Alaska – ostatnia granica

Anchorage Talkeetna Park Narodowy Denali Fairbanks Park Narodowy Wrangla - Świętego Eliasza Valdez Palmer Homer Kenai Seward

Największy stan USA z najwyższą górą. Najmniejsze zaludnienie i kilkanaście języków w użyciu. Tajga i tundra, lodowce i wulkany, potężne rzeki i jeziora, otwarty ocean, dzika przyroda, bajeczne widoki… Jednym słowem Alaska, The Last Frontier! 

Cena

4150 USD
I rata: 500 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3650 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

01.09.2024 - 13.09.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 11 noclegów w hotelach 2* i 3*, motelach i domkach,
 • 11 śniadań w miejscu zakwaterowania lub jako prowiant na drogę,
 • van do dyspozycji wraz z opłatami,
 • bilet na pociąg ALASKA RAILROAD,
 • wstępy do parków narodowych i muzeów,
 • zwiedzanie PN Denali specjalnym busem z przewodnikiem,
 • spacer po lodowcu Matansuka w ekwipunku z przewodnikiem,
 • rejs pod lodowiec Columbia,
 • rejs po zatoce Kachemak,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Anchorage ‒ Warszawa: od ok. 5.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • napiwków w restauracjach i dla lokalnych przewodników.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku i przelot do głównego miasta Alaski - Anchorage. Anchorage liczy zaledwie 300 tys. mieszkańców, położone jest w otoczeniu malowniczych gór Chugach nad Zatoką Cooka. Nocleg w Anchorage lub w okolicy.

Dzień 2

Ruszamy odkrywać Alaskę. Czeka nas klimatyczne miasteczko Talkeetna. To właśnie ta miejscowość inspirowała twórców serialu „Przystanek Alaska”. Po drodze podziwiamy niesamowite widoki, mamy tu także szansę na spotkanie pierwszych dzikich zwierząt - łosi. Odbędziemy krótkie spacery wzdłuż dwóch jezior, Eklutna i Reflection. Następnie zatrzymamy się w malutkiej osadzie zamieszkałej przez potomków Atabasków, którzy przyjęli prawosławie w okresie, kiedy Alaska należała do Rosji. Znajduje się tu cerkiew z XIX w. oraz przepiękny cmentarz.

Docieramy do miasteczka Talkeetna. Miasto związane jest również z alpinizmem, gdyż położone jest w cieniu najwyższego szczytu Ameryki Północnej - Denali (w języku Atabasków “wysoka”). Góra mierzy 6190 m n.p.m. Miasteczko zachowało dawny charakter, przywodzi na myśl obrazy pierwszych pionierów i poszukiwaczy złota. Odwiedzimy lokalny browar, by na chwile poczuć się jak bohaterowie kultowego serialu. Talkeeta to także dobre miejsce na zakup pamiątek i zaglądnięcie do lokalnych sklepów.

ATRAKCJA FAKULTATYWNA
Tego dnia (lub kolejnego dnia rano) możliwość udziału w locie wokół góry Denali i gór w paśmie Alaska, połączonego z lądowaniem na lodowcu. W czasie lotu oglądanie wielkiego wąwozu lodowca Ruth, rzek i jezior tworzonych przez wytopioną wodę. Koszt ok. 400 USD za osobę, zapisy jak najszybciej.

Dzień 3

Rano ruszamy do wizytówki 49 stanu USA - Parku Narodowego Denali. Poruszamy się specjalnym busem wraz z lokalnym przewodnikiem (wycieczka trwa ok. 5 godzin). Denali to największy park narodowy Stanów Zjednoczonych. W tym niezwykłym otoczeniu dzikiej przyrody mamy szansę spotkać dziko żyjące zwierzęta, tzw. wielką piątkę Alaski, łosie, karibu, kozice, niedźwiedzie grizzly i wilki. Oczywiście przy odrobinie szczęścia... Tak czy inaczej dzika przyroda tych terenów na pewno nas zachwyci. Nocleg w okolicy parku.

