o nas

Powalające krajobrazy, Japonia 17.08. – 27.08.2016

Witamy,

Przepraszamy, że tak późno, ale lepiej późno niż wcale :)

Japonia to bardzo piękny kraj zarówno pod względem przyrody, krajobrazów jak i niezwykłej filozofii życia jego mieszkańców. Szczególnie zachwycające było dążenie do zachowania równowagi i życia w zgodzie z naturą, które uwidaczniały się nawet w najprostszych codziennych czynnościach. Niezwykły też był szacunek względem innych oraz dbałość o sprawne i efektywne wykonywanie wszystkich zadań.

W kwestii samej wycieczki podobała nam się bardzo precyzyjna organizacja transportu podczas całej wizyty, włączając w to nasze poruszanie się niezależnie od reszty grupy. Hotele w których byliśmy zakwaterowani spełniały nasze oczekiwania, zwłaszcza hotel w Osace. Plan wycieczki istotnie obejmował znaczącą ilość najbardziej interesujących pozycji na mapie Japonii. Wielka szkoda, że nie udało się odwiedzić muzeum Mazdy. Dobrze, że udało się skosztować słynnej wołowiny z Kobe.

Punktem programu na który najbardziej czekaliśmy była wspinaczka na Fuji. Istotnie widoki oraz samo przeżycie warte były poniesionego wysiłku. Jedyna sugestia żeby dnia wspinaczki nie zaczynać tak wcześnie (informacja, że schronisko przyjmuje podróżników tylko do 16:00 nie sprawdziła się, ludzie schodzili się całą noc). Lepiej tego dnia normalnie się wyspać gdyż w schronisku za bardzo nie ma na to szans.

Dziękujemy bardzo za dobrze zorganizowaną przygodę i możliwość poznania Kraju Kwitnącej Wiśni w nieco inny sposób.

Pozdrawiamy,

Agnieszka i Grzegorz

Powiązane kierunki

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Japonia

Sprawdź

Szukasz czegoś konkretnego?

test