Przygoda w stepie

Ałmaty Tamgały Tas kanion Szaryńskiego jezioro Duże Ałmaty Turkistan Aksu-Zhabagly Taraz Astana Borovoe

Kazachstan to największe państwo Azji Środkowej, o którym wiemy wciąż za mało. Cześć osób zapewne kojarzy ten kraj z przymusowo przesiedlanymi tam Polakami, część ze względu na postać autokratycznego prezydenta, lubiącego pokazywać się w towarzystwie m.in. zachodnich gwiazd muzyki. Kazachstan warto jednak odwiedzić  przede wszystkim ze względu na starożytne i nowożytne zabytki różnych kultur i ludów, a także ze względu na wciąż niezniszczoną w wielu częściach kraju przyrodę ‒ góry, rzeki, jeziora i kaniony nadają się idealnie zarówno do wypoczynku, jak i lekkiej rekreacji. Zapraszamy do kraju Kazachów, „ludzi wolnych”.
Zobacz program wycieczki

Przygoda-w-stepie

Cena

2.800 EUR
I rata: 500 EUR + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2300 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

27.05.2024 - 09.06.2024

28.10.2024 - 10.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65





Cena obejmuje

  • przeloty wewnętrzne, przejazd pociągiem,
  • transport autokarem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, w pensjonacie w dniach: 7.,8 ,w dniu 5. nocleg w pociągu,
  • wyżywienie: trzy posiłki dziennie w dniach 2.-11., w dniu 12. śniadanie i lunch, w dniu 13. śniadanie,
  • bilety wstępy,
  • opiekę polskiego pilota,
  • opiekę lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Ałmaty ‒ Warszawa,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 495 USD,
  • zwyczajowych napiwków: 70 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z lotniska Okęcie z Warszawy.

Dzień 2

Lądowanie w Ałmaty w Kazachstanie. Poznawanie miasta: wizyta na placu i w parku poświęconym generałowi Panfiłowowi – bohaterowi z czasów II wojny światowej oraz w soborze Wniebowstąpienia Pańskiego – drugim najwyższym drewnianym budynku na świecie. Zwiedzanie Muzeum Instrumentów Muzycznych, w którym można zobaczyć tradycyjne kazachskie instrumenty ludowe. Wizyta na orientalnym Zielonym Bazarze. Rzut oka na centrum miasta: budynki Opery, teatru Baletowego i Parlamentu. Po południu wycieczka do Medeo, gdzie znajduje się jedno z najsławniejszych na świecie lodowisk, które również można podziwiać z pobliskiej tamy wodnej. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3

Przejazd do Tamgały Tas , gdzie można podziwiać wyryte w skałach rysunki – petroglify (obiekt z listy UNESCO). Najstarsze z nich datowane są na XVI – XIV w. p.n.e. W okolicy znajdują się również unikatowe buddyjskie skalne rysunki z XII wieku. Po lekcji kultury antycznej powrót do Ałmaty.

Dzień 4

Całodniowa wycieczka do kanionu Szaryńskiego, który swoją urodą przypomina kanion Kolorado. Podziwianie fantastycznych form „Doliny Czerwonego Pałacu” z kilkusetmetrowymi ścianami . Po spacerze powrót do Ałmaty na nocleg.

Dzień 5

Wycieczka nad jezioro Duże Ałmaty. Po drodze zwiedzanie tamy w dolinie rzeki Bolszaja Almatinka. Poznawanie okolic górskiego jeziora położonego na terenie Parku Narodowego Ile Alatau na wysokości 2511 m n.p.m. Wizyta w obserwatorium, obiad i odpoczynek nad brzegiem jeziora. Powrót do Ałmaty, na nocny pociąg do miasta Turkistanu.

Dzień 6

Dotarcie do Turkistanu, ośrodka liczącego sobie 5000 lat. Po śniadaniu zwiedzanie miasta: grobowca sufickiego świętego Chodży Ahmada Jasawiego, wzniesionego za panowania Timura w XIV wieku (i do dziś jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych muzułmanów w środkowej Azji, obecnego także na liście UNESCO), cmentarza, orientalnych łaźni oraz podziemnego meczetu. Wieczorem wizyta na nocnym bazarze. Nocleg w Turkiestanie.

Dzień 7

Po obfitym śniadaniu przejazd w góry Kirgiskie – pasmo górskie położone w Tienszanie. Po drodze zwiedzanie mauzoleum Arystana Baba – nauczyciela Chodży Ahmada Jasawiego oraz wykopalisk w dawnym mieście Otrar. Po południu dojazd do wioski położonej na terenie rezerwatu Aksu-Zhabagly. Rezerwat obejmuje zarówno tereny półpustynne, jak i pokrytych lodem, na których spotkać można różne gatunki rzadkich roślin, także szereg endemicznych. Poznawanie bujnej okolicznej przyrody i nocleg w pensjonacie.

Dzień 8

Całodniowe poznawanie uroków rezerwatu: wodospadu oraz wąwozu rzeki Aksu – jednego z najgłębszych w całej Azji. Lunch w formie pikniku na szlaku. Powrót do wioski. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Taraz, jednego z najstarszy miast w Kazachstanie. Zwiedzanie mauzoleów z czasów Karachanidów (X – XII w.): Babadżi Chatun i Ajszi Bibi. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Rano przelot do Astany, stolicy Kazachstanu. Zwiedzanie wizytówki miasta – wieży widokowej Bejterek. W środku mieści się galeria sztuki, duże akwarium oraz restauracja. Zobaczyć będzie można także najważniejsze budynki w mieście m.in. Operę, teatr Baletowy i Dramatyczny. Wizyta w parku etnograficznym Atameken. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Przejazd do Borovoe, położonego w malowniczym regionie niewysokich gór i jezior zwanym przez lokalnych mieszkańców „Kazachską Szwajcarią”. Zakwaterowanie w pensjonacie z widokiem na jezioro. Spacer w wzdłuż brzegu jeziora. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Trekking po magicznej okolicy, której klimat podobno działa leczniczo. Po południu powrót do Astany.

Dzień 13

Transfer na lot do Ałmaty, następnie przelot powrotny do Polski.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test