Góry i rzeki wyszyte na jedwabiu

Seul Panmunjon Andong Gyeongju Busan Jeju

Korea Południowa to jeden z największych gospodarczych azjatyckich tygrysów i duży inwestor w Polsce. To kraj ludzi ambitnych, otwartych i dumnych ze swej wielowiekowej historii oraz złożonej kultury, która wcale nie jest ubogą siostrą kultur chińskiej czy japońskiej. Proponując państwu przekrojowy program, zapraszamy zatem do nowoczesnego państwa, w którym nie brakuje kilkusetletnich zabytków, a mentalność kształtują pradawne zasady wywodzące się m.in. z konfucjanizmu i buddyzmu. Zapraszamy na kimchi do kraju „rzek i gór wyszytych na jedwabiu”.
Zobacz program wycieczki

Góry-i-rzeki-wyszyte-na-jedwabiu

 

Cena

2.600 PLN + 2.790 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.600 PLN + 2790 USD + koszt biletu lotniczego płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

30.03.2019 - 09.04.2019
(MOŻLIWOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO PRZELOTU LINIAMI LOT!)
01.06.2019 - 11.06.2019
(MOŻLIWOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO PRZELOTU LINIAMI LOT! )
14.09.2019 - 24.09.2019
(MOŻLIWOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO PRZELOTU LINIAMI LOT!)

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*,
 • wyżywienie: śniadania,
 • bilety wstępu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Seul ‒ Warszawa: od ok. 2.500 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 740 USD,
 • zwyczajowych napiwków.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z lotniska Okęcie z Warszawy.

Dzień 2

Przylot do Seulu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. W przypadku porannego dolotu zwiedzanie wioski Bukchon Hanok z centrum kulturalnym, muzeum i warsztatami rzemiosła.

Dzień 3

Po śniadaniu poznawanie stolicy Korei: oglądanie zmiany warty przy pałacu królewskim Gyeongbok, następnie zwiedzanie samego kompleksu pałacowego – ponad 600-letniej rezydencji władców Korei. Wizyta w muzeum folklorystycznym Nat’l, przy kanale Cheonggyecheon oraz na placu Gwanghwamun, na którym można zobaczyć m.in. posąg króla Sejonga. Spacer ulicą Insadong, gdzie w małych sklepikach można obejrzeć tradycyjne rękodzieło oraz napić się miejscowej herbaty. Dzień zakończy wjazd na wieżę N Seul położonej na górze Namsan.

Dzień 4

Przejazd do Panmunjon, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej. Zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej, m.in. parku Imjingak upamiętniającego wojnę koreańską, teatru wraz halą wystawienniczą, Trzeciego Tunelu Stacji Kolejowej Dora oraz Mostu Wolności. Okazja do zobaczenia Korei Północnej z Wieży Obserwacyjnej Dora. Po południu powrót do Seulu i wizyta na ulicy Myeongdong – pełnej sklepów i restauracji oraz targu Namdaemun.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Andong. Wizyta w tradycyjnej koreańskiej wiosce Hahoe, gdzie będzie można przyjrzeć się lokalnej architekturze i tradycyjnemu stylowi życia. Zwiedzanie muzeum masek teatralnych. Podejście na 60-metrowy klif Buyeongdae i podziwianie panoramy. Przejazd do Gyeongju – starożytnej stolicy Korei, ze względu na liczne zabytki zwanej „muzeum bez ścian”. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 6

Wizyta w świątyni Bulguksa (UNESCO) oraz w granitowych grotach Seokguram (UNESCO) znajdujących się na zboczu góry Toham. Dalsze poznawanie Gyeongju: parku Tumuli, starożytnego obserwatorium astronomicznego Cheomsungdae, grobowców z okresu Silla, pałacu na wodzie Anabji. Wspaniała lekcja historii i oglądanie zabytków budzących niekłamany podziw. Nocleg.

Dzień 7

Wizyta w Muzeum Historycznym miasta Gyeongju, jednym z najlepszych w kraju. Przejazd do Busan – największego portowego miasta w kraju. Wizyta na jednym z największych targów rybnych w Korei, wejście na miejską wieżę, z której rozpościera się widok na okolicę. Spacer po tradycyjnym targu Gukje. Zwiedzanie sali konferencyjnej Nurimaru APEC położonej na wyspie Dongbaek, która w bardzo ciekawy sposób łączy tradycyjne wzorce architektoniczne z modernizmem. Nocleg w Busan.

Dzień 8

Rano przelot na wyspę Jeju. Po południu poznawanie uroków największej koreańskiej wyspy: wybrzeża Yongmeori, przypominającego kamienne kolumny klifu Jusangjeolli oraz wodospadu Jeongbang – jedynego w Azji wpadającego bezpośrednio do oceanu. Nocleg na wyspie.

Dzień 9

Wycieczka na wygasły krater Seongsan Ilchulbong, który wyłonił się w wyniku wulkanicznych erupcji tysiące lat temu. Wizyta w muzeum Haenyeo poświęconemu miejscowej tradycji nurkowania kobiet. Zwiedzanie jaskini Manjanggul, tunelu w którym można podziwiać bajkowe formy utworzone przez zastygłą lawę oraz wioski etnograficznej Seongeup. Nolceg.

Dzień 10

Po śniadaniu czas wolny i błogi wypoczynek. Po południu lot powrotny do Seulu. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot i powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?