Wietnam

Wietnam – wycieczka z naszym biurem podróży pokaże Ci, że to kraj kontrastów i barw, gdzie malownicze wybrzeże przeciwstawia się szczytom górskim. Wydaje się odległy i tajemniczy, a o podróży do niego wielu jedynie marzy i śni. Tymczasem warto te plany zrealizować i wybrać się na wycieczkę do Wietnamu, aby poznać jego zabytki i atrakcje i miejscową ludność oraz jej zwyczaje. Zachwycają też nieskazitelne, niemal dzikie plaże i tak bardzo odmienna od naszej przyroda.

Warto wybrać się na wyprawę do Wietnamu, aby poznać bliżej ten kraj, którego początki sięgają 2879 p.n.e. Jego długa historia, często bardzo burzliwa, przeplatana okupacją, kolonizacją, walkami o niepodległość czy też krwawą wojną Stanów Zjednoczonych, miała ogromny wpływ na dzisiejszą kulturę Wietnamu oraz jego społeczeństwo.

Wycieczki tematyczne Informacje wyjazdowe Artykuły Opinie

Wietnam słynie jako niezwykle barwny i pełen kontrastów kraj, gdzie każdy odkryje coś dla siebie. Przede wszystkim swym niepowtarzalnym pięknem urzeka bogactwo przyrody. Można objechać cały kraj z góry na dół, a także odpocząć chwilę, zaznając relaksu na plaży. Urzekają tu różne fascynujące miejsca, do których Państwa zabierzemy podczas wycieczek objazdowych. Ciekawe miasta, potężna delta Mekongu, lasy tropikalne, wydmy, plaże – lista atrakcji przebogatego kulturowo i przyrodniczo Wietnamu jest wyjątkowo długa. Gwarantujemy, że wyjazd do Wietnamu pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Wietnam podróże Wietnam wakacje Wycieczka do Wietnamu

Wycieczka do Wietnamu – Zanurz się w Kulturze i Tradycji

Hanoi – gwarna stolica Wietnamu

Urok Azji często można dostrzec m.in. w gwarnych i na wskroś azjatyckich miastach. Wielu podróżnych przed wyprawą do Wietnamu zastanawia się, do którego z miast się wybrać – Hanoi czy Ho Chi Minh? Choć tak różne, oba są warte uwagi.

Hanoi, powstałe ponad dwa tysiące lat temu, to obecnie stolica państwa, którą koniecznie trzeba odwiedzić. Jedną z największych jej atrakcji jest jezioro Hoan Kiem, czarujące swym urokiem w samym centrum Hanoi. Każdy turysta z przyjemnością wybiera się na uroczy spacer wokół jeziora.

Można też wyruszyć łodziami na wycieczkę do Perfumowej Pagody – a podczas spływy meandrami rzeki podziwiać wiecznie zielone, dzikie góry. W stolicy godne uwagi są także m.in. imponujące mauzoleum Ho Chi Minha – miejsce pochówku twórcy Demokratycznej Republiki Wietnamu, Cytadela Cesarska – będąca niegdyś siedzibą władców, a dziś widniejąca na Liście światowego dziedzictwa UNESCO, czy też kompleks budynków Świątyni Literatury, wzniesiony w 1070 roku.

Stolica kraju aż tętni życiem – pełna ciasnych i gwarnych uliczek zaprasza do maleńkich sklepików, kramów czy też punków gastronomicznych, w których można zamówić smaczne i niedrogie dania lokalne dania. Wakacje w Wietnamie to także okazja do zakosztowania w wietnamskiej kuchni!

Kuchnia – bogactwo smaków, aromatów i barw

Dodatkową zachętę do podróży po Wietnamie jest możliwość rozsmakowania się w kuchni pełnej egzotycznych smaków Azji. Warto skusić się m.in. na zupę pho z kurczakiem i kolendrą, surowe sajgonki, popularne stir-fry w różnych wersjach, bagietki banh z mięsem lub smażonym jajkiem, marchewką, ogórkiem oraz sosem. A na deser… kawa po wietnamsku, najczęściej podawana z cukrem i mlekiem skondensowanym.

