Podróż do wnętrza Ziemi

Manila Pinatubo Banaue Sagada Puerto Princesa

Proponowany program wyprawy na Filipiny obejmuje poza najważniejszą wyspą Luzon, także wyspę Palawan – obszar słabo zamieszkany, wręcz dziki, obfitujący w rozmaite cuda natury. 

Podczas tej wycieczki będziecie więc mieli Państwo możliwość zobaczyć nie tylko luzoński wulkan Pinatubo i tarasy ryżowe, ale także odbyć spływ najdłuższą udostępnianą turystom podziemną rzeką świata, wziąć udział w rejsie pośród namorzyn, czy przyjrzeć się świetnie zachowanej rafie koralowej…
Zobacz program wycieczki

do-wnetrza

Cena

2.600 PLN + 2.100 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.600 + 2.100 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

07.02.2022 - 20.02.2022

07.11.2022 - 20.11.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 3.,5.,6.,9.,11. i 12.,
 • bilety wstępu,
 • opłaty lotniskowe,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przeloty na trasie Warszawa ‒ Manila ‒ Warszawa: od 3.000 PLN
 • zwyczajowych napiwków: 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Manili z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Manili. Zwiedzanie miasta, w czasach kolonialnych nazywanego „Perłą Orientu”. W starej części miasta, Intramuros, oglądanie Fortu Santiago, kościoła św. Augustyna oraz rezydencji kolonialnej Casa Manila. Także na starówce okazja do spróbowania odświeżającego deseru halo-halo i kawy z lokalnych plantacji. Przejazd do Lunety, ładnie zaprojektowanego parku, gdzie przy pomniku bohatera narodowego, Jose Rizala, można będzie zapoznać się z historią filipińskich walk narodowowyzwoleńczych. Dalsze poznawanie historii państwa i wojny na Pacyfiku na Cmentarzu Żołnierzy Amerykańskich (największym w tym regionie świata). Podziwianie zachodu słońca z reprezentacyjnego, nadmorskiego bulwaru Roxas, gdzie pośród nawoływań ulicznych handlarzy i głośnych przebojów karaoke można spojrzeć na wody zatoki, skąd niegdyś przybywali chińscy kupcy, hiszpańscy konkwistadorzy, cesarska armia Japonii, wreszcie wojska MacArthura...

Dzień 3

Przejazd do podnóża wulkanu Pinatubo. Przesiadka do jeepów, przejazd pod krater. Po drodze podziwianie zerodowanych skał, zbudowanych z tufu wulkanicznego tworzących fantazyjne kształty. Około dwugodzinne podejście do krateru, gdzie można zobaczyć iście bajkowe, turkusowe jeziorko. Kąpiele w ciepłej wodzie (nieustannie podgrzewanej przez wulkan!), wycieczka łódkami po jeziorze. Powrót do podnóża wulkanu na lunch i... uwaga, niespodzianka: tradycyjne masaże w stylu filipińskim. Przejazd do Manili na nocleg.

Dzień 4

Przejazd na północ wyspy Luzon, do Banaue. Podziwianie z okien autobusu egzotycznych krajobrazów, miasteczek i wiosek. Przystanek na przełęczy Dalton, gdzie Amerykanie przełamali jeden z ważnych punktów oporu wojsk japońskich podczas kampanii filipińskiej w 1945 roku i gdzie zobaczyć można zapierającą dech w piersiach panoramę filipińskich Kordylierów. Dojazd do Banaue i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5

Zwiedzanie koronnej atrakcji Filipin: tarasów ryżowych Bangaan. Tutejsze tarasy, wybudowane kilka tysięcy lat temu, zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Wędrówka do jednej z wiosek i poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów. Wizyta w tradycyjnym domu, nauka uprawy ryżu, opowieść o łowcach głów (Ifugao niegdyś parali się i tym), zaznajamianie się z nietypowymi obyczajami pogrzebowymi itd. Powrót na nocleg do Banaue.

Dzień 6

Całodniowa wycieczka do Sagady. Emocjonujący przejazd lokalnym środkiem transportu, jeepneyem, przez Prowincję Górską. Po drodze, w mieście Bontoc wizyta w muzeum i oglądanie bardzo ciekawej ekspozycji etnograficznej – poznawanie kultury tutejszych ludów, która wraz z ekspansją nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych nieuchronnie się zmienia. W Sagadzie podziwianie cudów natury: jaskini Sumaging z przepięknymi naciekami i rozległego wąwozu Echa. Tam także oglądanie słynnych wiszących trumien. Powrót na nocleg do Banaue.

Dzień 7

Powrót autokarem do Manili. Nocleg w Manili.

Dzień 8

Przelot do Puerto Princesa na Palawanie. Górzysty, słabo zamieszkany i oddalony od innych wysp Palawan zdołał zachować rozliczne cuda natury i jest miejscem, które każdy prawdziwy miłośnik przyrody musi odwiedzić. Po przylocie zwiedzanie Puerto Princesa: muzeum Tabon z ciekawymi znaleziskami archeologicznymi (zamknięte w niedziele), japońskiego garnizonu, rezerwatu motyli oraz ośrodka pomocy krokodylom. Przejazd na nocleg do Sabang.

Dzień 9

Spływ najdłuższą spławną podziemną rzeką świata, czyli wyprawa śladami bohaterów "Podróży do wnętrza Ziemi" Juliusza Verne'a. Podziwianie komnat, amfiteatrów oraz całych katedr utworzonych przez niezwykłe formacje skalne w wyniku procesów krasowych. Po lunchu rejs wśród namorzyn (morskiej roślinności o charakterystycznych korzeniach), pozwalający lepiej poznać tutejszą florę i faunę, blisko spokrewnioną z borneańską...

Dzień 10

Przejazd malowniczą trasą na północ wyspy, do El Nido.

Dzień 11

Odkrywanie cudów natury archipelagu Bacuit. Region ten, porównywany z tajskimi wyspami Krabi oraz Phi Phi, a także z wietnamską zatoką Ha Long, choć mniej znany, jest po prostu jeszcze piękniejszy! Delektowanie się urokami miejsca: piaszczystymi plażami w zacisznych zatokach otoczonych pięknymi, wapiennymi klifami, krystalicznie czystą wodą o niezwykłej przejrzystości, cudownymi lagunami, zdumiewającą rafą koralową...

Dzień 12

Dalsze odkrywanie uroków okolicznych wysepek. Okazja do nurkowania, przejażdżek rowerowych, wycieczek pieszych i kajakowych.

Dzień 13

Rano ostatnie chwile rozkoszy na łonie dziewiczej przyrody. Po południu przelot z El Nido do Manili. Nocleg w Manili.

Dzień 14

Rano wylot z Manili do Polski. Przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Polecamy także: Wyjazd na Filipiny


Szukasz czegoś konkretnego?