Kazachstan

Kazachstan warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na starożytne i nowożytne zabytki różnych kultur i ludów, a także wciąż niezniszczoną w wielu częściach kraju przyrodę – góry, rzeki, jeziora i kaniony, które nadają się idealnie zarówno do wypoczynku, jak i lekkiej rekreacji.

Zapraszamy na wycieczki do Kazachstanu, do kraju Kazachów, „ludzi wolnych”, których bogata historia sięga I wieku p.n.e.

Kazachstan, największe państwo Azji Środkowej, jest miejscem na mapie świata, o którym wiemy wciąż za mało. Cześć osób zapewne kojarzy ten kraj z przymusowo przesiedlanymi tam w czasie rządów stalinowskich Polakami, część ze względu na postać autokratycznego prezydenta lubiącego pokazywać się w towarzystwie m.in. zachodnich gwiazd muzyki. W trakcie wycieczki po Kazachstanie wybierzemy się m.in. do Astany czy Turkiestanu, ale też będziemy podziwiać piękno przyrody – kanionu Szaryńskiego, jezior, rezerwatu Aksu-Zhabagly czy gór Kirgiskich.

Ałmaty – jedno z miast jedwabnego szlaku

Wycieczka do Kazachstanu powinna obejmować Ałmaty – największe miasto tego kraju, które leży u stóp imponującego pasma górskiego o nazwie Ałatau Zailijski. To miasto tętniące życiem, będące centrum kazachskiej nauki, ekonomii, kultury, biznesu oraz przemysłu. Jest gościnne, nowoczesne, bezpieczne, czyste, zadbane, przyjazne turystom. Zachęca do zwiedzania zarówno w dzień, jak i już po zmroku, sprawiając, że można poczuć się w nim jak w mieście europejskim. Poza tym można podziwiać w nim siedziby instytucji kulturalnych, muzea lub prawosławne świątynie.

Medeo – najsłynniejsze lodowisko na świecie

Warto przy okazji pobytu w Ałmatach odwiedzić leżący 18 kilometrów od miasta, malowniczo położony, wysokogórski sportowy kompleks Medeo. Znajduje sie on na wysokości 1691 m n.p.m. i jest jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacyjnych w Kazachstanie. Słynie m.in. z imponującego i najwyżej położonego lodowiska na świecie, więc koniecznie trzeba wybrać się tu na łyżwy. Warto podziwiać lodowisko także z tamy wodnej – ten widok robi wrażenie!

Kazachstan - Wycieczki do kazachstanu Wycieczka po Kazachstanie Relacja z wycieczki do Kazachstanu

Astana – stolica o prawie 200-letniej historii

Jeśli mowa o stolicy kraju, to oczywiście należy pamiętać o mieście, które obecnie pełni tę funkcję. Z przyjemnością zaprosimy Państwa podczas wycieczki po Kazachstanie także do miasta stołecznego Astana, którego historia sięga prawie dwustu lat. Astańska architektura zachwyca awangardowym stylem i oryginalnością – wśród wyjątkowych budowli znajduje się m.in. Ak Orda – imponujący pałac będący siedzibą prezydenta Kazachstanu, a także gmach Kazachskiej Filharmonii Narodowej, której niebanalny wygląd nawiązywać ma według zamierzenia architekta do dynamiki w muzyce. Na tle tych nowoczesnych perełek architektonicznych wyróżnia się klasycznym stylem nowiutki gmach Teatru Opery i Baletu, który jednocześnie stoi na czele listy najnowocześniejszych obiektów tego typu. Nie można oczywiście pominąć też znaku rozpoznawczego stolicy – przepięknej wieży widokowej Bäjterek, której niewątpliwie nowoczesny wizerunek nawiązuje do dawnej legendy kazachskiej. Wszyscy turyści chętnie ją poznają, stojąc u podnóży ponadstumetrowego monumentu.

Wyprawa po malowniczym kanionie Szaryńskim

Bez wątpienia wyjątkową atrakcją w czasie wyprawy do Kazachstanu jest również podróż po kanionie Szaryńskim. Dzięki widokom, jakie rozpościerają się w kanionie rzeki Szaryn, porównywany jest on do słynnego Wielkiego Kanionu Kolorado. Miejsce to, obfitujące w setki gatunków zwierząt i roślin, posiada status będącego pod ochroną pomnika przyrody. Będziemy podziwiać formy „Doliny Czerwonego Pałacu” z kilkusetmetrowymi ścianami.

Innym interesującym miejscem, które warto odwiedzić w czasie wycieczki do Kazachstanu, jest Turkiestan – jedno z najstarszych miast tego państwa, w którym znajduje się przepiękne Mauzoleum Chodży Ahmada Jasawiego, muzułmańskiego mistyka.

W czasie naszej wycieczki do Kazachstanu zaprosimy Państwa do tych i wielu innych wyjątkowych miejsc będących dziełami przyrody lub człowieka. Umożliwimy też bliższe poznanie wspaniałego, gościnnego, życzliwego narodu, jego kultury i smacznej kuchni. Kazachstan wart jest odwiedzenia, o czym przekonacie się Państwo w czasie naszej wspólnej kazachskiej wyprawy.

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?