Nepal : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Nepal

Nepal – zapraszamy do poznania iście magicznego, niewielkiego, ale bardzo zróżnicowanego kraju. Nasza podróż pozwoli podziwiać widoki Himalajów, zieloną dżunglę Parku Narodowego Chitwan, unikalną drewnianą architekturę, wreszcie zabytki i najważniejsze świątynie kultury hinduskiej i buddyjskiej.

Mimo że Nepal jest jednym z najuboższych i najsłabiej rozwiniętych państw świata, to i tak cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Wpływ na to mają między innymi mieszkańcy Nepalu, którzy ujmują pogodą ducha, życzliwością i sympatią okazywaną gościom przybywającym na ich ziemię. Prócz klimatu, jaki tworzą Nepalczycy, w ten region świata przyciągają oczywiście Himalaje, które można bądź to osobiście poznać poprzez emocjonujący trekking, bądź też podziwiać z daleka z bezpiecznych miejsc usytuowanych u podnóży monstrualnych gór. Obecność tych gór sprawia, że Nepal uznawany jest za kraj o najciekawszych i najlepszych trasach trekkingowych na świecie.

 

Wśród sztandarowych atrakcji turystycznych Nepalu znajduje się jego stolica – Katmandu, uznawana za jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast azjatyckich, położone w dolinie otoczonej wzgórzami.  Ze współczesną stolicą sąsiaduje dawna stolica Nepalu – Bhaktapur. To szalenie atrakcyjne miasto turystyczne, obfitujące w urokliwe uliczki i zabytki w postaci pałaców i setek świątyń.

Innym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów jest Królewski Park Narodowy Chitwan o niezwykłej urodzie i najlepszej infrastrukturze spośród nepalskich parków. Park ten umożliwia doskonałe warunki do aktywnego zwiedzania jego terenów. Można tu uprawiać trekking w gąszczu dżungli, można przemierzać trasę na grzbiecie słonia lub spływać tratwą po rzece. Wyprawa ta daje niepowtarzalną okazję do spotkania z  bajecznymi ptakami, nosorożcami, leopardami, krokodylami oraz tygrysami bengalskimi.

Zapraszamy na wyprawę pełną niezapomnianych wrażeń, w czasie której poznamy przepiękną architekturę Nepalu, jego bogatą florę i faunę oraz miejscowe zwyczaje, wierzenia, i kulturę. Dla tej ostatniej charakterystycznymi elementami jest monotonia pieśni i tantrycznych hymnów oraz kuchnia, której królową jest pyszna narodowa potrawa Nepalczyków – dal bhat.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?