Kraj Białej Chmury

Christchurch Canterbury Mount Cook Queenstown Milford Sound lodowiec Fox Westport Queen Charlotte Drive Marlborough Picton Wellington Rotorua Waitomo Auckland

Nowa Zelandia to bez wątpienia skrawek ziemi obfitujący w jedne z najbardziej malowniczych i różnorodnych terenów na naszym globie. Ten geologicznie jeden z najmłodszych krajów świata urzeka swoją endemiczną, nieskazitelną  przyrodą – turkusowymi jeziorami, paprociami, tajemniczymi drzewami, stożkami wulkanów, fiordami, lodowcami oraz zjawiskami geotermalnym. Niekończące się zielone, trawiaste pagórki z milionami owiec stanowią tu wciąż typowy krajobraz. Zapraszamy na błogi wypoczynek i kontemplacje natury na skraju mapy świata, pod białymi chmurami…
Zobacz program wycieczki

kraj_bialej_chmury

 

Cena

3.200 PLN + 2.900 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem II rata: 2.200 PLN + równowartość 2.900 USD

Terminy

21.01.2023 - 05.02.2023

25.11.2023 - 10.12.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2‑osobowe z łazienką,
  • przejazdy mikrobusem z miejscowym kierowcą (zgodnie z przepisami prawa nowozelandzkiego!),
  • wyżywienie: śniadania,
  • opieka doświadzonego polskiego pilota – przewodnika,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa - Christchurch, Auckland – Warszawa,
  • zwyczajowych napiwków – 90 USD,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wyprawy i przelot do portu tranzytowego.

Dzień 2

Przesiadka w porcie tranzytowym, kontynuowanie przelotu.

Dzień 3

Przylot do Christchurch – największego miasta na wyspie południowej. Spacer po placu katedralnym z ruinami anglikańskiego kościoła zniszczonego w tragicznym trzęsieniu ziemi z 2011 roku. Przejście do nowej, kartonowej katedry autorstwa Shigeru Bana. Przejazd sielską doliną Cantenbury w kierunku Alp Południowych. Nocleg w okolicach jeziora Tekapo.

Dzień 4

Spacer nad jeziorem do kapliczki Dobrego Pasterza i pomnika poświęconego psom pasterskim. Przejazd wzdłuż jeziora Pukaki i postoje w punktach z widokiem na najwyższy szczyt kraju, górę Cooka. Krótki trekking w okolice lodowca Tasmana, podziwianie jego czoła i tworzącego się jeziora. Pokonanie malowniczej przełęczy Lindis i przejazd przez region Otago do Queenstown, położonego nad pięknym jeziorem Wakatipu. Wypoczynek i nocleg w miasteczku.

Dzień 5

Całodzienna wycieczka nad słynny fiord Milforda. Po drodze przez Park Narodowy Fiordland przystanki i podziwianie pięknych wodospadów, lasów deszczowych, dolin i pionowych grani, które robią nie mniejsze wrażenie niż sam fiord. Następnie niemal dwugodzinny rejs statkiem aż po ujście do morza Tasmana. W drodze powrotnej krótki postój w miejscowości Te Anau, położonej nad największym zbiornikiem słodkiej wody w Nowej Zelandii i jedynym jeziorem kraju z fiordami. Powrót na nocleg do Queenstown.

Dzień 6

Fakultatywnie możliwość skoku na bungy (205 NZD) z historycznego mostu na rzece Kawarau, gdzie A.J. Hackett jako pierwszy na świecie otworzył punkt oferujący tę rozrywkę wszystkim chętnym. Przejazd między niesamowitymi jeziorami Wanaka i Hawea. Dalej przez Park Narodowy Góry Asapiring i przełęczą Haasta na drugą stronę Alp do regionu Westland. Rozpoczynający się w lesie deszczowym spacer pod czoło lodowca Foxa. Nocleg.

Dzień 7

Dla chętnych fakultatywny przelot helikopterem nad szczytami Alp. Spacer pod czoło lodowca Franciszka Józefa, pokazujący zatrważającą prędkość z jaką obecnie cofają się te twory natury. Kontynuacja przejazdu słabo zaludnionym wybrzeżem pośród klifów, niedostępnych plaż i endemicznej przyrody przez Hokitika i Greymouth. Po drodze przystanek w Parku Narodowym Paparoa, przy unikalnych skałach naleśnikowych – Punakaiki. Dojazd do Westport i nocleg.

