Japonia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tematycznych wycieczek do Japonii na  sezon 2023/2024. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każda z proponowanych przez nas wypraw była inna od pozostałych, zaspokajała różne oczekiwania i niosła zupełnie odmienne wrażenia. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo wśród tych propozycji coś wyjątkowego dla siebie. Zapraszamy na wybraną wycieczkę do Japonii, fascynującego Kraju Kwitnącej Wiśni!

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły Opinie

Mamy przyjemność zaproponować Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek do Japonii. Wprowadziliśmy także wyjątkową nowość – wyjazd do Japonii na narty i snowboard! W ofercie zawarliśmy także tygodniowy wyjazd – idealny dla wiecznie zabieganych oraz tych, którzy pragną poznać Japonię w krótkim czasie i przystępnej cenie.
Jeśli jednak mają Państwo swój własny oryginalny pomysł na poznanie tej krainy, chętnie pomożemy go zrealizować oraz zajmiemy się wszelkimi formalnościami, aby Państwa udziałem stało się jedynie spełnianie marzeń i kolekcjonowanie wyjątkowych przeżyć. Zapraszamy na wakacje do Japonii!

Wycieczki do Japonii – podróżuj z japonistami

Dlaczego godna uwagi jest wycieczka do Japonii właśnie z nami? Bo znamy ten kraj jak własną kieszeń – nasze biuro podróży prowadzą japoniści, którzy w Kraju Kwitnącej Wiśni spędzili wiele lat, pilotami wycieczek są zaś… także japoniści! W dodatku z dużym doświadczeniem podróżniczym. Chętnie dzielą się wiedzą oraz doświadczeniem, opowiadają z pasją o geografii, gospodarce, ale i tutejszych obyczajach. Macie Państwo pewność, że poznacie Japonię najlepiej – z każdej strony!

Organizujemy tygodniowe lub kilkunastodniowe wycieczki do Japonii. Spośród bogatej oferty każdy znajdzie idealną dla siebie – do Tokio, na narty i snowboard, kulinarną podróż po japońskich smakach, spokojną wyprawę w celu wyciszenia się i poznania religijnych tradycji, a także przekrojową wyprawę.

Nasi piloci z ogromną wprawą i zaangażowaniem snują opowieści o Japonii, budując wspaniałą atmosferę podczas całego wyjazdu, który odbywa się w niewielkiej, około dziesięcioosobowej grupie. Naszym atutem jest także odpowiedni dobór hoteli – ich wysoki standard i bardzo dobra lokalizacja pozwalają dobrze wypocząć, bez zmęczenia spowodowanego zbyt długimi przejazdami. Nic dziwnego, że wakacje w Japonii stały się tak popularne – kraj ten uchodzi za turystyczny raj!

Wycieczka do Japonii (rok 2017) Podróż do Japonii - wycieczka do Kyoto Zwiedzanie pełnej kontrastów Japonii

Największy na polskim rynku wybór wycieczek do Japonii

Co jeszcze nas wyróżnia? Oczywiście same programy wycieczek objazdowych po Japonii – rozbudowane, takie, które nie pozwolą się nudzić, zorganizowane z myślą o japonofilach o różnych zainteresowaniach. Przygotowaliśmy też nowość – wycieczkę na narty w Japonii! Kraj Kwitnącej Wiśni naprawdę warto zwiedzać z głową, w niedużej, mobilnej grupie, pod opieką prawdziwego fachowca. Zapewniamy, że warto korzystać z doświadczeń firmy prowadzonej przez osoby, dla których Japonia stała się drugim domem!
Obecnie oferujemy sześć wycieczek objazdowych po Japonii – zachęcamy zapoznać się z programem każdej z nich. Poniżej krótko omówimy wybrane atrakcje, które czekają nas podczas wypraw. Nie sposób jednak wymienić wszystkich. Jeżeli zastanawiasz się z jakim biurem podróży wyruszyć w swoją podróż po Japonii, wybierz Ex Oriente Lux!

Wakacje w Japonii 2023 – rok egzotycznych podróży

Dla ciekawych Japonii przygotowaliśmy wyjątkową propozycję. Z nami możecie Państwo poznać ten różnorodny kraj od każdej strony – niemal jego wszystkie oblicza! Chcielibyśmy zapoznać Państwa z różnymi, oryginalnymi atrakcjami Japonii – oczywiście na czele ze słynnymi zabytkami, ale także najważniejszymi miastami, wspaniałymi krajobrazami i widokami, zaskakującymi aspektami kulturowymi. Mamy również propozycję dla osób, które chcą poznać tej kraj w możliwie wielu aspektach czyli wycieczka „Wszystko co w Japonii najlepsze„.

