Nepal

Nepal – zapraszamy do poznania magicznego, niewielkiego, ale bardzo zróżnicowanego kraju. Nasza podróż obfitować będzie w podziwianie Himalajów, zielonych terenów parku Shivapuri, unikalnej drewnianej architektury, wreszcie zabytków i najważniejszych świątyń kultury hinduskiej i buddyjskiej.

Wycieczki tematyczne Artykuły

Mimo że Nepal jest jednym z najuboższych i najsłabiej rozwiniętych państw świata, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Słynie z walorów krajoznawczych, ale też mieszkańców, którzy ujmują pogodą ducha, życzliwością i sympatią okazywaną gościom przybywającym na ich ziemię. Oferujemy trekking po Nepalu albo wyprawę łączoną z Bhutanem.

Nepal – kraina najwyższych gór świata

Oprócz klimatu, jaki tworzą Nepalczycy, przyciągają tu oczywiście Himalaje na czele ze słynną najwyższą górą świata – Mount Everestem. Można podziwiać je osobiście, wybierając się na emocjonujący trekking, a można zachwycać się nimi z bezpiecznej odległości, czyli punktów widokowych u podnóży monstrualnych gór. To właśnie dzięki nim Nepal uznawany jest za kraj o najciekawszych i najlepszych trasach trekkingowych na świecie.

Nepal Wycieczki do Nepalu Nepal - Wycieczka

Wyprawa wokół majestatycznego masywu Annapurny

Wybierzemy się wspólnie na wycieczkę jednym z najpiękniejszych szlaków trekkingowych świata, czyli wokół majestatycznego masywu Annapurny. Aby podziwiać najwspanialsze widoki na świecie, trzeba włożyć w tę wyprawę nieco wysiłku – przydadzą się dobra kondycja i zdolności aklimatyzacyjne. Ta kultowa już trasa okrąża dziesiąty ośmiotysięcznik w Himalajach i magiczną Annapurnę (8091 m), ale po drodze będziemy podziwiać też inne olbrzymy, np. Dhaulagiri czy Mansalu. W trakcie dalszej wycieczki oprowadzimy Państwa wedle życzenia w stronę jeziora Tilicho, do lodowca Gangapurna, nad jezioro Ngawal lub do klasztoru Praken.

Kultowy szlak trekkingowy

Niezwykle różnorodna, barwna i niemal bajeczna sceneria obfituje w zapierające dech widoki. Podczas trekkingu zaplanowaliśmy wizytę w miasteczku Chame, przejście przez las, w którym rosną sosny himalajskie, a także nieopodal osad. Udamy się m.in. do wioski Pisang, skąd można podziwiać Annapurnę II oraz Pisang Peak. Warto wcześniej zadbać o kondycję, gdyż podejście do wioski Gyaru to wymagający odcinek naszej trasy. Najtrudniejszy etap to jednak pokonanie przełęczy Thorung La i zejście do wioski Muktinath. Mimo że podejście jest żmudne, widoki na masywy Annapurny czy Dhaulagiri nam to wynagrodzą!

Wyprawa będzie rajem dla oczu – ujrzymy wspaniałe doliny, wysokie przełęcze, malowniczo położone wioski z polami uprawnymi i osady pasterskie, a po drodze ziemie różnorodnych grup etnicznych czy skarby kulturowe dwóch religii, buddyzmu i hinduizmu.

Zwiedzamy stolicę – wycieczka do Kathmandu

Wśród sztandarowych atrakcji turystycznych Nepalu znajduje się także jego stolica – Kathmandu. Uznawana jest za mekkę himalaistów i wielbicieli trekkingu z całego świata, a także jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast azjatyckich. Już samo jej położenie, w ogromnej dolinie otoczonej wzgórzami, jest niezwykłe. Zwiedzimy m.in. Durbar Square, czyli place pałacowe wpisane na listę UNESCO, a także sanktuarium Pashupatinath poświęcone bogu Sziwie. Wrażenie w trakcie wycieczki do Nepalu robią także setki buddyjskich i hinduistycznych świątyń na czele ze stupą Bodhnath, największą w kraju czy sanktuarium Pashupatinath.

Pokhara i niezapomniane widoki na masywy Annapurny

Wybierzemy się także do Pokhary, trzeciego pod względem wielkości miasta w Nepalu, które oddalone jest od Kathmandu o około 200 km. Znajduje się tuż u podnóży masywu Annapurny. I stanowi świetny punkt wypadowy dla miłośników trekkingu. Naszym celem jest najpopularniejszy punkt widokowy w Pokharze, czyli Sarangkot. Roztaczające się stąd widoki na Himalaje słynne są jako jedne z najpiękniejszych. Zaplanowana przez nas trasa prowadzi przez wioski, w których żyje ludność o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym, co stanowić będzie kolejną ciekawostkę podczas wycieczki do Nepalu.

Zanim jednak dotrzemy na miejsce, czeka nas dreszczyk emocji podczas raftingu na rzece Trishuli! Spływ obfituje w emocje i będzie wielką atrakcją dla miłośników przygody i adrenaliny!

Co jeszcze nas czeka?

Zabierzemy Państwa także na wyprawę do klasztoru Nagi Gumba oraz Gokarny przez malownicze tereny parku narodowego Shivapuri, wioski z tradycyjną zabudową i soczyście zielone lasy. Z punktów widokowych ujrzymy zaś dolinę Kathmandu, a przy odrobinie szczęścia także Himalaje.

Wycieczki do Nepalu Nepal - typowy krajobraz

Przejedziemy też w stronę stupy Swayambhunath, czyli tzw. „Świątyni małp”. Mieści się ona na wzgórzu – aby na nie wejść, trzeba pokonać 365 schodów. Nagrodą będzie jednak piękny widok roztaczający się na miasto i dolinę. Zwiedzimy ponadto Muktinath, jedno z najważniejszych sanktuariów zarówno dla buddystów, jak i hinduistów.

Zapraszamy na wycieczkę do Nepalu pełną niezapomnianych wrażeń, a poznamy przepiękną architekturę, bogatą florę i faunę oraz miejscowe zwyczaje, wierzenia i kulturę. Dla tej ostatniej charakterystycznymi elementami jest monotonia pieśni i tantrycznych hymnów, a także kuchnia.


Szukasz czegoś konkretnego?

test