W zasadzie każde wietnamskie danie będzie niezwykłym przeżyciem kulinarnym, gdyż łączy nieznane nam konsystencje, dodatki i sosy, uzyskując wyjątkowe smaki i aromaty.

Wyprawa do Wietnamu – Przemierzając Kraj Smoczych Legend

Zatoka Zstępującego Smoka

Podróż do Wietnamu powinna również obejmować wyprawę do bajecznej Zatoki Ha Long, czyli Zatoki Zstępującego Smoka. Bez wątpienia stanowi ona jedną z największych atrakcji turystycznych Wietnamu, ale i całej Azji! Na terenie o powierzchni 1500 km² roztacza się przepiękny, wyjątkowo malowniczy pejzaż przepełniony prawie dwoma tysiącami skalistych wysp i grot, które wyłaniają się z wody. Powstają w ten sposób niezwykłe kształty, że trudno oderwać wzrok od tak niepowtarzalnego krajobrazu…

Zakazane Miasto

Wycieczka objazdowa po Wietnamie to okazja, aby wybrać się także do spokojnych, historycznych miasteczek Hue i Hoi An. Zapadają one mocno w pamięć zwiedzających je turystów – może nawet na zawsze. Są wyjątkowo ciekawe i barwne, a liczba zabytków wpisanych na listę UNESCO długa.

W Hue, dawnej stolicy Wietnamu, będziemy podziwiać imponującą Cesarską Cytadelę wraz z jej sercem – słynnym Zakazanym Miastem. Dawniej mogła tu przebywać jedynie rodzina cesarska i jej służba. Na terenie cytadeli znajduje się pokaźny kompleks bogato zdobionych budynków z cesarskim pałacem, a także świątynie, bramy, przejścia, mury oraz wyjątkowo zadbane i pachnące ogrody.

Hoi An i słynny Most Japoński

Miasteczko portowe Hoi An natomiast urzeka wyjątkowym klimatem tworzonym przez tętniące życiem uliczki z dawną architekturą. Spacerując tędy, można odwiedzać liczne sklepiki, pracownie artystów i rzemieślników czy też wstąpić do przytulnej knajpeczki lub herbaciarni. Obfituje w przepiękne stare kupieckie domy, świątynie oraz bramy. Miasto zostało wpisane w całości do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

Podczas wakacji w Wietnamie, koniecznie należy też zobaczyć symbol miasta, zadaszony Most Japoński, w którego wnętrzu znajduje się… świątynia buddyjska.

Zobacz opinie uczestników zorganizowanych przez nas wycieczek do Wietnamu i Kambodży.

lampiony w hoi an port w hoi an rzeka w wietnamie

Nurkowanie w Raju

Wietnam – wycieczki objazdowe które zachwycają każdego

Dla pasjonatów podwodnego świata, Wietnam to prawdziwy raj. Wybierając wycieczkę objazdową po Wietnamie z nurkowaniem w programie, zyskujesz dostęp do jednych z najbardziej zjawiskowych podwodnych ekosystemów na świecie. Od koralowych raf pełnych barwnych ryb w Nha Trang, po fascynujące wraki statków i niezwykłe formacje skalne w okolicach wyspy Phu Quoc – każdy nurek znajdzie tu coś dla siebie. Wietnam oferuje nie tylko bogactwo podwodnych atrakcji, ale również profesjonalne centra nurkowe z doświadczonymi instruktorami. Nie przegap okazji, by zanurzyć się w niesamowitym podwodnym świecie Wietnamu.

fot.pixabay

Informacje wyjazdowe

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Wietnam

Czytaj

Szukasz czegoś konkretnego?

test