Filipiny : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Filipiny

Z dumą prezentujemy Państwu największy na polskim rynku wybór wakacyjnych wycieczek na Filipiny. Ten wyspiarski kraj jest szalenie urozmaicony zarówno geograficznie jak i kulturowo ‒ rozróżnia się tu około stu etnicznych grup, a wpływy kolonialne są mocno zaznaczone. Filipiny wyróżniają się spośród innych państw azjatyckich dominacją religii katolickiej, dlatego też w czasie zwiedzania najczęściej można trafić na kilkusetletnie kościoły.

Podróż na Filipiny to jednak przede wszystkim ocean z niesamowitymi rafami koralowymi, wśród których znajduje się między innymi Apo – rafa położona na terenie Reef Marine National Park, czyli morskiego rezerwatu przyrody. Godny podkreślenia jest fakt, iż jest to druga na świecie pod względem wielkości rafa, a krystalicznie czysty, obfitujący w bajeczną florę i faunę podwodny świat Apo jest uwielbiany i chętnie odwiedzany przez nurków z każdej szerokości geograficznej.

 

Wakacje na Filipinach powinny również obejmować wypoczynek na zapierających dech w piersiach plażach, wśród których króluje ta położona na wyspie Boracay. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych plaż świata. Posiada wspaniałą infrastrukturę turystyczną, jednocześnie umożliwia komfortowe snorkelowanie, pływanie, nurkowanie i uprawianie windsurfingu, a osoby preferujące na wakacjach słodkie lenistwo bez wątpienia uznają to miejsce za turystyczny raj na Ziemi, w którym roztacza się przepiękny widok białego piasku, rozkołysanych na wietrze palm i krystalicznie czystej wody na tle błękitnego nieba. Alternatywnie do wyjazdu na Boracay proponujemy Państwu także szereg innych rajskich plaż – mniej gwarnych, ale równie pięknych.

Decydując się na podróż na Filipiny, warto wybrać się na Wzgórza Czekoladowe, na które składa się około 1300 stożkowatych pagórków tworzących malowniczy pejzaż. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego państwa.

Wycieczka na Filipiny Wyjazd na Filipiny Wakacje na Filipinach

Jeśli mowa o niezwykłościach Filipin, to warto też wspomnieć o podziemnej rzece płynącej na terenie Parku Narodowego Puerto Princesa Subterranean River. Rzeka ta znajduje się na liście nowych siedmiu cudów natury oraz na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i należy do jednej z najdłuższych podziemnych rzek świata – jej podziemna część przepływająca pod górą posiada długość 8 kilometrów, a pewien fragment można przemierzyć w czasie rejsu łodzią.

Inną atrakcją charakterystyczną dla tego regionu, także wpisaną na listę UNESCO, są niesamowite, położone malowniczo na wysokości około 1500 m n.p.m. tarasy ryżowe, które rozciągają się na imponującej powierzchni ponad 10 tys. kilometrów kwadratowych. Tarasy sięgające historią około 2000 lat, uznane są za ósmy cud świata, głównie dzięki teorii twierdzącej, że powstały wyłącznie przy pomocy pracy ludzkich rąk. Ten wspaniały widok rozpościera się na zboczach gór wokół miasteczka Banaue, na wyspie Luzon, na której znajduje się również stolica państwa – Manila.

Zapewniamy: Filipiny, niezniszczone masową turystyką, zauroczą Państwa pięknem swej przyrody, serdecznością ludzi, kolorytem mniejszości etnicznych, barwnymi festiwalami…

Jako biuro podróży bazujące na wieloletnich doświadczeniach w obsłudze turystów wyjeżdżających na wycieczki objazdowe po Filipinach, współpracując ze stałym, wypróbowanym, lokalnym kontrahentem, mamy przyjemność zaproponować zróżnicowane programy, obfitujące zarówno w sztandarowe atrakcje jak i atrakcje sezonowe, np. oglądanie delfinów i rekinów wielorybich na pełnym morzu, Festiwal Sinolug, itd. Zachęcamy do wakacji w kraju, o którego niekłamanych urokach przekonało się wciąż jeszcze niewielu.

Biuro podróży Ex Oriente Lux ma przyjemność zaproponować Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek na Filipiny. Zapraszamy!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?