Trekking dookoła Annapurny

Kathmandu Dharapani Chame Pisang Ngawal Manangu Thorung La Muktinath Pokhara Patan Bhaktapur

Namaste! Zapraszamy w najwyższe góry świata – Himalaje. Nasz szlak dookoła potężnego masywu Annapurny zaliczany jest do najpiękniejszych tras trekkingowych!

Trasa okrąża dziesiąty ośmiotysięcznik w Himalajach, magiczną Annapurnę (8091 m), a po drodze widoczne będą kolejne olbrzymy tj. Dhaulagiri (8167 m), Manaslu (8163 m) oraz wiele pięknych siedmiotysięczników. To jedna z kultowych i najpopularniejszych tras trekkingowych w Nepalu, prawdziwy raj dla oczu – charakteryzuje się bardzo różnorodną scenerią i wegetacją. Klimat zmienia się od tropikalnego do wysokogórskiego. Znajdziemy tu połączenie  krajobrazów gór wysokich, pięknie położonych wiosek i pól uprawnych z różnorodnością grup etnicznych i bogactwem kulturowym dwóch religii: buddyzmu i hinduizmu. Przy okazji trekking pozwala na sprawdzenie organizmu na sporych wysokościach (powyżej 5000 m).

Podczas trekkingu poznacie Państwo m.in. ciekawą dolinę Manangu (żyją tu plemiona Gurungów), rozmodlone Muktinath – święte miejsce pielgrzymek dla hindusów i buddystów (miejsce spotkań czterech żywiołów, wymienione w księdze mitologii hinduskiej Mahabharacie) oraz potężną, jedną z najgłębszych na świecie, dolinę Kali Gandaki z pięknie położonymi wioskami Thakalów. Odwiedzimy również piękne, królewskie miasta położone w Dolinie Katmandu, Patan i Bhaktapur z ich niesamowitą atmosferą i wieloma wyjątkowymi zabytkami oraz stolicę, tj. Kathmandu (miasto-mekkę himalaistów i wielbicieli trekkingu z całego świata).

Trasa nie jest technicznie trudna, wymaga jednak dobrego przygotowania kondycyjnego i zdolności aklimatyzacyjnych – po drodze przekraczamy wysoką przełęcz Thorong La (5416 m). Trekking zaczynamy nisko, co pozwoli na dobrą aklimatyzację, jednak codziennie maszerować będziemy od 4 do maksymalnie 9 godzin. Warto wcześniej przygotować organizm do takiego wysiłku np. biegając lub jeżdżąc intensywnie na rowerze.

Trekking-dokoła-Annapurny

Cena

2.900 PLN + 1.600 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 + 1.600 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

01.04.2023 - 16.04.2023

21.10.2023 - 05.11.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • przeloty Jomsom-Pokhara i Pokhara-Kathmandu,
 • prywatny transport busem i jeepami,
 • zakwaterowanie w 4* hotelu w Katmandu i Pokharze oraz w komfortowych lodgach podczas trekkingu (pokoje dwuosobowe),
 • pełne wyżywienie podczas trekkingu, w Kathmandu i Pokharze śniadania, kolacja pożegnalna,
 • zwiedzanie Kathmandu, Patan i Bhaktapur,
 • bilety wstępu i pozwolenia,
 • opiekę lokalnych przewodników podczas zwiedzania,
 • pomoc tragarzy podczas trekkingu (1 tragarz na 2 osoby),
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika z doświadczeniem trekkingowym,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa ‒ Kathmandu ‒ Warszawa,
 • wizy do Nepalu: 40 USD,
 • sprzętu trekkingowego,
 • napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku Okęcie. Przelot Warszawa-Kathmandu.

Dzień 2

Dolot do Kathmandu. Zwiedzanie zabytków stolicy, m.in. okolice Durbar Square (wpisane na listę UNESCO) oraz stupa Swayambhunath (tzw. „Świątynia małp”) leżąca na wzgórzu, na które prowadzi 365 schodów - z góry piękny widok na miasto i Dolinę Kathmandu. W trakcie zwiedzania załatwianie zezwoleń i rejestracji trekkingu. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

Dzień 3

Całodzienny przejazd do miasta Besisahar (ok. 800 m n.p.m.), położonego w dolinie Marsyangdi. Droga przebiega przez zielone lasy subtropikalne, pola ryżowe i wioski Gurungów.
Następnie dalszy przejazd do wioski Dharapani (ok. 1900 m n.p.m.), podczas którego pojawiają się już pierwsze widoki na himalajskie szczyty. Nocleg w lodży.