Podczas wakacji w Japonii przekonacie się Państwo, jak wiele kraj ten ma do zaoferowania!

Wakacje w japonii Wyjazd do Japonii

Tokio – niezwykła stolica Kraju Kwitnącej Wiśni

Przede wszystkim warto zwiedzić Tokio, stolicę i dynamicznie rozwijającą się metropolię, w której odnajdziemy tradycję i nowoczesność, przeszłość i współczesność, przyrodę i architekturę, spokój i rozrywkę. Wybierzemy się także do dzielnicy Shinjuku, która stała się popularna ze względu na najbardziej ruchliwą stację metra na świecie oraz imponujące drapacze chmur. Ujrzymy tu przykłady nowoczesnej japońskiej architektury, a z ratusza będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta!

Zaplanowaliśmy także spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho, ale i dzielnicy Asakusa, gdzie znajduje się najstarsza świątynia miasta Senso-ji.

Jednak miasto słynie także jako stolica dziwactw, rozrywki, mody i neonów! Organizujemy też wycieczkę „Szaleństwa w Tokio„, abyście mogli Państwo poznać to miasto neonów od podszewki. Udamy się w miejsca, których próżno szukać w przewodnikach i standardowych programach, poznamy prawdziwe zakamarki, poszukamy oryginalnych pamiątek z podróży po Japonii na jednym z najciekawszych bazarów w Japonii, odwiedzimy też niezwykłe galerie, najlepsze kluby muzyczne i bary, w których spotyka się artystyczna bohema.

Spokój dla ducha

Wiele osób pragnie wybrać się do Japonii nie tylko po to, aby zwiedzać czy ujrzeć nowoczesne Tokio, ale odbyć podróż w głąb siebie. Jeśli są Państwo spragnieni duchowego SPA i odrobiny relaksu, a także chcą poznać kulturę japońską i tradycje religijne, zapraszamy na wycieczkę „ZEN & SPA„. Zapewniamy spokojne tempo, brak pośpiechu oraz rozreklamowanych atrakcji turystycznych. To podróż, która umożliwi skupić się na własnym doświadczeniu duchowym, a także odkryć miejsca kultu – wyjątkowe świątynie i ogrody. Będziemy podziwiać m.in. najważniejsze i najstarsze świątynie – m.in. Tenryu-ji, Kiyomizu-dera, Byodo-in, a także Narę, pierwszą stolicę Japonii, której symbolem jest świątynia Todaiji, największa drewniana budowla na świecie.

Kulinarna podróż do Japonii

Jeśli kuchnia japońska kojarzy się Państwu jedynie z sushi, czas to zmienić! Zapraszamy na wycieczkę do Japonii „Japońskie Smakowitości„, a odkryjemy przed Państwem różne smaki i bogate tradycje kulinarne. Weźmiecie Państwo udział w kursie sztuki gotowania – przyrządzimy m.in. oczywiście sushi, ale także tradycyjną zupę miso, „japońską pizzę” okonomiyaki, a także ryby i owoce morza w tempurze.

Jednak poznawanie smaków Japonii to nie wszystko, co przygotowaliśmy – odwiedzimy też słynne zabytki, wybierzemy się w rejs po największym jeziorze w Japonii, udamy się na prowincję, będziemy podziwiać wspaniały zespół klasztorny…

Wycieczka po Japońskiej kuchni Sushi podczas wycieczki do Japonii Sushi - symbol kulinarny Japonii

Poznajcie Państwo także opinie o wycieczkach do Japonii organizowanych przez Biuro Podróży Ex Oriente Lux, którymi podzielili się z nami uczestnicy i wybierzcie się w fascynującą podróż do Japonii!

Czy na wycieczkę do Japonii trzeba mieć wizę?

Jednym z największych udogodnień dla polskich podróżników planujących wyprawę do Japonii jest fakt, że wiza nie jest wymagana dla pobytów turystycznych trwających do 90 dni. Wystarczy mieć przy sobie ważny paszport. Znacząco przyspiesza to proces planowania podróży, eliminuje potrzebę zbierania licznych dokumentów oraz uiszczenia dodatkowych opłat.

Dzięki temu zaoszczędzisz zarówno czas jak i pieniądze, które możesz zainwestować podczas swojej podróży. To zdecydowanie świetna wiadomość dla wszystkich miłośników Kraju kwitnącej wiśni, którzy planują swoje wakacje i nie chcą martwić się o zbędne formalności!

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Japonia

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test