Góry i rzeki wyszyte na jedwabiu

Seul Panmunjon Gangwon Gyeongju Busan Jeju

Korea Południowa to jeden z największych gospodarczych azjatyckich tygrysów i duży inwestor w Polsce. To kraj ludzi ambitnych, otwartych i dumnych ze swej wielowiekowej historii oraz złożonej kultury, która wcale nie jest ubogą siostrą kultur chińskiej czy japońskiej. Proponując państwu przekrojowy program, zapraszamy zatem do nowoczesnego państwa, w którym nie brakuje kilkusetletnich zabytków, a mentalność kształtują pradawne zasady wywodzące się m.in. z konfucjanizmu i buddyzmu. Zapraszamy na kimchi do kraju „rzek i gór wyszytych na jedwabiu”. Zobacz program wycieczki Góry-i-rzeki-wyszyte-na-jedwabiu  

Cena

2.500 PLN + 2.950 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.500 PLN + 2.950 USD płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

30.03.2024 - 09.04.2024

25.05.2024 - 04.06.2024

12.10.2024 - 22.10.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport prywatnym vanem lub minibusem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje,
 • bilety wstępu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Seul ‒ Warszawa: od ok. 4.000 - 5.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 USD,
 • zwyczajowych napiwków.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z lotniska Okęcie z Warszawy, przelot do Seulu.

Dzień 2

Przylot na lotnisko Incheon. Transfer do miasta; spacer ulicą Insadong, gdzie w małych sklepikach można obejrzeć tradycyjne rękodzieło oraz napić się miejscowej herbaty. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem kolacja powitalna, nocleg.

Dzień 3

Przejazd do Panmunjon, leżącego w strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej. Zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej, m.in. parku Imjingak upamiętniającego wojnę koreańską, teatru wraz halą wystawienniczą, Trzeciego Tunelu Stacji Kolejowej Dora oraz Mostu Wolności. Okazja do zobaczenia Korei Północnej z Wieży Obserwacyjnej Dora. Po południu przejazd do miejscowości Gangwon, wizyta w porcie Daepo i spacer po targu z owocami morza. Nocleg.

Dzień 4

Zwiedzanie Parku Narodowego Seorak. Park ten jest jednym z rezerwatów biosfery UNESCO i słynie z malowniczych, górskich widoków. Wjazd kolejką linową i oglądanie ruin XIII-wiecznej fortecy Kwonkeumsung. Następnie zwiedzanie świątyni Shinheungsa, niekiedy uważanej za najstarszą świątynię zen na świecie. Okazja do podziwiania 15-metrowego posągu Buddy. Wieczorem wizyta w pawilonie na wodzie. Nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Gyeongju – starożytnej stolicy Korei, ze względu na liczne zabytki zwanej „muzeum bez ścian”. Wizyta w świątyni Bulguksa (UNESCO) oraz w granitowych grotach Seokguram (UNESCO) znajdujących się na zboczu góry Toham. Dalsze poznawanie Gyeongju: starożytnego obserwatorium astronomicznego Cheomsungdae, pałacu na wodzie Anabji. Wspaniała lekcja historii i oglądanie zabytków budzących niekłamany podziw. Nocleg w Gyeongju.

Dzień 6

Przejazd do Busan – największego portowego miasta kraju. Wizyta na jednym z największych targów rybnych w Korei. Spacer po najsłynniejszej dzielnicy filmowej oraz po BIFF Square. Przejazd do nadmorskiego parku Taejongdae słynącego z niesamowitych klifów. Podziwianie Mostu Diamentowego, drugiego najdłuższego w kraju. Spacer po plaży Haewondae, uchodzącą za najpiękniejszą w Korei. Nocleg.

Dzień 7

Rano przelot na wyspę Jeju. Po południu poznawanie uroków największej koreańskiej wyspy: przypominającego kamienne kolumny klifu Jusangjeolli oraz wodospadu Cheonjiyeon, który, jak mówi nazwa, "łączy niebo i ziemię". Przejście krótkim, nietrudnym szlakiem trekkingowym. Wizyta na plantacji herbaty. Nocleg na wyspie.

Dzień 8

Wycieczka na wygasły krater Seongsan Ilchulbong, który wyłonił się w wyniku wulkanicznych erupcji tysiące lat temu. Wizyta w muzeum Haenyeo poświęconemu miejscowej tradycji nurkowania kobiet. Zwiedzanie wioski etnograficznej Seongeup. Nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przelot do Seulu. Wjazd na potężną N Tower i podziwianie panoramy miasta. Zwiedzanie wioski Bukchon Hanok z centrum kulturalnym, muzeum i warsztatami rzemiosła. Wizyta na niezwykle rozległym i pełnym lokalnego kolorytu targu Dongdameun. Nocleg w Seulu.

Dzień 10

Po śniadaniu dalsze poznawanie stolicy Korei: oglądanie zmiany warty przy pałacu królewskim Gyeongbok, następnie zwiedzanie samego kompleksu pałacowego – ponad 600-letniej rezydencji władców Korei. Przejazd obok Niebieskiego Domu, siedziby prezydenta. Poznawanie procesu przygotowywania kimchi, kiszonych warzyw, bez których kuchnia koreańska po prostu nie istnieje. Następnie okazja do przymierzenia narodowego stroju Koreańczyków – hanbok. Wizyta w dzielnicy handlowej Mydongdong i okazja do ostatnich zakupów. Kolacja pożegnalna i nocleg

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot i powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test