Filipiny

Z dumą prezentujemy Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek na Filipiny. Ten wyspiarski kraj jest szalenie urozmaicony zarówno geograficznie, jak i kulturowo ‒ rozróżniamy tu około stu grup etnicznych. Filipiny wyróżniają się spośród innych państw azjatyckich dominacją religii katolickiej, dlatego też podczas zwiedzania można podziwiać nawet kilkusetletnie kościoły. Zachęcamy do podróży na Filipiny!

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły

Raj dla miłośników nurkowania

Co nas czeka podczas wycieczki na Filipiny? Wielką atrakcją jest ocean słynący z raf koralowych, wśród których znajduje się między innymi Apo. Położona na terenie Reef Marine National Park, czyli morskiego rezerwatu przyrody, jest drugą na świecie pod względem wielkości. Krystalicznie czysty, obfitujący w bajeczną fauną i florę, podwodny świat Apo jest uwielbiany i chętnie odwiedzany przez nurków z każdej szerokości geograficznej. Warto wybrać się na spacery po rafie! Największymi skarbami Filipin jest także bogata przyroda oraz urokliwe plaże.

Rajskie wakacje na filipińskich plażach

Wakacje na Filipinach powinny również obejmować wypoczynek na zapierających dech w piersiach plażach, wśród których króluje położona na wyspie Boracay. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych plaż świata. Posiada wspaniałą infrastrukturę turystyczną, jednocześnie umożliwia komfortowe snorkelowanie, pływanie, nurkowanie i uprawianie windsurfingu. Z kolei osoby preferujące na wakacjach słodkie lenistwo bez wątpienia uznają to miejsce za turystyczny raj na Ziemi. Co więcej, sceneria jest wyjątkowo przepiękna – biały piaszczysty piasek, rozkołysane na wietrze palmy i krystalicznie czyste wody na tle błękitnego nieba. Alternatywnie do wyjazdu na Boracay proponujemy Państwu także szereg innych rajskich plaż – mniej gwarnych, ale równie pięknych.

Wycieczka na Filipiny Wyjazd na Filipiny Wakacje na Filipinach

Podróże po Filipinach – unikatowe Wzgórza Czekoladowe

Decydując się na podróż na Filipiny, warto wybrać się na Wzgórza Czekoladowe, na które składa się około 1300 stożkowatych pagórków tworzących malowniczy pejzaż. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego państwa.

Jeśli mowa o niezwykłościach Filipin, to warto też wspomnieć o podziemnej rzece płynącej na terenie Parku Narodowego Puerto Princesa Subterranean River. Rzeka ta znajduje się na liście nowych siedmiu cudów natury oraz na liście światowego dziedzictwa UNESCO! Należy też do jednej z najdłuższych podziemnych rzek świata – jej 8-kilometrowy odcinek można przemierzyć w czasie rejsu łodzią.

Tarasy ryżowe – podziwiaj spektakularne widoki

Inną atrakcją charakterystyczną dla tego regionu, także wpisaną na listę UNESCO, są niesamowite, malowniczo położone na wysokości około 1500 m n.p.m. tarasy ryżowe, które rozciągają się na imponującej powierzchni ponad 10 tys. kilometrów kwadratowych. Tarasy sięgające historią około 2000 lat uznane są za ósmy cud świata, głównie dzięki teorii twierdzącej, że powstały wyłącznie przy pomocy pracy ludzkich rąk. Ten wspaniały widok rozpościera się na zboczach gór wokół miasteczka Banaue, na wyspie Luzon, na której znajduje się również stolica państwa – Manila.

Największy wybór wycieczek

Filipiny to niezniszczone masową turystyką miejsce, które zauroczy pięknem swej przyrody, serdecznością ludzi, lokalną kuchnią, kolorytem mniejszości etnicznych, barwnymi festiwalami… Jako biuro podróży bazujące na wieloletnich doświadczeniach w obsłudze turystów wyjeżdżających na wycieczki objazdowe po Filipinach, współpracując ze stałym, wypróbowanym, lokalnym kontrahentem, mamy przyjemność zaproponować zróżnicowane programy. Znajdą w nich coś dla siebie miłośnicy przyrody, nurkowania, plażowania czy mocnych wrażeń.

Obfitują one zarówno w sztandarowe atrakcje, jak i atrakcje sezonowe, np. oglądanie delfinów i rekinów wielorybich na pełnym morzu, Festiwal Sinolug, itd. Biuro podróży Ex Oriente Lux ma przyjemność zaproponować Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek na Filipiny. Zachęcamy do wakacji na Filipinach, a przekonacie się Państwo o niekłamanych urokach kraju.

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Filipiny

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?