AMERYKA STOI OTWOREM – od Los Angeles do Los Angeles

LOS ANGELES PARK NARODOWY JOSHUA TREE LAS VEGAS GRAND CANYON KANION ANTYLOPY DOLINA ŚMIERCI PARK NARODOWY SEKWOI PARK NARODOWY KINGS CANYON PARK NARODOWY YOSEMITE SACRAMENTO WINNICE W DOLINIE NAPA SAN FRANCISCO MONTEREY BIG SURE LOS ANGELES

Z wielką radością zapraszamy Was na nową wyprawę po najciekawszych miejscach Zachodniego Wybrzeża. Zależy nam, abyście poznali całe bogactwo tego regionu. Zobaczycie niesamowite miasta położone  nad Oceanem Spokojnym – m.in. San Francisco i Los Angeles, a także bardzo zróżnicowane przyrodniczo i krajobrazowo, przepiękne parki narodowe, m.in Yosemite, Grand Canyon, Joshua Tree…

Czeka na Was prawdziwa przygoda – prawdziwy road trip. Wasza podróż będzie kilkukrotnie przecinać słynną Route 66. Przed Wami sceneria z dawnych westernów na terenie należącym do Indian Navaho, malowniczy Kanion Antylop, miasto świateł Las Vegas… Miejsca do niedawna znane tylko z hollywoodzkich produkcji będą Wam teraz towarzyszyć teraz na co dzień.

Cena

3200 USD
I rata: 300 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2900 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

16.08.2024 - 31.08.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 14 noclegów w motelach i hotelach 2* i 3* (pokoje 2-osobowe),
 • śniadania (american breakfast),
 • opiekę lokalnego, polskiego pilota,
 • van do dyspozycji grupy,
 • opłaty drogowe, mostowe oraz parkingi,
 • wstępy do parków narodowych oraz Kanionu Antylopy,
 • przejazdy tramwajem w San Francisco,
 • rejs wycieczkowy,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Los Angeles ‒ Warszawa: od ok. 4.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • napiwków w restauracjach.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie i wylot do Los Angeles. Po przylocie odbieramy samochód na lotnisku i udajemy się do hotelu na krótki odpoczynek. Wieczorem odwiedzimy Santa Monica z słynną plażą i jej ratownikami oraz molem, gdzie nakręcono mnóstwo filmów. Spacer przy zachodzie słońca po urokliwej plaży. Powrót do hotelu.

Dzień 2

Ruszamy na zwiedzanie Miasta Aniołów. Czeka na nas Hollywood ze słynnym deptakiem, gdzie gwiazdy kina odciskają swoje dłonie. Tutaj mieści się także Chinese Theatre i Dolby Theatre, gdzie
odbywa się oskarowa gala. Czas na zakupy pamiątek.

Zrobimy sobie zdjęcie ze słynnym napisem HOLLYWOOD ze wzgórza, gdzie znajduje się planetarium w parku Griffith. To tutaj kręcono film „Buntownik bez powodu” z Jamesem Deenem (stąd pomnik aktora). Zaglądniemy do Downtown Los Angeles z licznymi wieżowcami, katedrą Matki Bożej Anielskiej, salą koncertową Walt Disney Concert Hall. Wieczór spędzimy nad Oceanem. Powrót do hotelu w LA.

Dzień 3

Śniadanie, wymeldowanie i wyruszamy w drogę. Czekają nas piękne widoki Kalifornii. Dotrzemy do pierwszego parku narodowego podczas naszej road trip - będzie to Joshua Tree National
Park. Park ten położony jest na terenie dwóch pustyń: Sonara i Majove. Można tu znaleźć aż siedemset różnych gatunków roślin. Niesamowite malownicze formacje skalne i przepiękna przyroda zachwycają i dają zupełnie inne wyobrażenie o pustyni.

Ponieważ miejsce to oddalone jest tylko 3 godziny do Los Angeles, ta dzika sceneria często stanowiła tło dla filmów i teledysków. Na terenie pustyń znajduje się 18 oaz i w jednej z nich położona jest miejscowość Twentynine Palms. Tam zatrzymamy się na nocleg i sami sprawdzimy, czy rzeczywiście rośnie tu 29 palm.

Dzień 4

Śniadanie. Naszym dzisiejszym celem jest miasto neonów Las Vegas! Na nocleg zatrzymamy się w jednym z kasyn, z których słynie miasto. Przejazd przez pustynię, po południu zakupy w outlecie lub odpoczynek przy hotelowym basenie. Wieczorem spacer główną ulicą Las Vegas Strip, gdzie zobaczymy najsłynniejsze kasyna. Czeka nas m.in. Wenecja, Wieża Eiffla i Kasyno Bellagio z swoimi fontannami. Po spacerze fakultatywna możliwość zagospodarowania czasu na np. cyrk Du Soleil, koncerty światowych muzyków, magików (w tym David Copperfield), Drag Show i in. Pamiętajcie tylko, że choć to miasto nigdy nie śpi, to my rano ruszamy dalej...

