Kraj Białej Chmury

Christchurch Canterbury Mount Cook Queenstown Milford Sound lodowiec Fox Westport Kaikoura Marlborough Picton Wellington Rotorua Waitomo Auckland

Nowa Zelandia to bez wątpienia skrawek ziemi obfitujący w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów na naszym globie. Ten geologicznie jeden z najmłodszych krajów świata urzeka swoją endemiczną, nieskazitelną  przyrodą – turkusowymi jeziorami, paprociami, tajemniczymi drzewami, stożkami wulkanów, fiordami, lodowcami oraz zjawiskami geotermalnym. Niekończące się zielone, trawiaste pagórki z milionami owiec stanowią tu wciąż typowy krajobraz. Zapraszamy na błogi wypoczynek i kontemplacje natury na skraju mapy świata, pod białymi chmurami…
Zobacz program wycieczki

kraj_bialej_chmury

 

Cena

3.200 PLN + 2.100 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 2.200 PLN + równowartość 2.100 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

30.11.2019 - 15.12.2019

25.01.2020 - 09.02.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2‑osobowe z łazienką,
  • przejazdy mikrobusem z miejscowym kierowcą (zgodnie z przepisami prawa nowozelandzkiego!),
  • wyżywienie: śniadania,
  • opieka doświadzonego polskiego pilota – przewodnika,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa - Christchurch, Auckland – Warszawa – od ok. 5000 PLN
  • zwyczajowych napiwków – 90 USD,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku, wylot z Warszawy.

Dzień 2

Przesiadka w porcie tranzytowym, kontynuowanie przelotu.

Dzień 3

Przylot do Christchurch na wyspie Południowej. Krótki spacer po mieście, które wciąż walczy ze skutkami tragicznych trzęsień ziemi. Przejazd przez nizinę Canterbury, jedyny większy płaski teren w całym kraju, do Jeziora Tekapo.

Dzień 4

Spacer nad jeziorem. Przejście do często fotografowanej kapliczki Dobrego Pasterza. Przejazd wzdłuż Jeziora Pukaki do ośrodka Hermitage, w którym przygotowywał się Sir Edmund Hilary do wyprawy na Mount Everest. Przemarsz szlakiem z widokiem na najwyższy szczyt kraju – Mount Cook. Dojazd do Queenstown z zapierającym dech w piersi widokiem na jezioro Wakatipu. Wypoczynek i nocleg w miasteczku.

Dzień 5

Całodzienna wycieczka nad słynny fiord Milford Sound. Po drodze przystanki i podziwianie pięknych wodospadów, lasów, dolin i pionowych wzniesień, które robią nie mniejsze wrażenie niż sam fiord. Następnie prawie dwugodzinny rejs statkiem aż po ujście doliny do morza Tasmana. Powrót na nocleg do Queenstown.

Dzień 6

Fakultatywnie możliwość skoku na bandżi nad rzeką Kawarau, gdzie znajduje się swoista mekka amatorów tego sportu z całego świata. Dalszy przejazd przez Alpy Południowe do miejscowości Wanaka – tam oglądanie kolejnych zadziwiających jezior. Dojazd na zachodnie wybrzeże do lodowca Fox, tam spacer pod jego czoło w scenerii lasu deszczowego. Nocleg.

Dzień 7

Dla chętnych fakultatywny przelot helikopterem nad Alpami. Śniadanie nad jeziorem Matheson, w którym odbijają się najwyższe szczyty okolicy. Spacer pod kolejny lodowiec, tym razem Franz Josef. Kontynuacja przejazdu słabo zaludnionym zachodnim wybrzeżem pośród klifów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody przez Hokitiki do Westport. Po drodze zwiedzanie unikalnych skał naleśnikowych – Punakaiki. Dojazd do Westport i nocleg.

Dzień 8

Poranny spacer nad przylądkiem Foulwind z kolonią fok. Przeprawa na drugie wybrzeże do Kaikoura na rejs celem wypatrywania i wsłuchiwania się w wieloryby i delfiny. Nocleg w kameralnym Picton.

Dzień 9

Cały dzień przeznaczony na samochodowe i piesze eksploracje fiordów i winnic najbardziej znanego regionu Marlborough. Nocleg w Picton.

Dzień 10

Przeprawa promem przez fiord Queen Charlotte i cieśninę Cooka na wyspę Północną do Wellington. Zwiedzanie miasta spacerem: gmachy rządowe, wjazd kolejką i wizyta w ogrodzie botanicznym, oglądanie centrum. Nocleg w Wellington.

Dzień 11

Całodzienny przejazd malowniczymi, zielonymi pagórkami, którym nieodłącznie towarzyszą leniwie pasące się owce. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Tongariro, którego surowy krajobraz został wykorzystany podczas kręcenia scen obrazujących krainę Mordor w filmie „Władca Pierścieni”. Podziwianie z różnych perspektyw wulkanów Ruapehu, Tongariro oraz „klasycznego” stożka Ngaruhoe. Przejazd do Rotorua wzdłuż największego jeziora całej Oceanii – Taupo. Nocleg.

Dzień 12

Całodzienny pobyt w geotermalnym okręgu Rotorua – Te Puia. Podglądanie gejzerów (w tym największego z nich, Pohutu) oraz oglądanie pokazu maoryskich tańców. Odwiedziny w Agrodome i uczestniczenie w pokazie strzyżenia owiec. Spacer po miasteczku Rotorua i jego okolicach w otoczeniu paproci drzewiastych, a nawet sekwoi. Dla chętnych fakultatywnie krótki, ale „porywający” spływ rzeką Kaituna. Nocleg w Rotorua.

Dzień 13

Wizyta w tajemniczym Waimangu, słynącym ze zjawisk geotermalnych. Dalszy przejazd na północ do największego miasta Nowej Zelandii , Auckland. Po drodze zwiedzanie jaskini Waitomo, spływ rzeką i podziwianie „świecących robaczków”. Zakwaterowanie w hotelu w Aukcland i oglądanie metropolii z okolicznych wygasłych wulkanów Mount Eden i Mount Victoria w dzielnicy Devonport oraz wieży Skytower. Nocleg.

Dzień 14

Wycieczka na zalesione tereny Arataki na spacer. Wizyta na słynnych czarnych plażach Piha i Muriwai – tam wypoczynek i podglądanie kolonii głuptaków. W drodze powrotnej możliwość odwiedzenia jednej z winnic. Przejazd mostem Portowym z kolejną panoramą zatoki i miasta. Wieczorne spacery po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 15

Poranny przejazd wzdłuż wybrzeża Auckland, ostatnie spojrzenia na pięknie położone miasto, a następnie transfer na lotnisko. Wylot wczesnym popołudniem.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Zobacz także:
Wycieczki i podróże do Nowej Zelandii
Informacje wyjazdowe


Szukasz czegoś konkretnego?