Dzień 8

Poranny spacer nad Przylądkiem Foulwind i podziwianie jednej z najliczniejszych kolonii uchatek w Nowej Zelandii. Przejazd jedną z najpiękniejszych dróg widokowych Nowej Zelandii - Queen Charlotte Drive. Spacery brzegiem Fiordu Królowej Charlotty. Przejazd na nocleg do kameralnego portowego miasteczka Picton.

Dzień 9

Cały dzień przeznaczony na samochodowe i piesze eksploracje regionu Marlborough z jego poszarpaną fiordami linią brzegową. Odwiedziny w słynnych na cały świat – głównie ze szczepu sauvignon blanc – winnicach. Lunch w Havelock, nieoficjalnej stolicy nowozelandzkich małży zielonych. Powrót do Picton na nocleg.

Dzień 10

Trzygodzinna przeprawa promem przez fiord Królowej Charlotty i cieśninę Cooka na Wyspę Północną. Zwiedzanie najbardziej na południe położonej stolicy świata: wjazd zabytkową kolejką do ogrodów botanicznych i podziwianie panoramy Wellington. Spacer do gmachów rządowych i centrum miasta. Wieczorem poznawanie życia nocnego w przybrzeżnych restauracjach i barach.

Dzień 11

Całodzienny przejazd malowniczymi, zielonymi pagórkami, którym nieodłącznie towarzyszą pasące się owce. Po drodze wizyta w jednym ze starszych parków narodowych świata – Tongariro. Krótki spacer na zboczach góry Ruapehu, która posłużyła jako sceneria Mordoru z filmu „Władca Pierścieni”. Podziwianie wulkanicznego krajobrazu pozostałych wulkanów w parku – Tongariro i Ngaruhoe. Przejazd wzdłuż powstałego w kalderze superwulkanu, największego jeziora Oceanii – Taupo. Nocleg.

Dzień 12

Cały dzień poznawania uroków okolic Rotorua. Podziwianie zjawisk geotermalnych: fumaroli, gorących źródeł i gejzerów – z największym, Pohutu, na czele. Wizyta w centrum kultury maoryskiej Te Puia i uczestnictwo w pokazie tradycyjnych tańców. Pokaz strzyżenia owiec i rzemiosła związanego z hodowlą zwierząt w Agrodome. Spacer po lesie sekwojowym i centrum miasta. Dla chętnych fakultatywnie emocjonujący spływ rzeką Kaituna (z siedmiometrowym wodospadem na trasie!). Nocleg w Rotorua.

Dzień 13

Wizyta w tajemniczym Waimangu, słynącym ze zjawisk geotermalnych. Odwiedziny w jaskiniach Waitomo, podziwianie wapiennych formacji i przejażdżka łodzią, pozwalająca w kompletnej ciemności i ciszy przyjrzeć się mieszkańcom podziemi – świetlikom. Zakwaterowanie w hotelu w Auckland. Podziwianie panoramy największego miasta w kraju ze szczytu wulkanu Edena. Krótka przejażdżka tramwajem wodnym do dzielnicy Devonport. Nocleg.

Dzień 14

Wycieczka na zalesione tereny Arataki na spacer. Wizyta na słynnych czarnych plażach Piha I Muriwai – tam wypoczynek i podglądanie kolonii głuptaków. W drodze powrotnej możliwość odwiedzenia jednej z winnic. Przejazd mostem Portowym z kolejną panoramą zatoki i miasta. Wieczorne spacery po ścisłym centrum. Nocleg.

Dzień 15

Poranny przejazd wzdłuż wybrzeża Auckland. Ostatnie spojrzenia na pięknie położone miasto, a następnie transfer na lotnisko. Wylot wczesnym popołudniem.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Zobacz także:
Wycieczki i podróże do Nowej Zelandii
Informacje wyjazdowe


Szukasz czegoś konkretnego?

test