Dzień 5

Późne śniadanie i przejazd w stronę Grand Kanion. Po drodze przystanek przy tamie Hoovera na rzece Kolorado, gdzie znajduje się granica stanów Nevada i Arizona. Na nocleg zatrzymamy się w klimatycznej miejscowości Williams leżącej na słynnej Route 66.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do parku narodowego Grand Kanion. Dla chętnych fakultatywnie przelot helikopterem nad Kanionem (np. 25 min od 239 USD za osobę). Czekają na nas liczne punkty widokowe. Po południu przejazd w kierunku Kanionu Antylop. Nocleg na trasie.

Dzień 7

Zwiedzanie niezwykłego kanionu szczelinowego Antylop. Przejście z indiańskim przewodnikiem z plemienia Navajo. Gra światła daje możliwość zrobienia unikatowych zdjęć. Staniemy na krawędzi urwiska, aby zrobić zdjęcie z słynną pocztówkową Horseshoe Bend - Końska Podkową na rzece Kolorado. Przejedziemy obok tamy Glen Canyon i jeziora Powell. Nocleg na trasie.

Dzień 8

Śniadanie i przejazd do kolejnego parku narodowego. Dziś odwiedzimy bramę piekieł, Dolinę Śmierci - Death Valley. To jedno z najgorętszych miejsc na ziemi. Zobaczymy Bedwater, najniżej położony punkt w Ameryce Północnej (86 m p.p.m.). Zatrzymamy się przy wydmach i na licznych punktach widokowych oraz... zagramy w golfa z diabłem na Devils Golf Course. Po południu przejedziemy w kierunku pasma górskiego Sierra Nevada. Nocleg na trasie.

Dzień 9

Po śniadaniu czeka nas przejazd do parku narodowego Sekwoi i Kings Canyon. Parki słyną ze swojej przyrody i gigantycznych drzew. To tutaj rosną sekwoje olbrzymie. Szlakiem spacerowym dotrzemy do największego na świecie drzewa nazwanego General Sherman Tree. Nocleg na trasie.

Dzień 10

Przed nami park arodowy Yosemite. Ta polodowcowa dolina położona w górach Sierra Nevada szczyci się jednymi z najpiękniejszych wodospadów w USA. Czekają na nas liczne punkty widokowe oraz niezapomniane krajobrazy tworzone przez granitowe skały takie jak El Capitan czy Half Dome. W parku jest duża szansa zobaczenia niedźwiedzia czarnego i innych dzikich zwierząt. Możemy wybrać się na spacer do wodospadów. Jeden z nich to Bridalveil (welon ślubny), zwany przez rdzenną ludność “Duchem dmuchającego wiatru”. Welon ma 188 metrów wysokości. Przejazd w kierunku stolicy stanu Sacramento. Nocleg na trasie.

Dzień 11

Po śniadaniu docieramy do Sacramento. Zobaczymy parlament, miejsce, gdzie urzędował m.in. gubernator Arnold Schwarzenegger. Czas wolny w starym mieście tzw. Old Sacramento – National Historic Landmark District i State Historic Park – które rozwinęło się na przełomie wieków, kiedy w Kalifornii wybuchła gorączka złota. Są tu liczne kawiarnie, restauracje i sklepy z pamiątkami.
Po południu przejazd do winnego regionu Doliny Napa, odwiedzenie winnic i degustacja win. Wieczorem docieramy na nocleg do San Francisco.

Dzień 12

Po śniadaniu wyruszamy na poznawanie San Francisco. Zaczniemy od przejażdżki słynnymi tramwajami linowymi. Zobaczymy centrum miasta z Unique Square, przejdziemy się przez dzielnice China Town i Little Italy. Po południu zajrzymy na wybrzeże portowe Fisherman’s Gate. Tutaj lunch i pamiątkowe zdjęcie z lwami morskimi oraz majaczącym na horyzoncie więzieniem Alcatraz. Następnie godzinny rejs statkiem po zatoce do wrót miasta czyli Golden Gate. Podpłyniemy także do Rock, gdzie znajduje się Alcatraz. Na koniec zwiedzania najbardziej stroma ulica w mieście Lombard Street i powrót do hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu wyruszamy na wybrzeże Oceanu. Po drodze słynna Krzemowa Dolina, odwiedziny tu Apple Park. Zatrzymamy się w miejscowości Monterey, gdzie odwiedzimy kolorową przystań z licznymi restauracjami. Dalej czeka nas niesamowite klifowe wybrzeże Big Sure i słynna trasa widokowa Pacific Highway 1, która została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych tras nie tylko w USA. Zobaczymy także kolonie lwów morskich, czyli uchatki kalifornijskiej. Nocleg na trasie.

Dzień 14

Ruszamy w kierunku Miasta Aniołów, pomału nasz road trip dobiega końca. Po południu czas wolny lub fakultatywnie odwiedziny w jednej z wytwórni filmowych.

Dzień 15

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test