata: 300 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2450 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.05.2022 - 15.06.2022

25.07.2022 - 09.08.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 14 noclegów w motelach i hotelach 2* i 3* (pokoje 2-osobowe),
 • śniadania (american breakfast),
 • opiekę lokalnego, polskiego pilota,
 • van do dyspozycji grupy,
 • opłaty drogowe, mostowe oraz parkingi,
 • wstępy do parków narodowych, Monument Valley oraz Kanionu Antylopy,
 • przejazdy promem i tramwajem w San Francisco,
 • wypożyczenie rowerów w San Francisco,
 • rejs na wieloryby,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Los Angeles, San Francisco ‒ Warszawa: od ok. 3.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • napiwków w restauracjach.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie i wylot do Los Angeles. Zwiedzanie tego niesamowitego miasta rozpoczynamy od Observatory – obserwatorium astronomicznego, czyli punktu widokowego znanego z filmu „Buntownik bez Powodu” z James Deanem z 1955 r. Następnie obowiązkowo Hollywood i Aleja Gwiazd w pobliżu Chinese Theatre – tutaj też szansa na zdjęcie z widokiem na napis Hollywood. Nocleg.

Dzień 2

Rano przejazd słynnym Bulwarem Zachodzącego Słońca do Santa Monica. Po drodze zatrzymujemy się na krótki postój w Bevery Hills. W Santa Monica czeka na nas słynne molo oraz ratownicy. Tam właśnie czas wolny. Po wczesnym lunchu ruszamy w kierunku Las Vegas. Po drodze czekają na nas cudowne widoki Californii i Nevady. Zameldowanie w jednym z hoteli -
kasyn na słynnej Strip. Obowiązkowy spacer po pełnym kiczu deptaku – czeka nas słynne Ceesars Palace, Luxor , Bellagio, czynny wulkan przy The Mirage, Venetian z gondolami... no i jeszcze piracki statek przy Tresuare Island. A może ktoś chętny na odrobinę hazardu? Nocleg.

Dzień 3

Opuszczamy szalone Las Vegas i udajemy się w kierunku Wielkiego Kanionu. Po drodze zatrzymujemy się na granicy stanu Nevada i Arizona przy słynnej tamie Hoovera. Późnym popołudniem docieramy nad słynny Kanion – tutaj podziwiamy zachód słońca na górnej krawędzi.
Nocleg w okolicach Parku Narodowego.

Dzień 4

Rano wracamy nad rzekę Colorado i Wielki Kanion. Czeka nas teraz spacer po punktach widokowych, aby w pełni nacieszyć oko tym niesamowitym miejscem. Po południu przejazd w kierunku miasteczka Page. Nocleg.

Dzień 5

Z samego rana wraz z indiańskim przewodnikiem, samochodem 4x4, docieramy do Kanionu Antylopy, gdzie piaskowe skały i woda utworzyły cud natury – szczelinowy, głęboki kanion, w którym gra światła i kolorów wzbudzają zachwyt u każdego. Czeka nas niesamowity spacer dnem kanionu.
Powrót do vana i przejazd ponownie nad rzekę Kolorado. Spacer do punktu widokowego, gdzie rzeka zakręca pod kątem 270 stopni tworząc podkowę, Horseshoe Bend.
Po południu przejazd do rozsławionej licznymi westernami Monument Valley, doliny leżącej na terenie Indian Navaho. Przed nami szlak turystyczny o długości 17 mil, który pokonamy naszym vanem. W latach 30-tych reżyser niezliczonych westernów John Ford upodobał sobie to miejsce do swoich filmów, realizując tu m.in. „Dyliżans”, „Poszukiwaczy”, „Jak zdobywano dziki zachód”. Nocleg na trasie (dyliżansu oczywiście 😊).

Dzień 6

Niesamowity Park Narodowy Arches – odwiedzimy tutaj liczne punkty widokowe, by przekonać się o jego pięknie. Lunch tego dnia zjemy w formie pikniku pośród uroczych formacji skalnych. Podobno na całym parku znajduje się 80 naturalnie utworzonych łuków. Krótki trekking zabierze nas do Delicate Arch, który jest symbolem stanu. Zaglądniemy także do Devil Garden – diabelskiego ogrodu.
Już poza parkiem czeka na nas w zakolu rzeki Colorado punkt widokowy Dead Horse Point. Krótki postój w dawnej górskiej osadzie mormonów Moab; w latach 50-tych odkryto tu uran. Dziś jest to turystyczna miejscowość. Następnie przejazd na nocleg w kierunku Parku Narodowego Capitol Reef.

Dzień 7

Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef – pośrodku pustyni Utah z skalnymi ścianami w kolorze ceglanym. Następnie udajemy się do Parku Narodowego Bryce Canyon. Wapienne skały tworzą tu skalny amfiteatr niesamowitych kształtów, powstałych na skutek działania wody oraz ujemnych i dodatnich temperatur. Czeka nas krótki spacer, tak aby w pełni móc podziwiać te niezwykłe formacje. Różowe, czerwone czy pomarańczowe iglice tworzą niezwykły krajobraz. Warto pamiętać, że w Utach jest także najwięcej wiosek mormońskich w całym USA. Nocleg na trasie.

Dzień 8

Rano kierujemy się w stronę Parku Narodowego Zion. Mormońscy osadnicy nazwali to miejsce Syjonem – miejscem idealnym. Park ten uznany jest także za najpiękniejszy w stanie Utah. Zbudowany ze skał piaskowych, tworzących wzdłuż Virgin River (Rzeki Dziewiczej) niesamowite skalne figury. Ściany nad kanionem wznoszą się na 600 m. Proponujemy krótki trekking jednym z wybranych szlaków. Wieczorem dojeżdżamy do dobrze już nam znanego Las Vegas – nocleg w mieście neonów.