Dzień 4

Pierwszy dzień trekkingu tj. dojście do miasteczka Chame (ok. 2700 m n.p.m.) w ok. 7 godz. Przejście tego odcinka jest ważne dla lepszej aklimatyzacji. Podczas wędrówki widoki m.in. na Manaslu (8163 m), przejście przez niewielki las z sosnami himalajskimi oraz obok pól uprawnych i wiosek, po południu dojście do stolicy dystryktu - Chame. Nocleg w lodży.

Dzień 5

Przejście do wioski Pisang (ok. 3200 m n.p.m.). Podziwianie widoków na Annapurnę II (7937 m) i Pisang Peak (6091 m). Po drodze oglądanie także szczytu Oble Dome (4665 m), świętego miejsca dla buddystów i wyznawców Bon Po. Trasa ok. 5 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 6

Po drodze do wioski Ngawal (ok. 3650 m n.p.m.) pokonanie żmudnego podejście do wioski Gyaru, a następnie przejście na tzw. górny szlak, gdzie pojawiają się piękne widoki na Annapurnę II (7937 m) i Annapurnę IV (7525 m). Trekking ok. 6 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 7

Dojście do Manganu, ostatniej dużej miejscowości w dolinie Marsyangdi (ok. 3550 m n.p.m.). Po drodze odwiedziny w wiosce Braga z ciekawym klasztorem buddyjskim. Trasa ok. 4 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 8

Dzień aklimatyzacyjny w malowniczo położonym Manangu - widoki z piękną panoramą na siedmiotysięczne szczyty grupy Annapurna Himal. Możliwość przejścia (do wyboru) np. w stronę jeziora Tilicho do lodowca Gangapurna, do jeziora Ngawal lub klasztoru Praken Gompa. Trekking ok. 5 godz. Nocleg w lodży

Dzień 9

Wędrówka wzdłuż rzeki Kone i dojście do osady pasterskiej Yak Kharka (ok. 4020 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku wyjście aklimatyzacyjne na pobliskie wzniesienie. Trasa ok. 4 godz. plus 2 godz. wyjście aklimatyzacyjne. Nocleg w lodży.

Dzień 10

Kolejny etap trekkingu to podejście do Thorung Phedi (ok. 4430 m n.p.m.), czyli bazy schroniskowej przed przełęczą Thorung La. Po dotarciu do bazy spora część dnia upłynie na odpoczynku. Trasa ok. 4 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 11

Najtrudniejszy dzień trekkingu - przejście przełęczy Thorung La (ok. 5400 m n.p.m.) i długie zejście do wioski Muktinath (ok. 3800 m n.p.m.). Start już w nocy, a podczas żmudnego podejścia otuchy dodadzą piękne widoki na szczyty masywów Annapurny i Dhaulagiri. Trasa ok. 9-10 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 12

Po przedpołudniowym zwiedzaniu Muktinath (to jedno z najważniejszych sanktuariów dla buddystów i hinduistów) przejście doliną z widokami na grupę Dhaulagiri Himal do tybetańskiej wioski Kagbeni, czyli granicy z królestwem Mustangu (ok. 2800 m n.p.m.). Po drodze miasteczko-forteca Jharkot. Trasa ok. 5 godz. Nocleg w lodży.

Dzień 13

Przejście rozległą i wietrzną doliną Kali Gandaki do wioski Jomsom, ok. 3 godz. Następnie przelot do Pokhary, nocleg.

Dzień 14

Rano przelot do Kathmandu. Następnie wycieczka do królewskich miast w Dolinie Katmandu tj. Patanu i Bhaktapuru. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

Dzień 15

Zwiedzanie zabytków stolicy: stupa Bodhnath (największa w kraju, jedna z najważniejszych świątyń buddyjskich) i sanktuarium Pashupatinath poświęcone bogu Sziwie, miejsce tradycyjnych pogrzebów nad rzeką Bagmati (wpisane na listę UNESCO). Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

Dzień 16

Zakończenie wyprawy. Przejazd na lotnisko w Kathmandu i przelot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?