Dzień 4

Przed nami kolejne klimatyczne i ikoniczne miasteczko, zwane także stolicą interioru - Fairbanks. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach widokowych. Na miejscu czeka na nas muzeum Park Pionierów, gdzie możemy spróbować swoich sił jako poszukiwacze złota. Dowiemy się tu, jak wyglądało życie na Alasce w czasie gorączki złota i pierwszych pionierów. Odwiedzimy także „Muzeum Północy`” przy miejscowym uniwersytecie, gdzie największą atrakcją jest oryginał autobusu 142 z książki i filmu „Wszystko za życie”. Tutaj także pierwsza szansa zobaczenia zorzy polarnej. To niezwykłe zjawisko widoczne jest na Alasce już od końca sierpnia. Nocleg w Fairbanks.

Dzień 5

Polowanie na zorzę polarną. Udamy się do naturalnych ciepłych źródeł Chena Hot Spring. Wstąpimy także do muzeum lodu Aurora Ice Museum zbudowanego z 1000 ton lodu, gdzie temperatura w środku wynosi -7 stopni (do dyspozycji będzie m.in. Ice Bar). Po południu przejedziemy do największego domu Świętego Mikołaja na świecie w miejscowości North Pole. Tutaj także nocleg, w miarę możliwości wieczorem ognisko i ponowne wieczorne wypatrywanie zorzy polarnej.

Dzień 6

Długi przejazd wiodący wzdłuż ropociągu Trans - Alaska. Zmierzamy ponownie nad Ocean do miejscowości Valdez, leżącej nad Zatoką Księcia Williama. Jedziemy wzdłuż rzeki Delta, przecinamy pasmo gór Alaska, gdzie witają nas niezapomniane widoki. Kolejna szansa na spotkanie dzikich zwierząt - obok łosi i karibu będzimy wypatrywać... bizonów. Krajobrazy się zmieniają, ale ciągle towarzyszyć nam będą pokryte śniegiem szczyty górskie m.in. w Parku Narodowym Wrangla - Świętego Eliasza. Po pokonaniu przełęczy Thompsona znajdziemy się u podnóża gór Czugach. Zanim dotrzemy do Valdez przejedziemy przez kanion Keystone, gdzie po stromych ścianach klifu spływają liczne wodospady. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Czas na morską przygodę - udajemy się na rejs, aby obserwować lwy morskie, morświny, wydry wieloryby lub orki. Naszym oczom ukaże się majestatyczny lodowiec Columbia spływający do Pacyfiku. Po powrocie ciekawym przeżyciem będzie wizyta no lokalnym targu rybnym, gdzie rybacy sprzedają to, co złowili danego dnia. Zazwyczaj nad targiem szybuje bielik - symbol USA. Po pełnym wrażeń dniu czas na kolację. Nocleg w Vaduz.

Dzień 8

Wyruszamy w trasę Glenn Higway, prowadzącą pomiędzy dwoma pasmami górskimi Chugach i Talkeetna. Uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych na Alasce. Po drodze spacer po lodowcu Matanuska (z przewodnikiem i specjalistycznym sprzętem). Późnym popołudniem docieramy do miejscowości Palmer, gdzie nocujemy.

Dzień 9

Ruszamy ponownie w głąb dzikiej Alaski, w kierunku urokliwej miejscowości Homer nad zatoką Homer. Po drodze przystanek w miejscowości Ninilchik i oglądanie cerkwi z 1901 r. Pięć złotych kopuł wyróżnia ją na tle surowego krajobrazu. Dalsze przystanki przy punktach widokowych. Po południu spacery po plażach wokół Homer. Wizyta w lokalnym browarze, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Wyruszamy w kolejny, ekscytujący rejs po Pacyfiku celem podziwiania dzikiej przyrody półwyspu Kenai w zatoce Kachemak. Oglądanie niesamowitych krajobrazów. Lunch w Homer. Po południu ruszamy w drogę powrotną z noclegiem w miasteczku Kenai.

Dzień 11

Rano przejazd na drugą stronę półwyspu do miasteczka Seward. Po drodze postój przy szmaragdowym jeziorze Kenai. Docieramy do lodowca Exit gdzie odbędziemy krótki, łatwy spacer. Popołudnie spędzimy w portowym miasteczku Seward. Dla chętnych spacer wzdłuż wybrzeża.
Zachód słońca podziwiać będziemy z najbardziej malowniczej trasy kolejowej - słynnej Alaska Railroad. Powrót do Anchorage i nocleg.

Dzień 12

Wylot do Polski.

Dzień 13

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test