Wietnam : wycieczki objazdowe, podróże, wyprawy : Ex Oriente Lux

Wietnam

Wietnam to wyjątkowe państwo, którego początki sięgają 2879 p.n.e. Jego długa historia, często bardzo burzliwa, przeplatana okupacją, kolonizacją, walkami o niepodległość czy też krwawą wojną Stanów Zjednoczonych, miała ogromny wpływ na dzisiejszą kulturę Wietnamu oraz jego społeczeństwo. Warto więc wybrać się w wakacyjną podróż do Wietnamu, po to by poznać bliżej wietnamską ludność wraz z jej zwyczajami, a także poznać przebogatą, tak bardzo odmienną od naszej, egzotyczną przyrodę Wietnamu.

Urok tego państwa można poznać m.in. w gwarnych i na wskroś azjatyckich miastach Hanoi i Ho Chi Minh – dawnego Sajgonu. Miasto Hanoi, powstałe ponad dwa tysiące lat temu, to obecnie stolica państwa, którą bez wątpienia należy odwiedzić. Jej niewątpliwą atrakcją jest jezioro Hoan Kiem czarujące swym urokiem w samym centrum Hanoi. Każdy turysta z przyjemnością odbywa więc uroczy spacer wokół jeziora, z tego miejsca można również wyruszyć łodziami na wycieczkę do Perfumowej Pagody – jest to spływ meandrami rzeki, w czasie którego można podziwiać wiecznie zielone, dzikie góry. W stolicy można również zwiedzić imponujące mauzoleum Ho Chi Minh’a – miejsce pochówku twórcy Demokratycznej Republiki Wietnamu,  Cytadelę Cesarską, będącą niegdyś siedzibą władców, a dziś widniejącą na liście światowego dziedzictwa UNESCO, czy też kompleks budynków Świątyni Literatury, wzniesiony w 1070 roku. Stolica kraju bezustannie tętni życiem, pełna ciasnych, gwarnych uliczek, zaprasza do maleńkich sklepików, kramów czy też punków gastronomicznych, w których można zamówić smaczne i tanie dania charakterystyczne dla wietnamskiej kuchni.

Podróż do Wietnamu powinna również obejmować wyprawę do wietnamskiej Zatoki Ha Long, czyli Zatoki Opadającego Smoka, którą zalicza się nie tylko do jednej z najistotniejszych atrakcji tego państwa, ale wręcz całej Azji. Na jej terenie o powierzchni 1500 km² rozpościera się przepiękny, malowniczy pejzaż przepełniony prawie dwoma tysiącami skalistych wysp, które wyłaniają się z wody tworząc nierzadko fantastyczne wręcz kształty.

Wietnam podróże Wietnam wakacje Wycieczka do Wietnamu

Wycieczka do Wietnamu powinna również obejmować spokojne, historyczne miasteczka Hue i Hoi An, które zawsze mocno zapadają w pamięć zwiedzających je turystów. Są one wyjątkowo urokliwe i barwne, a ilość tamtejszych zabytków wpisanych na listę UNESCO sprawia, że wybierając się na wyjazd do tego państwa, nie sposób wręcz tych miast ominąć. I tak w Hue, dawnej stolicy państwa, można podziwiać imponującą Cesarską Cytadelę, wraz z jej sercem – Zakazanym Miastem, gdzie dawniej mogła przebywać jedynie rodzina cesarska i jej służba. Na terenie cytadeli znajduje się pokaźny kompleks bogato zdobionych budynków z cesarskim pałacem włącznie, a także świątynie, bramy, przejścia, mury oraz piękne, pachnące ogrody. Miasteczko Hoi An natomiast urzeka wyjątkowym klimatem tworzonym przez liczne tętniące życiem uliczki z dawną architekturą. Spacerując można odwiedzać liczne sklepiki, pracownie artystów i rzemieślników czy też wstąpić do restauracji lub herbaciarni. Centrum miasta – Old City to kolejna pozycja na liście UNESCO. Obfituje w przepiękne stare kupieckie domy, świątynie czy też bramy. Będąc na wakacjach w Hoi An koniecznie należy też odwiedzić stanowiący niejako symbol miasta zadaszony Most Japoński, we wnętrzu którego znajduje się świątynia buddyjska.

Interesujące miasta, potężna delta Mekongu, lasy tropikalne, wydmy, plaże – lista atrakcji przebogatego kulturowo i przyrodniczo Wietnamu jest wyjątkowo długa. Gwarantujemy, że wakacyjny wyjazd do Wietnamu pozostanie na długo w Twojej pamięci. Przekonaj się na własne oczy, z jakiego wspaniałego kraju pochodzi największa azjatycka mniejszość naszego kraju!

Wycieczki tematyczne


Szukasz czegoś konkretnego?