Dzień 9

Tego dnia zstępujemy do piekła na ziemi… Ruszamy w kierunku słynnej Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Czekaja na nas liczne punkty widokowe, niezwykłe formacje skalne: Artist Drive czy Dante’s View, z przepięknym widokiem. Musimy koniecznie dotrzeć do Badwater – najniżej położonego miejsce na kontynencie z najwyższą zanotowaną temperaturą, 56 stopni C. Na koniec Zabriskie Point z widokiem na całą dolinę. Nocleg na trasie do Parku Narodwego Yosomite.

Dzień 10

Park Narodowy Yosemite jest niezwykle malowniczy – wieczne zielone lasy oraz niezwykłe formacje skalne wyrzeźbione 15000 lat temu przez lodowiec tworzą wręcz pocztówkowe krajobrazy. Z prawie pionowych granitowych skał spływają liczne wodospady, w tym najwyższy na kontynencie wodospad o wysokości 740 m, Yosemite Falls. Zobaczymy tu także kopułę skalną Half Dome oraz majestatyczną El Capitan. Z dzikich zwierząt mamy szansę zobaczyć niedźwiedzie i kojoty. Po zakończeniu spaceru po parku przejazd na nocleg w jego okolicach.

Dzień 11

Rano wita nas miasteczko Bridgeport oraz ciepłe źródła, w których możemy się zrelaksować, Travertine Hot Spring.
Kolejne niespodzianki to Wild Willy’s Hot Springs z jeziorem Mono Lake – najstarszym jeziorem Ameryki Północnej. Przed nami bajkowe, wręcz nieco księżycowe widoki…
Dalszy podróż obok otoczonego majestatycznymi górami Sierra Nevada, kryształowego jeziora Tahoe. Jezioro położone jest na wysokości 1897 m n.p.m. na granicy Kalifornii i stanu Nevada. Widokowy przejazd z licznymi punktami obserwacyjnymi: Angora Lake, Fallen Leaf Lake czy wioska Olimpijska Squaw Valley. Nocleg w Reno – mieście kasyn.

Dzień 12

Rano przejazd w kierunku stolicy Kalifornii, miasta Sacramento. Zatrzymujemy się w urokliwym starym mieście, oglądamy budynek City Hall, gdzie zasiadają gubernatorzy stanu, jeszcze do niedawna Arnold Schwarzenegger. Następnie przejazd do San Francisco. Zwiedzanie tego niesamowitego miasta rozpoczynamy od widoku na Golden Gate. Wieczór spędzimy w słynnej w latach 60-tych dzielnicy hippisowskiej The Haight Ashubrykko. Na sam koniec czeka nas widok na miasto z wzgórza Twin Peaks. Zameldowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 13

Przed Wami pełny wrażeń dzień! Na początek wsiadamy w słynny cable car, tramwaj, którym docieramy do Union Square. Stąd przemieszczamy się spacerem przez klimatyczne China Town, dzielnicę chińską, dalej dzielnica włoska – gdzie obowiązkowa kawa. Na koniec podziwiać będziemy FiDi – dzielnicę finansową z najwyższym 48-piętrowym Transamerica Pyramid. Czeka na nas także miejsce związane z literaturą amerykańską: Allen Ginsberg i jego „Skowyt” czy Jack Kerouac i jego książka ‚,W drodze” to klasyka amerykańskiej literatury, tzw. ruchu Beat Generation, który miał początek właśnie w San Francisco. Godne polecenia są filmy które przybliżają lata 50-te w SF : „W drodze”, reż. Walter Salles (2012), „Skowyt”, reż. Rob Epstein i Jefferey Friedman (2010) oraz Big Sur z 2013 roku. Z Telegraph Hill rozpościera się widok na miasto, a kto poczuje niedosyt może wejść na 63-metrową Coit Tower.
Po południu dotrzemy do wybrzeża portowego – Fisherman's Wharf, stąd rozpościera się widok na słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate – symbol miasta. Czeka tu na nas także przesympatyczna kolonia lwów morskich. Dla głodnych stoją otworem liczne restauracje, dla mniej głodnych warta jest polecenia zupa z krabów (clam chowder). Krótki czas wolny.
Następnie wypożyczonymi rowerami zdobywamy Golden Gate! Czeka na nas 12-kilometrowa przejażdżka przez ten słynny most do miasteczka Suasalito, skąd wracamy promem. Oddajemy rowery i jeszcze jedna atrakcja: najbardziej stroma ulica SF, Lombard Street.
Powrót do hotelu – a tym, którzy czują niedosyt i chcą poczuć smak wolności z jakiego słynie San Francisco, proponujemy spacer po tęczowej dzielnicy Castro. Warto tu przytoczyć postać Herveya Milka – polityka i działacza LGBT. Jedna z tutejszych restauracji poświęcona jest jego pamięci. Warty uwagi jest oscarowy film Obywatel Milk z 2008 roku. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 14

Rano przejazd do nadmorskiego, urokliwego miasteczka-kurortu Monterey. Odwiedzamy tu dawną rybacką przystań Old Fisherman’s Wharf. Niewielkim statkiem wycieczkowym udajemy się na około 3-godzinny rejs i oglądanie niesamowitych wielorybów. Te największe ssaki świata na długo zapadną w naszej pamięci. Powrót, zakwaterowanie w motelu. Wieczorem czas na spacery, czy też kolację – koniecznie z owocami morza.

Dzień 15

Wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?